تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 31 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 305

نام تاپيک: پرسش و پاسخ حقوقی (مشاوره حقوقی)

پروفشنال hamidrezaj's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

سلام

من متوجه شدم ولی سوالم یه چیز دیگه بود شاید منظورم رو خوب نرسوندم من پرسیدم با توجه به اینکه ما توافق کردیم

که از ودیعه به جای اجاره برداشته بشه , چند ماه از این 6 ماه از پول ودیعه مستاجر اولی کم میشه چون دوماه بعد از

اینکه مستاجر اولی تخلیه کرد مستاجر دومی اومد

که اون هم دوماه بعد الان داره تخلیه می کنه. یعنی چون این شخص که مال الاجاره رو نداد و نمیده و گفته از پول ودیعه این

تعداد ماه کم بشه و از یه طرف طبق گفته بالا 6 ماهش مونده بود که دوماهش رو مستاجر جدید نشست , منظورم اینه که

تعداد ماههای قبل و بعد از مستاجر دومی رو از پول ودیعش کم کنم که میشه 4 ماه یا کل 6 ماه رو یا فقط دوماه اول تا

اومدن مستاجر جدید؟

ممنون

و از جمله آخر هم اینطور فهمیدم که وقتی قرارداد مثلا یک ساله بسته بشه باید مستاجر یک سال رو بشینه بعد بلند بشه در غیر اینصورت یا باید مال الاجاره ماههای باقیمانده رو بده و پول پیش کامل رو بگیره یا شرط بشه تا مستاجر جدید بیاید مبلغ ودیعه بمونه و با توافق طرفین اجاره ماههای باقیمانده تا پیداشدن مستاجر جدید از پول ودیعه کم بشه اگر هم نداد باید از راه قانونی عمل کرد.
    Last edited by hamidrezaj; 16-08-2010 at 16:44.

آخر فروم باز france's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

سلام

من متوجه شدم ولی سوالم یه چیز دیگه بود شاید منظورم رو خوب نرسوندم من پرسیدم با توجه به اینکه ما توافق کردیم

که از ودیعه به جای اجاره برداشته بشه , چند ماه از این 6 ماه از پول ودیعه مستاجر اولی کم میشه چون دوماه بعد از

اینکه مستاجر اولی تخلیه کرد مستاجر دومی اومد

که اون هم دوماه بعد الان داره تخلیه می کنه. یعنی چون این شخص که مال الاجاره رو نداد و نمیده و گفته از پول ودیعه این

تعداد ماه کم بشه و از یه طرف طبق گفته بالا 6 ماهش مونده بود که دوماهش رو مستاجر جدید نشست , منظورم اینه که

تعداد ماههای قبل و بعد از مستاجر دومی رو از پول ودیعش کم کنم که میشه 4 ماه یا کل 6 ماه رو یا فقط دوماه اول تا

اومدن مستاجر جدید؟

ممنون

و از جمله آخر هم اینطور فهمیدم که وقتی قرارداد مثلا یک ساله بسته بشه باید مستاجر یک سال رو بشینه بعد بلند بشه در غیر اینصورت یا باید مال الاجاره ماههای باقیمانده رو بده و پول پیش کامل رو بگیره یا شرط بشه تا مستاجر جدید بیاید مبلغ ودیعه بمونه و با توافق طرفین اجاره ماههای باقیمانده تا پیداشدن مستاجر جدید از پول ودیعه کم بشه اگر هم نداد باید از راه قانونی عمل کرد.

با سلام

چون اصل کار برخلاف قوانینه و صرف توافق طرفین این کار انجام شدنیه انهم کتبی در حضور موجر و مستاجر از این رو هر طور توافق کنید. بنده نمی تونم نظری بدم.

در خصوص بند اخر بله منظور بنده نیز همینه.

موفق باشید

3. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hamidrezaj's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

تشکر از جواب

لطفا یه جوابی در مورد اینکه چند ماه میشه از اینها کم کرد بدین. هم از مستاجر اولی و هم دومی.

مثلا از مستاجر اولی می تونم بیشتر از دوماه ازش کم کنم یا فقط

دوماه می تونم کم کنم و یا می تونم به عنوان جریمه یا خسارت اینکه بدون اطلاع

6ماه زودتر تخلیه کرده , بیشتر از دوماه کم کنم با توجه به اینکه از این 6ماه باقیمانده

دوماه رو مستاجر نشسته و دوماه آخری رو هم اگه مستاجر زودتر پیدا بشه از کدوم

می تونم بگیرم؟

لطفا به این سوال با توجه به پست قبلی من حتما جواب بدید چون نمیدونم چکار کنم و بنگاه هم که انگار اصلا چیزی حالیش نیست.

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

تشکر از جواب

لطفا یه جوابی در مورد اینکه چند ماه میشه از اینها کم کرد بدین. هم از مستاجر اولی و هم دومی.

مثلا از مستاجر اولی می تونم بیشتر از دوماه ازش کم کنم یا فقط

دوماه می تونم کم کنم و یا می تونم به عنوان جریمه یا خسارت اینکه بدون اطلاع

6ماه زودتر تخلیه کرده , بیشتر از دوماه کم کنم با توجه به اینکه از این 6ماه باقیمانده

دوماه رو مستاجر نشسته و دوماه آخری رو هم اگه مستاجر زودتر پیدا بشه از کدوم

می تونم بگیرم؟

لطفا به این سوال با توجه به پست قبلی من حتما جواب بدید چون نمیدونم چکار کنم و بنگاه هم که انگار اصلا چیزی حالیش نیست.

سلام

ببینید دوست عزیز. همونطور که قبلا هم گفتم بصورت قانونی شما حق برداشت از ودیعه به منظور دریافت اجاره رو ندارید. حتی بخواید این مواردی که عرض کردید رو از ودیعه اونا کسر کنید اگر موافقت نکنند باید از طریق مراجع قانونی و مراحلی که گفتم اقدام کنید.

موفق باشید

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام
    لطفاً در مورد این سه ماده ف توضیح دهید:
    1-ماده 56 قانون جنگلها و مراتع چیست؟
    2-ماده 348 قانون آیین دادرسی مدنی چیست؟
    3-ماده 358 قانون ایین دادرسی مدنی چیست؟

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

11

با سلام
    لطفاً در مورد این سه ماده ف توضیح دهید:
    1-ماده 56 قانون جنگلها و مراتع چیست؟
    2-ماده 348 قانون آیین دادرسی مدنی چیست؟
    3-ماده 358 قانون ایین دادرسی مدنی چیست؟

با سلام

ماده 56 قانون جنگلها و مراتع چیست؟

جز مواد قانون اصلاح قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگلها و مراتع می باشد.

ماده 56 - تشخيص منابع ملي شده و مستثنيات ماده 2 قانون ملي شدن جنگلها و مراتع با رعايت تعاريف مذكور در اين قانون با وزارت منابع طبيعي‌است. ظرف يك ماه پس از اخطار كتبي يا آگهي وزارت منابع طبيعي وسيله يكي از روزنامه‌هاي كثيرالانتشار مركز و يكي از روزنامه‌هاي محلي و ساير‌وسايل معمول و مناسب محل اشخاص ذينفع مي‌توانند به نظر وزارت مزبور اعتراض كرده و اعتراضات خود را با ذكر دليل و مستندات به مرجع‌صادركننده آگهي يا محل صدور اخطار تسليم دارند.
    ‌براي رسيدگي به اعتراضات وارده كميسيوني مركب از فرماندار و رييس دادگاه شهرستان و سرپرست منابع طبيعي محل يا نمايندگان آنها (‌نماينده‌دادگستري يكي از قضات خواهد بود) تشكيل مي‌شود كميسيون مكلف است حداكثر ظرف سه ماه به اعتراضات واصل رسيدگي و اتخاذ تصميم كند.
    ‌تصميم اكثريت اعضاي كميسيون قطعي است و چنان چه تصميم كميسيون مبني بر ملي بودن محل بوده و محل در تصرف غير باشد كميسيون مكلف‌است به درخواست وزارت منابع طبيعي دستور رفع تصرف كند به نحوي كه منبع مذكور از هر جهت در اختيار وزارت منابع طبيعي قرار گيرد.
    ‌مأمورين انتظامي مكلف به اجراي دستور كميسيون هستند.
    ‌تبصره 1 - در هر مورد كه بر اساس مقررات مربوط به قانون ملي شدن جنگلهاي كشور جنگلدار در مقام تشخيص منابع ملي اظهار نظر كرده باشد به‌طريق زير رفتار مي‌شود:
    ‌الف - در صورتي كه به نظر جنگلدار اعتراض نشده باشد نظر جنگلدار قطعي است.
    ب - در صورتي كه در مهلت تعيين شده به نظر جنگلدار اعتراض شده ولي طبق مقررات مربوط به ماده 12 قانون ملي شدن جنگلهاي كشور مورد‌رسيدگي و اتخاذ تصميم واقع نشده باشد اعتراض براي رسيدگي به كميسيون مقرر در اين ماده ارجاع مي‌شود.
    ج - در صورتي كه پس از اعلام نظر جنگلدار مبني بر ملي بودن منابع از طرف ذينفع اعتراض شده باشد و اعتراض طبق مقررات مربوط به ماده 12‌قانون ملي شدن جنگلهاي كشور مورد رسيدگي قرار گرفته باشد و نظر جنگلدار تأييد شده باشد و يا به علت عدم وصول اعتراض نظر جنگلدار قطعي‌شده باشد دستور رفع تصرف از منابع ملي به درخواست اداره منابع طبيعي محل از طرف كميسيون مقرر در اين ماده صادر خواهد شد در صورتي كه‌وزارت منابع طبيعي منبعي را ملي تشخيص و اعلام كند و در مهلت قانوني مورد اعتراض قرار نگيرد كميسيون مزبور به درخواست اداره منابع طبيعي‌محل دستور رفع تصرف خواهد بود.
    ‌تبصره 2 - در مواردي كه پس از اعلام وزارت منابع طبيعي فقط نسبت به قسمتي از منابع اعلام شده اعتراض شود وزارت منابع طبيعي اختيار دارد‌بدون رعايت مدت از كميسيون مقرر در اين ماده بخواهد كه نسبت به تمامي محدوده اعلام شده رسيدگي و اظهار نظر كند.
    ‌تبصره 3 - نظر وزارت منابع طبيعي در تشخيص منابع ملي تا اتخاذ تصميم نهايي كميسيون مقرر در اين ماده معتبر و لازم‌الرعايه است.
    ‌تبصره 4 - وزارت منابع طبيعي مي‌تواند حق‌الزحمه مناسبي براي اعضاي كميسيون مقرر در اين ماده برقرار و پرداخت كند.

اینو ببینید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ماده 348 ـ جهات درخواست تجدید نظر به قرار زیراست‌:
    الف ـ ادعای عدم اعتبار مستندات دادگاه‌(
    يعني آنچه كه قاضي در رأي خود به آنها استناد كرده اعتبار نداشته باشد.)
    ب - ادعای فقدان شرایطقانونی‌شهادت شهود.
    ج ـ ادعای عدم توجه قاضی به دلایل ابرازی‌.
    د ـ ادعایعدم‌صلاحیت قاضی یا دادگاه صادرکننده رای‌.
    هـ ـ ادعای مخالف بودن رای با موازینشرعی و یا مقررات قانونی‌.
    تبصره ـ اگر درخواست تجدید نظر به استناد یکی از جهاتمذکوردر این ماده به عمل آمده باشد در صورت وجود جهات دیگر، مرجع‌تجدید نظر به آنجهت هم رسیدگی می‌نماید.

ماده 349 ـ مرجع تجدید نظر فقط به آنچه که مورد
    تجدیدنظرخواهی است و در مرحله نخستین مورد حکم قرار گرفته‌رسیدگی می‌نماید.

8. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با عرض سلام
    1-در حدود 3 سال پیش، فردی، 13 میلیون تومان از آقایی قرض می کنه برای اینکه با این پول کار کنه.
    2-تا 1 سال پیش، سود این پول به این آقا پرداخت شده که ته برگ چک موجود است اما از وقتی که سود پول نداده، صاحب پول از طریق دادگاه، حکم جلب گرفته با 2 سال زندان.
    3-بعد از گرفتن حکم جلب که از آن یک سال می گذرد، مبلغ 7 میلیون تومان برگردانده شده است و مبلغ 6 میلیون تومان باقی مانده است.
    4-چک در وجه آقایی که پول داده(قرض دهنده) صادر شده است و بدون تاریخ است.(زمانیکه دهنده پول فهمیده که گیرنده پول ورشکسته شده و قادر به پرداخت سود پول(نه اصل پول) نیست، حکم جلب گرفته)
    5-دادگاه تشکیل شده، بدون حضور گیرنده پول بوده اما ابلاغ به دست و امضاء مادر گیرنده پول رسیده است.
    6-زمانی برای برگشت پول تعیین نشده است.
    7-دهنده پول اصلاً حاضر به توافق نیست و تاریخ را خودش معین می کند و توجهی به شرایط گیرنده پول ندارد در صورتیکه از ابتدا، توافقی بوده است.

سوال: آیا با این اوصاف، باز هم حکم باید جریان پیدا کند؟ و می تواند حکم جلب را اجرا کند؟ حکم جلب را 11 ماه پیش گرفته و سیار است.
    با سپاس

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

11

با عرض سلام
    1-در حدود 3 سال پیش، فردی، 13 میلیون تومان از آقایی قرض می کنه برای اینکه با این پول کار کنه.
    2-تا 1 سال پیش، سود این پول به این آقا پرداخت شده که ته برگ چک موجود است اما از وقتی که سود پول نداده، صاحب پول از طریق دادگاه، حکم جلب گرفته با 2 سال زندان.
    3-بعد از گرفتن حکم جلب که از آن یک سال می گذرد، مبلغ 7 میلیون تومان برگردانده شده است و مبلغ 6 میلیون تومان باقی مانده است.
    4-چک در وجه آقایی که پول داده(قرض دهنده) صادر شده است و بدون تاریخ است.(زمانیکه دهنده پول فهمیده که گیرنده پول ورشکسته شده و قادر به پرداخت سود پول(نه اصل پول) نیست، حکم جلب گرفته)
    5-دادگاه تشکیل شده، بدون حضور گیرنده پول بوده اما ابلاغ به دست و امضاء مادر گیرنده پول رسیده است.
    6-زمانی برای برگشت پول تعیین نشده است.
    7-دهنده پول اصلاً حاضر به توافق نیست و تاریخ را خودش معین می کند و توجهی به شرایط گیرنده پول ندارد در صورتیکه از ابتدا، توافقی بوده است.

سوال: آیا با این اوصاف، باز هم حکم باید جریان پیدا کند؟ و می تواند حکم جلب را اجرا کند؟ حکم جلب را 11 ماه پیش گرفته و سیار است.
    با سپاس

با سلام

در مورد حکم جلب. چون همانطور که بیان کردید به مادر مخاطب ابلاغ قانونی شده, نشان دهنده اینست که مخاطب در زمان تعیین شده در دادگاه حاضر نشده از این رو حکم جلب وی از طرف مقام قضائی صادر شده است.

بله حکم لازم الجرا می باشد.

در خصوص نحوه ابلاغ مطلب ذیل را مطالعه بفرمائید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by france; 12-09-2010 at 16:01.

11. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    می شه لطف کنید و در این موارد بیشتر توضیح بدید:
    1-این چک بدون تاریخ بوده و قرار بوده تا زمانیکه گیرنده پول خواست باهاش کار کنه ولی تا دهنده پول فهمیده که طرف مقابل ورشکسته شده به این کار اقدام کرده. آیا این فرد نمی تونه توی همین موضوع از خودش دفاع کنه که حکم جلب و 2 سال زندان برداشته بشه تا بتونه بقیه پول رو بده.

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

11

سلام
    می شه لطف کنید و در این موارد بیشتر توضیح بدید:
    1-این چک بدون تاریخ بوده و قرار بوده تا زمانیکه گیرنده پول خواست باهاش کار کنه ولی تا دهنده پول فهمیده که طرف مقابل ورشکسته شده به این کار اقدام کرده. آیا این فرد نمی تونه توی همین موضوع از خودش دفاع کنه که حکم جلب و 2 سال زندان برداشته بشه تا بتونه بقیه پول رو بده.

سلام

معمولاً در این موارد دارنده چک قبل از شکایت و قبل از مراجعه به بانک مبادرت به درج تاریخ می نماید. اما چنانچه در مرجع قضایی ثابت شود صادر کننده در هنگام صدور تاریخ چک را ننوشته است صادر کننده مسئولیت کیفری نخواهد داشت. با عدم مراجعه صادر کننده چک به دادگاه در وقت مقرر حق دفاع از خودش را گرفته که به ضررش تموم شد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •