تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشکل فلاشر (جفت راهنما) در وانت آریسان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

14 مشکل فلاشر (جفت راهنما) در وانت آریسان

با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید گرامی

بنده مالک خودرو وانت آریسان که تازه به بازار اومده هستم
    همونطور که دوستان میدونن این خودرو جانشین پیکان وانت هستش (موتور روا سال - دوگانه کارخانه - پلت فرم پژو پارس )

یه مشکلی که دارم اینه که زمانی که عقربه کیلومتر از از 110 تا میگذره بطور مداوم ماشین فلاشر (جفت راهنما) میزنه و تا زمانیکه سرعت به زیر 110 کاهش پیدا نکنه این روند فلاشر زدن ادامه داره که خیلی آزار دهندست (رانندگان در بزرگراهها فک میکنن مشکلی واسم پیش اومده و یکسره چراغ میدن)
    ابن عمل فلاشر زدن در زمان ترمز های ناگهانی که سرعت به یکباره از 100 کیلومتر به زیر 70 تا میرسه هم اتفاق میفته

به نمایندگی هم مراجعه کردم اوناهم که حرفی واسه گفتن نداشتن(اصلا معلوم بود که برای اولین بار این حرفو میشنیدن) میگن خوووووووووب حتما یه سیستم هشداره که شرکت رو ماشین گذاشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخه من موندم مگه همون سیستم بوق بیزری چشه که این سیستم من درآوردی رو از خودشون ابداع کردن

حالا از دوستان تقاضا دارم اگه راهی برای حذف و یا غیر فعال کردن این به اصطلاح سیستم هشدار هست لطفا راهنمایی کنن

با تشکر

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

شما ببر نمایندگی بگو دیاگ بزنن یا اینکه با شماره تماس 096440 شرکت امداد خودرو تماس بگیر و مشکلتو بگو تا راهنماییت بکنن
    با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید گرامی

بنده مالک خودرو وانت آریسان که تازه به بازار اومده هستم
    همونطور که دوستان میدونن این خودرو جانشین پیکان وانت هستش (موتور روا سال - دوگانه کارخانه - پلت فرم پژو پارس )

یه مشکلی که دارم اینه که زمانی که عقربه کیلومتر از از 110 تا میگذره بطور مداوم ماشین فلاشر (جفت راهنما) میزنه و تا زمانیکه سرعت به زیر 110 کاهش پیدا نکنه این روند فلاشر زدن ادامه داره که خیلی آزار دهندست (رانندگان در بزرگراهها فک میکنن مشکلی واسم پیش اومده و یکسره چراغ میدن)
    ابن عمل فلاشر زدن در زمان ترمز های ناگهانی که سرعت به یکباره از 100 کیلومتر به زیر 70 تا میرسه هم اتفاق میفته

به نمایندگی هم مراجعه کردم اوناهم که حرفی واسه گفتن نداشتن(اصلا معلوم بود که برای اولین بار این حرفو میشنیدن) میگن خوووووووووب حتما یه سیستم هشداره که شرکت رو ماشین گذاشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخه من موندم مگه همون سیستم بوق بیزری چشه که این سیستم من درآوردی رو از خودشون ابداع کردن

حالا از دوستان تقاضا دارم اگه راهی برای حذف و یا غیر فعال کردن این به اصطلاح سیستم هشدار هست لطفا راهنمایی کنن

با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

باتشکر از توجه شما دوست عزیز

نمایندگی بردم میکن این یه سیستم امنیتیه که رو سری جدید ماشینها از جمله سمند , پارس سال و آریسان قرار دادن و هیچ راهی هم نداره

راجب دیاگ هم گفتم گفتن مربوط به دیاگ نمیشه (شایدم بلد نیستن)

یه بار تصمیم گرفتم که رله مربوط به جفت راهنما رو بردام قبلش ازشون سوال کردم گفتن اگه رله رو برداری باید قید راهنمای ماشینتو بزنی

موضوع ترمز ناگهانی که فلاشر میزنه اصلا واسم مهم نیست فقط همین موضوع افزایش سرعت حالمو گرفته

دقیقا از 100 تا 110 یکسره میزنه یعنی بخدا رو مخه

عقربه که از 110 مگیذره یعنی بین 110 و 120 دیگه خبری از فلاشر نیست وقتی از 120 میگذره گاه گداری میزنه ولی خیلی کمتر

حالا من موندم چیکار کنم با خلاقیتهای والای مهندسنما های ایران خودرو ؟؟؟؟؟؟؟؟

بازم اگه دوستان و اساتید گرامی راه حلی رو بلدن لطفا راهنمایی کنن

با تشکر فراوان از انجمن p30world

در آغاز فعالیت mkhb401's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض فلاشر

از آنجایی كه برنامه ریزی خودرو توسط ECU می باشد ECU نیز یك برنامه ثابت است و نمی توان آن را تغییر داد حال به نظر من یك كلید در مسیر فلاشر قرار دهید تا هر وقت به احتیاج داشتید آن را فعال كنید

5. این کاربر از mkhb401 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ماشیمن شما مشکل برقی داره . یا در سیم کشی اتصالی دارید یا در برنامه ریزی که بعید میدونم . نمایندگی ها هم تماما حرومزاده و بیشرف هستن که هیچی بارشون نیست فقط بلدن پول بگیرن یا از سر خودشون باز کنن . ببرید پیش برق کار ماهر سریع کارتون رو انجام میدن .

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

این ماشین مشکل بسیار حاد برقی داره
    همین روزا سیستم برقش به کل تعطیل میشه و خیال شما و خودش را راحت می کنه
    اتومبیل یکی از دوستان همچین مشکلی داشت که متاسفانه بعد از تعویض 90% قسمت های برقی ماشین ، مشکل حل نشد و در نهایت خودرو فروخته شد(سمند ال ایکس)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

نه عزیز سیستم برق اصلا مشکگلی نداره
    خودم نصاب دزدگیرم سیم بندی و قطعات بکار رفته در این خودرو چون خودرو سری اول ساختشه (البته بنظر من) دارای کیفیت معقولیه

راجب اون حرف دوستمون هم که راجب نیروهای نمایندگی گفت میخام بگم که همینطوره واقعا نیروهای بکار رفته در نمایندگی های ایرانخودرو مثل خودروهاشون بی کیفیته و واقعا نیروهای نا لایق و بی تجربه رو تو اونجا جا دادن این موضوع زمانی بهم ثابت شد که یه مشکل راجب CNG ماشینم داشتم هیچ کدوم سر در نیاوردن و مشکلمو از یکی از افراد با تجربه بیرون از نمایندگی حل کرد

حالا کسی از دوستان میدونه این مشکل چطوری با دیاگ حل میشه بگه...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام
    دوستان این مثلا یک آپشن برای بالابردن ایمنی هست
    برای غیرفعال کردن این مسیر رو داخا منوی سیستم دنبال کنید :
    BSI => Configuration => Customer Option => Lighting And Signaling
    در این قسمت دو گزینه وجود دارد :
    برای غیرفعال کردن جفت راهنما هنگام ترمز های ناگهانی گزینه Switching On/Of The Hazard Warning on Sharp Declaration رو از Present به Absent تغییر دهید
    برای غیرفعال کردن جفت راهنما در سرعت های بالا هم گزینه Switching On/Of The Hazard Warning on High Speed رو از Present به Absent تغییر دهید

10. این کاربر از sepehr20mg10 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

سلام
    دوستان این مثلا یک آپشن برای بالابردن ایمنی هست
    برای غیرفعال کردن این مسیر رو داخا منوی سیستم دنبال کنید :
    BSI => Configuration => Customer Option => Lighting And Signaling
    در این قسمت دو گزینه وجود دارد :
    برای غیرفعال کردن جفت راهنما هنگام ترمز های ناگهانی گزینه Switching On/Of The Hazard Warning on Sharp Declaration رو از Present به Absent تغییر دهید
    برای غیرفعال کردن جفت راهنما در سرعت های بالا هم گزینه Switching On/Of The Hazard Warning on High Speed رو از Present به Absent تغییر دهید
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

با تشکر از حسن توجه شما
    بنده این موضوع رو چند ماه پیش حل کردم
    با باز کردن اتومات راهنما متوجه شدم که یه سیم کرم زنگ از سمت ecu میاد تو سوکت راتومات راهنما که بصورت نرمال کلوز nc (در حالت عادی بسته) هستش و فرمان فلاشر (جفت راهنما) رو در زمان ترمز ناگهانی و یا افزایش سرعت از ecu میگیره با قطع اون سیم مشکل کلا حل شد

حالا با توجه به اطلاعات شما دوست عزیز راجب دیاگ ، میخام ببینم آیا مشکل دیر رفت روی گاز آریسان با تغییر تنظیمات در ecu حل میشه ؟

با توجه به اطلاعاتی که بنده دارم یه سنسور دما (اصطلاحا فشنگی) در زیر رگلاتور گاز وجود داره که از طرف ecu اصلی (البته احتمال میدم) میاد و توسط یه سوکت دیگه به ecu گاز میره چون با افزایش دما (نشانگر آمپر آب) به حد تعیین شده (70 درجه سانتیگراد) صدای وصل شدن یه رله مجزا از داخل ECU گاز میاد و همزمان با وصل شدن اون رله اگر کلید CNG رو فشار بدیم ماشین براحتی رو گاز میره

و نکته دیگه که بهم ثابت شد رو گاز رفت ماشین به فرمان از سوی ECU برق نیاز داره اینه که در زمانی که چراغ بنزین روشنه پس از مدت زمانی اندک (دمای آب حدود 30 درجه)بطور کاملا خودکار اتومبیل میره روی سوخت CNG

حالا اگه راهی داره و میشه از طریق تغییر تنظیمات در ECU اصلی (دیاگ) دمای تعریف شده کارخونه (70 درجه سانتیگراد) که واقعا نام متعارف و غیر استاندارد هست رو تغییر داد لطفا در همینجا ذکر بفرمایید

با تشکر فراوان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

با سلام خدمت شما دوست عزیز

با تشکر از حسن توجه شما
    بنده این موضوع رو چند ماه پیش حل کردم
    با باز کردن اتومات راهنما متوجه شدم که یه سیم کرم زنگ از سمت ecu میاد تو سوکت راتومات راهنما که بصورت نرمال کلوز nc (در حالت عادی بسته) هستش و فرمان فلاشر (جفت راهنما) رو در زمان ترمز ناگهانی و یا افزایش سرعت از ecu میگیره با قطع اون سیم مشکل کلا حل شد

حالا با توجه به اطلاعات شما دوست عزیز راجب دیاگ ، میخام ببینم آیا مشکل دیر رفت روی گاز آریسان با تغییر تنظیمات در ecu حل میشه ؟

با توجه به اطلاعاتی که بنده دارم یه سنسور دما (اصطلاحا فشنگی) در زیر رگلاتور گاز وجود داره که از طرف ecu اصلی (البته احتمال میدم) میاد و توسط یه سوکت دیگه به ecu گاز میره چون با افزایش دما (نشانگر آمپر آب) به حد تعیین شده (70 درجه سانتیگراد) صدای وصل شدن یه رله مجزا از داخل ECU گاز میاد و همزمان با وصل شدن اون رله اگر کلید CNG رو فشار بدیم ماشین براحتی رو گاز میره

و نکته دیگه که بهم ثابت شد رو گاز رفت ماشین به فرمان از سوی ECU برق نیاز داره اینه که در زمانی که چراغ بنزین روشنه پس از مدت زمانی اندک (دمای آب حدود 30 درجه)بطور کاملا خودکار اتومبیل میره روی سوخت CNG

حالا اگه راهی داره و میشه از طریق تغییر تنظیمات در ECU اصلی (دیاگ) دمای تعریف شده کارخونه (70 درجه سانتیگراد) که واقعا نام متعارف و غیر استاندارد هست رو تغییر داد لطفا در همینجا ذکر بفرمایید

با تشکر فراوان

خواهش میکنم قربان

والا راجع به سنسور دمای آریسان اطلاع دقیق ندارم اما چند سال پیش بنده با گذاشتن یک تقسیم مقاومتی سر راه فشنگی تونستم دمای 45 درجه رو به عنوان 90 درجه به ECU بفرستم البته مشکلات خاص خودش رو داشت ولی خوب ماشین رو فروختم !

شما الان ECU ــتون ورژن چند هست ؟ اگه 1 هست توصیه میکنم به ورژن 2 تغییر بدید خیلی از مشکلات حل میشه
    در جریان هستید که ایرنخودرو اول محصول رو میده بیرون بعد به فکر رفع مشکلات ــش میفته

ارادت ./

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •