تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: آیا مرد و زن با هم برابرند؟ چرا؟

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

14 آیا مرد و زن با هم برابرند؟ چرا؟

درود،

میخواستم نظرتون رو در مورد این پرسش بدونم، و همچنین دلیلی که برای عقیده تون دارید!
    شرکت در بحث برای همه کس و با هر نوع نظری آزاده. شیوه ارائه نظرات میتواند اعم از نظرهای منطقی، فلسفی، روانشناسی و... باشد
    یا حتی اعتقادی که برمبنای تجربیات شخصی خود دارید و یا اصلا سلیقه شماست، به شرط آنکه سعی کنید برای آن دلیل یا توضیحی هم بیاورید
    اما اگر خاصه دانشجوی رشته های مرتبط به موضوع، مثل روانشاسی، جامعه شناسی و... هستید خوشحال میشم قید کنید
    مرسی

پروفشنال ardeshir n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

درود،

میخواستم نظرتون رو در مورد این پرسش بدونم، و همچنین دلیلی که برای عقیده تون دارید!
    شرکت در بحث برای همه کس و با هر نوع نظری آزاده. شیوه ارائه نظرات میتواند اعم از نظرهای منطقی، فلسفی، روانشناسی و... باشد
    یا حتی اعتقادی که برمبنای تجربیات شخصی خود دارید و یا اصلا سلیقه شماست، به شرط آنکه سعی کنید برای آن دلیل یا توضیحی هم بیاورید
    اما اگر خاصه دانشجوی رشته های مرتبط به موضوع، مثل روانشاسی، جامعه شناسی و... هستید خوشحال میشم قید کنید
    مرسی
    دورد خداوند بر شما باد.
    خب بله مساوین.
    چرا؟
    چون پیامبران(همه‌ دین ها)به این نکته اشاره کردن که همه مخلوق خداوند یکتا هستند و با هم برابرند.
    خدا توی قرآن هم اینو فرمودن که دلیلی محکم تر از کتاب خدا و پیامبرانشون نیست.

Sent from my K00E using Tapatalk

3. 2 کاربر از ardeshir n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

اولین چیزی که با این پرسش به ذهن میرسه اینه که منظور برابری در چی هست؟

برابری در توانایی؟ ویژگی های جسمی یا روحی؟
    یا برابری در حقوق اجتماعی و فردی؟

به نظر من هرچند مسائل فیژیولوژیک با مسائل حقوقی قطعا ارتباط داره اما ممکنه هرچند علارغم برخی تفاوت‌های فیزیکی دو جنسیت، از نظر حقوقی عاملی برای تمایز به حساب نیاد یا برعکس...

5. 5 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

زن ، مرد ، تراجنسیتی و ... همه انسان ها در هر شرایط از لحاظ قانونی و اجتماعی با هم برابرند از لحاظ بیولوژیکی تفاوتهاشون چیزی هست ک باعث بقا نسل میشه ، ممکنه دو مرد یا دو زن هم از لحاظ بیولوژیکی شبیه هم نباشند.

7. 2 کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

بله باید برابری باشه ...

9. 3 کاربر از Masoud-2014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

بحث پیچیده ای هست، از نظر ظاهری که بدون شک با هم تفاوت دارن، حالا اینکه آیا این تفاوت میتونه منبع تفاوت در حقوق باشه یا نه خودش یه بحث مفصل هست که طرفدارا و مخالفان خودش رو داره، هر طرف دلایل قانع کننده خودشون رو دارن، باید نظر هر دو طرف رو ببینید و خودتون قضاوت کنید ...

11. 3 کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

برابری خوبه به شرطی که افراط و تفریط نباشه , مثلا الان که یه کم فضای فرهنگی-اجتماعی تو کشور ما باز شده من که مجردم میرم بیرون دو قدم راه برم یارو با نامزدش - دوست دخترش - زنش داره راه میره , برای اینکه خودشیرینی کنه یه متلک میپرونه به من , بدون اینکه من حتی یک تک نگاه به زنش کرده باشم , ان قدر خانواده خانواده کردن اینا که روی خانواده ها رفته بالا. من خودم این موضوع برام انقدر پیش اومده که اصلا نمیدونم با این قضیه چه طور برخورد کنم و رامو کج میکنم اصلا

شما برابری میخواین برین این کشورهای شمالی روسیه سوئد دانمارک و غیره اونجا برای دخترهای ایرانی سر و دست میشکنن ! امثال من بعد از یه مدت باید جمع کنن برگردن ایران و لی اگه شما دختر باشین اصلا یه چیزه دیگه هست انگار !

من یه تور روسیه رفتم خیلی خوب بود

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اولین چیزی که با این پرسش به ذهن میرسه اینه که منظور برابری در چی هست؟

برابری در توانایی؟ ویژگی های جسمی یا روحی؟
    یا برابری در حقوق اجتماعی و فردی؟

به نظر من هرچند مسائل فیژیولوژیک با مسائل حقوقی قطعا ارتباط داره اما ممکنه هرچند علارغم برخی تفاوت‌های فیزیکی دو جنسیت، از نظر حقوقی عاملی برای تمایز به حساب نیاد یا برعکس...
    سوال بجایی است. خب من چارچوب ویژه ای تعیین نکردم تا هرکس در ارتباط با هر کدام از زمینه ها که مایل هست صحبت کنه. اما در هر حال بنظر میاد برابری در حقوق با موضوع برابری در تواناییها مرتبط هست
    من فکر میکنم کار زمانی پیچیده تر میشه که بگیم موضوع حتی بر سر توانایی ها نیست بلکه به «پندار» و تصویر ذهنی ما از دو جنس و توانایی هاشون برمیگرده
    ظاهرا ما پنداری رو انتخاب میکنیم که توسط فکت ها پشتیبانی میشه. اما چه جور فکت هایی؟.. در واقع بنظر میاد ما بر اساس همون انگاره های ذهنی فکت ها رو فیلتر میکنیم و حتی خاطراتمون رو تحریف

14. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سوال بجایی است. خب من چارچوب ویژه ای تعیین نکردم تا هرکس در ارتباط با هر کدام از زمینه ها که مایل هست صحبت کنه. اما در هر حال بنظر میاد برابری در حقوق با موضوع برابری در تواناییها مرتبط هست
    من فکر میکنم کار زمانی پیچیده تر میشه که بگیم موضوع حتی بر سر توانایی ها نیست بلکه به «پندار» و تصویر ذهنی ما از دو جنس و توانایی هاشون برمیگرده
    ظاهرا ما پنداری رو انتخاب میکنیم که توسط فکت ها پشتیبانی میشه. اما چه جور فکت هایی؟.. در واقع بنظر میاد ما بر اساس همون انگاره های ذهنی فکت ها رو فیلتر میکنیم و حتی خاطراتمون رو تحریف
    بله درسته ... به هر حال هر باوری که مبنا قرار می‌گیره در مورد تفاوت‌های زن و مرد، در واقع از یکسری فکت‌ها یا شاید ایدئولوژی‌ها نشات می‌گیره. اینکه ممکنه فکت‌های موجود فیلتر بشن، به درستی ازشون بهره نبریم یا حتی ناقص باشن، درسته ... ولی با این حال آیا مبنای بهتری هست که بتونیم جایگزین کنیم؟ این رو هم باید در نظر بگیریم که بشر هرچی جلوتر میره داره سعی میکنه از فکت‌ها نتایج بهتر و بهیته‌تری رو بگیره.

در مورد زن و مرد من اعتقادی ندارم که بشه قانون مطلقی گذاشت که گفت باید کاملا برابر باشند. مثلا قوانین بازار کار باید به گونه‌ای باشه که حق فرزند‌ آوری خانمها رو در نظر بگیره در مسائلی مثل امکان مرخصی در زمان بارداری و بعد از اون .
    از اون طرف اگر اشتباه نکنم سیمون دوبوار (با شاید نویسنده‌ی دیگری که در حوزه فمنیسم قلم میزده) در کتابی در مورد محدودیت کار بانوان در مشاغل به اصطلاح سخت مثل مشاغل نظامی میگه که این محدودیت ها هرچند به دلیل همخوانی نداشتن شرایط بدنی بانوان با ابزارها یا شرایط کار ایجاد شدند ولی یک فکت اینجا چشم روش بیسته شده و اونم این هست که آیا این امکان وجود نداره که ابزارهای نظامی (یا سایر مشاغل سخت) همسان با فیزیک خانمها طراحی بشه؟

بطور کلی فکر می‌کنم بهترین قاعده، ایجاد فرصت‌های برابر (از هر طریق ممکن) برای تمام جنسیت‌هاست تا بتونن توانایی هاشون رو بروز بدن و علایقشون رو دنبال کنن و از این طریق رفاه همگی در ماکزیمم حالت ممکن باشه...

16. 4 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه barton fink's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

درود،

ای وای بر چپ!مگر نمی دانید زن و مرد و کلا جنسیت همه برساخته اجتماعی اند!!!
    قسم بر انقلاب فرانسه که pc را درونی نکرده اید...

بطور کلی فکر می‌کنم بهترین قاعده، ایجاد فرصت‌های برابر (از هر طریق ممکن) برای تمام جنسیت‌هاست تا بتونن توانایی هاشون رو بروز بدن و علایقشون رو دنبال کنن و از این طریق رفاه همگی در ماکزیمم حالت ممکن باشه...
    از "هر طریق ممکن"؟!
    این تفکرات به جز در دپارتمان علوم انسانی لیبرال در "بیرون" هم ممکن است احیانا؟!

18. این کاربر از barton fink بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •