تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: کولر گرفتن در سرعت بالا

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض کولر گرفتن در سرعت بالا

سلام دوستان

میخوام بدونم در جاده های برون شهری که معمولا سرعت بالای 100تاس ،کولر گرفتن درسته یا غلط ؟
    ماشینم پراید 131 اس اله .با سپاس

2. این کاربر از abbas-t بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

کولر خودروهای مدرن که برقی هست و بحثش جداست.
    ولی خودروهای قدیمی (مثل خودروهایی که همچنان در کشور ما تولید میشند) دارای کولری هستند که از میل لنگ و بوسیله ی یک تسمه و پولی نیروی لازم برای کمپرسور رو دریافت میکنند
    بنابراین باعث کاهش نیرویی میشن که به چرخهای محرک انتقال پیدا میکنه. این افت توان بسته به کارایی و توان کولر بین 5 تا 15 اسب بخار و یا بیشتر هست
    برای کاهش کارایی موتور به ویژه توی سرعتهای بالا مناسبه که دور موتور رو در محدوده ای نگهدارید که بالاترین گشتاور تولید میشه. در خودروی پراید: 2800 تا 3500 rpm
    اینجوری مشکلی در رانندگی نخواهید داشت

4. 6 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

به موارد بالا اضافه میشه که در خودرو های مدرن هم که کمپرسور برقی دارند این برق بوسیله دینام تامین میشه که با سفت شدن دینام تقریبا همون کاهش توان رخ خواهد داد
    اما تفاوت اینجاس که عملکرد کولر های برقی در دور موتور بالا به دور موتور بستگی نداره در نتیجه عملکرد یکنواخت خواهد بود
    اما در کمپرسور هایی که به وسیله نیروی مکانیکی میل لنگ حرکت می کنند در دور موتور بالا با توجه به افزایش تراکم گاز درون کپرسور کلاچ کولر بصورت مدام در حال قطع و وصل کردن جریان هست تا به مجموعه آسیبی وارد نشه. البته این مورد آسیبی به موتور و کولر و مجموعه وارد نمی کنه ولی عملکرد خنک کنندگی کولر را تا حدودی کاهش میده
    البته طبق بررسی که خودم روی کمپرسور ساندن انجام دادم تا سقف سرعت 120 کیلومتر بر ساعت با خودروی پراید این کاهش کارایی به هیچ وجه در سفر های طولانی احساس نخواهد شد

موفق باشید
    Last edited by ess_1362; 26-04-2013 at 11:18.

6. 4 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال 775e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

چی سوال کرده چی جواب دادید آقا فرموده من در حال حرکت با دور مو تور بالا ک.لر روشن کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا دور موتور رو کم کنم اون موقع روشنش کنم.

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

چی سوال کرده چی جواب دادید آقا فرموده من در حال حرکت با دور مو تور بالا ک.لر روشن کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا دور موتور رو کم کنم اون موقع روشنش کنم.
    صحبت این دوست عزیزمون ابهام داره.
    اما جواب اینکه اگه به دفترچه ماشین مراجعه کنید خیلی شفاف توضیح داده خودرو شما چگونه از کولر بهره می بره و چطور باید از کولر استفاده کنید.

9. 3 کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوست عزیز کولر گرفتن در دور بالای موتور هیچ مشکلی پیش نمیاره اما توجه کنید که اگر دور موتور خیلی بالا باشه ( مثلا در پراید بالای 4 هزارتا دور میلنگ )ممکنه به شافت و پولی و خود کمپرسور آسیب برسونه
    به همین نسبت دور موتور خیلی پایین هم فشار زیادی به کمپرسور وارد میکنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_dvb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    wonderland

پيش فرض

بچه ها هزینه شارژ کولر پراید الان چقدره واسه من مدل 90 هست پارسال خوب بود ولی ازش استفاده نکردم مدت طولانی الان دیگه کار نمی کنه (خنک نمی کنه ) چند جا پرسیدم قیمتها متفاوت دادن شما میدونید قیمت مناسب واسه شارژ کولر چند هست ؟؟؟

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

سلام دوستان

میخوام بدونم در جاده های برون شهری که معمولا سرعت بالای 100تاس ،کولر گرفتن درسته یا غلط ؟
    ماشینم پراید 131 اس اله .با سپاس
    یه بررسی انجام شده بود نمیدونم کی کجا نتیجش هم این بود توی سرعت بالای 90 یا 100 کیلومتر اگر شیشه بالا باشه از کولر استفاده کنی مصرف سوخت کمتر از حالتی است که کولر خاموش باشه شیشه پایین باشه چون باد میزنه داخل اتاق خودش کلی جلوی حرکت ماشینو میگیره بعلاوه صدای باد میپیچه تو ماشین خودش کلی رو اعصابه پس نتیجه میگیرم کولرو روشن کن حالشو ببر یه تجربه ای هم که خودم به دست اوردم شاید خیلیا هم بدونن ولی گفتنش ضرر نداره من بارها امتحان کردم زمانی که موتور سرده کولر روشن میکنم گاز کلاج دنده های ماشین مثله فرقون میشه به طور محسوسی هم شتاب ماشین کم میشه ولی زمانایی که صبر میکنم ماشین حسابی داغ شه اصلا انگار نه انگار کولر روشنه

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بچه ها هزینه شارژ کولر پراید الان چقدره واسه من مدل 90 هست پارسال خوب بود ولی ازش استفاده نکردم مدت طولانی الان دیگه کار نمی کنه (خنک نمی کنه ) چند جا پرسیدم قیمتها متفاوت دادن شما میدونید قیمت مناسب واسه شارژ کولر چند هست ؟؟؟
    50 تا 70 الان ما کامل سرویس می کنیم.

در آغاز فعالیت arakcar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    اراک-اصفهان-کاشان

پيش فرض

سلام
    برای اولین بار که در طول روز کمپرسور کولر استفاده نشده بهتر است در دور پایین از کولر استفاده کنید به خاطر خوب روغن کاری نشدن اولیه کمپرسور-این که بیان میشه چرا در سرعت های بالا دکمه AC یا تهویه مطبوع را فشار ندهید فقط به این دلیل است که کمپرسور هنوز خوب روغن کاری نشده است-یکی از مشکلات کمپرسورهای حجم ثابت چند پیستونه این است که در دورهای بالا موتور یا زمانی که دمای اواپراتور به محدوده یخ زدگی می رسد کلاچ کمپرسور سویچ اف می کند و بدون این که شما متوجه بشوید کمپرسور مجددا سویچ میکنه که ممکنه در این حالت دور موتور بالا باشد و این به کمپرسور ضربه میزند که به مرور زمان مشک افرین هست-به همین خاطر کمپرسورهای Variable یا حجم متغیر ابداع شد-مثل 206 یا زانتیا-کمپرسورهای که پلاک شناسایی انها حرف v دارد.این کمپرسورها صفحه swash plate انها تغییر میکند که باعث کم یا زیاد شدن حجم کمپرسور می شود و عملا حالت سویچ ناگهانی در این خودرو ها به صفر نزدیک می شود.
    امیدوارم به جواب سوال خود رسیده باشید

15. 3 کاربر از arakcar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •