تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 19 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 186

نام تاپيک: رمان الهه ناز ( مریم اولیایی )

پروفشنال گل مریم's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

قسمت ششم : : : : :

سلام خانم
     سلام گیتی خانم ، خسته نباشین
     شما خسته نباشین. افتخار آشنایی با......
     من صفورا هستم
     خوشوقتم
     منم همینطور تعریفتون رو زیاد شنیدم
     ممنونم

· وقتی شنیدم آویزون كردن شال و بارونی شما به جالباسی ، از افتخارات آقاست ، خوشحال شدم
    · این چه فرمایشیه . ایشون خواستن ناراحتی رو از دلم بیرون بیارن آخه صبح كمی دیر رسیدم ، ایشون عصبانی شدن
    · بله تو آشپزخونه صداتون رو شنیدم ، خوشم اومد. اعتماد به نفس تون عالیه و البته فوق العاده زیبا هستین
    · لطف دارین . این خونه چقدر خدمه داره !
    · كار هم زیاده . تازه یه ساختمون هم پشت اینجاس كه متروكه س . زمانی به پدر ومادر جناب متین مرحوم تعلق داشته، خانم بیدارن؟
    · بله، فكر میكنم
    · میخوام ملحفه هاشون رو عوض كنم . با صفورا همراه شدم و بالا برگشتم
    · روزی چند بار اینكار رو می كنین؟
    · هر روز، آقا وسواس دارن ، بیچاره مون كردن بخدا
    · اگه لعنتم نكنین خواستم خواهش كنم از این به بعد روزی دو بار ملحفه ها رو عوض كنین ، صبح ، شب
    فكر كنم در دل گفت: آقا فقط وسواس داره ولی این كه دیگه دیوونه حسابیه . در ضمن اگه ممكنه رنگ ملحفه ها متفاوت باشه . دو رنگ شاد و ملیح . باید برای تغییر روحیه خانم تلاش كنیم صفورا خانم
    در زدم و وارد اتاق خانم متین شدیم . سلام خانم!
    · اما ملحفه های رنگی باید تهیه بشه خانم ، ما فقط سفید داریم . باید به آقا بگید
    · من با ایشون صحبت می كنم مهندس چه ساعتی تشریف میاره؟
    · ساعت دو میان
    · خانم ناهار رو با ایشون می خورن ؟ صفورا در حالیكه ملحفه قبلی را از روی تخت برمی داشت گفت: نه ، خانم اینجا تو اتاقشون می خورن
    · تنها؟
    · بله
    · چراتنها؟
    · والـله چی بگم، گیتی خانم
    به مادر نگاه كردم . غم در چشمهایش هویدا بود. مادر و پسر آنقدر با هم غریبه!
    · مسئول میز غذا كیه؟
    · ثریا خانم
    · رفتین پایین صداشون كنین
    · چشم
    · خانم متین میخوام ازتون اجازه بگیرم و برنامه ریزی اینجا رو عوض كنم شما بهم اجازه می دین؟
    چشمهایش را بست و باز كرد
    · ممنونم این مهندس رو به من واگذار كنین می دونم باهاش چكار كنم ، انگار با زمین و زمان قهره
    خانم متین آهی كشید و سری بطرفین تكان داد . بیچاره چه دل پردردی داشت ثریا آمد . با من كاری داشتین گیتی خانم ؟
    · بله، ببخشید مزاحم شدم . خواستم بپرسم اینجا غذا چه ساعتی سرو میشه؟
    · خانم ساعت یك ناهار می خورن . آقا ساعت دو ، دو و نیم
    · آقا كجا غذا میخورن؟
    · سر میز ، تو سالن غذاخوری
    · از این به بعد من و مادرجون هم همون جا غذا می خوریم . اتاق خواب كه سالن غذا خوری نیست
    · بله، ولی آقا؟
    · آقا ناراحت می شن؟
    · نمی دونم
    · امتحان می كنیم تازه ایشون كه دیرتر میان
    · شام چی؟
    · خب اگه ناراحت شدن ، ایشون تشریف ببرن تو اتاق خوابشون غذا بخورن ببینن چه مزه ای داره
    خانم متین لبخندی زد كه از چشم من پنهان نماند . ثریا با تعجب گفت: گیتی خانم ، می بخشین دخالت می كنم ، ولی آقا اخلاقهای بخصوصی دارن . الان دو ساله اینطور عادت كردن البته در كنار مادر غذا خوردن را دوست دارن اما اینطور عادت كردن . نكنه
    · خب این به ما چه ربطی داره؟
    · آخه می ترسم نارحتتون كنه
    · ناراحت نمی شم ثریا خانم . یه چشمه اش رو كه صبح دیدی
    · بله و از تعجب چشمام شده بود چهار تا . آقا شال و كت كسی رو بگیره و به جالباسی بزنه؟!
    · تازه من میخواستم صبر كنیم با آقای مهندس غذا بخوریم، ولی خب شاید ایشون خوششون نیاد در كنار یه پرستار بشینه غذا بخوره . ولی از مادر جون مطمئنم و این جسارت رو می كنم . ساعت یك سر میز هستیم
    · بله
    · پرستارهای قبلی كجا غذا می خوردن؟
    · تو آشپزخونه، گاهی هم همین جا با خانم
    · آدمها تا می تونن دور هم باشن ، چرا دور از هم باشن؟ افراد این خونه از خدمه و ارباب ، عضو این خونه هستن . سكوت و تنهایی نه تنها مشكلی رو حل نمی كنه ، بلكه مشكلاتی رو هم بوجود میاره و این یه نمونه شه . و به مادرجون اشاره كردم و ادامه دادم: حیف این خانم زیبا و مهربون نیست تو كنج این اتاق عمرشو تلف كنه؟ مادرجون چیزیش نیست فقط تنهایی باعث سكوتش شده و افسرده شده ، همین . اون رو هم من درست میكنم ، ولی اول باید مهندس رو اصلاح كنیم ایشون از همه بیمارترن
    همه زدیم زیر خنده . مادر هم لبخند زد. ثریا رفت . بلند شدم موهای مادرجون را بحالت خیاری پشت سرش جمع كردم . كمی عطر به او زدم ، كمی كرم و رژ برایش مالیدم و و با هم از پله ها پایین آمدیم . مادرجون بخاطر مصرف داروها كمی آهسته تر از حد معمول راه می رفت. كمی در سالن نشیمن نشستیم تا غذا آماده شد . سر میز دوازده نفره ای نشستیم كه شمعدانهای قشنگ نقره ای رویش بود. گلدان چینی بزرگ در وسط میز از گل خالی بود . محبوبه خانم غذا را آورد . خانم متین یك كفگیر كشید . كفگیر را برداشتم و گفتم : مادر جون این غذای یه كودك یه ساله س نه شما، پس دستم رو رد نكنین و میل كنین. شما باید تقویت بشین .كمبود ویتامین روی اعصاب اثر می ذاره همینطور روی اندام، پوست ، زیبایی. شما خانم زیبایی هستین پس زیبایی تون رو حفظ كنین
    نگاهی به من كرد كه این معنی را می داد: زیبایی رو میخوام چكار؟ به چه دردم میخوره . بگو محبت و سلامتی كجاست؟ برای خانم متین یك ران مرغ سرخ شده گذاشتم . بعد برای خودم یك كفگیر برنج كشیدم و كمی مرغ برداشتم . خانم متین چپ چپ به من نگاه كرد . گفتم: اونطوری نگاهم نكنین مادرجون، میترسم اگه یه كفگیر بیشتر بخورم دیگه بیشتر بخورم دیگه این ظرافت رو نداشته باشم ، ولی بخاطر شما چشم ، اینم یه كم دیگه . خوبه؟
    لبخند زد و مشغول صرف غذا شدیم . مادر وقتی غذا را در دهانش می گذاشت دستهایش لرزش خفیفی داشت كه در اثر مصرف داروهای اعصاب بود . دلم گرفت . خدایا آخه این زن زیبا سنی نداره ، موهای مشكی اش فقط چند تار سپید داره، همین فردا موهاش رو براش رنگ می كنم
    · ثریا خانم؟
    · بله
    · میشه خواهش كنم از این به بعد این گلدون رو از گل طبیعی پر كنین؟
    · چشم،گیتی خانم
    · ببخشید من دارم دستور می دم . اینها همه بخاطر سلامتی مادر و آقای مهندسه
    · بله،خواهش می كنم . ما حاضریم روز و شب در اختیار شما باشیم ، ولی شما پرستار دائم خانم باشین و خانم سلامتی شون رو بدست بیارن
    · انشاءا.....
    · ولی آقای مهندس كه حالشون خوبه؟
    · بنظر من مادرجون حالشون خوبه ، آقای مهندس پرستار میخوان
    صدای خنده بلند شد . مادر جون سری تكان داد و لبخند زد

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

· وای خانم ،آقا اومدن. صدای بوقشون میاد برعكس امروز چه زود اومدن ساعت یك ونیمه
    · نگران نباشین تا برسن داخل ساعت شده دو، وما غذامون رو خوردیم و رفتیم
    ثریا از ترسش در رفت .راستش خودم هم نگران بودم كه این هیولای بی شاخ و دم زیبا چه عكس العملی نشان می دهد ، ولی باید مبارزه میكردم و سكوت حاكم بر عمارت را می شكستم . خانم متین از سر میز بلند شد و قصد رفتن كرد .من هم بلند شدم و همراهش از سالن بیرون آمدم كه به مهندس برخوردیم. با حالت تعجب به مادرش چشم دوخته بود .
    · سلام مهندس متین
    · سلام خانم، سلام مامان
    خانم متین سرش را خم كرد
    · سلام آقا خسته نباشین
    این محبوبه بود كه برای جمع كردن ظرفها با سینی وارد سالن غذاخوری می شد .
    · سلام محبوبه.مثل اینكه امروز اینجا خبرهاییه. جشن گرفتین؟
    · بله یه كوچیك دوستانه ! جای شما خیلی خالی بود .
    سكوت كرد و لبخند ظریفی زد .خوشحال شدم با خانم متین از پله ها بالا رفتیم . خانم متین را به اتاقش بردم و داروهایش را دادم . از اتاق بیرون آمدم . به مهندس برخوردم كه بسمت اتاقش می رفت .لبخندی به من زد وگفت: امروز چطور گذشت ؟
    · خیلی خوب
    · خوشحالم
    · مادر خوابیدن؟
    · كم كم می خوابند
    مهندس بسمت اتاق خودش قدم برداشت تا كیفش را در اتاق بگذارد و لباسش را عوض كند گفتم : می بخشین جناب متین؟
    · بله خانم . جلوتر رفتم تا خانم متین صدایم را نشنود
    · حالی از مادرتون نمی پرسین؟
    · دیدمشون سرحال بودن نیازی به پرسش نداره
    · ولی مادرتون نیازمند محبت شماست .اون مادرتونه ، نه یه غریبه
    · می گید چكار كنم؟
    · برید اتاقشون و كمی باهاش صحبت كنین
    · وقتی جواب نمی ده چه فایده داره؟
    · ولی من از صبح از ایشون جواب گرفتم
    · یعنی با شما حرف زد؟
    · به روش خودشون
    · شما روانشناسید ، من كه نیستم
    · خب من دارم شما رو راهنمایی می كنم
    · ببینین خانم ، شما پرستار مادر هستین ، نه معلم بنده
    · من شاگرد شما هستم ، ولی خواهش میكنم كمی به مادرتون توجه كنین . رسیدگی و محبتهای من بدون توجهات شما بی فایده س . شما دارین این همه هزینه می كنین ، خب به جاش محبت كنین . والـله ، خیلی راحتتر و كم هزینه تره
    بسمت اتاق خودش قدم برداشت
    · می رین احوالشون رو بپرسین؟
    · بعد از ناهار ، فعلا خسته و گرسنه هستم
    · ولی اون موقع ایشون خوابن
    · خب بعدازظهر كه بیدارن
    · برنامه بعدازظهر از ظهر جداست . بعد از ظهر هم باید محبت كنین با مادر چای میل كنین و باهاشون صحبت كنین .
    · دارین دستور می دین؟ اگه یادتون باشه ازتون خواستم به روش زندگی ما كاری نداشته باشین
    · اولا ، ازتون خواهش كردم . دوما ، من در روش زندگی شما دخالت نمی كنم ، فقط ازتون محبت خواستم .
    · خیلی خب . الان میام احوالی از ایشون می پرسم ، بشرطی كه شما نگاه مادرم رو معنی كنین
    · حتما ، با اجازه
    · رفتین كه !
    · هر موقع خواستین برین اتاق مادر، چند ضربه به در اتاق من بزنین میام .
    مهندس داخل رفت و در را بست . به اتاقم آمدم ، گلسری به موهایم زدم كه فرمایش متین را اطاعت كرده باشم . یادم رفت حكمت گلسر زدن را بپرسم . مردم پاك زده به سرشون . به موهای همدیگه هم كار دارن . چند ضربه به در خورد . در را باز كردم .كسی را ندیدم . خم شدم بیرون را نگاه كردم ، كنار در اتاق مادرش ایستاده بود . بطرفش رفتم . در زد و وارد اتاق شدیم
    · مادر ، آقای مهندس خواستن حالی ازتون بپرسن . گفتم خوابیدین، ولی ایشون اصرار كردن .
    متین نگاهی به من كرد و لبخند زد . مادر از توی رختخوابش بلند شد نشست
    · راحت باشین مامان. و كنار مادرش روی لبه تخت نشست .
    · ببخشید مهندس ، خیلی معذرت می خوام ، ولی ممكنه با شلوار بیرون روی تخت نشینین . ملحفه رو تازه عوض كردن
    · حق با شماست خانم ، اما این شلوار منزلمه
    · جدی؟ همرنگ قبلیه من متوجه نشدم . ببخشین
    · اشكالی نداره خانم . اتفاقا خوشم اومد . مثل اینكه از تمیزتر هم هستید
    · اختیار دارین
    · خب مامان ، چه خبرها؟
    مادر به كتاب روی میز نظری انداخت
    · خبرها رو میزه ، مامان جان؟
    · شما هم كه روانشناس و مترجمید مهندس!
    · كتاب خوندین مامان؟ با سرش جواب داد
    · خیلی عالیه . مدتها بود اینكار رو نمیكردین . مادر نگاهی به من كرد و لبخند زد
    · می گن من براشون خوندم ، ولی بعد خودشون ادامه دادن
    · خیلی ممنون . پس مامان حسابی امروز مشغول بودن . خوشحالم . سر میز هم كه ناهار خوردین خوشحالتر شدم
    بلند شد و گفت: خب الحمدالـله مثل اینكه روز خوبی داشتین . من فعلا برم ناهار بخورم . با اجازه
    من هم بیرون آمدم و گفتم : ممنون . دیدین چه راحت بود . لبخند زد
    · البته یه كاری رو فراموش كردین
    · چكاری؟
    · اینكه ایشون رو ببوسین
    دستهایش را در جیبش كرد و گفت: لابد بعد هم باید ایشون رو بغل كنم و توی هوا بچرخونم
    · نه فعلا اینكار لازم نیست ، چون میترسم از هیجان حالشون بد بشه .
    با لبخند گفت: پس باید برم ایشون رو ببوسم؟
    · ممنون میشم . البته روزی چندبار! ولی حالا دیگه نه ، چون میفهمه كه من ازتون خواستم . بعدازظهر وقت صرف چای، شب موقع صرف شام ، و آخر شب وقت خواب
    · اینطور پیش بره كه دیگه بو سه ای برای بقیه نمی مونه ، خانم رادمنش
    · بقیه ؟ نكنه منظورتون ثریا خانم و محبوبه خانم و صفورا خانمه
    زد زیر خنده . من هم خندیدم . سری تكان داد و گفت: نخیر منظورم كس دیگه ایه
    · شما آدم مهربونی هستین . نگران نباشین . در ضمن تقدیم بوسه بمادر موهبتی نیست كه همه ازش برخوردار باشن، هربوسه به مادر یك قدم به سوی خوشبختیه و ده قدم بسوی بهشت . هرچقدر مادر رو ببوسین بپای بوسه های ایشون نمی رسه و باز هم كمه . مهندس ، ای كاش مادرم زنده بود و یه دنیا بوسه تقدیمش میكردم
    نگاه عمیق به من كرد و لبخند زد: ممنون خانم دكتر، امر دیگه ای نیست ؟ به قار و قور افتاده . و به معده اش اشاره كرد .
    · عرضی نیست مهندس . باز هم ممنونم .
    از پله ها كه پایین می رفت گفت: ایستادین ببینم احساس غرور میكنم یا نه؟
    · نخیر ، چون می دونم حتما احساس غرور می كنین . البته نه بخاطر زیبایی پله ها ، بخاطر محبتی كه به مادرتون كردین . مطمئنم خدا هم ازتون راضیه
    · خدا؟
    · بله خدا
    · كدوم خدا؟
    · استغفرالـله . منظورتون چیه؟ مگه چندتا خدا داریم ؟
    · خدایی كه پدرم رو ازم گرفت ، یا اونكه مادرم رو بیمار كرد ، یا شاید هم اونكه به دریای وسیعش دستور داد خواهر بیست و پنج ساله ام رو ببلعه .
    به چشمانی كه غم و درد در آن موج می زد خیره شدم . درحالیكه از پله ها پایین می رفت گفتم : متاسفم مهندس ، نمی دونستم كه این خونه از پای بست ویرونه .
    نگاهی به من كرد و دوباره به راهش ادامه داد. به اتاقم آمدم و شروع به نوشتن اتفاقات آن روز كردم و بعد خوابیدم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

قسمت هفتم : : : : :

ساعت چهار و نیم بیدار شدم. نیمساعت سه ربعی خودم را با دیدن وسایل اتاق وكشوها و تلویزیون سرگرم كردم و ساعت 5 به اتاق خانم متین رفتم . روی مبل نشسته بود و كتاب میخواند .
    ·سلام مادر جون عصرتون بخیر

سرش را تكان داد و از جا حركت كرد.
    ·راحت باشین به كجا رسیدین؟ و كنارش نشستم . به به! تند تند می خونین ماشاءا... خوب خوابیدین؟ خب، حالا میایین بریم پایین؟ بلند شید بریم دیگه . مادر جون خودتون رو تو این اتاق حبس نكنین.
    مادر بلند شد.با هم پایین آمدیم ووارد سالن نشیمن شدیم .ثریا برایمان دو فنجان چای آورد .تلویزیون نگاه میكردیم كه مهندس از پله ها پایین آمد
    ·سلام ! عصر بخیر
    به احترامش از جا بلند شدم و سلام كردم
    ·بفرمایین خانم راحت باشین .
    از پشت بطرف مادرش خم شد. گونه اش را بوسید وگفت: مامان جان چطوری؟
    مادرجون نگاهی با تعجب به پسرش كرد . متین گفت: تعجب كردی مامان؟ یعنی ما بلد نیستیم مادر خوبمون رو ببوسیم سر عقل اومدم دیگه .وقتی شما افتخار دادین تشریف آوردین پایین، من هم شما رو می بوسم خاك پاتون هم هستم . و روی مبل نشست و به من لبخند زد . چه خواب خوبی كردم
    ·محبت كردن آرامش میاره مهندس
    ·بله خانم، حق با شماست خواب بهشت هم دیدم
    ·سلام‌‌ آقا عصر بخیر
    ·سلام ثریا ممنونم
    ·بفرمایین . جلوی مهندس خم شد تا او چای بردارد
    ·كسی برام زنگ نزد؟
    ·نیمساعت پیش الناز خانم تماس گرفتن گفتم استراحت می كنین
    ·باشه باهاشون تماس میگیرم
    الناز خانم دیگه كیه؟ من آدم حسودی نیستم ، ولی نمی دونم چرا یه دفعه یه طوری شدم پس حتما بوسه ها رو برای الناز نگهداشته و ذخیره میكنه ای خوش به سعادتت الناز خانم!
    ·ثریا؟
    ·بله!
    ·به آقا نبی بگو یه نقاش بیاره در بیرون رو رنگ كنه
    ·چه رنگ آقا؟
    ·مشكی خوبه
    ·چشم
    ·ببخشین مهندس ، چرا مشكی ؟ بهتر نیست این خونه زیبا در و پنجره های زیبا داشته باشه؟
    ·مشكی شیك تر نیست؟
    ·چرا، مشكی رنگ شیكیه ، اما سفید آرامتر و زیباتره . در ضمن به ساختمون شما سفید بیشتر میاد
    در حالیكه فنجان چای را از روی میز كنارش بر می داشت گفت: شما چه رنگی دوست دارین خانم روانشناس؟
    ·سفید و سبز . شما چطور؟
    ·من سیاه رو دوست دارم
    ·فكر نمی كنم مهندس
    ·فكر می كنین چه رنگی مورد علاقه منه ؟
    ·آبی از روشن تا سیرش كه سرمه ای باشه
    فنجان را كنار لبش نگهداشت . تعجب كرده بود . ادامه دادم : البته مشكی رو هم دوست دارین ، ولی آبی رنگ دلخواه شماست
    ·از كجا فهمیدین خانم رادمنش؟
    ·از اتاقتون . شما روحیه آرومی دارین . از رنگبندی اتاقتون لذت بردم . واقعا زیباست .
    خنده ای كرد و چایی اش را نوشید . ثریا با ظرف كریستال پر از میوه وارد
    ·ثریا به آقا نبی بگو نرده های بیرون و پنجره ها رو رنگ سفید بزنه
    ·می بخشین شما برنامه خودتون رو اجرا كنین من فقط پیشنهاد دادم
    ·پیشنهاد بجایی بود ، ما هم اجرا می كنیم . بد نیست تنوعی بشه
    مادر جون لبخند زد.
    یك پرتقال پوست كندم و خوردم . مهندس پرسید: با خواهرتون صحبت كردین؟
    ·بله
    ·نظرشون چی بود؟
    ·ایشون كه از خداشونه ، اما باید صبر كنیم
    ·من كه گفتم كار شما به كار ایشون مربوط نمی شه
    ·با اینحال بهتره صبر كنیم
    ·اونوقت ممكنه ما یكی دیگه رو استخدام كنیم
    ·ماهم خدا رو داریم ، می گیم حتما مصلحت نبوده یا قسمت نبوده
    نگاهی طولانی به من كرد. لبخند زد بعد پرتقالش را برداشت پوست كند . سپس پوستها را خیلی سریع درون بشقابی دیگر با چاقو بحالت گل دور هم چید و آنرا روی میز گذاشت! از این كارش خنده ام گرفت برایم جالب و دیدنی بود
    ·خانم رادمنش ؟ از دید روانكاوی، این كار من رو چی معنی می كنین؟ و به گلی كه كاشته بود اشاره كرد : منظورم پوست پرتقاله
    با لبخند به مادرجون نگاه كردم .لبخند به لب داشت و مرا نگاه میكرد گفتم: یك نوع شكرگزاری
    ·شكرگزاری؟!
    ·نمی دونم تا حالا براتون پیش اومده بشقابی حلوا یا كاسه ای شله‌زرد یا یه چیز خوردنی از كسی هدیه بگیرین ؟
    كمی فكر كرد و گفت : شخصا نخیر
    ·یعنی تا حالا نشده یه دوست براتون یه ظرف خوردنی بیاره و ازش تشكر كنین؟
    ·خب چرا، تو شركت دوستان گاهی تخمه ، شكلات تو ظرفی می ریزن و روی میز می ذارن . یه بار هم شركت طبقه پایین ما به مناسبت سالگرد تاسیس ، یه ظرف پر از شیرینیِ تر برامون آورد
    ·خب شما چطور تشكر كردین؟
    ·راستش، من هم چند شاخه گل از سبد گلی كه دوستم برام آورده بود چیدم و تو ظرف شیرینی گذاشتم و برگردوندم . بعد هم از مستخدم شركت خواستم سبد گلی تهیه كنه و از طرف من و پرسنل تقدیمشون كنه
    ·و حالا شما هم به پاس تشكر از خدای مهربون كه چنین پرتقال خوشمزه‌ای براتون آفریده همینطور ثریا خانم كه زحمت كشیدن و میوه آوردن، این گل رو درست كردین و توظرف گذاشتین این روانكاوی بنده است .البته شاید خودتون ظاهرا چنین قصدی نداشتین ، ولی ذاتا در وجودتون بوده و خواستین یه جوری محبت رو جبران كنین .
    صدای كف زدن خانم متین، من و مهندس را به تعجب واداشت، مهندس نگاهی با ناباوری به من انداخت ، بعد نگاهش تبدیل به تحشین شد وگفت : شما دختر عاقل و باهوشی هستین جدا لذت بردم
    ·نظر لطف شماست
    ·مامان می بینین این بار چه پرستاری براتون پیدا كردم .
    لبخند زد و من هم تشكر كردم . تصمیم گرفتم به اتاقم بروم كه مهندس مخالفت كرد: می خواین تنها برین بالا چكار؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

·میخوام شما و مادر راحت باشین
    ·ما راحتیم، بفرمایین خواهش می كنم ! ترسیدم ، نكنه حرف بدی زدم
    ·اختیار دارین
    بعد از كمی صحبت مادر جون قصد رفتن كرد. بلند شدم تا او را همراهی كنم . روی پله ها بودیم كه مهندس گفت: خانم رادمنش گویا می خواستین صحبت كنین من منتظرتونم
    ·در اون موضوع به تفاهم رسیدیم آقای مهندس، دیگه لارم نمی دونم . ولی در مورد موضوع دیگه ای میخوام باهاتون صحبت كنم
    ·پس منتظرم
    خانم متین را به اتاقش بردم و به سالن برگشتم
    ·خب امرتون ؟
    ·می خواستم خواهش كنم دستور بفرمایین ملحفه های متنوع تهیه كنند
    ·ملحفه های متنوع؟! زنگ تلفن بلند شد و ثریا آمد گوشی را برداشت
    ثریا گفت: ببخشید كلامتون رو قطع كردم گیتی خانم
    ·خواهش می كنم
    ·الناز خانم پای تلفن هستن آقا
    در دل گفتم كه این الناز امروز ول كن نیست . الناز خانم! الناز خانم!
    مهندس گفت : ببخشید خانم.
    ·راحت باشین . و رفت گوشی را از ثریا گرفت .
    ·سلام الناز خانم ........ ممنونم شما خوبید؟ .............خونواده چطورن؟..............بله شرمنده م بهم گفتن اتفاقی افتاده ؟............... شما لطف دارین ، همیشه احوال ما رو می پرسین كوتاهی از بنده‌س .............. من گرفتارم ، خرده نگیرین .......... جانم .............. امشب بریم دربند؟.......... چه ساعتی؟
    بلند شدم از سالن بیرون برم تا راحتتر صحبت كند كه رو به من كرد و گفت: خانم رادمنش تشریف داشته باشین، من راحتم . و اشاره كرد كه بنشینم دوباره نشستم
    ·مهمون كه چه عرض كنم، صاحبخونه اند . خب نگفتین چه ساعتی......... ساعت 12 شب؟ نمیشه به پنج شنبه موكولش كنین؟ این هفته شمال نمی رم ........ آه ، پس قرار قبلی گذاشتین؟............... باشه موردی نداره ، من ساعت 12 میام دنبالتون با هم بریم . المیرا خانم هم میان ؟......... باشه منتظرم باشین ............ اختیار دارین . مقصر منم كه فراموش كردم تماس بگیرم ........... قربان شما ، خوشحال شدم . سلام برسونین ........... خدانگهدار.
    و گوشی را گذاشت . حسادت به دلم چنگ انداخته بود . چرا؟ نمی دانم
    ·خیلی معذرت میخوام خانم رادمنش
    ·خواهش میكنم
    روی مبل نزدیكتر به من نشست و گفت: خب، می گفتین !
    ·گویا ملحفه ها روزی یكبار عوض میشه و همه سفیدن ، من خواستم روزی دوبار عوض بشه و هر بار رنگهای متنوع داشته باشه . اینه كه در صورت موافقت ملحفه رنگی تهیه بفرمایین
    ·ملحفه سفید اشكالی داره؟
    ·آدم رو یاد بیمارستان و بیماری می ندازه .
    لبخند ظریفی زد و با انگشت پیشانی اش را كمی خاراند و گفت: باشه، حرفی نیست . این رو هم در دانشگاه یاد گرفتین؟
    ·نخیر احساسم بهم میگه
    ·خب ، امر دیگه؟
    ·اون باشه بعد ، میترسم باز كنایه بزنید. چون یه كم گرون‌تر و اساسی‌تره
    ·شما خیلی حساسید . بگید خواهش میكنم
    ·حالا نه یه وقت دیگه
    ·باشه اصرار نمی كنم
    ·راستی خواستم بخاطر اینكه سر میز با مادرتون غذا خوردم و اینجا نشستم عذرخواهی كنم قصد جسارت ندارم ، خواستم مادر از تنهایی بیرون بیان و حال و هواشون عوض بشه
    ·اختیاردارین این چه فرمایشیه .اتفاقا خیلی خوشحال شدم . امروز روز متفاوتی برای من و مادر بود
    ·امیدوارم
    ·چطور همچین فكر كردین؟
    ·گفتم شاید درست نباشه یه پرستار كنار شما بشینه ، غذا بخوره
    ·مگه ما شاهزاده ایم ، خانم ؟
    ·در هر صورت ، فكر نكنین قصد سوء استفاده دارم
    ·نه خانم، چنین فكری نمی كنم . شما باید همیشه كنار مادرم باشین . پس باید راحت باشین اینجا منزل خود شماست
    ·متشكرم
    ·میتونم بپرسم مادر شما چرا فوت كردن؟
    ·سكته مغزی كردن.
    ·متاسفم، وپدرتون؟
    ·ایشون هم از غصه دق كرد. تو دلم گفتم دور از جون
    ·فاصله مرگ مادر و پدرتون چقدر بود؟
    ·شش ماه
    ·همدردی منوبپذیرین . دركتون می كنم .خیلی سخته . من كه فقط یكی رو از دست دادم هنوز نتونستم بپذیرم وای بحال شما
    ·شما هم دو نفر از دست دادین :خواهرتون و پدرتون
    سرش را پایین انداخت و نفسی بیرون داد وگفت: منظورم والدین بود . در هر صورت همدردیم
    او چه می دانست كه من برادرم را هم از دست داده ام .آره واقعا همدردیم . قدر مادرتون رو بدونین مهندس متین .بی مادری سختتر از بی پدریه
    ·فكر كردین نمی دونم؟
    ·شاید قلبا بدونین ، ولی عملتون اینو نمیگه
    ·نه خانم من عاشق مادرم هستم
    ·پس اینو نشون بدین
    ·دادم دیگه
    ·امیدوارم دائمی باشه . حتی وقتی من از اینجا رفتم .
    ·من این چیزها رو موثر نمی دونم ، ولی برای اینكه در كار شما خللی وارد نشه به حرفهاتون گوش میكنم .تصمیم گرفتم این بار من مطیع پرستار مادرم باشم .نمیخوام روزی كه از اینجا می رین، كه مطمئنم اون روز دور نیست بگید كمكتون نكردم
    ·از حالا دارین بیرونم می كنین؟
    ·اختیار دارین . دیدین كه صبح بخاطر اینكه بمونین ازتون پوزش خواستم این كار اصولا از من بعیده
    ·ممنونم
    ·هنوز نمی خواین كاردومتون رو بگین
    ·نه اون باشه یعد. راستی من اجازه دارم از وسایل اینجا استفاده كنم؟ از كتابخونه،ضبط صوت....
    ·البته گفتم كه اینجا منزل شماست
    ·ممنونم واسه خودم نمیخوام واسه مادر میخوام
    ·مادر اهی موسیقی بود، اما دیگه نیست.خودتون رو عذاب ندین
    ·من افراد این رو به اصلشون بر می گردونم
    در حالیكه سیگاری روشن میكرد لبخندی زد وگفت: پس فرشته نجات استخدام كردم؟!

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

قسمت هشتم : : : :

شاید خدا منو وسیله كرده تا خودش رو بشما یادآوری كنه
     من كه حالم خوبه خانم، شما به مادر برسین
     اتفاقا بنظر من مادر حالشون خوبه
     یعنی بنده حالم خرابه؟
     شما اون چیزی نیستین كه نشون می دین . دارین تظاهر می كنین، یا شاید هم یه نوع لجبازی با خود یا فرار از واقعیتهاست
     باز روانشناسی؟همون زیر دیپلم استخدام میركدم بهتر بود

لبخند زدیم
    ·حالا چی شد كه اینطور فكر می كنین؟
    ·بیشتر از هرچیز ، از رنگ آمیزی اتاقتون فهمیدم . همینطور از قاب عكس خودتون، مادرتون و پدرتون كه سه نفری كنار هم ایستادین .از چهره تون می شه فهمید آدم خوش قلب و مهربونی هستین.
    ·پس به اتاق منم رفتین؟
    ·داخل نرفتم ، فقط دو قدم وارد شدم
    ·خوبه
    لبخند زد و دود سیگارش را بیرون داد.
    ·شما سیگار نمی كشین ؟
    ·می خواین منو مثل خودتون سیگاری كنین كه دیگه راحت باشین ؟
    ·شما كه گفتین دوست دارین مرد باشین؟
    ·ولی نه بجای شما
    ·مگه من مشكلی دارم خانم؟
    ·دوتا مشكل ، یكی اینكه محبتتون رو نشون نمی دین . دوم اینكه من از سیگار خوشم نمیاد ، همونطور كه شما از زنها خوشتون نمیاد
    ·ولی من از بعضی زنها خوشم میاد
    ·ولی من از بعضی سیگارها خوشم نمیاد
    با لبخندی عمیق سیگارش را خاموش كرد و گفت: خیلی دوست داشتم سیگار رو ترك میكردم، ولی شدیدا بهش وابسته‌م.
    ·از نظر من مسئله ای نیست ، ولی برای سلامتی شما مسئله سازه
    ·سلامتی من برای شما مهمه؟
    ·خب البته!چرا مهم نباشه؟
    لحظه ای در عمق چشمهایم خیره شد و پرسید: چرا؟ ه دلیل كنایه‌هام یا توهین‌هام؟ یا شاید هم بی محبتی‌ام ؟
    ·هم یه حس انسان دوستانه و هم اینكه وجودتون و سلامتی تون برای كسیكه من پرستارشم حیاتیه.
    ·یعنی شما فكر میكنین مادرم منو دوست داره؟
    ·این چه سوالیه؟
    آهی از ته دل كشید و گفت: من ومادر مدتهاست از هم فاصله گرفتیم . خودم هم نمی دونم چرا، احساس میكنم مادر باهام قهره
    · ولی من می دونم
    · میشه بگید
    · بله، علت فاصله شما ومادر مادیات، تجملات، مشغله و گرفتاری نیست همسر هم ندارین كه بگیم علتش همسر، ازدواج و عیالواریه ، حتی اختلاف سلیقه هم نیست
    · پس چیه كه من دوساله نفهمیدم ، اونوقت شما یه روزه پی بردین
    · من حدس می زنم از وقتی خدا رو فراموش كردین ، مادر رو هم فراموش كردین
    · این دو موضوع جداست
    · نه مهندس ، یادخدا دل رحمی میاره . عاطفه و محبت و گذشت میاره، صفا و آرامش میاره صبر در برابر مشكلات میاره
    · برای من كه نیاورد
    · چون نخواستین .آیا اون موقع كه خواهرتون غرق شد از خدا خواستین كه بهتون صبر بده؟ یا اون موقع كه پدر رو از دست دادین از خدا خواستین هم بهتون صبر بده ، هم مادرتون رو براتون حفظ كنه؟فقط ناشكری كردین و كفر گفتین مطمئنم همینطوره
    نگاهش را به زمین دوخت و دستهایش را بهم قلاب كرد
    · شما عوض اینكه جای خواهرتون رو برای مادر پر كنین یا نقش سرپرست رو برای مادر ایفا كنین و كانون خونواده رو حفظ كنین و نذارین دستخوش گردباد زمانه بشه، از او دوری كردین و در خود فرو رفتین . اونو تنها گذاشتین و محبت و حتی یه بوسه و احوالپرسی رو از ایشون دریغ كردین . شما دو نفر رو از دست دادین ، ولی مادرتون ، سه نفر رو . اونوقت می گید چرا خداوند مادرم رو مریض كرده؟
    یك دستش را در موهایش فرو برد وگفت : شاید هم از اول بی ایمان بودم
    · نه نبودین
    · از كجا می دونین؟
    · از قاب وان یكادی كه به دیوار اتاقتون درست مقابل تخت نصب كردین تا همیشه چشمتون بهش باشه یعنی خدا را تكیه گاه و حافظ خودتون می دونین
    بازنگاه عمیق تحسین آمیز ، من اونو نزدم، مادرم زده
    ·خب مادر كه دوساله به اتاق شما نیومدن می تونستین برش دارین چرا برنداشتین؟
    ·نخواستم جای قاب روی دیوار بمونه
    ·اولا این خونه پارسال رنگ شده، پس میتونستین بعد از رنگ، دیگه اون قاب رو نزنین . دوما گمان نكنم در بند تجملات باشین و در و دیوار براتون مهم باشه
    ·اینها رو دیگه از كجا می دونین ؟
    ·ثریا خانم گفتن .امروز گفتن آقا از بس تمیزی رو دوست دارن هرسال خونه رو رنگ می كنن و من فهمیدم پارسال این خونه رنگ شده . دیروز هم گفتن آقا دربند تجملات نیستن و سادگی رو بیشتر دوست دارن . مجبورن ظواهر مادی زندگی رو رعایت كنن
    ·چه جالب ثریا حسابی غیبت منو كرده ؟
    ·اگر بیان خوبیها رو غیبت می دونین ، باید بگم بله .
    ·یعنی اینجا از صبح تا شب تعریف خوبیهای بنده‌س؟
    ·اونها واقعایت رو میگن
    ·شما محبت دارین جایزه بزرگی پیش من دارین خانم ، چون ماشاءا..... استادین ، دقیق، تمیز، باهوش و با درایت
    ·لطف دارین
    ·ادامه بدین
    ·چیه از موعظه ام خوشتون اومده
    ·راستش آره. دوست دارم پای صحبتهاتون بشینم
    ·خب پس خوب گوش كنین . شما هنوز خدا رو دوست دارین چون سالهاست تو قلبتون ریشه كرده ولی بخاطر مصیبتهایی كه بهتون وارد شده، دارین ازش فرار می كنین و باهاش لجبازی می كنین . به اصلتون برگردین جناب متین تا آرامش بگیرین . یاد خدا آرامبخش دلهاست . فكر می كنین من چطور آرومم؟ فقط با یاد اون .می دونین؟ مصیبتهایی كه به من وارد شده بمراتب درد آورتره، ولی خدا رو از یاد نبردم . این دختر حساسی كه روبه‌روی شما نشسته، غم غصه زیادی تو دلشه ، اما حتی عوض اینكه برای پرداخت اجاره خونه‌ش گریه كنه می خنده، چون هم امیدواره و میدونه خدا رو داره و هم ، دیگه اشكی برای ریختن نداره . چون..................

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

بغض دیگر به من مجال صحبت نداد .نزدیك بود بزنم زیر گریه و برای اینكه نپرسد پس این اشكها چیست ، بلند شدم و گفتم : ببخشید مهندس ، با اجازه و بطرف اتاق حركت كردم در پاگرد نگاهی به مهندس انداختم . سرش را به مبل تكیه داده بود ، پا روی پا انداخته بود، دستش را زیر گونه اش گذاشته بود و به من خیره شده بود .
    روی تختم افتادم ومدتی اشك ریختم . آخه تو كجا طاقت داشتی ببینی برادرت با دستهای خودش ، خودش رو حلق آویز كرده ، اونهم از میله بارفیكسی كه همیشه برای تقویت عضلات ازش استفاده میكرد .تو كجا میتونستی ببینی پدرت با اونهمه دبدبه و كبكبه ، مسخره عام و خاص شده و پرت و پلا میگه .چطور میتونستی ببینی مادرت جلوی چشمات از غصه ذره ذره آب شه و بمیره .چطور از شهر و دیارت آواره شدی چطور غرورت رو زیر پا گذاشتی . ولی نه، با اینهمه بدبختی و غم باز هم خدا رو می پرستم و عاشقشم ، دوستش دارم و به امید لطفش زندگی می كنم . بدبختیها را ما خودمون به سر خودمون می آریم
    بعد از اینكه گریه هایم تمام شد به اتاق مادرجون رفتم
    ·حالتون چطوره مادر؟ میایین قدم بزنیم؟
    ·خب،پس یه چیزی براتون بیارم بپوشین كه سرما نخورین .حوصله غرغر مهندس رو ندارم
    وقتی ژاكت تن او میكردم به چشمهایم خیره شد. انگار فهمید گریه كرده ام . دستش را بالا آورد و روی چشمم كشید ، باز چشمهایم پر از اشك شد. نتوانستم خود را كنترل كنم و اشكهایم سرازیر شدند . با مهربانی اشكهایم را پاك كرد . سرم را روی دامنش گذاشتم وگریستم .دست نوازشش را روی سرم كشید .می دانستم دلش میخواهد بداند چرا گریه میكنم .گفتم : دلم برای مادرم،پدرم و برادرم تنگ شده .احساس می كنم خیلی تنهام مادرجون .نگران آینده هستم .
    دو ضربه به در خورد و در باز شد .مهندس در چهارچوب در نمایان شد و با تعجبی وصف ناپذیر گفت: چی شده خانم؟ چرا گریه می كنین؟
    بلند شدم . گفتم: متاسفم ، نتونستم مهارشون كنم
    ·نوازش مادر رو یا اشكها رو
    ·هردو . مادر دنیای محبتند و من نیازمند اون محبت
    ·اینطور پیش بره ، فكر كنم یا باید مادر رو ببریم تیمارستان ، یا مادر پرستار شما بشن
    لبخند تلخی زدم .
    ·برای اولین بار حسودیم شد خانم رادمنش. می خواین مادر رو ببرین بیرون هواخوری كه ژاكت تنشون كردین؟
    ·بله، هوش كردیم كمی قدم بزنیم
    ·مراقب باشین سرما نخوره.مادر مدتهاست از خونه خارج نشده
    ·یعنس داخا باغ هم نرفتن ؟!
    ·فكر نمی كنم
    ·شما هم ازشون نخواستین
    ·فكر نمیكردم قبول كنه
    ·ولی می بینین كه قبول كردن .امتحانش ضرر نداشت مهندس.والـله، آدم سالم پیش شما مریض میشه. وای بحال بیمار
    ·فكر میكنم شما مهره مار داشته باشین، اما من ندارم خوش بحالتون
    ·این مهره مار در وجود هر آدمی هست فقط باید بروزش بده
    با لبخند گفت: خب مامان جان، حالتون چطوره؟
    مادر لبخند زد
    ·از اینكه اومدین احوالشون رو بپرسین تشكر میكنه مهندس
    ·وظیفه‌م بود . میخواین كمكتون كنم بریم پایین مامان؟
    مادر بلند شد و بطرف مهندس رفت تا با هم پایین برویم سر پله ها گفتم: من می برمشون مهندس
    ·لطف می كنین پس با اجازه
    دوباره ایستاد و گفت : راستی بالاخره نفهمیدم چرا گریه كردین خانم رادمنش
    با لبخند گفتم : گفتم كه نیازمند محبت بودم مهندس نگاهی عجیب به من كرد و بعد با لبخند نگاهش را از من برگرفت و بطرف اتاقش رفت. لابد پیش خودش می گفت: اگه باز هم نیاز به محبت داشتی بیا پیش خودم و سرت رو بذار روی پای خودم
    با مادر به باغ رفتیم و كمی قدم زدیم كمی هم آقا نبی از باغ برای ما گفت روی صندلی نشسته بودیم كه صدای متسن به گوشم رسید :بهتره برین تو، سرما میخورین
    بعد رو به آقا نبی كرد و گفت:آقا نبی لطف در رو باز كنین ، میخوام برم بیرون
    ·بله آقا الساعه
    ·خوش می گذره؟
    ·بله مهندس. زیباتر از این باغ كجاست؟ كم كم بهار هم داره از راه می رسه قشنگتر هم میشه
    ·بله انشاءا...... اگر سعادت داشته باشیم و اردیبهشت هم اینجا باشین می بینین چه گلهای قشنگی داریم
    ·انشاءا.........
    ·با اجازه
    ·بفرمایین خوش بگذره
    ·برین تو، سرما میخورین.
    ·چشم
    بطرف ماشین ها رفت .بیچاره!انگار بر سر دو راهی مانده بود كه كدام ماشین را انتخاب كند.ماشین سفید را كه یك بنز كوپه است .یا ماشین سیاه را كه یك بنز دویست و سی است، یا ماشین قرمز را كه سقف ندارد و نمی دانم اسمش چیست ، ولی خیلی خوشگل است .آخیش الان اگه علی زنده بود می گفت خیلی مامانه.بالاخره تصمیم گرفت ماشین سفید را سوار شود . گفتم: می بینی مادر؟ به چیزی تظاهر می كنه ولی چیز دیگه ای در دل داره انتخاب رنگ سفید نشونه صلح و دوستی و دل روشن و صافه ، مگه نه مادر؟
    مادر چند بار سرش را بالا و پایین كرد و لبخند زد
    ·امروز از من می پرسید شما دوستش دارین یا نه، منم گفتم معلومه، وجود شما براشون حیاتیه درست گفتم مادر؟
    نگاه پر از مهرش را به من دوخت
    ·خب بهتره بریم تو مادرجون تا سرما نخوردین. میترسم این صلح و دوستی آخرش به دعوا و دشمنی تبدیل بشه . مهندس قابل پیش بینی نیست . اونوقت منم باید برم لیسانسم رو عوض قاب گِل بگیرم
    خانم متین لبخند زیباتری زد و با هم داخل منزل رفتیم
    ساعت هشت و نیم مهندس بازگشت .ما در سالن نشسته بودیم و با ثریا صحبت می كردیم .صفورا و محبوبه هم كه ساعت هفت رفته بودند .برای صرف شام مادر را سر میز بردم .مهندس هم نشست .من برخاستم كه بروم . ( با اجازه)
    ·كجا تشریف می برین خانم؟
    ·شما راحت باشین من آشپزخونه غذا میخورم
    خیلی جدی گفت: بفرمایین بنشینین خانم، چرا انقدر تعارف می كنین؟
    ·تعارف نمی كنم میخوام شما راحت باشین
    ·خیلی خب، پس ما هم میایم تو آشپزخونه
    ·مثل اینكه باید بشینم تا بیشتر شرمنده نشم
    ·شما مزاحم نیستین لطفا بنشینین. یك صندلی برای من بیرون كشید و من بین آنها نشستم . ثریا برای سرو غذا آمد ، وقتی دیس كریستال پر از كتلتهای خوشمزه و هوس انگیز را روی میز گذاشت گفتم: ثریا خانم پس سفارش من چی شد؟
    ·كدوم سفارش خانم؟ شما كه غذایی سفارش ندادین
    بجای گلدان كه خالی بود اشاره كردم و گفتم : خواستم یه چیزی توش بذارین، نه اینكه خودش رو هم بردارین
    مهندس با تعجب به ما نگاه میكرد .ثریا گفت: آه معذرت میخوام گیتی خانم .الان میارم .بردم گل توش گذاشتم ، یادم رفت بیارم . الان میارم
    مهندس اصلا نپرسید موضوع چیست . ثریا با گلدان سفید پر از گلهای رز صورتی و سفید به سالن آمد و گفت: ببخشید گیتی خانم ، فراموش كردم
    متین نگاهی به گلدان روی میز انداخت لبخند قشنگی زد و نگاهی پر معنا به من كرد و گفت: خودتون گلید خانم
    ·خواهش می كنم
    ·بفرمایین ، غذاتون سرد شد
    مشغول صرف غذا شدیم . متین آنقدر آرام غذا میخورد كه كیف كردم . خانم متین هم كه همانطور آرام غذا میخورد،مصرف داروها كندترش هم كرده بود
    ·خانم رادمنش شما حتما امشب می خواین برین ؟
    ·اگه اجازه بدین
    ·خواهش می كنم، ولی صبح سر وقت بیاین كه مجبور نشم دوباره پوزش بخوام و افتخار كسب كنم
    هر دو لبخند عمیقی به هم زدیم.
    ·مطمئن باشین نمی ذارم به غرورتون بر بخوره مهندس . و چنگال را كنار قاشقم گذاشتم و تشكر كردم
    ·همین غذای شماست ، خانم؟
    ·بله، من نمیتونم زیاد بخورم . سیر شدم
    ·این غذای یه دختر بیست وچهار ساله نیست . ضعیف می شین
    ·الان ضعیفم مهندس؟
    ·اندام خوش تركیبی دارین و این بخاطر اینه كه رعایت می كنین ، اما از درون ضعیف می شین زیاد بخورین ولی با ورزش و پیاده روی مصرفش كنین
    ·بخاطر فرمایش شما چشم و یك كتلت دیگر برداشتم . بعد به شوخی گفتم: پس فردا نگید ما پرستار چاق و بد هیكل نمی خوایم مهندس .
    همه زدیم زیر خنده حتی مادر جون
    ·با این كتلت چاق نمی شید فقط قوی می شید. در ضمن انقدر از دست من حرص وجوش می خورین كه همه آب میشه . پرستارهای دیگه توپ می اومدن ، نی قلیون می رفتن
    دوباره زدیم زیر خنده . مهندس بعد از اینكه غذایش تمام شد ، كه آن هم فقط سه كتلت با كف دستی نان بود ، از سرمیز بلند شد . من منتظر ماندم تا مادرجون هم غذایش را تمام كند تا با هم برویم .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

قسمت نهم : : : :

كمی در سالن نشیمن نشستیم .صدای آهنگ زیبایی كه مهندس انتخاب كرده بود، پخش می شد و ما مشغول صحبت شدیم. بعد از صرف چای مادر را به اتاقش بردم .كمی پیشش نشستم .داروهایش را دادم كه ثریا وارد شد وگفت: محبوبه سفارش كرده بود ملحفه را عوض كنم .اشكالی نداره؟

· نیازی نیست ثریا خانم منظور من تنوع رنگ بود. باشه وقتی مهندس ملحفه ها رو تهیه كردن
    · بله خانم، پس امری نیست؟
    · عرضی نیست ، بفرمایین
    · شب بخیر
    · شب بخیر
    · خب مادر شما بخوابین . منم میرم و صبح میام .امروز ازم راضی بودین؟
    دو دستش را جلو آورد . دستم را گرفت و فشرد و به من با لبخند نگاه كرد
    · من كاری برای شما نكردم ، فقط وظیفه‌م رو انجام دادم . او را بوسیدم و بطرف در آمدم و گفتم : شب بخیر مادر!
    مادر سرش را بعلامت احترام پایین آورد . از اتاق خارج شدم به اتاقم رفتم .كیفم را برداشتم و پایین آمدم .مهندس كنار شومینه نشسته بود و مطالعه میكرد .آهنگ ملایمی كه نواخته میشد فضا مملو از آرامش كرده بود. عینكی كه به چشم زده بود خیلی به صورتش می آمد و جذاب ترش كرده بود .
    · مهندس متین؟!
    سرش را بلندكرد و عینك را از چشمش برداشت وگفت: بله خانم و بلند شد ایستاد . دارین تشریف می برین؟
    · با اجازه تون
    · مادر خوابیدن؟
    · برای خواب آماده شدن
    · حالا كه ساعت دهه، بفرمایین بشینین
    · تا خونه برسم طول میكشه
    · می گم مرتضی شما رو برسونه یازده تشریف ببرین
    · هرطور شما بخواین . وبه تعارفش روی مبل مقابلش نشستم.كتاب و عینك را روی میز گذاشت و رو به رویم نشست
    · امروز خسته شدین
    · نخیر ابدا روزی خوبی بود
    · امیدوارم امروز بعد از دوسال، خونه ما شده بود مثل اون موقعها ازتون ممنونم
    · من كاری نكردم
    · میخوام بدونم درخواست دومتون چی بود كنجكاوم
    · حالا در خواست اولم رو پاسخ بدین تا به دومیش برسع
    · قول می دم انجام بدم . فردا ظهر ملحفه ها رو میارن
    · ممنون.اما اجازه بدین چند روز دیگه خواسته دومم را مطرح كنم
    · باشه میتونم بپرسم چرا امروز سرتون رو روی پای مادرم گذاشتین و گریه كردین ؟ نكنه از من شكایت می كردین؟
    · نه هنوز به اونجا نرسیده
    · پس چی؟
    · دلم گرفته بود
    · از چی؟
    · از روزگار ، از غصه ها ، از دلتنگی ها
    · میخوام بدونم
    · اگه موندنی شدم بهتون می گم . دلم نمیخواد دلتون برام بسوزه و نگهم دارین .
    · من آدم دل نازكی نیستم ، در ضمن كار واحساس رو قاتی نمی كنم
    · هستین ، بیشتر از اونچه كه فكرشو می كنین
    · چطور؟
    · از اونجا كه گریه من روی شما اثر گذاشته و حس كنجكاوی شما رو برانگیخته ، پس بهتره صبر كنیم . شما هم به مطالعه علاقمندین؟
    · بله مطالعه باعث میشه كمتر فكر كنم و سرم گرم شه. تنهایی خیلی بده
    · حرفتون رو می فهمم. می بخشین ولی بنظر من بهتره تشكیل خونواده بدین
    نگاهی طولانی به من كرد وگفت: كه یكی دیگه رو بدبخت كنم؟ خودم می كشم بسه، خانم رادمنش
    · شاید خوشبخت شد
    · شاید رو رها كنید .من حوصله مادرم رو هم ندارم ، چه برسه به یه زن غریبه
    · اون زن شریك زندگی شما می شه، شریك غمها و شادیهای شما ، پس غریبه نیست
    · شاید نبود اونوقت چی؟
    · خب شما فرد عاقلی هستین درست انتخاب كنین
    · شما چطور؟ قصد ازدواج ندارین؟ مطمئنم خواهان زیاد دارین
    · نه من قصد ازدواج ندارم .خیلی كارها هست كه باید انجام بدم. در ضمن اول خواهرم. از بچگی همیشه دوست داشتم در سن بیست و هفت سالگی ازدواج كنم .چرا آدم خودش رو زود اسیر كنه . شانس اینكه آدم خوب گیر بیاد خیلی كمه.نباید ریسك كرد
    · پس فقط می خواین بنده رو تو هچل بندازین؟
    با تبسم گفتم : شما سی وچهار سالتونه و دقیقا چهارسال از سن ازدواجتون گذشته.در ضمن تجربه دارین و درست انتخاب می كنین من هنوز خیلی جوونم ، میترسم انتخاب درستی نكنم
    · فكر نمی كنم بذارن شما تا سه چهار سال دیگه مجرد بمونین
    · نظر لطف شماست، ولی بنده اختیارم دست خودمه نه دیگران
    · اگه در این سن بخواین ازدواج كنین دوست دارین شوهرتون چه خصوصیات اخلاقی داشته باشه؟ چند ساله باشه؟
    · برای من ایمان از هر چیزی مهم تره، بعد هم تحصیلات .كسیكه ایمان داره، همه چیز داره. در مورد سنش هم همیشه دوست داشتم شوهرم آدم پخته ای باشه و مسن تر از من
    · پنجاه شصت ساله چطوره؟
    · یه كم جوونه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

زدیم زیر خنده
    · پنجاه شصت ساله كه نه ولی سی خوبه. شما چطور مهندس؟
    · من به زیبایی خیلی اهمیت می دم، بعد تمیزی، بعد اخلاق ورفتار،بعد خونواده و تحصیلات، سنش مهم نیست البته هر چی جوونتر بهتر.
    · انشاءا..... به خواسته تون برسین
    · نه خانم، فعلا از این دعاها نكنین، چون قصد ازدواج ندارم
    · اگه مادرتون سرحال بودن ، قطعا تا حالا نوه هم داشتن
    · باور كنین اگه روزی ازدواج كنم صرفا بخاطر همینه . بخاطر اینكه فرزند داشته باشم،یه وارث .بالاخره این همه ثروت رو باید به كسی بدم كه دوستش داشته باشم
    · اگه اینطوره كه اصلا ازدواج نكنین ، چون هم شما عذاب می‌كشین هم خانمتون ، یه بچه بی سرپرست بیارین بزرگ كنین .ثواب هم می برین زندگی بدون عشق یعنی مرگ ، یعنی تباهی
    · شاید هم این كار رو كردم .می دونین ، دخترهایی كه مامان برای من می پسندید همه زیبا، ازخودراضی،قرتی،متكبر ورقاص بودن. یه موقع ها فكر میكنم بیماری مادر حكمتش این بوده كه منو بدبخت نكنه
    · خدا عالمه .خب اجازه مرخصی می فرمایین؟
    · افتخار بدین بریم دربند .یه ساعت دیگه با دوستان قرار داریم خوش می گذره
    · ممنونم جای من بین شما و دوستاتون نیست مهندس،خوش بگذره
    · بیاید بریم، نیمه شب شما رو به منزل می رسونم
    · نه متشكرم ، خواهرم منتظره
    · تعارف می كنین؟
    · نه چه تعارفی. واز جایم بلند شدم .با اجازه برای همه چیز ممنونم خدا نگهدار .
    بلند شد و گفت : ما ممنونیم خانم، لطف كردین.خدانگهدار. وتا بیرون مرا بدرقه كرد.بعد در ماشین را باز كرد و یك بوق زد.
    · من خودم می رم مهندس
    · دیگه چی خانم؟ این موقع شب تنها كجا برید؟
    · چه هوای خوبی!
    · بله ، اگه می اومدین دربند هوای بهتری هم تنفس می كردین
    · ممنونم انشاءا.... در فرصت دیگه ای
    مدتی بعد مرتضی آمد .
    · مرتضی! خانم رو به منزلشون برسون
    سوار شدم و خداحافظی كردم .مرتضی قد بلند و سبزه ، چشم و ابرو مشكی، با موهای خوش حالت بود. پسر با شخصیتی بنظر می آمد .از آینه نگاهی به من كرد وگفت: فكر می كنین بتونین با این خونواده كنار بیایین خانم؟
    · انشاءا.... آدمهای خوبی هستن. آدم باید قلق رفتار دیگران رو بدست بیاره ، اونوقت خیلی راحت میتونه باهاشون كنار بیاد
    · بله، آقای مهندس و مادرشون خیلی مهربونن
    · همینطوره شما درس نمی خونین آقا مرتضی؟
    · چرا خانم ، من سال آخر مهندسی صنایع غذایی هستم
    · جدا؟چه عالی!خوش بحال ثریا خانم و آقا نبی
    · وقتی دیپلم گرفتم جناب مهندس بهم گفتن اگه صنایع غذایی یا حسابداری بخونم منو تو شركتشون استخدام می كنن .منم چسبیدم به درس و الحمدالـله موفق شدم .سال آخرم ، دیگه چیزی نمونده
    · انشاءا.... موفق باشین
    · مادرم از شما خیلی تعریف میكنه و خیلی خوشحاله كه شما به این خونه اومدین
    · ممنونم منم ثریا خانم رو خیلی دوست دارم
    · از خدا خواستم عمری بهم بده كه بتونم رحمتهای پدر ومادرم رو جبران كنم
    · انشاءا.... عمری طولانی همراه سلامتی داشته باشین .آقا مرتضی روزی رو می بینم كه كسانی خدمت شما و خونواده شما رو می كنن
    · ای خانم ، همینكه دستمون به دهنمون برسه كافیه ، اهل تجملات نیستیم .
    · چند سالتونه آقا مرتضی؟
    · بیست وشش سال.دیر تصمیم گرفتم درس بخونم وگرنه الان باید شاغل باشم عوضش سربازیم رو رفتم
    · دیر نشده نگران نباشین
    پس از مدتی بخانه رسیدم
    · ماشاءا... چه باهوشین! با یه دفعه اومدن، خونه ما رو یاد گرفتین؟
    · شما ومنزلتون فراموش شدنی نیستید ، گیتی خانم . و از توی آینه نگاه قشنگی به من كرد
    · ممنونم شما لطف دارین، بفرمایین منزل
    · ممنون به خواهر سلام برسونین
    تشكر وخداحافظی كردم .مرتضی ایستاد تا وارد منزل شدم، بعد رفت
    گیسو در را باز كرد .
    · سلام خسته نباشی خانم دكتر
    · سلام گیسو جان ، تو هم همینطور
    · ممنون
    · چكار كردی تنهایی؟
    · تماشا كردن در ودیوار، فكر كردن، غصه خوردن
    · تو اهل یه گوشه نشستن نیستی گیسو.راستش رو بگو
    · صبح یه سر رفتم پیش طاهره خانم. بعد از ظهر هم با نسرین رفتیم چند جا دنبال كار
    · دنبال كار برای چی؟ مهندس استخدامت كرده دیگه
    · فكر نكنم تو موندگار باشی
    · خدا رو چه دیدی،فعلا كه روزای اول بخیر گذشت
    · متین چطور آدمیه؟
    · مردخوبیه سربه زیر وزیرك، دقیق ومحتاط،مهربان،ولی جدی و با جذبه
    · ازش خوشت میاد؟
    · این دیگه چه سوالیه گیسو؟
    · همینطوری، آخه تو از این تیپ آدمها خوشت میاد
    · نمی دونم،شاید! چرا تا حالا بیدار موندی؟
    · خب دلم برات تنگ شده بود
    · منم همینطور. میخواستم بهت تلفن كنم ، ولی روم نشد
    · مسئله ای نیست چند روز اول من بهت زنگ میزنم چیزی میخوری برات بیارم؟
    · نه میل ندارم.خسته‌م.میخوام بخوابم. از بس با پرستیژ رفتار كردم بدنم درد گرفته
    · برو بگیر بخواب
    لباسم را عوض كردم،مسواك زدم و بعد از كمی صحبت با گیسو به اتاق خوابم رفتم و روی تخت ولو شدم .بی اختیار به متین فكر میكردم. نكنه از او خوشم اومده؟ولی نه، اون به درد من نمی خوره، میخواد بخاطر بچه ازدواج كنه! چه فكر احمقانه ای! خدایا الناز كیه ، چه شكلیه؟ الان با مهندس رفتن دربند و دارن صفا می كنن. چرا از من هم دعوت میكرد؟ لولوی سرِ خرمن می خواست؟
    · گیتی بلند شو. ساعت هشت شد . میخوای خرخره‌تو بجوه؟
    پریدم و بساعت نگاه كردم .دستم را روی قلبم گذاشتم وگفتم: خدا ذلیلت نكنه گیسو، ترسیدم!ساعت یك ربع به هفته ، میگی هشته؟ داشتم خوابهای خوب می دیدم
    · معلومه خیلی جذبه داره ها! حالا چه خوابی دیدی؟
    · مامان رو خواب می دیدم .سرحال بود .انگار خانم متین هم بود. با مادر حرف می زد
    · چی می گفت؟
    · نذاشتی دیگه !
    · نكنه خانم متین رو میخوای بفرستی اون دنیا پیش مامان
    · تو خواب تو هم بودی گیسو
    · چی كار میكردم؟
    · داشتی سفره پهن میكردی
    · آره دیگه ، ما یكسره در حال كلفتی هستیم .تو خواب هم كارها رو گردن من می اندازی، بدجنس!
    بلند شدم مسواك زدم .صبحانه خوردیم .شلوار لی و پلیور آبی نیلی پوشیدم .گیسو موهایم را تیغ ماهی بافت وگفت: مردم میخوان دلبری كنن موهاشونو افشون می كنن، تو می بندی؟
    · آخه عشقم اینطوری دوست داره
    · پس بالاخره دونستی دوستش داری یا نه؟
    · ولم كن گیسو، باز شروع كردی.
    · پس فردا نیای بگی گیسو دوستش دارم كمكم كن ها!
    با برس آرام زدم تو سر گیسو وگفتم: نه میگم بیا منو بكش كه راحت بشم. خب من رفتم .كاری نداری؟
    · نه بسلامت
    · گودبای آبجی
    · خارجی ودهاتی رو باهم قاتی كردی از تاثیرات عشقه؟
    · چه كنیم دیگه ، عاشقیم .راستی به طاهره خانم زنگ بزن كه به زری خانم بسپاره یه وقت بروز ندن كه پدر زنده‌س بگو به ثریا هم سفارش كنه
    · باشه دروغگو خانم ، می گم بگه پدرمون مرده
    · یه دروغ گفتم توش موندم گیسو .كاش نمی گفتم
    · همیشه كه نمیشه صادقانه رفت جلو
    · خداحافظ
    · بسلامت

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

قسمت دهم : : : :
    با لبخند از منزل خارج شدم .بسم اللهي گفتم و راهي شدم .بمنزل متين كع رسيدم، تو پله ها مهندس را ديدم كه پايين مي آمد ، كت وشلوار كرم ، پيراهن قهوه اي وكراوات شيري قهوه اي، كيفش را به آن دستش داد
    سلام مهندس صبح بخير
    سلام خانم رادمنش ، صبح شما هم بخير
    و تغيير مسير داد و با من بالا آمد
    مادرم صبحونه خوردن ولي داروهاشون رو شما بدين
    حالا شدين فرزند صالح .البته اگه ايشون رو بوسيده باشين كه ديگه جاتون تو بهشته.
    سري تكان داد ولبخند زد وگفت: پس حتما جام طبقه اول بهشته ، چون ايشون رو بوسيدم ، هم با هم صبحونه خورديم
    خيلي عاليه خوشحالم كردين .ديشب خوش گذشت؟
    جدا جاتون خالي بود .اونجا يادتون بودم
    نگاهي با خجالت به او انداختم و تشكر كردم .در زذيم ووارد اتاق مادر شديم
    سلام مادر جون .صبحتون بخير
    با لبخند و نگاه عميقي از من پذيرايي كرد .جلو رفتم او را بوسيدم .او هم مرا بوسيد
    اين يكي دو روز اينجا بوسه بارون شده
    با خنده گفتم : مگه بده مهندس؟
    نه خانم كاش همه بارونها ، بارون بوسه باشه ، نه بدبختي . با من كاري ندارين؟
    نه بفرمايين
    خداحافظ
    خدانگهدار
    مادر لبخند زد.
    خب مادرجون حالتون چطوره؟ اجازه بدين كمي پنجره رو باز كنم كه هواي خوب بيرون رو تنفس كنين
    داروهاي مادر را دادم، پنجره را بستم و بعد خواندن كتاب را از سر گرفتيم صفورا آمد ملحفه ها را عوض كرد و رفت
    يكساعت بعد به مادر گفتم : مادرجون ؟ نگاهم كرد
    شما رنگ مو تو منزل دارين؟
    مادر بلند شد بطرف كشو ميز توالتش رفت و با دو سه تا جعبه رنگ مو برگشت
    چه عالي!قهوه ايه. اين رنگها رو خيلي وقته دارين؟
    دو انگشتش را به من نشان داد
    دو ساله؟ شايد فاسد شده باشن. ولي فكر نمي كنم .حالا امتحان مي كنيم اگه رنگ نگرفت مي ريم مي خريم .
    مادر هنوز نمي دانست من رنگ مو را براي كي ميخواهم
    گفتم: ميخوام موهاي شما رو رنگ كنم
    مثل اينكه بدش نيامد. اجازه مي دين؟
    لبخند رضايت بر لبانش نشست .پس من برم از ثريا خانم پلاستيك بگيرم و بيام .
    پايين كه رفتم ديدم دو نفر براي رنگ كردن در و پنجره ها آمده اند و ميخواهند كار را شروع كنند .با خودم گفتم امروز همه رنگ كاري دارند .وقتي برگشتم مادر يك كيسه روي ميز گذاشته بود. آنرا باز كردم .لوازم كامل رنگ مو در آن بود، كلاه، فرچه، اكسيدان وشانه هاي مختلف
    خلاصه موهاي مادر را رنگ كردم .صفورا و محبوبه و ثريا هم آمده بودند تماشا ميكردند .انگار آرايشگاه باز كرده بودم .گفتم: اگه خواستين من حاضرم موهاي شما رو هم رنگ كنم ، بي تعارف مي گم
    تشكر كردند
    مادر سرش را شست وخشك كرد .موهايش را سشوار كشيدم رنگ قشنگي از آب در آمده بود. قهوه اي طلايي متوسط.خودش خيلي خوشش آمده بود ومرتب به موهايش دست مي كشيد و در آينه خودش را تماشا ميكرد .معلوم بود در اين زمينه حرفه اي است. لباسش را هم عوض كرد.كمي رژ و ريمل براي مادر زدم و حسابي ترگل ورگل شد ثريا آمد وگفت: به به،ماشاءا....! خانم شد مثل همون موقع ها .دستتون درد نكنه گيتي خانم
    خواهش ميكنم من كاري نكردم .مادرجون خودش زيباست
    ناهار رو بياريم؟
    نه ثريا خانم.صبر مي كنيم آقاي مهندس هم تشريف بيارن.
    به اتاقم رفتم ، كمي وضعم را مرتب كردم و تا صداي بوق ماشين مهندس را شنيدم به اتاق خانم متين رفتم تا با هم برويم پايين .دلم ميخواست ببينم عكس العمل مهندس نسبت به مادرش چيست .از پله ها پايين رفتيم و در سالن نشيمن روي مبل نشستيم .مادر پشتش به در ورودي سالن بود مهندس وارد سالن شد .جلو رفتم و سلام كردم :سلام مهندس خسته نباشين
    سلام خانم ممنونم بعد وقتي خانمي را ديد كه موهاي قهوه اس طلايي بلند و سشوار كشيده اي داشت ، آهسته پرسيد: مهمون داريم؟
    مهمون كه نيستن ، صاحبخونه اند
    به مادر سپرده بودم كه برنگردد و نگاه نكند تا كمي سربه سر پسرش بگذاريم . مهندس با تعجب جلو رفت .
    كنار خانم متين كه رسيد گفت : سلام خانم .
    مادرجون برگشت و به مهندس نگاه كرد و لبخند زد و سرش را براي جواب تكان داد. قيافه متين ديدني بود . من و ثريا از خنده غش كرده بوديم .كم كم قيافه بهت زده اش خندان شد و گفت : ماشاءا....!مامان شمايين؟ من فكر كردم مهمون داريم ، خيلي قشنگ شدين، چقدر فرق كردين . شماها هم كه به ريش من ساده مي خندين .خانم رادمنش، جدا خيلي شيطونيد .
    با لبخند بطرف آنها آمدم و روي مبل نشستم .مهندس هم روي مبل نشست وگفت: درست مثل اون موقع ها شدين مامان .حتما اين هنر خانم رادمنشه
    اختيار داريت
    خيلي ممنون ، آرايشگر ماهري هستين
    مادرجون خودشون زيبا هستن
    نه، مثل اينكه واقعا مي خواين ما رو به اصلمون برگردونين
    انشاءا....
    من برم دست و صورتم رو بشورم .لباسهام رو عوض كنم ، بيام ناهار بخورم كه خيلي گرسنه هستم
    بله، عجله كنين، چون ما هم خيلي گرسنه ايم مهندس
    شما هم غذا نخوردين؟
    نخير، منتظر شما بوديم
    ممنونم الان ميام
    مشغول صرف غذا بوديم كه به من گفت: رنگ پليورتون خيلي قشنگه ، خانم رادمنش.
    چشماتون قشنگ مي بينه
    به درد اتاق من ميخوره
    زديم زير خنده پرسيد: خودتون موهاتون رو بافتين؟
    گاهي اوقات آرايشگرها هم نياز به آرايشگر دارن، مهندس
    آرايشگر شما كي بوده كه انقدر ماهر بوده؟
    هم سلوليم ، گيسو
    بهتون مياد، بزنم به تخته كه چشم نخورين
    ممنونم
    حالا تا چند روزي بوي رنگ مياد .وامصيبتا!
    عوضش قشنگ و تميز ميشه .درو پنجره هاي سفيد اين خونه رو دلبازتر مي كنه.
    بله همينطوره
    غذا را صرف كرديم و كمي در سالن نشستيم و بعد براي استراحت به اتقهايمان رفتيم . عصر كه مهندس بيرون رفت ، كاست شادي را داخل ضبط صوت گذاشتم .خودم كه رقصم گرفته بود ، خانم متين را نمي دانم . ولي افسوس كه خجالت مي كشيدم بلند شوم برقصم .ثريا خانم وارد سالن شد تا بساط پذيرايي را جمع كند كه گفت: آخيش خانم، خدا خيرتون بده ! دلشادمون كردين مدتهاست تو اين خونه از اين آهنگها نشنيديم
    بهتر ديدم يقه ثريا خانم را بگيرم ، گفتم: پس خواهش ميكنم كمي برامون برقصين
    اوا، خدامرگم بده ! من با اين سن وسال برقصم
    مگه چه عيبي داره؟
    شما خودتون بلند شين برقصين ، ما فيض ببريم
    با اينكه خيلي دلم مي خواست گفتم: اول شما، حق تقدم با بزرگترهاست
    رقص ما جوونهاست، گيتي خانم بلند شين
    صداي شاد موسيقي محبوبه خانم را هم به سالن كشيد
    محبوبه خانم افتخار بدين
    من؟اوا! خاك عالم! و با دست تو صورتش زد
    بيايين وسط، آهنگ تموم شد
    من بلد نيستم
    مگه مي شه كسي رقص بلد نباشه
    آخه جلو خانم خوب نيست
    ايشون ناراحت نمي شن. مگه نه مادرجون؟
    مادر با لبخند سر تكان داد و با دست به محبوبه تعارف كرد كه وسط بيايد .بالاخره محبوبه خانم وسط آمد. حالا بايد يكي را پيدا ميكرديم كه خانم را بنشاند .ثريا وصفورا را هم رقصيدند .كم كم خودم هم بلند شدم و رقصيدم و مادر را هم بلند كردم .آرام و زيبا مي رقصيد .خلاصه ساعت شادي را ترتيب داديم و روحيه ما عوض شد كه ناگهان مهندس وارد شد و با تعجب به ما چشم دوخت .از خجالت مرديم و زنده شديم .آنقدر صداي ضبط صوت را بلند كرده بوديم كه صداي ماشينش را نشنيديم . اصلا فكر نميكردم به اين زودي برگردد.مهندس با لبخند به يك يك ما نگاه ميكرد كه حالا هركدام گوشه اي ايستاده بوديم .نمي دانم از شدت فعاليت بود يا خجالت كه آنقدر سرخ شده بودند وعرق كرده بودند .خيلي خودم را كنترل كردم كه نخندم ، ولي نتوانستم .مادرجون آرام وخونسرد رفت روي صندلي نشست .من هم خواستم بروم بالا كه گفت: ادامه بدين چرا متوقف كردين؟ به او قشنگي داشتين مي رقصيدين ، خانم رادمنش!
    يه ساعتي بود مي رقصيديم .ديگه كافيه مهندس .ببخشيد با اجازه و با لبخند بالا رفتم تا چند پله با نگاهش مرا بدرقه كرد شنيدم به مادر مي گفت: كاش قايم مي شدم .برم به آقا نبي بگم كلاهش رو بذاره بالاتر . و زد زير خنده
    يك ساعت بعد شام را صرف كرديم و آخرشب هم دوباره با مرتضي بمنزل برگشتم
    شش روز است كه در منزل متين استخدام شده ام.از كارم راضي ام.احساس مي كنم مادر روحيه بهتري دارد .خودش جلو آينه مي رود و به سر وصورتش مي رسد پزشكش كه به ديدنش آمد گفت همينطور پيش بره به زودي داروهاي مادر را كم مي كند .البته اگر همينطور پيش برود .امروز ميخواهم با مهندس راجع به خواسته دومم صحبت كنم .
    بعد از ناهر وقتي مادر به اتاقش رفت ، پيش مهندس رفتم وگفتم: آقاي مهندس وقت دارين؟
    بله بفرمايين
    ممنونم
    ميخوام درخواست دومم رو بگم
    امر بفرمايين. ما شش روزه منتظريم
    ميخوام محبت كنين رنگ پرده و مبلمان وموكت اتاق مادر رو عوض كنين
    مثل ترقه پريد وگفت: بله خانم؟
    ببخشيد، مثل اينكه شوك شديدي بود
    آخه انتظار هرچيزي رو داشتم جز اين. حالا ميتونم بپرسم براي چي؟
    رنگ قرمز براي اعصاب خوب نيست .روز اول متوجه شدم مادر رنگ سبز دوست دارن .اينه كه ميخوام تنوعي ايجاد كنم
    ولي مادر خودش اون رنگ رو انتخاب كرده .
    اون رنگ مربوط به دوسال پيشه كه مادر بقول شما شاد وسرزنده بودن نه حالا كه نياز به آرامش دارن
    حرف شما درست ولي اگه اينكار رو كرديم و تاثيري در روحيه مادر نكرد چي؟
    مطمئنم موثره
    ببينيد خانم رادمنش ، بنظر من مادر رو بايد بحال خودش رها كنين و بيشتر از اين با اعصابش بازي نكنين
    منظورتون اينه كه تا حالا هرچه كردم به ضرر مادرتون بوده؟
    نخير روحيه مادر بهتره .اما خودتون رو زياد اذيت نكنين . فقط كارهاي عادي روزمره اش رو براش انجام بدين .اينكار هاي شما بي فايده‌س. بهترين پزشكهاي متخصص مادر رو تحت نظر داشتن ، نتونستن كاري بكنن .اونوقت شما با چهارسال تحصيل در رشته روانشناسي مي خواين مادر رو مداوا كنين؟
    اگه براي هزينه‌شه، از حقوق من كم كنين
    نگاه گله مندي به من كرد . سيگاري روشن كرد و گفت: فكر كردين هزينه مبلمان و موكت و پرده براي من رقمي‌يه؟ اون مبلغ، پول توجيبي منه
    اگه ميخواين منم بمونم بايد كارهايي رو كه مي گم انجام بدين. اگر هم نمي خواين كه من از فردا صبح نميام .
    خودتون مي دونين ، من كه دوست دارم شما به كارتون ادامه بدين
    پس تو ذوقم نزنين ومخالفت نكنين. اگه من مسئوليت مادر شما رو بر عهده دارم بايد به هدفم برسم. اگر هم براتون زحمته ، شما فقط به من اجازه بدين بقيه‌ش با خودم.
    شما ملحفه ها رو تغيير دادين چه تاثيري داشت؟ گلدون روي ميز رو پر از گل كردين چه تاثيري داشت؟ موهاي مادر رو رنگ كردين، زدين ، رقصيدين چه فايده اي داشت ؟
    موثر بوده
    من كه احساس نمي كنم
    واقعا تغييرات رو حس نمي كنين؟
    اگه مادرم با من حرف زد مي فهمم موثر بوده. مادر فقط از تنهايي در اومده وخوشحاله
    پس كاري رو كه خواستم انجام نمي دين؟
    دستي با كلافگي به موهايش كشيد وگفت: باشه ترتيبش رو مي دم، خانم
    ممنونم يه خواهش ديگه!
    فقط نگاهم كرد.
    نه بگذريم
    حرفتون رو بزنين
    والـله از نگاهتون ترسيدم اين بار حتما سرم رو مي برين
    يزيد كه نيستم خانم
    ميخوام خواهش كنم اجازه بدين عصر خودم برم رنگ پرده رو انتخاب كنم .شما متناسب با اون موكت ومبلمان رو تهيه كنين
    نيازي نيست شما به زحمت بيفتين .بگيد چه رنگي مي خواين من ترتيبش رو مي دم
    گفتم ميخوام خودم برم
    دو دستش را به علامت اصلا به من چه بالا آورد وگفت: خودتون بريد.
    و ميخواهم مادرجون رو هم ببرم . و زير چشمي نگاهش كردم
    پاهايش را با كلافگي كنار هم جفت كرد وگفت: چكار مي كنيد؟
    ميخوام مادر رو ببرم. هم حال و هواشون عوض شه و هم خودشون انتخاب كنن
    خانم تو رو خدا ول كنين. شما دارين زيادي احساسات بخرج مي دين، انقدر شلوغش نكنين
    خب چرا اين همه هزينه كنبم اونوقت باب ميل مادر نباشه؟
    مي گم كاتالوگ بيارن اينجا خوبه؟
    نه
    خانم عزيز، مادر من دوساله پاشو از خونه بيرون نذاشته .متوجه هستين يا نه؟
    خب حالا مي ذاره .اينكه مسئله اي نيست روحيه‌ش هم عوض ميشه
    روحيه،روحيه ديگه حالم داره به هم ميخوره
    شما هيچ متوجه شدين روحيه خودتون هم بهتر شده اين رو من نمي گم اهل خونه مي گن.
    حتما منظورتون اينه كه از بركت وجود شماست
    نخير، منظورم اينه كه در اثر برقراري ارتباط با مادرتون روحيه تون بهتر شده منظورم چيزي كه شما گفتين نبود .
    سكوت كرد .سيگارش را خاموش كرد .بطرف پنجره رفت، دستي داخل موهايش كشيد بعد دو دستش را داخل جيبش كرد
    از رفتار وگفتارش ناراحت شدم. طوري برخورد ميكرد كه انگار براي خودم اين چيزها را ميخواهم .آرام بدون اينكه متوجه بشود بسمت پله ها رفتم .آنقدر در فكر بود كه اصلا متوجه من نشد .
    با اتاقم رفتم وعصبي روي مبل نشستم .شيطان مي گفت جل وپلاسم را جمع كنم و بروم .بخودم لعنت فرستادم كه چرا اين تقاضاها را از او كرده ام كه چند ضربه به در خورد
    بفرمايين در بازه .
    تا ديدمش از جا پريدم. با جذبه آمد داخل وگفت: ببينيد خانم رادمنش، ميتونين با مادر برين ولي اگه اتفاقي براي مادر بيفته از چشم شما مي بينم . در ضمن اگه تجويزهاي شما تا سرماه جواب نده اينجا رو ترك مي كنين، چون نه هر روز حوصله بحث كردن دارم ، نه حوصله ناز كشيدن و انجام فرمايشات شما رو . خودم هزارتا گرفتاري دارم خانم. و عصباني در را بست و رفت .
    چه بد اخلاق! ترسيدم بابا! ولي معلومه كه طاقت قهر ونازم رو نداري! خوش بحال كسي كه زن تو بشه .جگر طلا ! چرا مي گي بدبخت ميشه ، بنظر من كه خيلي هم خوشبخت ميشه!
    Last edited by گل مریم; 04-03-2009 at 14:07.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

قسمت یازدهم : : : :

كمی استراحت كردم ، كمی مطالعه كردم ، كمی فكرهای جورواجور كردم و ساعت یك ربع به پنج به اتاق مادر رفتم بیدار بود .
    ·سلام مادرجون امروز یه خبر خوب براتون دارم .البته امیدوارم خودتون مخالفت نكنین .از آقای مهندس با بدبختی اجازه گرفتم كه من و شما با هم بریم رنگ ومدل پرده رو انتخاب كنیم .نظرتون چیه؟ دستم را فشرد

·پس بلند شین تا پشیمون نشدن .آقای مهندس خیلی شما رو دوست دارن ها.برام خط ونشون كشیدن اگه بلایی سر شما بیاد بیچاره‌م می كنن .تاز گفتن اگه تا سرماه صحبت نكنین عذرم رو میخوان .من شما رو دوست دارم مادرجون دلم نمیخواد از پیشتون برم، حداقل تا وقتیكه ببینم كاملا خوب شدین
    نگاهی پر از مهر و سپاس به من كرد . لبخند زد. او را بوسیدم .از داخل كمد بارانی شیكی برایش آوردم تا بپوشد .پایین آمدیم مهندس مشغول نوشیدن چای بود. به احترام نیم خیز شد.
    ·عصرتون بخیر!
    ·عصر شما هم بخیر خانم.مامان! فكر نمیكردم قبول كنین كه بیرون برین
    ·مادر رو حرف من حرف نمی زنن
    ·ما هم كه همین كار رو كردیم خانم
    ·از شما هم سپاسگزارم.ولی ای كاش اونطوری برام خط ونشون نمی كشیدین
    ·گاهی اوقات لازمه
    ·به نازكشی بعدش می ارزه؟
    ·گاهی اوقات بله .عصبانیت دست خود آدم نیست
    ·قبول ندارم
    ·خب كجا می رین و كی بر می گردین؟
    ·كجاش رو نمی دونم ولی تا ساعت هشت ونیم برمیگردیم
    ·كمی دیر نیست؟
    ·فرصت انتخاب كه به ما می دین؟
    ·من هم باهاتون میام
    ·لازم نیست مهندس، شما به كارتون برسین
    ·پس نمی خواین من بیام؟
    ·نخیر با عرض معذرت.میخوام مادر كمی احساس استقلال كنه
    ·ثریا؟!
    ·بله آقا. وبا سینی چای وارد شد
    ·به مرتضی بگو مادرو خانم رادمنش میخوان برن بیرون خرید. اونها رو برسونه
    ·چشم آقا. وبا تعجب به ما چشم دوخت
    ·ثریا خانم، شما چیزی نیاز ندازین؟
    ·نه، ممنون گیتی خانم.
    ·واگه مهندس اجازه بدن ما مزاحم آقا مرتضی نمی شیم خودمون می ریم
    ·خانم عزیز، ماشین و راننده جلو خونه‌س اونوقت میخواین با تاكسی برین؟
    ·نخیر با ماشین شما می ریم
    ·شما كه گفتین نمی خواین همراهتون بیام
    ·منظورم اینه كه خودم مادر رو میبرم
    ·مگه رانندگی بلدین؟
    ·با اجازه شما!
    سر بینی اش را خاراند.جا خورده بود ولی به رو نیاورد .گفت: چه تضمینی می دین؟
    ·من كه دزد نیستم آقای محترم
    ·سوء تفاهم نشه ، منظورم اینه كه چه تضمینی می دین كه گواهینامه دارین؟
    ·من حرفم تضمینه
    ·ولی مرتضی باشه خیالم راحت تره
    ·باشه ، اگه اطمینان ندارین اصرار نمی كنم .عقده رانندگی كه ندارم
    بلند شدم.بارانی وشالم را پوشیدم .مادر هم بلند شد و بطرف در آمد . مهندس آمد و گفت: این كارت پرده فروشی آشناییه كه ما همیشه كارهامون رو بهش سفارش می دیم. اگه دوست دارین برین اینجا .من بعد باهاشون حساب می كنم .اگر هم میخواین جای دیگه برین.صبر كنین براتون پول بیارم
    ·گمان نمی كنم اطمینان كنین .می ریم همون پرده فروشی خوتون. و كارت را از او گرفتم .
    نگاه گله مندی به من كرد وگفت: چند لحظه صبر كنین الان برمیگردم . و از پله ها بالا رفت و با دو دسته اسكناس برگشت . این پول پیشتون باشه. شاید از پرده فروشی مورد نظر چیزی باب میلتون نبود وخواستین جای دیگه خرید كنین.
    پول را گرفتم و در كیفم گذاشتم .آقا مرتضی ماشین سفید را آماده كرده بود ومنتظر ما بود
    ·خدانگهدار مهندس
    ·بسلامت .مواظب باشین . بعد لبخند ظریفی تحویلم داد وگفت: آقا مرتضی سوییچ رو بدین خانم.خودشون رانندگی می كنن
    مرتضی سوییچ را به من داد .تشكر كردم .وقتی سوار شدیم گفتم: از اینكه بهم اطمینان كردین ممنونم . وبرای اینكه كاملا مطمئن بشید ، بفرمایین این گواهینامه منه .چهار سال پیش گرفتم و دو سال هم پشت ماشین پدرم نشستم .خیالتون راحت باشه
    لبخند زد وگفت: برید گیتی خانم، دیرتون نشه.من هشت ونیم منتظرتونم .
    از اینكه برای اولین بار اسم كوچكم را صدا كرد تعجب كردم وتا آمدم دنده را جابه‌جا كنم پرسید: ماشین پدرتون چی بود؟
    ·بی ام و.
    ·بله دیگه. عتیقه فروشی و بی ام و سواری
    ·ای بابا مهندس، خدا عاقبت آدم رو به خیر كنه
    ·انشاءا.... كنه .برای این پرسیدم كه اگه به دنده اتوماتیك عادت دارین قرمزه رو سوار شین
    ·نه ممنون، با همین راحتترم .رنگ سفید نشانه صلح و دوستیه . رنگ قرمز هم آدم رو آتشی میكنه و هم رنگ عاشقاست
    ·مگه شما عاشق نیستین؟
    ·وقتش رو ندارم.خدانگهدار.
    ·بسلامت خانم روانشناس .مادر مواظب خودتون باشین ، از گیتی خانم جدا نشین
    دنده عقب گرفتم و از آقا نبی كه در را باز میكرد خداحافظی كردم و راه افتادیم
    ·مادر جون تند كه نمی رم؟ سر تكان داد. محو خیابانها شده بود. چطور پسری هستی كه مادرت رو دو ساله بیرون نبردی؟ باریكلا به غیرتت!
    به كارت پرده فروشی نظری انداختم و گفتم: مادر خودمونیم من خیابونها رو بلد نیستم . ولی دل و جراتم زیاده و پرسون پرسون می ریم . و جالب اینجا بود كه مادر با اشاره دست مرا راهنمایی میكرد . به مغازه رسیدیم . صاحب مغازه خانم متین را شناخت و چاق سلامتی جانانه ای كرد و گفت: خب امرتون
    ·پرده سبز رنگ می خوایم كه مناسب اتاق خواب ایشون باشه
    كاتالوگ پرده را روی میز گذاشت و گفت: انتخاب بفرمایین . ببخشید شما عروس خانم متین هستین ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •