تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 492 اولاول ... 56789101112131959109 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 4911

نام تاپيک: اتاق ریاضیات(طرح سؤالات)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mofidy1
    دوست گرامي eh_mn سلام

خيلي علاقمندم كه با شما بيشتر آشنا شوم، نام شريفتان، شغلتان ،ميزان تحصيلاتتان و مكان سكونتتان. با توجه به مسائل خوبي كه در اين اتاق مطرح كرده و به آن جواب داده ايد فكر مي كنم اين آشنايي لازم باشد.

منتظرتان هستم. موفق باشيد.
    با سلام.
    آقای مفیدی از لطف شما متشکرم.
    من احسان منبتی هستم دانشجوی سال سوم رشته ریاضی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد و در مشهد زندگی می کنم.

در مورد راه حل علی آقا هم باید بگویم که بسیار زیباست!!

با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه دوستان

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام
    آقای منبتی از تماستان بسیار ممنونم. از اینکه دوستان خوبی همچون شما در این اتاق پیدا کرده ام، خدا را شکر می گویم. از شما خواهشی دارم. خودتان می دانید که این اتاق راه درازی برای رسیدن به اهداف خود دارد و فقط با تلاش یک نفر به نتیجه نمی رسد. لطف کنید و اولین پست این اتاق را یکبار دیگر مطالعه فرمایید و یکی از کارهای مذکور در آنجا را یا هر کار دیگری که صلاح می دانید؛ رسما به عهده بگیرید و وقت و زمان آنرا دقیقا اعلام کنید. به طور مثال این حقیر بخش «مساله هفته» را به عهده گرفته ام و شنبه ها مساله را طرح و جمعه ها به آن پاسخ می دهم. اگر چنین زحمتی را تقبل کنید بسیار ممنون خواهم شد.

منتظر تماستان هستم.
    Last edited by mofidy1; 14-06-2006 at 06:11.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض جواب پست 80

نقل قول نوشته شده توسط mofidy1
    با سلام

مشخص است که نه. به طور مثال چند جمله ای x^4+x^2+2 را که همه شرایط مذکور را دارد نمي توان به صورت مجموع مربعات چند تا چند جمله اي نوشت، اما سوال جالبی است. میتوان سوال کرد که کدام چند جمله ای های همواره مثبت را می توان به صورت مجموع مربعات چند تا چند جمله اي نوشت؟ فکر می کنم جواب به این سوال آنقدرها هم ساده نباشد.

موفق باشید.

من فكر مي كنم جواب اين سوال مثبت باشد. وفكر مي كنم فقط وفقط چند جمله ايهايي را مي توان به صورت مجموع مربعات چند چند جمله اي نوشت كه ريشه حقيقي نداشته باشند و ضريب بزرگترين درجه انها مثبت باشد.
    Last edited by ali_hp; 14-06-2006 at 00:10.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با سلام خدمت همه دوستان.
    آقای مفیدی از میان مواردی که در پست 1 بود مورد مشخصی که من بتوانم آن را بطور کامل انجام دهم پیدا نکردم.
    در هر موردی که نیاز به کمک باشد من تا جایی که بتوانم در خدمت شما ( و البته دوستان) هستم.

با آرزوی موفقیت برای شما.
    Last edited by eh_mn; 14-06-2006 at 10:15.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض سوال

با سلام.
    نظرتان را راجع به این سوال بنویسید
    کلیه چند جمله ای های مانند f را بیابید که
    .
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام
    آقای منبتی با توجه به رشته تحصیلی شما و دانشگاه معتبری که در آن تحصیل می کنید، پیشنهاد می کنم هر هفته به طور منظم نکته های کوتاه یا بلندی پیرامون کاربردهای ریاضیات در علوم مختلف مانند فیزیک، شیمی، مهندسی، اقتصاد، روانشناسی، پزشکی و ... در این اتاق بگنجانید. با نهایت تاسف ذهنیت بسیاری از مردم -حتی دانشجویان- نسبت به ریاضیات با آنچه باید باشد بسیار متفاوت است. این مطلب بسیار دردآور است اما متاسفانه حقیقت دارد.( بد نیست به آدرس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پست سوم مراجعه فرمایید.) این مقالات باید در حد امکان کوتاه و ساده اما کاملا علمی و در حد فهم دانش آموزان سالهای آخر دبیرستان یا حداکثر اوایل دانشگاه باشند. با توجه به دانشگاه شما و نیز شهر بزرگی که در آن سکونت دارید، امکانات نسبتا خوبی در اختیار دارید. از اینترنت، کتابهای درسیتان ، حتی اساتیدتان نیز می توانید استفاده کنید. از نکات بسیار کوتاه اما جذاب شروع کنید و کم کم آنها را توسعه دهید. اگر چنین زحمتی را تقبل فرمایید، منت بزرگی بر ما و بازدید کنندگان این اتاق گذاشته اید. انشاءالله این زحمت را قبول خواهید کرد و با شناختی که از شما پیدا کرده ام مطمئن هستم که این کار برایتان مشکل نیست.

منتظر تماستان هستم. موفق و پیروز باشید.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض اثباتی دیگر برای قضیه هم ارزی

سلام
    اقای مفیدی لطفا نظر خود را در باره این اثبات از قضیه هم ارزی بنو یسید.و بگویید که درست است یا غلط.
    مشتق تابع sinxدر صفر می شود cos0=1 پس طبق تعریف مشتق برای تابع sinxدر x=0داریم:

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض اثباتی دیگر برای قضیه هم ارزی

سلام
    اقای مفیدی لطفا نظر خود را در باره این اثبات از قضیه هم ارزی بگویید .ایا این اثبات درست است؟
    مشتق تابع sinxدر x=0می شود cos0=1حال اگر تعریف مشتق را برای تابع sinxدرx=0بنویسیم خواهیم داشت:

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

علی آقا در واقع چیزی را ثابت نکرده اید. چرا مشتق تابع sinx در x=0می شود cos0=1 ؟ این همان سوالی است که قبلا هم از بنده پرسیده بودید و منجر به بحثهای طولانی شد.

در پست 83 نیز مشخص شد که شما اعداد را هم جزو چند جمله ایها فرض کرده اید (که البته مطلب غلطی نیست). بنده امروز مدتی روی سوال پست 79 شما کار کردم. تاکنون حتی با استفاده از رایانه مثال نقضی پیدا نکرده ام. اگر به نتیجه قطعی رسیدم اطلاع خواهم داد. شما هم روی این مطلب کار کنید. به نظر مطلب جالبی است چه درست باشد چه نباشد.

موفق باشید.
    Last edited by mofidy1; 15-06-2006 at 00:05.

حـــــرفـه ای mehrdad21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام خسته نباشيد من به شخصه عاشق رياضياتم اميدوارم بتونم اينجا كمكي بتونم برسونم

يه مسئله
    اگر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •