تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 35 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 347

نام تاپيک: گفتگو درباره کتاب هایی که خوانده ایم

پروفشنال rsz1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    در اينده

پيش فرض

از شما ممنونم اقا جلال بر عکس امروز داشتم به همچین تاپیکی فکر می کردم که یکدفعه پیدا شد.واقعا ایده قشنگی.

شازده کوچولو داستانی جذاب بود که در عین حال که تصور می شد باید خیلی ساده و بچگانه باشد اما سراسر رموز و درس هایی برای زندگی روزمره بود.
    شازده کوچولو نشان دهنده یک انسان پاک و صادق بود که مهربانی خود را به راحتی نشان می داد.انسان هایی که در جوامع امروز به ندرت یافت می شوند.
    هر سیاره نشان دهنده شخصیت یک فرد بود که به زیبایی ان ها را نمایش می داد و رفتار متقابل دیگران را با انها بیان می کرد رفتاری که شازده کوچولو نشان داد.
    و زمین پناهگاه امن ما . اتفاقات جالبی که برای شازده کوچولو افتاد هر کدام در بر دارنده درسی عمیق بود و زیباترین انها لحظه ملاقات روباه با شازده کوچولو و پند های او بود در این قسمت داستان حرفا واقعا سنگین بود احساس می شد نیاز به تامل زیادی داره.
    من قسمت دشت پر از گلم دوست داشتم فکر می کنم یک جوری می خواست داشته های خودمون رو یاداوری کنه چیزایی که شاید همیشه نادیده گرفته می شن و بهتر از اونا رو طلب می کنیم.
    من از 10 بهش 9:25 می دم

آخر فروم باز bewitch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

خيلي تاپيك خوبيه ، دستتون درد نكنه

شازده كوچولو هم كتاب جالبي بود و جذابيت اينو داشت كه خواننده رو دنبال خودش بكشونه ، من بهش 7.75 از 10 ميدم
    البته چون خيلي سال پيش خوندمش نميتونم زياد جزئي نظرمو راجع بهش بگم ، خلاصه ببخشيد

پروفشنال snowy_winter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

تاپیک خیلی خوبیه..ممنون
    شازده کوچولو کتاب مورد علاقه ی منه و با اینکه چندین بار خوندمش و تقریبا بیشتر قسمتهاش رو حفظم برام تکراری نمیشه.
    به نظرم این کتاب با اینکه ظاهر بچه گانه ای داره بیشتر مخاطبش بزرگترها هستن..انگار یه جوری میخواد اون سادگی و صمیمیت بچگی رو یادآوری کنه!
    خیلی دلم میخواد بیشتر بنویسم ولی متاسفانه کارت اینترنتم داره تموم میشه.. اگه اشکالی نداشته باشه دوباره میام و ادامه میدم

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

به نظر منم شازده کوچولو کتاب فوق العاده ایه ، تخیل واقعا زیبایی داره
    چون خیلی وقت پیش خوندمش دقیق یادم نیست ولی یکی از قسمتهاش بود که یارو نشسته بود و مدام سرش تو حساب و کتاب بود و شمارش ستاره ها و ... می کرد من گفتگوی اون قسمتش رو خیلی دوست داشتم به نظرم شرایط خیلی از آدمهای الانه
    و
    + قسمتهای زیبای گفتگو که با روباه در مورد اهلی کردن و دوستی می کرد اونم به نظرم خیلی جالب بود .

ممنون از تاپیک مفیدتون

کـاربـر بـاسـابـقـه Wisdom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    テヘラン

پيش فرض

این کتاب رو وقتی خوندم که اولین جمله اش رو در فیلم مارمولک شندیم
    در مورد اهلی شدن آدم ها

شک کردم که این جمله از این کتاب باشه !!! ولی وقتی کتاب رو تا انتها خوندم دیدم فوق العاده هستش
    و تمام رفتار های آدمی رو زیبا به تصویر کشیده

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من دو چیز این کتاب رو بیشتر دوست دارم یکی صفحه ی آخر کتاب یعنی اونجایی که یه نقاشی از جایی که شازده کوچولو ناپدید شده کشیده و گقته : "اگه یه بچه دیدید که موهاش طلایی بود و می خندید و هر سوالی که می کردید جواب نمی داد لابد حدس می زنید که اون کیه و به من هم اطلاع بدید"....نمی دونم چرا ولی این قسمتش رو خیلی دوست دارم و هر وقت هم که این کتاب رو می گیرم دستم اول می رم صفحه آخر و یه نگاهی به اون نقاشیه می اندازم.....

دومین چیزی که دوست دارم خود شخصیت شازده کوچولوه....خیلی دوست داشتنیه.....

دیگه این که من هم مثل آرام و بر خلاف اکثر دوستان از اون قسمت روباه خوشم نیومد....امتیاز من 7.5 از 10.....

دیروز هم که داشتم این کتاب رو ورق می زدم این جمله رو دیدم که به نظرم جالب بود:
    " هر وقت که یه آدم بزرگ را دیدم که یک خرده روشن بین به نظرم اومد با نقاشی شماره یکم که هنوز هم دارمش محکش زدم که ببینم راستی راستی چیزی بارش هست یا نه. اما او هم طبق معمول در جوابم در اومده که: این یک کلاه است. _ آن وقت من هم دیگر نه از مار بوآ باش اختلاص کردم نه از جنگل های بکر دست نخورده و نه از ستاره ها . خودم را تا حد او آوردم پایین و باش از بریج و گلف و سیاست و انواع کروات ها حرف زدم . او هم از این که با یک چنین شخصیت مقولی آشنایی به هم رسانده سخت خوش وقت شده."

یه همچین چیزی رو هولدن هم در ناتوردشت می گه ..این که بزرگتر ها همش راجع به ماشین و این که چقدر بنزین مصرف میکنه حرف می زنند و این که همش مجبوره به آدم ها بگه از دیدارشون خوشوقته در حالی که ممکنه واقعا این طور نباشه اما اگه آدم بخواد در جامعه زندگی کنه باید این چیز ها رو بگه و.....

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

دیروز هم که داشتم این کتاب رو ورق می زدم این جمله رو دیدم که به نظرم جالب بود:
    " هر وقت که یه آدم بزرگ را دیدم که یک خرده روشن بین به نظرم اومد با نقاشی شماره یکم که هنوز هم دارمش محکش زدم که ببینم راستی راستی چیزی بارش هست یا نه. اما او هم طبق معمول در جوابم در اومده که: این یک کلاه است. _ آن وقت من هم دیگر نه از مار بوآ باش اختلاص کردم نه از جنگل های بکر دست نخورده و نه از ستاره ها . خودم را تا حد او آوردم پایین و باش از بریج و گلف و سیاست و انواع کروات ها حرف زدم . او هم از این که با یک چنین شخصیت مقولی آشنایی به هم رسانده سخت خوش وقت شده."

یه همچین چیزی رو هولدن هم در ناتوردشت می گه ..این که بزرگتر ها همش راجع به ماشین و این که چقدر بنزین مصرف میکنه حرف می زنند و این که همش مجبوره به آدم ها بگه از دیدارشون خوشوقته در حالی که ممکنه واقعا این طور نباشه اما اگه آدم بخواد در جامعه زندگی کنه باید این چیز ها رو بگه و.....

خودتم موافقي با اين موضوع يعني يا نه برات جالبه فقط؟

منظورم اينه اين كه ادم بزرگها راجع به پول و ماشين حرف مي زنند و الكي به هم مي گن خوشوقتيم چيز بديه ؟

آخر فروم باز Sharim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

روباه گفت:
    -آدمها این حقیقت را فراموش کرده اند.اما تو نباید فراموش کنی.تو مسئول همیشگی آن می شوی که اهلیش کرده ای.تو مسئول گل ات هستی...
    درسته , به نظر من هم گفتگوی روباه یکی از قشنگ ترین قسمت های داستان بود مخصوصا این جمله ای که گفتید , واقعا من رو تحت تاثیر قرار داد , با محبت کردن آن ها را اهلی می کنی و بعد برای همیشه مسئول کسی میشوی که آن را اهلی کرده ای ...

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

منظورم اينه اين كه ادم بزرگها راجع به پول و ماشين حرف مي زنند و الكي به هم مي گن خوشوقتيم چيز بديه ؟
    من نمی گم بده...این بخشی از زندگی همه ی ماست....اما بعضی وقتا آدم از همه ی این چیز ها خسته می شه...مسئله فقط گفتن یک کلمه خوشوقتم نیست مسئله اینه که خیلی از آدم ها جلو روی هم می گن خوشوقتم اما پشت سر هم.....
    این هم که شازده کوچولو و هولدن گفتن صحبت کردن راجع به پولو و ماشین و غیره بده به خاطره اینه که خیلی چیز های قشنگتری هستند که به قول شازده کوچولو بزرگتر ها درکش نمی کنند....یعنی به جای اینکه بخوان راجع به ستاره ها صحبت کنند راجع به انواع کروات حرف می زنند....چیز های تکراری و بی ارزش....

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من نمی گم بده...این بخشی از زندگی همه ی ماست....اما بعضی وقتا آدم از همه ی این چیز ها خسته می شه...مسئله فقط گفتن یک کلمه خوشوقتم نیست مسئله اینه که خیلی از آدم ها جلو روی هم می گن خوشوقتم اما پشت سر هم.....
    این هم که شازده کوچولو و هولدن گفتن صحبت کردن راجع به پولو و ماشین و غیره بده به خاطره اینه که خیلی چیز های قشنگتری هستند که به قول شازده کوچولو بزرگتر ها درکش نمی کنند....یعنی به جای اینکه بخوان راجع به ستاره ها صحبت کنند راجع به انواع کروات حرف می زنند....چیز های تکراری و بی ارزش....
    اون نگاهي كه اين كتاب به آدم بزرگها داره ناشي از حسرت پشت سر گذاشتن دوران كودكيه
    اينكه خيلي حرفهايي كه ما مي زنيم توي زندگي لازمن اما ما رو دچار يه روزمرگي كردن چيزهايي كه وقتي بچه باشي مي توني بذاري بزرگترها بهش برسن و هيچوقت ذهنت رو مشغول نكنن
    بزرگ شدن يعني از دست دادن بي خيالي و الكي خوش بودن و تخيلات دوران كودكي
    اين گناه بزرگترها نيست ! چيزي كه كتاب تقريبا داره تقصير اونها مي اندازه واقعا تقصير اونا نيست! اين جريانيه كه نمي شه جلوشو گرفت اما هميشه وقتي به كودكي نگاه مي كني نمي توني از ياد ببري كه چقدر در بيخيالي و رها بودن از جريانات روزمره زندگي كردن نعمت بزرگيه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •