تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: کمک برای ساخت یک آنتن برای بیسیم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

13 کمک برای ساخت یک آنتن برای بیسیم

من یک بیسیم خریدم .بیسیم پلیسی نیست و آنقدر هم برد نداره یعنی بردش کمه(منظورم از کم یعنی کمتر از 150 متر)میدونم خیلی مسخرس ولی میخوام یک آنتن براش بسازم تا بردش رو حد اقل 400_500 متر بکنه.البته من زیاد تو این کارا وارد نیستم پس اگه خواستید کمک کنید خیلی ساده بنویسید.من این آنتن را برای کار خواصی نمی خواهم .فقط می خوام آزمایش کنم ببینم میتونم همچین چیزی رو بسازم؟ممنون

2. این کاربر از royzroyz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

البته این کار از لحاظ علمی درست نیست ولی خودم که زیاد دنبال این کارا بودم امتحان کردم جواب داده:
    1- اگه میخوای بیسیمت راحت جابجا بشه 40-50 دور سیم بین8. تا 1 میلیمتر و بپیچون دور یه تیکه زذغال رادیو ی آ-ام یا یه مداد یا یه تیکه آهن.
    2-گیرش کن به خط تلفن یا لوله آب یا آنتن تلویزیون.(در اینحالت شاید تا صد برابر هم بردش بیشتر بشه ولی فرستنده دیگه جابجا نمیشه.)

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

سلام دوست من . راه هایی وجود داره از قبیل :

عوض کردن ترانزیستور خروجی تقویت کننده . آنتن رو هم با طبقه ی خروجی باید تطبیق بدین !
    بالا بردن ولتاژ تغذیه ؛ با توجه به ولتاژ کاری بقیه ی المان های مدار . البته باید فقط ولتاژ طبقه ی فرستنده رو بالا ببرین ؛ که واسه این کار هم مستلزم این هستین که طبقات مختلف رو بشناسین .

یک شیوه ی دیگه هم اینه که ؛ اگه بیسیم موج AM باشه باید بین طبقه RF و اسیلاتور یه طبقه RF میانی اضافه کنی و اگه موج FM باشه یک طبقه دیگه RF باید بعد از انتن اضافه کنی .

در بعضی مواقع میتونید برد یک تلفن بیسیم معمولی که تا 20 متر هم نمیشه ؛ تا 2 کیلومتر افزایش بدید . و برد یک تاکی واکی رو تا 50 کیلو متر !

خوب ؛ مشخصه که ساخت و نصب این طبقاتی که عرض کردم مشکلات و سختی هایی در بر داره . و نیازمند تجهیزاتی هم هست .
    به نظر من اگر یک بیسیم با برد بالا میخواین ؛ میتونید آماده اش رو بخرید .

موفق باشید دوست من

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

اولا من هیچ چیزی نفهمیدم.دوما این دو کیلو متر اگه بشه خیلی عالیه سوما یه بیسیم با برد خوب و این که پلیس گیر نده چنده و از کجا باید تهیه کرد؟راستی این بیسیم امواجش رو امواج بعضی از موبایل ها میفته و میشه به مکالمات گوش داد .جریانش چیه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

اولا من هیچ چیزی نفهمیدم.دوما این دو کیلو متر اگه بشه خیلی عالیه سوما یه بیسیم با برد خوب و این که پلیس گیر نده چنده و از کجا باید تهیه کرد؟راستی این بیسیم امواجش رو امواج بعضی از موبایل ها میفته و میشه به مکالمات گوش داد .جریانش چیه؟
    بازم سلام
    اون که نفهمیدی چی گفتم واسه اینه که یه خورده سر رشتت ضعیفه . بعدش اینکه خوب این بیسیم هارو توی شاپ های اینترنتی هم به فروش میرسونند . آره ؛ فرکانس بیسیم های تاکی واکی روی موبایل و تلفن خونه و حتی بیسیم های پلیس میفته .

ببینید ؛ ما روی هر موج میتونیم با بیسیم ارتباط برقرار کنیم .

فرض کنید اوپراتور بیسیم های ناجا ؛ هر دفعه فرکانس رو روی یک عدد تنظیم میکنه ( برای جلو گیری از شنود حرف های رد و بدل شده بین مامورین ) و واسه ی شما سخته که هر دفعه کل فرکانس هارو دونه دونه چک کنید . مثلا اون ها روی 400 کیلو تنظیم کردنند ؛ و شما تا بیای به 400 برسی اونا عوضش کردند .

البته گفتم که برای شما سخته ؛ واسه حرفه ای ها 3 سوته

وقتی صدای موبایل یا تلفن همسایه رو هم میشنوید به خاطر نویز ایجاد شده هستش و شانسه . دستی هم میشه کاری کرد که بشنوید . اما باز باید با المان های بیسیم بازی کرد .

شاد باشی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

خب حالا اگه کمک کنی ممنون میشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

راستی بیسیم من(که نمیشه اسمش رو گذاشت بیسیم)چیزی برای تغییر فرکانس نداره.چه جوری فرکانسش رو تغییر بدم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

خوب معلومه که نداره ! با تغییر المان های مدار گیرنده ی بیسیم مثل خازن و سلف باید این امکان تغییر فرکانس رو ایجاد کرد . اون بحث بالا که در موردش گفتم بیسیم های اوپراتوری بودن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

حالا میشه کمک کنی اون اول یه چیزایی گفتی .راستی یه نفر دیگه هم یه چیزایی گفت جریانش چیه ؟اگر هم ثابت شد اشکال نداره

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

عوض کردن ترانزیستور خروجی تقویت کننده . آنتن رو هم با طبقه ی خروجی باید تطبیق بدین !
    بالا بردن ولتاژ تغذیه ؛ با توجه به ولتاژ کاری بقیه ی المان های مدار . البته باید فقط ولتاژ طبقه ی فرستنده رو بالا ببرین ؛ که واسه این کار هم مستلزم این هستین که طبقات مختلف رو بشناسین .

یک شیوه ی دیگه هم اینه که ؛ اگه بیسیم موج AM باشه باید بین طبقه RF و اسیلاتور یه طبقه RF میانی اضافه کنی و اگه موج FM باشه یک طبقه دیگه RF باید بعد از انتن اضافه کنی .
    اول بگم که باید اطلاعاتتون اونقدر باشه که مدارات داخلی بیسیم رو بشناسی ؛ بدونی کدوم قطعه ترانزیستوره ؛ کدوم طبقه خروجی و . . .
    در مورد راهکار اول که باید از یک ترانزیستور با توان بیشتر استفاده کنید . میتونید اول ترانزیستور طبقه ی خروجی تقویت کننده رو شناسایی کنید ؛ و بعد یک ترانزیستور با توان بالاتر جایگزین کنید .
    طور آنتن رو هم میتونید افزایش بدید .
    روش دوم هم که عرض کردم ؛ ولتاژ بایاس ترانزیستور فرستنده رو باید افزایش بدید ؛ در حد چند ولت بیشتر !

روش سوم :

بیسیم موج Am از چند طبقه تشکیل شده . طبقات اولیه تقویت کننده ی Rf و اسیلاتور هستند . بین این دو طبقه که با هم مرتبط هستند باید یک طبقه ی RF دیگه هم اطافه کنید . حالا باید ببینید طبقه ی RF بیسیم از چه مداری تشکیل شده ؛ که چون من تا حالا بیسیم باز نکردم ؛ نمیدونم طبقش به چه صورتیه . . .

حالا شما روی اون قضیه ی افزایش برد آنتن و بالا بردن ولتاژ تغذیه ی فرستنده کار کن .

فعلا **

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •