تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 223 اولاول ... 131920212223242526273373123 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 2222

نام تاپيک: سينما 4 ، سينما اقتباس ، فیلم سینمایی شبکه 3 و 1 (گفتگو و معرفي فيلم ها)

کاربر فعال انجمن هنر هفتم shadli_m7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام

منم فیلم رو دیدم به نظر من که خوب بود .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

فیلم این هفته سینما 1: ( اطلاعات بیشتری راجع به این فیلم پیدا نکردم )

میگم نمردیمو دیدیم که یکی از روی فیلم های کارگردانای ایرانی فیلم ساخت !!!

فیلمی از جک لیو و محصول ۲۰۰۳ کشور سنگاپور . داستان اين فيلم برگرفته از اثر موفق مجيد مجيدي به نام «بچه‌هاي آسمان است» كه چند سال پيش كانديداي دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي شد.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

قدرت

کارگردان : Sidney Lumet

بازیگران :
    Richard Gere
    Julie Christie
    Gene Hackman
    Denzel Washington

مدت زمان : 111 دقیقه
    محصول : آمریکا 1986
    ژانر : درام

سینمایی قدرت روز جمعه ساعت : 21:00 در برنامه سینما 4 و از شبکه چهار پخش خواهدشد.
    پیت سن جان ( Richard Gere ) یک مشاور سیاسی پر نفوذ است که تمام سیاستمداران کشور ، با او در ارتباطند. دوست قدیمی اش سام که سناتور اوهایو است تصمیم می گیرد از سیاست خداحافظی کند. بلافاصله جان به کمک جرومی کید که قرار است سناتور جدید اوهایو شود می شتابد .

درباره فیلم :

آن ها ضد قهرمان های درب و داغون و آدم های له و لورده و یاغی هستند که جلوی قوانین و رفتارهای مرسوم اجتماعی می ایستند و آخر سر به طرز فجیعی تباه می شوند. رفتار این بدبخت بیچاره های پوچ گرا اغلب فطری و غریزی است و تحت تاثیر وسوسه هایشان به این سرنوشت گرفتار میشوند..... این امضای سیدنی لومت کارگردان نابغه و معترض نیویورکی است که سیاست و اجتماع بزرگترین پایه های فیلم هایش است. کارگردانی بزرگ ، خالق دو اثر به یاد ماندنی با بازی Al Pacino ، بعد از ظهر سگی و سرپیکو.
    لومت در این فیلم همانند فیلم های دیگرش بازی های قدرتمندی را انتخاب کرده. لومت استاد مسلم بازی گرفتن است و معروف به خدای بازیگران. اما این فیلم بسیار نا امید کننده است ، فیلمی که همچون فیلم غریبه ای در میان ما چیز دندانگیری از آب در نیامد و لای کارنامه درخشان لومت گم شد!!!

درباره کارگردان :

شايد سيدنى لومت جزو مشهورترين كارگردانان تاريخ سينما نباشد و سخت است باور كنيم مردى كه فيلم هايى چون ۱۲ مرد خشن، بعدازظهر سگی ، شبكه و شاهزاده شهر را ساخته، كارگردان آثارى چون مسأله خانوادگى، قدرت و غريبه اى در ميان ما هم بوده. على رغم اين واقعيت كه برخى از فيلم هاى سيدنى لومت مایوس کننده بوده اند، او را بايد يكى از استادان سينماى معاصر آمريكا دانست. او حدود ۴۰ فيلم ساخته كه بيش از ۵۰ نامزدى اسكار داشته اند و در سال ۱۹۹۳ جايزه ويژه دى.دبليو گريفيث را از انجمن كارگردانان آمريكا و جايزه اسكار افتخارى ۲۰۰۵ را دريافت كرد. اين كارگردان چپ گرا معمولاً فيلم هايى احساسى با تم اجتماعى مى سازد .او در فيلم هايى همچون تپه، ۱۲ مرد خشن، بعدازظهر سگی، سرپيكو و شبكه مسائل جدى جامعه آمريكا را با هيجان درآميخته و اكثر فيلم ها در نيويورك فيلمبردارى شده اند( به غیر از قدرت ). او در كتابش به نام فيلمسازى شيوه كارش را به خوبى توضيح مى دهد و فيلمسازى را امرى مشابه خلق آثار صنايع دستى مى داند.
    او در اين كتاب مى نويسد: يك بار فردى از من پرسيد فيلمسازى مثل چيست؟ و من به او گفتم مثل ساختن يك موزاييك است و هر صحنه مثل يك تكه كوچك موزاييك. شما بايد به بهترين وجه آن را رنگ كنى، شكل دهى و پوليش كنى و بعد ششصد تا هفتصد بار اين كار را انجام دهى و بعد آنها را در كنار هم قرار دهى و اميدوار باشى كه نتيجه همان چيزى باشد كه مد نظر داشتى. ولى اگر بر سر موزاييك نهايى طرح كلى دارى، بايد بدانى كه بر روى هر تكه كوچك چگونه كار كنى.
    لومت در ۲۵ ژوئن ۱۹۲۴ در خانواده اى هنرمند به دنيا آمد و در سن ۴ سالگى در تئاتر پدرش در نيويورك اولين تجربه بازيگرى اش را به دست آورد و در دهه ۱۹۳۰ در نقش هاى متعددى در برادوى حضور يافت و پس از آن در ۱۵ سالگى در فيلم «يك سوم ملت» بازى كرد.

اگر مایل هستید فیلم شناسی این کارگردان رو هم بزارم . گفتم خیلی طولانی میشه نذاشتم.
    راستی امروز تولد مل گیبسونه ( چه ربطی داشت !!! )

حـــــرفـه ای mehrdad21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

Sa@id جان مگه تو چه فیلم هایی رو ندیدی؟ حتما اتاق ماروین رو میگی ؟( یکی دیگش هم نمی دونم)

اتاق ماروین تکراری بود ، ولی اگر بعد از پایان شکارچیان ذهن می زدی شبکه 3 هنوز اولای اتاق ماروین بود.

این موضوع سبک ، خیلی جالبه ها . من نفهمیدم منظورش چیه ؟؟؟ اگر منظور از سبک ، سبک های مختلف فیلم سازی ( سینمای وحشت ، سینمای کمدی ، سینمای درام ، سینمای تخیلی و ... ) باشه ، این حرف بی معنیه . چون اگر قرار بر این بود که دیگه فیلمی ساخته نمی شد و کارگردانا میومدن می گفتن چون یه نفر فیلم ترسناک ساخته ، من فیلم ترسناک نمی سازم !!!

ولی اگر منظورت اینه که فیلم دیگه ای هم مثل همین دیدی ، یعنی یه عده میرن تو یه جزیره یکی یکی کشته می شن و قاتل بین خودشونه و هیچ کدوم نمی دونن کیه ، من همچین فیلمی رو ندیدم. اگر شما دیدی بگو چه فیلمی هست که ما هم ببینیم ، بعد با شما هم عقیده بشیم.
    ببخشید وارد بحثتون میشم این فیلم قدیمی داستانی بسیار شبیه به شکارچیان ذهن داره
    وسپس هیچ کس نبود
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    داستان از آگاتا کریستی مشهور است و درباره 10 نفر است که به یه جزیره متروک دعوت میشوند و تک تک توسط یکی از همان 10 نفر کشته میشوند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

And Then There Were None 1945

عجب تاریخیه هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااا !!!

لینک رو ببینین بد نیست.

ولی درست میگه ها . موضوعش یه چیزی تو همین مایه هاست ، البته یکم قدیمی تره (فقط یکم نه بیشتر)

البته فکر نمی کنم مهدیس جان منظورشون این باشه !!! هست؟؟؟

در کل ممنون .
    Last edited by Hectorist; 05-01-2007 at 10:46.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

فيلم «ورشكسته» به كارگرداني آلفرد هيچكاك امروز ساعت ۲۰:۳۵ از سینماماوراء پخش خواهد شد. اين فيلم يكي از اپيزودهايي است كه هيچكاك براي تلويزيون و در قالب 25 دقيقه ساخته و داستان مردي است كه پس از تصادف به كما مي‌رود.

ببخشید کار دارم ، از این بیشتر نتونستم اطلاعات جمع کنم . اگه کسی چیز دیگه ای داره بزاره .

راستی تولد نیکلاس کیج مبارک ( می خوام صد سال زنده نباشه !!! )
    Last edited by Hectorist; 07-01-2007 at 13:41.

داره خودمونی میشه Gladiator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    Internet

پيش فرض

كسي نقد فيلم «شكارچي ذهن» رو داره؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

كسي نقد فيلم «شكارچي ذهن» رو داره؟
    سلام ، می دونی چیه ؟؟؟ ارزشش رو نداره که بشینی نقدش کنی ( حداقل برای این تایپیک ) چون هیچکی پا نیست.
    ولی من یه نقد از تو یه وبلاگ پیدا کردم . البته از جمله اولش گله دارم چون هر چی باشه نباید با یه اثر ( چه هنری چه غیر هنری ) اینجوری برخورد کرد :

تقریبا می توان گفت این فیلم هیچ حرفی برای گفتن ندارد.منتقدین سینما ۴ به زور می کوشیدند از فیلم کلیشه ای و ساده لوحانه ی هارلین مفهوم استخراج کنند. مفهومی که یکی از منتقدین برنامه بر آن تاکید داشتند این بود که فیلم به بررسی خشونت می پردازد. به راستی عجب حرف مضحکی . این حرف مرا به یاد حرفی از جوزف مک براید می اندازد که درباره ی هوارد هاکس می گوید .او می گوید: او(هاکس) نسبت به چیزهایی که اشخاص در کارهایش کشف می کردند و سطوح عمیق مفاهیم و سمبولیزمی که منتقدان از آثار او (آثاری که وی صرفا قصه های خوب می خواند) استخراج می کردند غالبا حیرتی توام با تفریح از خود نشان می داد.

منتقد سینما ۴ (که در کار خود نسبتا مشهور می باشد و چندین کتاب هم در زمینه های سینما وادبیات ترجمه کرده است.) اذعان داشت که پس از دیدن فیلم پنداشته که بهتر است قشر آشنا با سینما و فرهیخته ی جامعه فیلم را ببینند حال آنکه از دیدگاه من این فیلم وقت ارزشمند این بیننده را کاملا تلف می کند. شکارچیان ذهن پر از کلیشه های مختلف یک داستان معمایی است. دیالوگ ها و فیلمنامه آن ضعیف است. یکی از مسخره ترین کارهایی که در پخش فیلم از طرف تلوزیون انجام شد استفاده از موسیقی متن فیلم هملت(به کارگردانی فرانکو زفیرلی ) از انیو موریکونه در برخی صحنه ها به جای موسیقی متن خود فیلم بود. اما فیلم محاسنی هم داشت.جلوه های تصویری آن فوق العاده بود. فیلمبرداری رابرت گنتز هم قابل تحسین بود. در مجموع از شکارچیان ذهن می توان به عنوان یک فیلم مردود نام برد.

حـــــرفـه ای Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام ، می دونی چیه ؟؟؟ ارزشش رو نداره که بشینی نقدش کنی ( حداقل برای این تایپیک ) چون هیچکی پا نیست.
    نگو اين حرفو دلم ميشكنه !
    خوبه اين همه بازديدكننده داره تاپيك ... اما قبول دارم مشاركت بچه‌ها كمه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

نه Amin جان ، قصدم توهین به بچه ها نبود. فقط منظورم این بود که این تایپیک حداقل برای نقد فیلمها و تبادل نظر دربارشون به درد نمی خوره . همون طور که گفتین هیچکی مشارکت نمی کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •