تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 30 از 31 اولاول ... 20262728293031 آخرآخر
نمايش نتايج 291 به 300 از 305

نام تاپيک: پرسش و پاسخ حقوقی (مشاوره حقوقی)

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من یه چک سفید امضا از یه شخصی بابت ضمانت تخلیه دارم طرف حدود 70 هزار تومان بدهکاره حالا چیکار میتونم بکنم با این چک؟
    چکی که برای ضمانت باشه و برگشت بخوره اصلا جنبه کیفری نداره یعنی اگه ببری دادسرا پرونده ات رو از همون اول می بندن و در ثانی اگه مبلغ چک 70 تومنه که میره برا شورای حل اختلاف

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تو قلب خدای مهربون

پيش فرض

چکی که برای ضمانت باشه و برگشت بخوره اصلا جنبه کیفری نداره یعنی اگه ببری دادسرا پرونده ات رو از همون اول می بندن و در ثانی اگه مبلغ چک 70 تومنه که میره برا شورای حل اختلاف
    البته چک سفید هست بدون تاریخ و مبلغ
    میتونم هر مبلغی بخوام توش بنویسم؟بعدش حقوقی بشه چجوریاست؟

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

این کثیف کاری ها ارزش نداره. هیچ چیزی ارزش نامردی کردن در حق یه نفر (چه انسان چه حیون) رو نداره

تو میخواهی انسانیتت رو به پول بفروشی ؟

درضمن اگه طرف ازت شکایت کنه چک میره واسه تعیین دست خط و ...

4. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

خب فارغ از بحث نامردی و ... که دوستمون گفتن . شما می تونی هر مبلغی که خواستی بنویسی و تاریخ هم بزنی .زیاد برات مشکل ساز نمی شه چون تعیین دستخط و استکتاب برای امضای توی چک انجام میشه نه برای وجه و تاریخ (شما میتونی بگی من تاریخ و مبلغ رو نوشتم و طرف هم امضا کرد کاری که خیلی ها انجامش میدن) خب تا اینجا متوجه شدم که اسمی از این چک توی سند اجاره یا رهن نیومده درسته؟ اگه این جوری باشه می شه یه کارایی کرد ولی یه جوری مبلغ رو بنویس که تابلو نباشه . توی حقوقی که هیچ کس دنبالش نمیره به دو دلیل 1 هزینه دادرسی که از همون اول باید بپردازن 2 مدت طولانی رسیدگی اون هم بدون زندان رفتن طرف

6. این کاربر از مصطفی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تو قلب خدای مهربون

پيش فرض

من ده باره دارم بهش زنگ میزنم میگم بیا 70 تومن رو بده چکت رو ببر ولی طرف بیخیاله
    من چیکار کنم؟در ضمن حتی اگه چکش برگشت بخوره دیگه بعید میدونم بهش دسته چک بدن

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من ده باره دارم بهش زنگ میزنم میگم بیا 70 تومن رو بده چکت رو ببر ولی طرف بیخیاله
    من چیکار کنم؟در ضمن حتی اگه چکش برگشت بخوره دیگه بعید میدونم بهش دسته چک بدن
    دیگه نمیدونم چی بگم . این بخشنامه های جدید بانک مرکزی رو هم در مورد دسته چک و ... رو زیاد خبر ندارم . یه جوری باید مجبورش کنی . از طریق معرف یا بزرگتری یا موارد دیگه

9. این کاربر از مصطفی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تو قلب خدای مهربون

پيش فرض

راستی اگه من چک رو گم کنم و یه نفر دیگه ازش سو استفاده کنه حکایت چجوریاست؟

آخر فروم باز oghyanoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

دوستان برگشت زدن چک، سوء پیشینه داره؟؟

12. این کاربر از oghyanoos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه danavan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

هر وقت چکتون برگشت بخوره ، از زمان صدور اعلام برگشتی صاحب حساب 10 روز فرصت داره چک رو تعیین تکلیف کنه یعنی یا چک پاس بشه یا لاشه چک رو به بانک بده در غیر این صورت به صورت اتوماتیک براش توی بانک مرکزی سوئ اثر ایجاد میشه.
    حالا اینکه کسی که چک رو برگشت زده به مراجع قضایی مراجعه کنه یا نه و اعلام شکایت کنه یا نه یه بحث دیگست.، که اگر قبل از 6 ماه اینکارو بکنه بصورت دعوی حقوقی کیفری و فورا حکم جلب صادر میشه و سوئ پیشینه ایجاد میشه در غیر اینصورت یعنی اگر پس از 6 ماه به مراجع قضایی شکایت کنه دعوی مدنی میشه و یه هفت هشت سالی باید بدو تا بتونه طرف رو محکوم کنه.

14. 2 کاربر از danavan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تو قلب خدای مهربون

پيش فرض

هر وقت چکتون برگشت بخوره ، از زمان صدور اعلام برگشتی صاحب حساب 10 روز فرصت داره چک رو تعیین تکلیف کنه یعنی یا چک پاس بشه یا لاشه چک رو به بانک بده در غیر این صورت به صورت اتوماتیک براش توی بانک مرکزی سوئ اثر ایجاد میشه.
    حالا اینکه کسی که چک رو برگشت زده به مراجع قضایی مراجعه کنه یا نه و اعلام شکایت کنه یا نه یه بحث دیگست.، که اگر قبل از 6 ماه اینکارو بکنه بصورت دعوی حقوقی کیفری و فورا حکم جلب صادر میشه و سوئ پیشینه ایجاد میشه در غیر اینصورت یعنی اگر پس از 6 ماه به مراجع قضایی شکایت کنه دعوی مدنی میشه و یه هفت هشت سالی باید بدو تا بتونه طرف رو محکوم کنه.
    در مورد چک سفید امضا چی؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •