تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مهمترین دلیل کاهش گذشت در جامعه امروز؟

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض مهمترین دلیل کاهش گذشت در جامعه امروز؟

مرﺩﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺟﺮﻡ ﻗﺘﻞ ﻧﺰﺩ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﻣﻘﺘﻮﻝ ﺧﻮﺍﻫﺎﻥ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻗﺼﺎﺹ ﺑﻮﺩﻧﺪ .
    ﻗاﺗﻞ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺘﯽ ﻣﻬﻢ ﺩﺭﻗﺒﺎﻝ ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ ﺳﻪ ﺭﻭﺯ ﻣﻬﻠﺖ ﺗﻘﺎﺿﺎ ﮐﺮﺩ ...

ﺷﺎﻩ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮐﺮﺩ؟
    ﻗﺎﺗﻞ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻧﻤﻮﺩ : ﺍﯾﻦ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻩ

ﺷﺎﻩ ﮔﻔﺖ: ﺍﯼ ﺳﭙﻬﺴﺎﻻﺭ ﺁﺭﺍﺩ ﺁﯾﺎ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺩ ﺭﺍ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﯿﮑﻨﯽ؟
    ﺁﺭﺍﺩ ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩ: ﺑﻠﻪ ﺳﺮﻭﺭﻡ
    ﮔﻔﺖ ﺗﻮ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﻤﯿﺸﻨﺎﺳﯽ ﻭ ﺍﮔﺮ ﻓﺮﺍﺭ ﮐﻨﺪ ﺣﮑﻢ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺗﻮ ﺍﺟﺮﺍ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ!
    ﺁﺭﺍﺩ ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩ : ﺿﻤﺎﻧﺘﺶ ﻣﯿﮑﻨﻢ

ﻗﺎﺗﻞ ﺭﻓﺖ، ﺳﻪ ﺭﻭﺯ ﻣﻬﻠﺖ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺁﺭﺍﺩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺣﮑﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ ﺍﺟﺮﺍ ﻧﺸﻮﺩ
    ﺍﻧﺪﮐﯽ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻏﺮﻭﺏ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﻗﺎﺗﻞ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺧﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﺑﯿﻦ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺟﻼﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺖ ...

ﺷﺎﻩ ﺑﺰﺭﮒ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﭼﺮﺍ ﺑﺮﮔﺸﺘﯽ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﺴﺘﯽ ﻓﺮﺍﺭ ﮐﻨﯽ؟
    ﻗﺎﺗﻞ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ: ﺗﺮﺳﯿﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﮕﻮﯾﻨﺪ ﻭﻓﺎﯼ ﺑﻪ ﻋﻬﺪ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﻓﺖ
    ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﺩ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﭼﺮﺍ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﮐﺮﺩﯼ ؟
    ﭘﺎﺳﺦ ﺩﺍﺩ : ﺗﺮﺳﯿﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﮕﻮﯾﻨﺪ ﺧﯿﺮ ﺭﺳﺎﻧﯽ ﻭ ﻧﯿﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﻓﺖ

ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﻣﻘﺘﻮﻝ ﻧﯿﺰ ﻣﺘﺄﺛﺮ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﮔﻔﺘﻨﺪ:

ﻣﺎ ﺍﺯ ﺍﻭ ﮔﺬﺷﺘﯿﻢ ﺯﯾﺮﺍ ﻣﯿﺘﺮﺳﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﮕﻮﯾﻨﺪ ﺑﺨﺸﺶ ﻭ ﮔﺬﺷﺖ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﻓﺖ

---------------

این روزا از دانشگاه گرفته و رفتار دانشجوها با هم، تا هنگام رانندگی، تا صف اتوبوس و مترو، تقریبا کسی در حق دیگری ساده ترین گذشتی انجام نمیده.
    از هل دادن هم تا زیرآب زدن تا توهین برای یک بوق در رانندگی تا احترام نگذاشتن به عبور عابر پیاده از خط عابر
    در میان این افراد جامعه استاد دانشگاه ودانشجوی مذهبی و سکولار و... هست، آدم عوام و بیسواد هم هست.

به نظر من جامعه ما دچار یک حس کینه و خشم بدون کوچکترین گذشتی نسبت به همنوع خودش شده.
    سوای باورهایی که دارن به باور هم احترام نمیذارن و هیچ گذشتی در برابر هم ندارند.

مهمترین دلیل کاهش گذشت در جامعه امروز مارو چی میدونین؟

2. 8 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

فاصله گرفتن از ارزش های اسلامی و ترویج بی دینی و دنیاپرستی.

4. 3 کاربر از مهندس مسعود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

کاهش گذشت به دلیل افزایش منفعت طلبی هست!
    ببینید هرکسی وقتی میبینه همه قصدشون سود شخصی هست در بالاترین حد! خب پیش خودش فکر میکنه که من چرا باید گذشت کنم؟ من چرا باید کوتاه بیام؟فایدش برام چیه؟ بنابراین گاهی رفتار اکثریت باعث میشه تا همه با هم ، هم جهت بشن!!

تنها عاملی که شاید بشه خلاف این جهت حرکت کنه حس انسان دوستی هست که اون هم کمرنگ شده متاسفانه
    و کمی هم باقی مانده ی باورهای دینی! که مثلا طرف با خودش فکر میکنه که گذشت و انصاف داشته باشه تا شاید جایی خدا هم به نوعی بهش کمک کنه!

وگرنه هیچ توجیه دیگری برای گذشتن از حق و داشتن رحم و مروت متاسفانه وجود نداره
    Last edited by Atghia; 14-10-2014 at 15:04. دليل: اصلاح اشتباه تایپی

6. 7 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

فاصله گرفتن از ارزش های اسلامی و ترویج بی دینی و دنیاپرستی.
    به نظر میاد هدفتون مسخره کردن دین باشه، این شیوه طرفداری از دین بیشتر بهش ضربه میزنه.
    خواهشا اگر چنین قصدی دارین، از لباس نفاق وارد نشین.

من تو این تاپیک زیاد نمیخوام وارد حوزه های دینی بشم.
    چون وضعیت گذشت و احترام به حقوق شهروندی و طبیعت و... در کشور ما از بسیاری از کشورهایی که حتی دین ندارن مثل ژاپن و کره و... بدتر شده.

از طرفی هیچ مکتب دنیاپرستی هم نمیگه وقتی میری طبیعت، درخت رو بشکن و باهاش هیزم درست کن و جنگل و رودخانه رو زباله دان کن.
    میگه تمیز نگهش دار تا بازم بتونی از این دنیا لذت ببری.

بنابراین یک بحث روانشناختی بسیار جامع تری هست که ریشه های متعدد فرادینی و مذهبی داره.

8. 6 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

مهمترین دلیل کاهش گذشت در جامعه امروز مارو چی میدونین؟
    عجله !!!
    مردم صبر و حوصله شون رو از دست دادن . چون توی زندگی از صبح تا شب باید بدوند و هر چی بیشتر میدوند باز هم عقب هستند ، این وسط فقط افراد کمی موفقیت نسبی به دست میارن . خلاصه ملت این وسط کمبود هاشون رو سر همدیگه خالی میکنن و دلخوشند که زرنگ هستند و مثلا امروز تونستن توی صف اتوبوس بزنن !!! فشار های زندگی زیاد شده ، جمعیت به شدت افزایش پیدا کرده . دیدید که وقتی دو تا ماشین به هم برخورد میکنن ، راننده ها پیاده میشن و با چه خشم و عصبانیتی با هم درگیر میشن ؟؟؟ این نشون دهنده اعصاب خورد هستش . . .
    یه رفیقی داشتم که خیلی تند رانندگی میکرد . میگفت طاقت اینکه یه ماشین جلوم باشه رو ندارم . وقتی از همه ماشین ها جلو میزنم ، تمام ناکامی ها و عقب موندگی های زندگیم رو جبران شده حس میکنم !!!
    متاسفانه فرهنگ زرنگ بازی ( در واقع بی فرهنگی) مثل یه ویروس وارد شخصیت مردم ما شده و روز به روز هم گسترش بیشتری پیدا میکنه . مردم فکر میکنند اگه یه جا به یه نفر راه بدن ، خودشون عقب میفتند . وقتی من به این فکر می کنم که بیشتر به فکر خودم باشم این قضیه جزیی از شخصیتم میشه و بعد از یه مدتی یاد میگیرم که فقط به فکر خودم باشم !!!!
    گاهی رفتار اکثریت باعث میشه تا همه با هم ، هم جهت بشن!!
    من خیلی خیلی این موضوع رو تایید میکنم . واسه همین میگم که یه فرهنگ زشت مثل یه ویروس توی جامعه ترویج پیدا میکنه .
    Last edited by PLAΨMID; 14-10-2014 at 15:24.

10. 5 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

منفعت طلبی خودش هم معلول هست هم علت ، و همه جای دنیا وجود داره . دقیقترش اینه که ما دچار منفعت طلبی شخصی هستیم. بعضی از دلایلش میتونه عدم امنیت اقتصادی و روانی و ضعف در روابط اجتماعی و آگاهی بخشی به مردم باشه. همینطور عدم اجرای قانون خصوصا در موارد جزئی و کم اهمیت تر .

برای مثال وجود فضای سبز در پارکها برای مشاهده زیبایی و تزریق انرژی مثبت به انسانهاست، نه برای راه رفتن و درس خوندن و خوابیدن توش. وقتی شخص با هیچ مقاومت و ماموری روبرو نمیشه بنظرش حتما بی اهمیت هست.
    من یه عادت بدی دارم که هر وقت با دوستام تو کوچه خیابون چیزی میخوریم و زباله رو میندازن زمین ، من همونجا وامیستم صداشون میکنم تا زباله رو بر دارن بریزن تو آشغالی !

ایرانیها هم بیشتر در ایران اینطور هستن و کسانی که برای پیشرفت میرن کشورهای جهان اولی، کم کم تغییر میکنن و دید بازتری به دنیا پیدا میکنن. یعنی اول محیط باید تغییر کنه بعد مردم ، چون ما محصول همین محیط هستیم. با چیزی مثل آموزشهای مثبت اندیشی یا ترغیب مردم به ارزشهای انسانی هم تغییری پیدا نمیشه. ما مردمی هستیم از درون سرکوب شده با گوشهای پر از نصیحت و کوله باری از عقده ها و بی تفاوتیها که دیگه با حرف و شعار تغییر نمیکنیم.
    نتیجه اینکه برای هر کاری حکومت باید هزینه کنه ! همه جای دنیا اینطور هست و میانبری وجود نداره که نتیجه خوب و پایدار داشته باشه.

12. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •