تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 76

نام تاپيک: AMD با قدرت تمام با Antilles وارد شد(انتیلس یک هیولای به تمام معناست)

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض AMD با قدرت تمام با Antilles وارد شد(انتیلس یک هیولای به تمام معناست)

خوب دوستان همین ابتدا بگم: تابه حال تا این حد با یک ریویو شکه نشده بودم

در ادامه خواهید دید که قدرت این کارت از حد انتظارات بسیار فراتر و برایه nvidia بشدت کشنده خواهد بود.

بعد از ارائه کارت 5970 بنده حقیر با برسی هایی که انجام دادم متوجه مشکلاتی نظیر min fps پایین نسبت به avg و ایجاد فریم سوخته در dx11 در مجاورت اشیاء با تسلیشن سنگین و عملکرد واقعا ضعیفتر در dx11 شدم که این کارت رو حتی با avg خوب نمیتونستم در رده کارت هایه قابل پیشنهاد قراربدم.

اما همین ابتدا بگم انتیلس یعنی 6990 با 90% معیار های بنده از یک هیولای گرافیکی منطبقه و amd با عرضه این کارت در صورت عدم پاسخ صحیح nvidia (که بعید میدونم افزایش کارایی 90% نسبت به تک gpu اش بتونه برسونه)یک پاسخ دندان شکن به nvidia داده.

خوب اول از همه وبسایت TOMS برایه AMD با ریویو بازیی شروع کرده که NVIDIA در اون عملکردی تا 100% قویتر از حریفش بود وارد میدون شده بود و در ادامه خواهیم دید:

HAWX 2

خوب در تسلیشن خاموش که عملکردش عالی بوده حالا باید انتظار داشته باشیم در تسلیشن روشن شکست بخوره:

اما اشتباه فکر میکردیم و با همون اختلاف عالی از NVIDIA جلوزد.(نزدیک 100% افزایش کاریی 6990 نسبت به 6970 که دیوانه کنندست و برایه من رویایی ).

و اما تست بعدی:

3D MARK11

خوب میرسیم به بنچمارک زیبایه 3DMARK و ببنیم این کارت چه کرده:

خوب تنها عبارت کولاک برایه افزایش تقریبا 100% کاراییی نسبت به 6950 و 6970 قابل بیان هست.6990 با اختلاف وحشتناک و دست نیافتنی از باقیه کارت ها جلو هستش.

حالا بیایم در یکی از PRESET هایه تاثیر گذار تست یعنی GT4 ببنیم چه کرده:

میشه گفت 100% افزایش کاریی نسخه اور 880 نسبت به 6970 که باید گفت Great job AMD

حال در بازی تاثیر گذار بعدی:

Metro 2033

من به avg خارقلاده کارت کاری ندارم و اونچه که الان برام روشنه عملکرده فوقولادش در AA هست.

اختلاف ها بسیار زیاد هست و احتمالا دقیقا برابره 6970 CROSS هست.

حال در بازیه زیبایه بعدی:

LOST PLANET 2:

خوب ببنیم اینجا چه کرده:

خوب هرچی رزولوشن بالاتر میره اختلاف ها بیشتر میشه.6990 در این تست هم برخلاف انتظار بسیار سربلنده.

این نکته هم جالبه:

The fact that there’s very little performance impact, even after turning on 8x MSAA, is quite impressive. We can even go so far as to compare the performance of the Radeon HD 6990 to the 6970. The dual-GPU board effectively doubles frame rate at 2560x1600 with 8x AA turned on, making that extreme combination of settings playable above 60 FPS
    خوب تست بعد

AVP:

میرسیم به این بازی که AMD درش عملکرده خوبی داشته:

اختلاف ها در این بازی و حشتناکه و کلا حرفی باقی نمیگذاره خودتون میتونید قضاوت کنید

میرسیم به بازی بعدی:

Battlefield : bad company 2

میرسیم به بازیه زیبایه bc2 :

کاریی بیش از 100% نسبت به 6950 جایه صحبتی باقی نمیگذارهاما صحبت ادیتور

Add one more title to the list of games that the Radeon HD 6990 dominates. AMD’s Radeon HD 5970 was already the fastest card in Battlefield: Bad Company 2. But a pair of Cayman GPUs on the same board simply cannot be matched.
    F1 2010

عملکرده عالی در هنگامه فعال کردن AA اما در این بازی اختلاف 6990 مانند بازی هایه قبلی انچنان فاحش نیست : یه نکته جالب در این تست اتفاق افتاده که خودتون میتونید ببنید:

More important, turning on anti-aliasing hammers performance in a major way, making the 6990 the slowest card across the board with that feature enabled. AMD claimed the issue is related to its Catalyst Application Profiles and issued us an update. But the new profile didn’t affect performance at all.
    With that said, the mature Radeon HD 5970 is the next-fastest board, and it handles anti-aliasing, no problem. Nvidia’s flagship GeForce GTX 580 again comes in third place, sans AA.
    Update: After our initial benchmarks were run with the 11.4 preview driver, AMD issued an updated Catalyst Application Profile to fix F1 2010 performance with AA enabled. It didn't improve our scores. It issued us yet another update after that, and this third attempt finally yielded productive results.
    We’re still left with a reminder that, although we’re working with one PCI Express x16 graphics card, we’re subject to the constraints and requirements of a CrossFire configuration.
    خوب در اینده با اپدیت درایور افزایش کاریی 6990 رو در این بازی خواهیم دید(هرچند نیازی نیست)

Just Cause 2

خوب اختلاف با 5970 بسیار ناچیزه که احتمالا با اپدیت درایور حل خواهد شد.اما در 2560 اختلافشو نشون داده:

World Of Warcraft

خوب راستش این بازی برایه بنچمارک انچنان اهمیتی نداره اما عملکرده انویدیا بهتر بوده.

خوب بیایم این کارت رو با کانفیگ هایه SLI و CROSS مقایسه کنیم:

Benchmark Results: Dual-GPU Performance (CrossFire And SLI)

ببنیم

من میتونم فقط بگم Great job AMD و این بدون اغراق هستش.انتضاراته من یکی رو لاقل براورده کرد.

نظره ادیتور اینه:

Two Radeon HD 6970s are faster and quieter, making the 6990 a difficult sell
    اما نظر من با 6990 هستش .

حالا برسیم به کانفیگ رویایی خیلی از عاشقان گیم:

Quad-CrossFire

هرچند در 3DMARK 11 عملکرده خوبی از خودش نشون داد اما در دوبازی CRYSIS و FC2 نشون داد اصلا ارزش هزینه به این وحشتناکی نداره.

خوب میرسیم به بحث نه چندان شیرین نویز و توان مصرفی:

خوب از لحاظ نویز که میشه گفت کارت بسیار پر صرو صدایی هست و از لحاظ توان مصرفی هم کارتی با این قدرت قابله پیش بینی بود

حرف اخر:

این کارت با قیمته 700$ از نظر حقیر کاملا با ارزشه و اصلا با کارته 500$ انویدیا یعنی 580 قابل قیاس نیست.هرچند کانفیگ 570 SLI هم با این قیمت میشه تهیه کرد اما من کارت تک PCB رو بهتر میپسندم و انتخابم 6990 هستش.

امیدوارم لذت برده باشید.
    Last edited by ramincybran; 08-03-2011 at 12:16.

2. 16 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

وحشتناک... در یک کلمه شاهکاره... منتظر همچین کارتی بودم نه مزخرفاتی مثل 6970...

Nice Work , AMD

4. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها hasanmotori's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قره قون

پيش فرض

anandtech هم همین الان ریویوشو گزاشت :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. 2 کاربر از hasanmotori بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

فکر کنم اگه ایران بیاد 1 میلیون راحت قیمتشه.
    باید منتظر nvidia باشیم ببینیم میتونه خودشو خوب نشون بده و قیمت این کارتو بیاره پایین.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

RESERVED For another reviews

خوب بریم سروقت باقیه ریویو ها و البته غیرتکراری حتی المکان:

CRYSIS WARHEAD

اول از همه تمامی جزئیات Ethensiast

حالا مینیمم فریم ریت که بسیار مهمه:

برخلافه 5970 که همیشه نا امید کننده بوده 6990 کولاکی بیش نیست.افرین به amd

حال در جزئیات gamer بجز shader که ethensiast هست:

حال بریم سراغ تست بعدی:

BattleForge

در این بازی amd از min fps بسیار وحشتناک رنج میبره که از شواهد امر پیداست 6990 هم مستثنی نیست.

Civilization V

خوب ببینیم:

خوب در این تست انویدیا واقعا بهتر عمل کرده الاخصوص در رزولوشنه 1920 .

حالابریم سراغ تست dirt II :

خوب اختلاف ها چشم گیر نیستن اما احتمالا با ارائه درایور ها بیشتر هم میشن.

حال Compute Performance

خوب تست شبه Ray tracing و فشار تکسچر سنگین هم به نفع nvidia تموم شد هر با اینها نمیشه بازی کرد

و حالا تست یونیجین که متاسفانه فقط در تسلیشن نرمال تست شده:

ungine heaven 2:

واقعا بی انصافیه که در حالت extreme تست نشده اما خوب تفاوت کیفی انچنانی بین این دوفاکتور وجود نداره.

منتظر تست هایه xbit هم هستیم تا انشالا ختم ماجرا کنیم:

9. 4 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز avril's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عجب چیزیه

کاربر فعال انجمن بازی های آنلاین و شبکه ای Fusi0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

به نظر من مقایسه یک کارت dual GPU با یک تک GPU خیلی سخت گیرانه هست تو حالت SLI بازم برتری به نفع انودیا بود حتی در شرایطی کارت رنج پایین تر از 580 تونستن کمی جلوتر برن به نظر من GTX590 میتونه این پاسخ بده

12. 6 کاربر از Fusi0n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jack426's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بالای دیوار همسایه کناری

پيش فرض

چیزی نمونده تا gtx 590 هم بیاد خبرهاش هست ولی اختلاف 300 دلاری با 580 gtx همچین به صرفه نیست
    اما کارت قوییه و مثل اینکه به سختی تو بهترین کیسها جاش بشه داد نویزش هم که بالاست

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

به نظرتون چقدر طول میکشه تا وارد بازار ایران بشه حدودا؟

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

به نظر من مقایسه یک کارت dual GPU با یک تک GPU خیلی سخت گیرانه هست تو حالت SLI بازم برتری به نفع انودیا بود حتی در شرایطی کارت رنج پایین تر از 580 تونستن کمی جلوتر برن به نظر من GTX590 میتونه این پاسخ بده
    دوست عزیز کسی موقع خریدن کارت به این توجه نمی کنه که کارتش دو هستهای است یا تک هسته ای فقط چیزی که برای همه اهمیت داره فریم بیشتره به نظر من amd با زیرکی خاص وبه تاخیر انداختن سری 6900 به خصوص 6990 جواب همه گلایها رو داد و پاسخ دندان شکنی به انویدیا به نظر من با عرصه این کارت انویدیا به خاک وخون کشیده خواهد شد مخصوصا با توجه به قیمت مناسب ان البته فکر نکنم در داخل کمتر از 1تومن پیدا بشه
    Last edited by ali2424; 08-03-2011 at 19:42.

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •