تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: ویروسی شدن هارد و نصب نشدن ویندوز بعد از فرمت هارد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض ویروسی شدن هارد و نصب نشدن ویندوز بعد از فرمت هارد

سلام دوستان
    سیستم من ویروسی شد ، روی صفحه ی دسکتاپ هنگ کرده بود و هیچ کاری نمیشد کردو هیچ دکمه ایی کار نمیکرد ، از طریق سیف مود همه اطلاعاتش رو برداشتم و هارد رو فرمت کردم و تمام پارتیشن ها رو هم حذف کردم و دوباره ایجاد کردم ولی وقتی میخواد ویندوز نصب بشه نصفه انجام میشه تویه مرحله ی ریستارت میرسه که بعدش بره ادامه ی نصب دیگه وقتی ریستارت میشه ویندوز میاد بالا یه صفحه ی سیاه میاد و هیچ کاری نمیشه کرد وارد سیف مود هم که میشی این پیغام زیر رو میده

خلاصه اینکه هرکاریش میکنی ویندوز نصب نمیشه ، هارد رو با نرم افزار HDD.Low.Level.Format.Tool فرمت کردم به صورت سطح پایین گفتم شاید به خاطر ویروس اینجوری شده ،
    مادربورد هم ریستارت کردیم ولی تغییری نکرد ، من سیستم رو فقط با ویندوز لایو میتونم بیارم بالا
    یکی از دوستان گفت که احتمالا هاردت مشکل پیدا کرده و نرم افزار hd tune رو پیشنهاد کرد که از طریق ویندوز لایو نصب نمیشد ،

به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟
    ممنون میشم کمک کنید

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام .

وقتیکه هارد دیسک Zero Fill میشه (با نرم افزاری که گفتید) کلیه اطلاعات ذخیره شده از بین میره از جمله ویروس پس فکر نمیکنم مشکلی که الان دارید به خاطر ویروس باشه .

راهکارهای پیشنهادی :

1. یه ویندوز دیگه ای رو تست کنید . البته در مرحله انتخاب پارتیشن جهت نصب ویندوز ، CMD رو اجرا کنید و با استفاده از diskpart و اجرای دستور clean کلیه پارتیشنهای مربوط به این هارد دیسک رو خذف و مجدداً پارتیشن بندی کنید .
    2. تست روی سیستم دیگه بعنوان هارد دیسک غیر ویندوزی و بررسی .S.M.A.R.T با استفاده از برنامه HD Tune Pro (از قسمت Health) . البته میتونید در همان CMD که قبلاً باز کرده بودید بترتیب دستور wmic و diskdrive get status رو وارد کنید و ببینید OK میده یا خیر . اگر OK نداد مشخص هست که هارد دیسک مشکل داره .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

با سلام .

وقتیکه هارد دیسک Zero Fill میشه (با نرم افزاری که گفتید) کلیه اطلاعات ذخیره شده از بین میره از جمله ویروس پس فکر نمیکنم مشکلی که الان دارید به خاطر ویروس باشه .

راهکارهای پیشنهادی :

1. یه ویندوز دیگه ای رو تست کنید . البته در مرحله انتخاب پارتیشن جهت نصب ویندوز ، CMD رو اجرا کنید و با استفاده از diskpart و اجرای دستور clean کلیه پارتیشنهای مربوط به این هارد دیسک رو خذف و مجدداً پارتیشن بندی کنید .
    2. تست روی سیستم دیگه بعنوان هارد دیسک غیر ویندوزی و بررسی .S.M.A.R.T با استفاده از برنامه HD Tune Pro (از قسمت Health) . البته میتونید در همان CMD که قبلاً باز کرده بودید بترتیب دستور wmic و diskdrive get status رو وارد کنید و ببینید OK میده یا خیر . اگر OK نداد مشخص هست که هارد دیسک مشکل داره .
    اون دستوری که گفتید رو اجرا کردم ok میده

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

اون دستوری که گفتید رو اجرا کردم ok میده
    میتونید هاردو جای دیگه ای روش ویندوز نصب کنید و بعدش رو سیستم خودتون قرار بدینش

مثلا تو سیستم دوستی آشنایی تست کنید ببنید اونجا ویندوز نصب میشه یا نه؟اگر نصب شد بعد همون هاردو بیارید روی سیستم خودتون نصب کنید ببینید باز مشکلی هست یانه؟

6. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

راستش دوستان الان اومدم تو cmd دستور clean رو اجرا کردم ولی منتها تاثیری نداشت ،دستور clean all رو اجرا کردم ولی خیلی وقته داره انجام میده، هنوز تموم نشده برای یه هارد یک ترا چه قدر معمولا زمان میبره؟ به نظرتون اصلا این کار فایده ایی داره ؟

نصب هارد رو سیستم دیگه هم فکر خوبیه ، اگه این درست نشد امتحانش میکنم

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش دوستان الان اومدم تو cmd دستور clean رو اجرا کردم ولی منتها تاثیری نداشت ،دستور clean all رو اجرا کردم ولی خیلی وقته داره انجام میده، هنوز تموم نشده برای یه هارد یک ترا چه قدر معمولا زمان میبره؟ به نظرتون اصلا این کار فایده ایی داره ؟

نصب هارد رو سیستم دیگه هم فکر خوبیه ، اگه این درست نشد امتحانش میکنم
    در clean all مثل نرم افزار low level format تمام سکتورهای هارد دیسک صفر میشوند و با توجه به اینکه قبلاً یکبار انجام داده بودید لزومی نداشت دوباره تکرار کنید . بنظر من بهتر هست روی یه سیستم دیگه تست کنید و یا اگر هارد دیسک دیگه ای دارید متصل کنید به این سیستم و ببینید متیونید بدون مشکل ویندوز نصب کنید یا خیر .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •