تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 30 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 291

نام تاپيک: لیــــگ مســــابقـــــات علمــــي { قوانين در پست اول }

داره خودمونی میشه omid soltani's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

آقا من جواب رو پیدا کردم و این دفعه دیگه درسته حالا چکار کنم گفتید یه پست فقط.ارسال کنم یا نه؟

کاربر فعال انجمن ریاضیات hts1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

برای طراحی قطعه ای کارگر اول 6 دقیقه نسبت به کارگر دوم وقت کمتری لازم دارد، اگر در هفت ساعت کـــارگر اول هشت قطعه بیشتر از کارگر دوم طراحی کند در آنصورت در طی این مدت هر یک از آنها چند قطعه طراحی میکنند؟
    کارگر که طراحی نمیکنه
    کارگز زبله 28 تا میسازه کارگر تنبله 20 تا-اگه درس بود بگین تا راه حلشو بزارم

3. 7 کاربر از hts1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای sansi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

کارگر که طراحی نمیکنه
    کارگز زبله 28 تا میسازه کارگر تنبله 20 تا-اگه درس بود بگین تا راه حلشو بزارم

سلام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1369 ..

تبريك ميگيم دوست عزيز . شما پاسخ رو نوشتيد . لطفا راه حل مسئله رو هم ارائه كنيد.

درصورتي كه تمايل داريد در طرح سوالات شركت كنيد سوال مورد نظر همراه با پاسخ را براي يكي از اعضاي تيم مديريت انحمن علمي ارسال كنيد.

*** دوستان عزيز توجه كنيد همونطور كه در قوانين گفته شده هر كاربر فقط امكان ارسال يك پاسخ رو داره پس در ارسال پست هاتون دقت كنيد.

سوال دوم ...به زودي ....
    Last edited by sansi; 04-07-2013 at 10:10. دليل: تصحيح يوزر برنده

5. 6 کاربر از sansi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ریاضیات hts1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..

تبريك ميگيم دوست عزيز . شما پاسخ رو نوشتيد . لطفا راه حل مسئله رو هم ارائه كنيد.

درصورتي كه تمايل داريد در طرح سوالات شركت كنيد سوال مورد نظر همراه با پاسخ را براي يكي از اعضاي تيم مديريت انحمن علمي ارسال كنيد.

*** دوستان عزيز توجه كنيد همونطور كه در قوانين گفته شده هر كاربر فقط امكان ارسال يك پاسخ رو داره پس در ارسال پست هاتون دقت كنيد.

سوال دوم ...به زودي ....
    t زمان ساخت یه قطعه توسط کارگر زبله
    x تعداد قطعات ساخته شده توسط کارگر زبل
    y تعداد قطعات ساخته شده توسط کارگر تنبل
    معادله کارگر اول I
    معادله کارگر دوم II
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نام کاربری من hts1369 هست نه hst1369

7. 14 کاربر از hts1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ببخشید انتقاد میکنم ولی بیشتر شبیه معما شده تا یه مسابفه علمی
    اگر هم سوالی میپرسید طرف مقابل باید کامل با راه حل جواب بده نه مثل کاربر VAHID

9. 3 کاربر از MR.CART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای sansi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

نام کاربری من hts1369 هست نه hst1369
    اصلاح شد.

«

قوانين
    1. هر كاربر براي پاسخ به سوال فقط امكان ارسال يك پست بدون ويرايش دوباره آن را دارد.

2. كاربر بايد پاسخ خود را تشريح كرده و در صورت اظهار نظر در مورد پاسخ هاي كاربران ديگر دلايل و منابع معتبر را ارائه دهد.

3. الزام به رعايت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

4. پاسخي صحيح است كه اشاره مستقيم به پاسخ مورد نظر داورن را شامل شود.

»

ممنون از نظرتون دوست عزيز.

ولي همونطور كه در قوانين هم آمده كاربر فقط امكان ارسال يك پست اونم همراه با توضيح جوابي كه مطرح ميكنه رو داره.

اميدوارم دوستان براي پاسخگويي به سوالات ديگه به اين موارد توجه بيشتري داشته باشند.

11. 5 کاربر از sansi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خوب درک بعضی از معماها در واقع کلید درک بسیاری از مسائل علمی هست. در ادامه سعی می‌کنیم معماها، مسائل و پرسش‌هائی رو بذاریم که به طور واضح‌تری با مسائل علمی در ارتباط باشند و چه بسا ارتباط این مسائل رو با یک مسئله‌ی علمی هم از پاسخگو بخوایم (اختیاری). در واقع مثلا ما می‌تونیم از شما بپرسیم که سرعت فرار از جاذبه‌ی زمین چه مقدار هست؟ این یک سوال علمی هست و خوب جوابش هم مثلا ۱۱ هزار کیلومتر در ساعت یا همچین چیزی است ولی سیاست که ما در پیش گرفتیم اینه که عوض اینکه یک همچین سوالی بپرسیم از شما بخوایم نشون بدین که سرعت گریز از جاذبه‌ی یک کره به جرم M چقدره؟ وقتی این مسئله حل میشه نه فقط شما به یک جواب میرسید اونم کلی بلکه به بسیاری از مولفه‌ها در این موضوع آشنا می‌شید. در واقع با حل یک چنین معماهائی هست که فیزیک‌دانها، ریاضی‌دانها، شیمي‌دانها و زیست‌شناسا به جوانب مختلف مسئله مسلط می شند. اونا با خوندن و آشنائی با factهای پراکنده نیست که کسب دانش کردن توانائی حل مسئله است که دانششون رو دانش کرده، یعنی اطلاعاتی که به شما کمک می‌کنه به سوالات مختلف از موضوع جواب بدین نه فقط یک سری fact (سرعت گریز از جاذبه زمین فلان است). به همین خاطر این معماها به شکل علمی نگاه کنین.

در سوالات بعدی سعی می‌کنیم این مسئله نمود بیشتری داشته باشه، ضمن اینکه ریاضیات زبان علمه...

پ.ن: البته من مخالف سوالات کلی و غیرمسئله‌ای نیستم، ولی این سوالات باید عمق و گستردگی مناسب رو داشته باشند مشکل اینه که گاهی این تیپ سوالات نیازمند بحث مفصل میشه. در هر صورت این پست جهت دفاع از سیاست طرح سوالات به شکل مسئله هست و در ضمن سوالات دیگه هم (در صورتیت که به اندازه‌ی کافی چالش برانگیز باشند) استقبال میشه و موردی نیست

از اینکه این بحث رو مطرح کردید و انتقاد هم نمودید، ممنون
    هدف ما بهتر کردن تاپیک هست

13. 10 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

دوست عزیز به مسئولین مسابقه هم پیشنهاد میدم که اول فقط جواب سوال نوشته بشه بعد اگه درست بود راحه حل

چون اینجوری هر کسی ممکنه از یه راه بخواد حل کنه و اگه جواب با راهه حل نوشته بشه ,خوب کسی هم اولش شک داشته باشه
    اینجوری از راحه حل اون استفاده میکنه و جواب میده (در صورتی که جواب اولی غلط باشه)

به نظرم هر کسی خودش فکر کنه بهتره...

15. 7 کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

با تشکر از دوستان، به نظر من سوالات در جهتی باشن که جنبه عمومی علم رو بیشتر در نظر گرفته بشه تا مباحثی Basic و محاسباتی بهتره. سوالات جدید باشن و فرد رو وادار کنن نظریه پردازی کنه شاید هم برای خود فرد و هم این تاپیک و حتی علوم مفید تر باشه. البته این سوال متناسب بود چون اصلن سخت نبود و طراح سوال خودش این رو میدونست اما ما در مسابقات ابنچنینی بیشتر با عموم مخاطبین سر و کار داریم و سوالات اینچنینی میتونه مخاطب رو دور کنه.

17. 3 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خوب سعید جان، من با نظرت مخالفتی ندارم. ما تا اینجا چندتا سوال بیسیک و مسئله‌ای مطرح کردیم و سوال اول فقط جهت شروع بود و نخواستیم سوال سخت یا پیچیده‌ای باشه. به نظر من سوالات دیگه هم مناسب هستند و لازم. به خصوص در صورتی که به اندازه‌ی کافی چالش‌ناک! باشند یعنی در حد اینکه پاسخگو فقط با یه گوگلینگ ساده به جواب نرسه. هیچ مشکلی نیست از نظر من و قبلا هم گفتم استقبال می‌کنیم. فقط خود دوستان هم میتونن سوال پیشنهاد بدن و در صورت ارائه در اینجا مثلا می‌تونیم اسم خودشون اینجا طرح بشه (و البته باید از حق جواب محروم بشن).

به نظر من اگر تاپیک جلوتر بره همه جور سوال میپرسیم. من هم موافقم سوالات بهتره در یه حیطه‌ی خاص نباشند. من در ذهنم بود که سوالات مثلا زیست‌شناسی بپرسیم ولی خوب سوالات ریاضی و فیزیک دم دست تر و راحتتر هست طرحشون و فعلا دوستان از شاخه‌های دیگه کمتر مشارکت کردند. قرار نیست تاپیک تا آخر به همین منوال باشه. باز نظر خودمو میگم، من ترجیح میدم سوالات متنوع باشه و اجازه بدیم که حداقل این تاپیک برعکس چیزای دیگه سیاست Pluralistic داشته باشه

پ.ن: در پست قبلیم من فقط خواستم از طرح سوالات بیسیک و مسئله‌ای به عنوان یکی از انواع سوالات علمی دفاع کنم و باز تاکید میکنم به معنی این نبود که قرار هست همه‌ی سوالات این تیپ باشه.
    Last edited by MasterGeek; 05-07-2013 at 08:33.

19. 3 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •