تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 35 از 35 اولاول ... 253132333435
نمايش نتايج 341 به 347 از 347

نام تاپيک: گفتگو درباره کتاب هایی که خوانده ایم

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

من دارم خداوند الموت حسن صباح رو میخونم کتاب خیلی جالبیه اگه صلاح بدونید درمودش بحث کنیم
    اتفاقا منم تازه این کتاب رو دانلود کردم خیلی مایلم در موردش بحث کنیم

2. این کاربر از مهرسا1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن هنر هفتم aluminum's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان

پيش فرض

دوستان من به علت کمبود وقت و البته حوصله بجای خوندن کتاب بیشتر علاقه دارم که فایل صوتی کتاب رو گوش کنم
    و به واسطه ساخته شدن فیلم آناکارنینا سراغ فایل صوتی این کتاب رفتم که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود
    ولی امروز به واسطه کنجکاوی و دانلود نسخه پی دی اف کتاب با ترجمه دیگری که توسط منوچهر بیگدلی خمسه بود مواجه شدم و با مقایسه ای که بین دو نسخه کردم احساس میکنم نسخه اولی خیلی کوتاه شده و تقریبا اسم شخصیتها تا حدودی با هم متفاوته.جالب اینجاست که اسم شخصیتهای نسخه دوم با اسم شخصیتهای فیلم همخوانی بیشتری داره.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون ارزش داره ادامه فایل رو گوش بدم و یا اینکه بیخیال فایل صوتی بشم تا در زمان و شرایط مناسب بتونم کتاب رو بخونم و چیزی از دست ندم؟

داره خودمونی میشه The Ghost Writer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

فرانی و زویی

برام ناامیدکننده بود! من با سلینجر از طریق یه مجله آشنا شدم و با تعریف هایی که از شنیدم واقعا شیفته اش شدم. با معروفترین اثرش "ناطوردشت" شروع کردم و بسیار لذت بخش بود برام. بهمین خاطر دنبال کارهای دیگش رفتم و چندتا کتاباشو باهم خریدم.

اما داستان های خانواده سیمور اصلا برام جالب بود. اینطور بنظرم اومد شخصیت های هولدن؛ بادی، سیمور و زویی همشون یه کاراکترن در بدن های مختلف! از اونجایی که خود سلینجر آدم تنهایی بود خیلی علاقه داشته برادرها(دوست های) مجازی زیادی برای خودش بسازه که از قضا همیشه باهوش ترین شونم مدت هاست مرده!!!

همینطور صحبت های زویی و فرانی درباره مسیح ارضاکننده نبود چون اصلا اعتقادی به مسیحیت-یهودیت ندارم. اینطوری شد که رغبت رفتن به سراغ کتاب های دیگه رو نداشتم. جنگل وارونه، شانزدهم هب ورث و یادداشت های یک سرباز و... .

هنوزم از "ناطوردشت" خاطره بسیار خوبی تو ذهنم هست ولی یاد گرفتم اثر یه نویسنده الزاما نشون دهنده کیفیت کارهای دیگش نیست.

5. 2 کاربر از The Ghost Writer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

اوشو
    به همه دوستان پیشنهاد میکنم کتاباشو بخونید خصوصا رهایی از گذشته
    کلا تو زندگیم 4 تا کتاب متفرقه هم نخونده بودم اونم برمیگشت به دوران نوجوونی
    اوشو واقعا یک شاهکاره مسیر زندگیتونو عوض میکنه . من یه آدمه کلا نا امید ( در حده مرگ : دی ) بودم که کلا دیدمو عوض کرد
    کسی که حرفاشو بفهمه متوجه میشه که اصلا اونی که فکر میکرده نیست و خودشو نمیشناخته و چقدر احمق بوده
    اگه فکر میکنی هیچ روزنه امیدی نیست
    اگه فکر میکنی کتاب چیز چرتیه و اصلا نمیتونه تاثیری روت بزاره چون خودت همه چیز رو میدونی و روشن فکری !
    اگه در حده مرگ نا امیدی و از اطفاقات گذشته یا فکر به آینده یا ... رنج میبری
    یه بار زور بزن این کتابو بخون از همون لحظه اول تاثیرشو حس میکنی و این که چقدر با واقعیت درگیره

[ ویرایش ]

موفق باشین

ویرایش :
    شاید فکر کنی اصلا به گذشتت اهمیتی نمیدی و درگیرش نیستی ولی بعد از خوندن این کتاب متوجه میشی تو اسیر و برده گذشتتی
    Last edited by V E S T A; 24-05-2013 at 13:31. دليل: حذف لینک - ارجاع به سایت های دیگر ممنوع است

7. 2 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه gipsy2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Derrière le clavier

پيش فرض

اتفاقا منم تازه این کتاب رو دانلود کردم خیلی مایلم در موردش بحث کنیم
    نسبتا جالبه ولی تا اونجا که من میدونم مطالبش بی پایه و اساسه

داره خودمونی میشه gipsy2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Derrière le clavier

پيش فرض

دوستان سلام

امروز گندش دراومد که تاریخ فلسفه غرب از برتراند راسل با ترجمه نجف دریابندی(که الان نایابه) تو زرد از اب دراومد!!!!

ظاهرا بدون این که اشاره ای به سانسور در قسمتی از کتاب بشه بخش تاریخ فلسفه قرون وسطی حذف داشته

حساب کنید کتاب به این مهمی سانسور بشه بدون حتی یه اشاره به اون,ادم واقعا از این همه وقتی که گذاشته و بجای خوندن زبان اصلی

سراغ ترجمه رفته پشیمون میشه!واقعا این چه وضعشه که کتاب مرجع سانسور داره؟

10. 2 کاربر از gipsy2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

دوستان من به علت کمبود وقت و البته حوصله بجای خوندن کتاب بیشتر علاقه دارم که فایل صوتی کتاب رو گوش کنم
    و به واسطه ساخته شدن فیلم آناکارنینا سراغ فایل صوتی این کتاب رفتم که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود
    ولی امروز به واسطه کنجکاوی و دانلود نسخه پی دی اف کتاب با ترجمه دیگری که توسط منوچهر بیگدلی خمسه بود مواجه شدم و با مقایسه ای که بین دو نسخه کردم احساس میکنم نسخه اولی خیلی کوتاه شده و تقریبا اسم شخصیتها تا حدودی با هم متفاوته.جالب اینجاست که اسم شخصیتهای نسخه دوم با اسم شخصیتهای فیلم همخوانی بیشتری داره.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون ارزش داره ادامه فایل رو گوش بدم و یا اینکه بیخیال فایل صوتی بشم تا در زمان و شرایط مناسب بتونم کتاب رو بخونم و چیزی از دست ندم؟
    من میگم همونو گوش بده! اینطور که گفتی وقت نمی کنی بخونی می ترسم همینقدر هم از دست بره

فرانی و زویی

برام ناامیدکننده بود! من با سلینجر از طریق یه مجله آشنا شدم و با تعریف هایی که از شنیدم واقعا شیفته اش شدم. با معروفترین اثرش "ناطوردشت" شروع کردم و بسیار لذت بخش بود برام. بهمین خاطر دنبال کارهای دیگش رفتم و چندتا کتاباشو باهم خریدم.

اما داستان های خانواده سیمور اصلا برام جالب بود. اینطور بنظرم اومد شخصیت های هولدن؛ بادی، سیمور و زویی همشون یه کاراکترن در بدن های مختلف! از اونجایی که خود سلینجر آدم تنهایی بود خیلی علاقه داشته برادرها(دوست های) مجازی زیادی برای خودش بسازه که از قضا همیشه باهوش ترین شونم مدت هاست مرده!!!

همینطور صحبت های زویی و فرانی درباره مسیح ارضاکننده نبود چون اصلا اعتقادی به مسیحیت-یهودیت ندارم. اینطوری شد که رغبت رفتن به سراغ کتاب های دیگه رو نداشتم. جنگل وارونه، شانزدهم هب ورث و یادداشت های یک سرباز و... .

هنوزم از "ناطوردشت" خاطره بسیار خوبی تو ذهنم هست ولی یاد گرفتم اثر یه نویسنده الزاما نشون دهنده کیفیت کارهای دیگش نیست.
    دقیقا این اتفاق برای من ( و شاید خیلی های دیگه) افتاد. بعد از ناطور دشت چند تا از کارای دیگشو گرفتم و میشه گفت کارای دیگش یه کپی نا امید کننده از ناطور دشت بودن.

نسبتا جالبه ولی تا اونجا که من میدونم مطالبش بی پایه و اساسه
    مرحوم منصوری هرچی خودش حال می کرد راست و خیالی، به متونش اضافه می کرد. خیلی ها حتی تردید دارن نویسنده ای که کتابشو ترجمه کرده هم واقعی باشه. به عنوان یه داستان باید خوندش نه یه کتاب تاریخی قابل استناد.

12. 3 کاربر از malkemid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •