تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 76

نام تاپيک: AMD با قدرت تمام با Antilles وارد شد(انتیلس یک هیولای به تمام معناست)

آخر فروم باز Electronic-Arts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

دوست عزیز کسی موقع خریدن کارت به این توجه نمی کنه که کارتش دو هستهای است یا تک هسته ای فقط چیزی که برای همه اهمیت داره فریم بیشتره به نظر من amd با زیرکی خاص وبه تاخیر انداختن سری 6900 به خصوص 6990 جواب همه گلایها رو داد و پاسخ دندان شکنی به انویدیا به نظر من با عرصه این کارت انویدیا به خاک وخون کشیده خواهد شد مخصوصا با توجه به قیمت مناسب ان البته فکر نکنم در داخل کمتر از 1تومن پیدا بشه
    هیولا یا غیر هیولا میخواستی با دوتا GPU قوی نباشه؟ و داری اونو با یک کارت تک GPU که قبل از این عرضه شده مقایسه میکنی مثل اینه که بیای مثلا 4870x2 رو با خود 4870 و یا با GTX285 مقایسه کنی در حالی که 4870x2 رو باید با GTX295 مقایسه نکرد در ضمن بزار کارت رقیبش رو انویدیا بیاره اون وقت سلامت میکنم و همه هم میدونن که انویدیا چون شرکت تجاری هست همیشه قیمتاش گرون تره و همیشه هم همه ی کارت هاش 10 15 درصد از کارت های رقیب ATI قدرتمندتره

2. این کاربر از Electronic-Arts بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز M A X I M U M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ببخشید دوستان من خودم طرفدار AMD هستم اما مقایسه یه کارت SGPU یا کارت MGPU خنده داره
    این تصاویر از بنچمارک ها که دوستمون گذاشتن اینو نشون میده که 580 sli هم از این کارت دو هسته در محاسبات بهتره
    همونطور که میدونید در sli یا cross بستن کارت ها چند درصد پخش کارایی رو هم باید درنظر گرفت
    همونطور هم که میدونیم قوی ترین کارت گرافیک تک هسته جهان رو هم 580 انویدیا یدک می کشه واقعا تصورش سخته انویدیا بعد دیدن این کار رقیبش یعنی آنتیلس بیکار بشینه و کاری نکنه
    الانم که بصورت رسمی 590 که اسمش رسمی اعلام نشده رو معرفی نکرده پس مطمئن باشید انویدیا به خاک و خون کشیده نخواهد شد
    این اینتل و انویدیا خیلی کله گنده تر از این حرفا هستن خاک و خون کلمه بدیه برای این رقابت شاید رقابشون نزدیک و سخت بشه اما خاک و خون کشیدن نه دور از انتظاره

4. این کاربر از M A X I M U M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

من با توجه به این که از قدرت این کارت هنوز در شوکم ولی با دوستان کاملا موافقم... انویدیا با عرضه کارتی در حالت GTX570X2 (با هر اسمی) کاملا میتونه با 6990 رقابت شدیدی داشته باشه مخصوصا در تسلیشن...

6. این کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگه یادتون باشه انویدیا نتونست در زمان عرضه رسمی سرس 400 با 5970 رقابت کنه وهیچ کارت دوهستهای نزد در مورد 6990 هم فکر نمی کنم انویدیا با توجه به مشکلات به این زودیها دست به عرصه رسمی 590 بزنه در مورد قیمت هم که اصلا نمیشه از شرکتهایی مثل انویدیا واینتل انتظار خاصی داشت واز طرفی این amd هست که زودتر از رقیب دست به کار شده حالا بعضی از دوستان بهانه های مختلف از جمله فیزیکس وکودا رو پیش می کشند بازهم می گیم برای یک گیمر حرفه ای ملاک فقط فریم بیشتر است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

بابا شما چرا مسالرو اینقدر پیچیده میکنین اینا سیاست هر دو شرکت هست که کارتهاشونو یهویی باهمدیگه عرضه نکنن و فاصله بندازن و از ما گیمرها پولی کاسب بشن.والا برای ati فیزیک ساختن کارت که چیزی نیست اینا با هم هماهنگ شده کار میکنن و فقط فکر جیبشونن .اینها از الان کارتهای 10 ساله آیندرو طراحی کردن گذاشتن کنار .نمیخان توقع گیرها ازشون بیشتر بشه خودتون قضاوت کنین الان از 580 اونقدر فروش دادن .تا دیروز رقابت کارتها 10 فریم 5 فریم بود چرا حالا شد 20 30 فریم اختلاف بین 580 و 6990 خوب میخان با این سیاست گیمرها رو جذب خودشون کنن حالا بعد اینکه 6990 فروش کرد 590 یا هر چیزه دیگه ای رو منتشر میکنن که اونم 10 فریم یا بیشتر از 6990 بهتره

9. این کاربر از taghdirrr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

میگم gtx 590 میتونه رقیب جدی برای 6990 باشه
    ولی من عاشق amd هستم

آخر فروم باز iceweek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

ببخشید دوستان من خودم طرفدار AMD هستم اما مقایسه یه کارت SGPU یا کارت MGPU خنده داره
    این تصاویر از بنچمارک ها که دوستمون گذاشتن اینو نشون میده که 580 sli هم از این کارت دو هسته در محاسبات بهتره
    همونطور که میدونید در sli یا cross بستن کارت ها چند درصد پخش کارایی رو هم باید درنظر گرفت
    همونطور هم که میدونیم قوی ترین کارت گرافیک تک هسته جهان رو هم 580 انویدیا یدک می کشه واقعا تصورش سخته انویدیا بعد دیدن این کار رقیبش یعنی آنتیلس بیکار بشینه و کاری نکنه
    الانم که بصورت رسمی 590 که اسمش رسمی اعلام نشده رو معرفی نکرده پس مطمئن باشید انویدیا به خاک و خون کشیده نخواهد شد
    این اینتل و انویدیا خیلی کله گنده تر از این حرفا هستن خاک و خون کلمه بدیه برای این رقابت شاید رقابشون نزدیک و سخت بشه اما خاک و خون کشیدن نه دور از انتظاره
    اصلا خنده دار نیست.وقتی کسی میخواد یه کارت گرافیک بخره مجبوره مقایسه بکنه.
    sli580 کمی در بازی ها بهتره ولی چند نکته
    1-قیمت 5990 را سایت anandtech زده 700 دلار ولی 2تا 580 میشه 960 دلار!
    2-مادربرد با قابلیت sli گرونتره
    3-مصرف 580sli هم خیلی بیشتره
    پس فعلا amd شرکت nvidia را شکست داده.باید منتظر عکس العملش بود ببینیم میتونه خودشو نشون بده یا نه
    Last edited by iceweek; 08-03-2011 at 21:37.

12. 4 کاربر از iceweek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

حالا بعضی از دوستان بهانه های مختلف از جمله فیزیکس وکودا رو پیش می کشند بازهم می گیم برای یک گیمر حرفه ای ملاک فقط فریم بیشتر است
    فیزیکس رو قبول دارم الکیه تقریبا...

CUDA هم جز در کاربرد های خاص فکر نمیکنم تاثیر مستقیمی داشته باشه...

ولی فکر میکنم Nvidia بتونه با عملکرد قوی در Tessellation با AMD رقابت کنه... و در این مورد فکر میکنم Nvidia واقعا بهتر عمل خواهد کرد.
    Last edited by Erfan.; 08-03-2011 at 23:29.

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض معرفی AMD Radeon HD 6990

قدرتمندترین کارت گرافیک دو هسته ای در دو مدل معرفی گردید یکی استاندارد و دیگری خاص اورکلاک. AMD از این کارت که به نوعی جانشین 5970 است با لقب "سریع ترین گرافیک دنیا" یاد میکند.

6990 که از تکنولوژی ساخت 40 نانومتری استفاده کرده دارای 2.64 میلیارد ترانزیستور به ازای هر هسته است یعنی جمعن 5.28 میلیارد ترانزیستور.
    فرکانس هسته در مدل استاندارد 830 و در مدل اورکلاک 880 مگاهرتز است البته دو این مدل در تعداد 3072 پردازنده جریانی برابر هستند در نتیجه توان مدل استاندارد 5.1 ترافلاپ و مدل اورکلاک 5.4 ترافلاپ خاهد بود که نسبت به 5970 با قدرتی معادل 4.64 ترافلاپ شاهد پیشرفت محسوسی هستیم (هر ترافلاپ برابر با یک تریلیون دستور العمل در ثانیه میباشد).
    از مشخصات دیگر این کارت داشتن 4 گیگابایت حافظه از نوع GDDR5 که در فرکانس 1250 مگاهرتز با نرخ انتقال 5 گیگابیت در ثانیه کار میکند است.
    در انتها چند محک که توسط hothardware انجام گرفته قرار میدهم، مشخصات سخت افزاری سیستم تست به این شرح است:

CPU: Core i7 980X at 3.3GHz
    MB: Gigabyte EX58-UD5
    RAM: 6GB OCZ DDR3-1333
    HDD: Western Digital Raptor 150GB

و مشخصات نرم افزاری:

Windows 7 Ultimate x64
    DirectX Nov. 2010 Redist
    ATI Catalyst v11.1a/11.4b
    NVIDIA GeForce Drivers 266.58

حداکثر مصرف انرژی کارت 6990 اورکلاک 450 وات و مصرف آن در هنگام بازی 415 وات است که این اعداد برای مدل استاندارد به ترتیب 375 و 350 میباشند که باز هم خبر از مدیریت خوب مصرف انرژی در کارت های AMD میدهد.
    Last edited by mersoft; 09-03-2011 at 14:42.

15. این کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز M A X I M U M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اصلا خنده دار نیست.وقتی کسی میخواد یه کارت گرافیک بخره مجبوره مقایسه بکنه.
    sli580 کمی در بازی ها بهتره ولی چند نکته
    1-قیمت 5990 را سایت anandtech زده 700 دلار ولی 2تا 580 میشه 960 دلار!
    2-مادربرد با قابلیت sli گرونتره
    3-مصرف 580sli هم خیلی بیشتره
    پس فعلا amd شرکت nvidia را شکست داده.باید منتظر عکس العملش بود ببینیم میتونه خودشو نشون بده یا نه
    چرا خنده داره !
    خب درسته کسی بخواد بخره باید مقایسه بکنه
    من یکی یکی روی حرفای شما نظرمو میگم
    شما گفتید 580 sli در بازی ها کمی بهتره و قیمتش بالاتر از 5990 هست خب حالا یه چیزی :
    من گیمری که میدونم گرافیک چیه و دوتا کارت گرافیکو باز کردم و کمی از پردازش های داخلی و معماری کارت گرافیک خوندم میام به خودم میگم در حالت عادی پتانسیل OC برای کارت انویدیا بیشتره پس من وقتی دوتا 580sli دارم اگه اون درصد برتری بر فرض 15 درصد باشه میشه حدود 35 درصد !
    یعنی من با آورکلاک دوتا کارت 580 که اس بسته شده همینطوریش 35 درصد کارایی بالاتری پیدا می کنم
    حالا من قیمت هارو نمیدونم اما بیایم از قیمت های شما استفاده کنیم 700-960 میشه 260 دلار
    حالا این نکته اینجا باید اضافه بشه که آنتیلس در دو نسخه معمولی و OC عرصه شده که نسخه OC طبیعتا قیمت بالاتری داره حالا بر فرض میگیم 850 دلار
    اما با وجود این بازم من 5 درصد از آنتیلس بیشتر کارایی می گیرم
    شاید خیلی جزئی باشه و خیلی ها به چشمشون نیاد اما توی مقایسه ها همین ریزه کاری ها هست که مهمه
    البته من مطمئم قیمت آنتیلس OC کمتر از 1000 دلار نخواهد بود
    در مورد مادربورد گفتید درسته مادربورد با پشتیبانی sli گرونه اما شما چیپ هارو هم درنظر بگیرید چیپی که آنتیلس لازم داره تا روی یه مادربورد نصب بشه چیپ جدیدیه بهتر بگم یه چیپیه که مال سری اکسترمه مثل مادربوردهای Rampage یا Maximus IV و غیره خب این مادربوردها قیمتشون بیشتره یا مادربوردی که sli رو پشتیبانی می کنه ؟
    کاملا مشخصه که قیمت مادربوردهای سری اکسترم بالاتره چون آنتیلس یه کارت گرافیکه اکسترمه اما 580 تک هسته ای یه کارت معمولی محسوب میشه در خارج از کشور یه کارت عادی درسته قویه اما عادیه شاید تو ایران به دلیل استفاده کم معروف نباشه
    در مورد مصرف هم با اینکه اختلاف زیاد نیست اما درسته مصرف sli طبیعتا بیشتره اما تفاوت قیمت یه پاور که میخواد آنتیلس رو پشتیبانی کنه با پاوری که بخواد sli رو پشتیبانی بکنه چقدره ؟
    مطمئنا بسیار بسیار کمتر از اون پولیه که برای گرفتن یه اختلاف 35 درصدی در کارایی از آنتیلس شرکت AMD لازمه پس ارزشش رو داره به طور کل هم کامپیوتر برق چندانی مصرف نمی کنه همش برمی گرده به قسمت تقسیم در پاور و غیره
    در آخر هم فرمودید تا الان AMD انویدیا رو شکست داده !
    واقعا این حرف درست نیست این بچه بازی نیست که من یه کارت بهتر بسازم من بردم فردا رقیب من یه دونه بهتر بسازه جنگو اون برده پس فردا من و همینطور تا آخر
    جنگ بین این دو شرکت تو چیزی که شما فکر می کنید نیست جنگ این دو شرکت یا بهتر بگم جنگ کل قطعات سخت افزاری برای داشتن مشتری بیشتر و حفظ بازاره
    الان انویدیا در امار فروش و محبوبیت با اختلاف زیادی از AMD جلوه فکر نکنم لازم باشه لینک بدم که البته عجیب هم نیست AMD باید قیمت هاشو بیاره پایین تا بتونه به انویدیا ضربه بزنه واگرنه کارتی که تواناییش با کارت رقیب یکیه چطور میتونه قیمتش پایین تر باشه خب اگه من از خودم مطمئنم و بازار رو دارم چرا باید کارتی رو که بهش اطمینان دارم و میدونم با کارت رقیب برابره یا ازش قوی تره ارزون تر بدم اون هم با تکنولوژی جدیدتر این منطقی نیست مگر اینکه بخوام بازار رقیبم رو خراب کنم

موفق باشید
    Last edited by M A X I M U M; 09-03-2011 at 16:00.

17. 2 کاربر از M A X I M U M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •