تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 26 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 258

نام تاپيک: فاجعه بیکاری ۱ میلیون تحصیل‌‌کرده دانشگاهی بیکارند !!!

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مرکز امار هیچ وقت امار درست رو نمیده !
    شما این دو تا لینک رو ببین یکی علی لاریجانی گفته یکی هم ربیعی وزیر کار
    هر دو هم گفتن 40 درصد
    اگه شما امار وزیر کار که مطمئن باش دوس داره این امار کمتر باشه رو قبول نداری من دیگه حرفی ندارم !

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خوبه رفتید سرچ کردید اومدید. نکته مثبت بحث این بود که رفتید دنبالش...

اینکه مرکز آمار دروغ میگه یا نمیگه کار شما نیست بتونید اثبات کنید. اول باید ببینید مرکز آمار اصلا چطور کار میکنه که مطمئنم خیلی اطلاعاتتون در این زمینه کمتر هست و وارد این بحث نمیشیم[کما اینکه اگر این آمار رو وزیر کار میداد الان وزیر کار بجای مرکز آمار دروغگوی داستان ما بود. بازم یادآوری میکنم از خودتون بپرسید واقعیت رو میخواید یا توجیه ذهنیت خودتون رو؟]

در مورد لینک اول گفته وزیر کار اونچیزی که من به فارسی می‌تونم بخونم اینه : «به نقل از او نرخ بیکاری تحصیلکرده های دانشگاهی در بعضی از شهرهای کشور به ۴۰ درصد هم می رسد»
    باید عرض کنم خدتمتون که در بعضی از شهرهای کشور فرق داره با کل کشور. بله در برخی از شهرهای کشور خود نرخ بیکاری کلی با همون تعریف مرکز آمار هم خیلی شدیده.

در مورد لینک دوم باز هم دقت نکردید که گزارش روزنامه تعادل و حرف آقای لاریجانی بر مینای گزارش مرکز آمار ایران [همونی که الان گفتید همیشه دروغ میگه] گفته شده. و این گزارش هم مال سال 1392 هست [اوج رکود اقتصادی ما و الان هم داریم سال 1395 رو تموم میکنیم] و عبارتی که استفاده شده برداشتی از گزارشه نه متن گزارش با این حال من متن گزارش رو از مرکز آمار براتون میارم و میگم در گزارش چی اومده برای اینکه از نگرانی در بیاید.

حالا بالاخره مرکز آمار دروغ میگه همیشه یا نه؟

دوست عزیز کسی نگفت 13/000/000 میلیون نفر همه مدرک و تحصیلات دانشگاهی دارن علاوه بر فارغ التحصیلان دانشگاهها کلا همه جوانان که از خدمت میان و شاغلینی که بیکار شدن که تعدادشون هم واقعا زیاده و همینطور داره به تعدادشون اضافه میشه رو شامل میشه و این رقم حاصل 1 سال 2 سال نیست و تعداد زیادی از جوانان دهه 60 را هم شامل میشه این رقم طی 15 سال اخیر اینقدر بالا رفته ...
    متاسفانه اوضاع خیلی خراب تر از اینیه که میبینید ...
    مشکل اصلی اینه که علاوه بر نبودن کار برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهها افرادی که قبلا شاغل بودن هم بدلیل رکود اقتصادی مملکت و خوابیدن و ورشکسته شدن کارخانه ها و شرکتها و تعدیل نیرو توسط انها دارن به خیل بیکاران اضافه میشن
    اکثر کارخانه ها ورشکست شدن و یا تولیدشون رو به نصف و حتی بیشتر کاهش دادن و تعدیل نیرو کردن و این باعث شده افرادی که قبلا جزء شاغلین بودن هم بیکار بشن
    یکی از دوستان اشاره کرد شما کافیه کمی تو خیابانها قدم بزنی و خودت مشاهده میکنی که اکثر مغازه ها بدلیل عدم داشتن درآمد تعطیل شدن
    ضمنا سالانه بیش از 1 میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهها و کلا جوانانی که خدمت رو به اتمام رسوندن صرفنظر از دانشگاه رفته یا نرفته که به خیل بیکاران اضافه میشن
    این آمار کلی و حدودی بیکاران ایران هست خدا میدونه شاید زیادتر باشه...
    اصلا کل بیکاران ایران 13میلیون نیستند چه برسه بیکار های تحصیل کرده. این عدد خیلی بزرگه کسی که بکارش میبره متوجه بزرگیش نیست والا من تهرانم هر روز از خیابون ها قدم میزنم هنوز مغازه ای رو ندیدم که تعطیل بشه. آخه این چجور قضاوتیه. تو خیابون قدم میزنید میتونید وضع اقتصادی رو تشخیص بدید؟ مرکز امار و بانک مرکزی همشون تخته کنن برن دیگه. یکم بالاتر از مردم عادی تحلیل کنید اگر تحصیل کردید. بله وضع اقتصادی بده رکود شدیدی بوده ولی همه اینها تو آمارها بازتاب داره منم میتونم براتون تحلیلشون کنم. ولی هیچ کدوم از اینا به معنی 13میلیون بیکار نیست.

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

اگر در مورد برنامه‌ریزی شغلی، پیدا کردن یه شغل تو شرایط سخت اقتصادی و چیزهایی مثل این جستجو کنید و از منابع مناسبی مطالعه کنید مطمئنا شانستون برای پیدا کردن شغل بالاتر میره. مطلب بالارو هم من ننوشتم برای ایران هم نوشته نشده برای امریکاست. ولی جالبه که بدونید حداقل 10راهکار هست که تو یه شرایط بد اقتصادی هم میشه تلاش کرد برای پیدا کردن کار. این پست رو هم نوشتم برای اینکه تاکید بیشتر بکنم هدف این نیست که بگیم وضع اقتصادی بد نیست. هدف اینه که بگیم در سطح فردی جا برای تلاش بیشتر هست.
    همانطور که خودت هم قبلا اشاره کردی شما داری اقتصاد میخونی و فعلا به عنوان یه فرد ساده دانشجو افتصاد خرد و کلان و نموداراش رو حفظ میکنی و اصلا نمیدونی در مملکت چی میگذره؟
    نرخ امار رو برو از همون کسی که اینجا هواش رو داری بپرس بهت بگه.
    اینجا همه کاربرا دارن هزار تا لینک میدن بهت وقتی حقیقت رو قبول نداری واقعا چه مطلب اضافی بهت میشه گفت.
    همون کسی که نرخ تورم رو 8 گفته و تو قبولش داری همونم نرخ بیکاری رو گفته.
    بیکاری در مملکت بیداد میکنه به خصوص اگر در نظر بگیری خیلی از کارها اینجا ربطی به چیزی که خوندی نداره اون وقت عمق فاجعه رو بهش پی میبری.
    همین چیزا باعث شده مملکت بشه گل و گلاب دلال
    شما فعلا درست رو بخون بزرگ که شدی همینجا میای به نوشته هات با کمال تعجب نگا میکنی.
    Last edited by shangil; 11-12-2016 at 15:47.

3. 2 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

خوبه رفتید سرچ کردید اومدید. نکته مثبت بحث این بود که رفتید دنبالش...

اینکه مرکز آمار دروغ میگه یا نمیگه کار شما نیست بتونید اثبات کنید. اول باید ببینید مرکز آمار اصلا چطور کار میکنه که مطمئنم خیلی اطلاعاتتون در این زمینه کمتر هست و وارد این بحث نمیشیم[کما اینکه اگر این آمار رو وزیر کار میداد الان وزیر کار بجای مرکز آمار دروغگوی داستان ما بود. بازم یادآوری میکنم از خودتون بپرسید واقعیت رو میخواید یا توجیه ذهنیت خودتون رو؟]

در مورد لینک اول گفته وزیر کار اونچیزی که من به فارسی می‌تونم بخونم اینه : «به نقل از او نرخ بیکاری تحصیلکرده های دانشگاهی در بعضی از شهرهای کشور به ۴۰ درصد هم می رسد»
    باید عرض کنم خدتمتون که در بعضی از شهرهای کشور فرق داره با کل کشور. بله در برخی از شهرهای کشور خود نرخ بیکاری کلی با همون تعریف مرکز آمار هم خیلی شدیده.

در مورد لینک دوم باز هم دقت نکردید که گزارش روزنامه تعادل و حرف آقای لاریجانی بر مینای گزارش مرکز آمار ایران [همونی که الان گفتید همیشه دروغ میگه] گفته شده. و این گزارش هم مال سال 1392 هست [اوج رکود اقتصادی ما و الان هم داریم سال 1395 رو تموم میکنیم] و عبارتی که استفاده شده برداشتی از گزارشه نه متن گزارش با این حال من متن گزارش رو از مرکز آمار براتون میارم و میگم در گزارش چی اومده برای اینکه از نگرانی در بیاید.

حالا بالاخره مرکز آمار دروغ میگه همیشه یا نه؟

اول اینکه اینقدر از دید بالا به بقیه نگاه نکن دوست عزیز ! من اون امار رو 1 سال پیش در موردش خونده بودم ، الان سرچ نکردم !
    دوما من هیچ وقت نگفتم مرکز امار دروغ میگه ! حتی اون جمله که گفتم مرکز امار اطلاعات درست نمیده رو پاک کردم ! چون میدونستم بدجور اهل مغلطه کردنی و سو استفاده میکنی از اون حرف ! منظور من این بود مرکز امار طبق یه سری شرایط خاص اطلاعات میده و در عمل و جامعه شرایط متفاوت هست
    بله نوشته در بعضی شهر ها به 40 رسیده - نگفته شهر های دیگه 12 یا 18 هست ! پس حتی میانگین هم بیگریم از اون 12 یا 18 مرکز امار بالاتر میره
    در مورد لینک دوم هم که دارین میپیچونین ! ( دوستانی مثل شما خوب بلدن با کلمات بازی کنن ) ولی به هر حال این حرف زده شده و واقعا جالبه اگه شما فکر میکنین به نسبت سال 92 این امار از 40 شده 18 !
    یه خرده منطقی به ماجرا نگاه کن الان از هر 100 نفری که از دانشگاه فارغ التحصیل میشن 82 نفرشون سر کارن !؟
    همونطور که گفتم دوستانی مثل شما خوب بلدن با کلمات بازی کنن و حرف حرف خودشونه

5. 3 کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

اصلا کل بیکاران ایران 13میلیون نیستند چه برسه بیکار های تحصیل کرده. این عدد خیلی بزرگه کسی که بکارش میبره متوجه بزرگیش نیست والا من تهرانم هر روز از خیابون ها قدم میزنم هنوز مغازه ای رو ندیدم که تعطیل بشه. آخه این چجور قضاوتیه. تو خیابون قدم میزنید میتونید وضع اقتصادی رو تشخیص بدید؟ مرکز امار و بانک مرکزی همشون تخته کنن برن دیگه. یکم بالاتر از مردم عادی تحلیل کنید اگر تحصیل کردید. بله وضع اقتصادی بده رکود شدیدی بوده ولی همه اینها تو آمارها بازتاب داره منم میتونم براتون تحلیلشون کنم. ولی هیچ کدوم از اینا به معنی 13میلیون بیکار نیست.
    دوست عزیز شما کجا زندگی میکنین ؟ واقعا تهران هستین ؟ با این حرفاتون من که شک دارم
    شما دارید همه چیز را منکر میشید
    جالبه از نظر شما هنوز هیچ مغازه و یا کارخانه و شرکتی ورشکست و تعطیل نشده !!!
    شما چرا همش آمار مرکز آمار و دولت و بانک مرکزی را ملاک قرار میدین ؟؟؟
    اونا هیچ موقع آمار واقعی را منتشر نمیکنن یا اگرم بخوان منتشر کنن بر یه عددی تقسیمش میکنن ... هیچ ماست فروشی نمیاد بگه ماست من ترشه
    شما انتظار داری سران مملکت بگن اوضاع خیلی خرابه

ببین دوست عزیز شما هنوز دانشجویی و کلت داغه بزار درست تموم بشه و مدرکت بیاد دستت بعد بخوای وارد بازار کار بشی خودت اونموقع نبود کار و سختیها و مشکلاتش را با تمام وجود حس میکنی دوست دارم اون موقع حست را بشنوم وقتی با مدرک فوق تحقیر شدی بهت بی احترامی شد و ببخشید از این واژه استفاده میکنم ازت خرکاری کشیدن و هزار تا مسائل دیگه که سر من و بقیه جوونا اومده سرت اومد دوست دارم جوابت را بشنوم ...

7. 5 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

آمار 13 میلیون خیلی زیاد به نظر میاد!!مگه چند میلیون در ایران مدرک دانشگاهی دارند که بخاد 13 میلیونش بیکار باشند

ولی دیدم این فارغ التحصیلهای دانشگاه کار نامرتبط انجام میدن مثلا یکی از دوستای من که مهندسی برق میخوند و درسش هم خوب بود و دانشگاه دولتی هم بود الان رفته مرغ فروشی زده با دوستش

یا یکی از دوستام هم گفت یکی دکتری میشناسم به فکر این هست که بره فلافلی بزنه
    دوست من کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده رو هیچ کاریش نمیشه کرد.
    حتی اگر ما شغلهایی مثل دلالی مغازه داری( در یک خیابان چرا باید 10 تا سوپرمارکت باشه) و خیلی عذر میخوام فاحشگی رو شغل در نظر بگیریم حتی با این وجود باز هم نرخ بیکاری همون رقمی است که دوستان بارها اینجا اشاره کردن و تعداد بیکاران هم از 10 میلیون به بالاست.
    این یه حقیقته این همه دانشجوی لیسانس میان بیرون از دانشگاه سراسری گرفته تا ازاد پیام نور غیرانتفاعی و ... بیکارن.
    حقیقت تلخه

9. 4 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

شما انتظار داری سران مملکت بگن اوضاع خیلی خرابه
    والا به خدا همونا هم دارن میگن
    رئیس جمهور تو هر سخنرانی داره میگه بیکاری بزرگ ترین مشکل ماست و حتی میگه با وجود فارغ التحصیل های بیشتر تو سال های اینده امکان بدتر شدنش هم هست
    این دوست عزیز فقط میخواد با بقیه مخالفت کنه حالا به هر قیمتی که شده

11. 3 کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

اول اینکه اینقدر از دید بالا به بقیه نگاه نکن دوست عزیز ! من اون امار رو 1 سال پیش در موردش خونده بودم ، الان سرچ نکردم !
    دوما من هیچ وقت نگفتم مرکز امار دروغ میگه ! حتی اون جمله که گفتم مرکز امار اطلاعات درست نمیده رو پاک کردم ! چون میدونستم بدجور اهل مغلطه کردنی و سو استفاده میکنی از اون حرف ! منظور من این بود مرکز امار طبق یه سری شرایط خاص اطلاعات میده و در عمل و جامعه شرایط متفاوت هست
    بله نوشته در بعضی شهر ها به 40 رسیده - نگفته شهر های دیگه 12 یا 18 هست ! پس حتی میانگین هم بیگریم از اون 12 یا 18 مرکز امار بالاتر میره
    در مورد لینک دوم هم که دارین میپیچونین ! ( دوستانی مثل شما خوب بلدن با کلمات بازی کنن ) ولی به هر حال این حرف زده شده و واقعا جالبه اگه شما فکر میکنین به نسبت سال 92 این امار از 40 شده 18 !
    یه خرده منطقی به ماجرا نگاه کن الان از هر 100 نفری که از دانشگاه فارغ التحصیل میشن 82 نفرشون سر کارن !؟
    دوست من همانطور که قبلا گفتم ایشان سعی میکنه سخنگوی دولت بشه و شما به بزرگواری خودتون ببخشید ایشون رو. خب هدف داره داره دنبالش میکنه

13. 3 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

از دید بالا دقیقا چیه؟
    جمله شما دقیقا این بود: "مرکز آمار هیچ وقت آمار درست رو نمیده"، که کاری خوبی هم کردی پاکش کردی چون تناقض عجیبی با لینکی داشت که ارائه دادی و راکت ساینس هم نیست که بفهمیم منظور از اون جمله فرق داره با اینکه داده های مرکز آمار بازتاب واقعیت نیست. پاکش کردی چون خودش یه مغلطه بود دوست من.

در مورد لینک اول شما چه عددی رو مینگین گرفتی دقیقا که میگی از 18 بالاتره؟ عددی نیست که میانگینشو حدس میزنی. انقدر راحته رو هوا مینگین گرفتن؟[emoji16] شما از کجا میدونی بیکاری تو برخی شهرهای ایران کمتر از 10 نیست؟
    در مورد لینک دوم همونطور که گفتم فایل گزارش رو براتون میارم انقدر عجول نباشید. چیزی هم نگید که نتونید بعدا ازش دفاع کنید یا پاکش کنید. روزنامه تعادل جاییه که من خودم یمدت توش نویسنده بودم میدونم کسی که از یه گزارش رسمی نقل میکنه چطور اینکارو میکنه و برای قضاوت درست باید به گزارش رجوع کرد. پس صبر کن سر فرصت گزارش رو براتون میارم.

همانطور که خودت هم قبلا اشاره کردی شما داری اقتصاد میخونی و فعلا به عنوان یه فرد ساده دانشجو افتصاد خرد و کلان و نموداراش رو حفظ میکنی و اصلا نمیدونی در مملکت چی میگذره؟
    نرخ امار رو برو از همون کسی که اینجا هواش رو داری بپرس بهت بگه.
    اینجا همه کاربرا دارن هزار تا لینک میدن بهت وقتی حقیقت رو قبول نداری واقعا چه مطلب اضافی بهت میشه گفت.
    همون کسی که نرخ تورم رو 8 گفته و تو قبولش داری همونم نرخ بیکاری رو گفته.
    بیکاری در مملکت بیداد میکنه به خصوص اگر در نظر بگیری خیلی از کارها اینجا ربطی به چیزی که خوندی نداره اون وقت عمق فاجعه رو بهش پی میبری.
    همین چیزا باعث شده مملکت بشه گل و گلاب دلال
    شما فعلا درست رو بخون بزرگ که شدی همینجا میای به نوشته هات با کمال تعجب نگا میکنی.
    حفظ میکنم؟ [emoji23] بیخیال بابا...
    شما نه میدونی من چی خوندم نه حتی میدونی تعریف نرخ بیکاری چیه. وقتت خودتو تلف نکن...

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

جمله شما دقیقا این بود: "مرکز آمار هیچ وقت آمار درست رو نمیده"، که کاری خوبی هم کردی پاکش کردی چون تناقض عجیبی با لینکی داشت که ارائه دادی و راکت ساینس هم نیست که بفهمیم منظور از اون جمله فرق داره با اینکه داده های مرکز آمار بازتاب واقعیت نیست. پاکش کردی چون خودش یه مغلطه بود دوست من.
    پاکش کردم چون شما اهل مغلطه و پیچوندن و بازی با کلمات هستی !
    من هیچ وقت نگفتم دروغ میگه ، گفتم امار رو با توجه به یه سری شرایط خاص خودشون بیرون میدن ، ولی شما چند بار گفتی من گفتم مرکر امار داره دروغ میگه !
    ---------------------------------------------------------
    من دیگه تو این تاپیک پستی نمیزنم به دوستانی هم که با این اقا بحث میکنن پیشنهاد میکنم بحث نکنن چون بحث با کسی که فقط حرف خودشه و همه چیو میپیچونه فایده نداره
    همه ما تو ایرانیم و خوب میدونیم شرایط و امار واقعیه چیه
    خداگهدار دوستان تو این تاپیک

16. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

شما اگر اینطور فکر می‌کنید بهتر بود خودتون رو خسته نمی‌کردید اینهمه بنویسید!
    ما هیچ وقت دست از تلاش نمیکشیم.

فقط میتونید بگید که با این تعریف بیکاری بیشتر از امارهای رسمیه [که باید بگم غیب هم نگفتید چون معلومه که با این تعریف بیشتره].
    قصدمون این بود که اون معیار 12 درصدی شمارو به چالش بکشونیم و متقاعد به ارقام بالاتر از 13 میلیون کنیم که حاصل شد.

بله من نمی‌تونم چاه فاضلاب خونمونو خالی کنم بخاطر همین هزینه رو میدم کسی که بلده اینکارو بکنه میاد انجامش میده. این نتنها چیز بدی نیست بلکه تو ادبیات اقتصاد بهش میگن تقسیم کار و یه فاکتور برای توسعه اقتصادی بعد رنسانس بوده. اونچیزی که عیب داره اینه که کسی مدرک تحصیلیش مهندسی مکانیک باشه ولی ندونه یه موتور ساده چطور کار میکنه یا نتونه یه دستگاه ساده طراحی کنه و بعد بناله که چرا نمیتونه کار پیدا کنه.
    مسلما شما نمیتونی.
    اما قراره به کی پول بدی برات اینکارو کنه؟
    به کارگر ساده؟!
    کارگر ساده میتونه چاه فاضلاب خونه رو تخلیه کنه؟
    نکنه دنبال مهندس میگردی؟! مهندسای شما 5 سال پیش ترک تحصیل کرده بودن. دنبالش نگردد. خودتیو... کارگران سادتونو... چاه فاضلاب... شما هم تلاشتون رو بکنید ببینید چی نتیجه میده.

اونچیزی که عیب داره اینه که کسی مدرک تحصیلیش مهندسی مکانیک باشه ولی ندونه یه موتور ساده چطور کار میکنه یا نتونه یه دستگاه ساده طراحی کنه و بعد بناله که چرا نمیتونه کار پیدا کنه.
    شما در زمینه مکانیک تخصص کافی ندارید و قابل بحث نیست.

مابقی صحبتها همان مثال 2+3 هست. آقا قبوله 4 میشه.

18. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •