تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 33

نام تاپيک: چالش های پیش روی ایران برای میزبانی بازی های آسیایی، المپیک و ...؟

آخر فروم باز امید رض's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

اصلت 50درصدش تقسیر دولته 50درصدش هم تقسیر مردم
    الان شما نگاه کن توامریکا مثلا زن یا مرد باهرلباسی چه مسخره یا بدون لباس توخیابون راه بره مردم اصلا کاری باهاشون ندارن که نه به زن یا دختر نگاه کنن به مرده نگاه کنن وکاری هم بادین کسی ندارن همه توصلح وصفا دارن زنگی میکنن توکارهیچ کس هم توجه نمیکنن وزنگی خودشونو میکنن
    ولی توجامعه ما یه لباس شیک وغیره بپوشی کج باشه میگن کجه راه میری میگن چراراه میری دخترمردم توخیابون راه میره اونم تازه بدون هیچ لباس زننده ای بهش تیکه یا غیره وو اینا اخه یکی نیست به مردم بگه اخه به توچه ربطی داره به جایی که دست از این کارا بردارن یا به هموطناشون کمک کنن میرن یه لگدمیزنن تازندگیشو خراب کنه
    الان توبازی هایه اسیایی کره جملشون وشعارشون صلح ودوستیه اونوقت توجامعه ماچه شعاری میخوان بدن شعار دزدی کلاهبردازی حق یتیم خوردن
    ماکاری به دین نداریم حجاب هم خوبه ولی نه هرکشوری توایران خوب یه کشوراسلامیه باید حجاب داشته باشن زنان
    ماخوب هم میتونیم بازیه اسیایی بدیم ولی بعضی ازمردم شعور ندارن ولیاقت ندارن

2. این کاربر از امید رض بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

در حاشیه بحث فرهنگی که دوستان انجام میدن و به نظر منم مهمترین معضل برای میزبانی ایران به شمار میره مشکلات دیگه ای هم داریم

از مهمترینهاش بحث سخت افزاریه
    بازیهای آسیایی و یا المپیک گستردگی بسیار زیادی داره
    بیشتر ورزشها در سالن برگزار میشه
    در خبرها اومده در بازیهای اینچئون 96 سالن ورزشی موجوده که البته 40 تاش برای مسابقات و بقیه سالن تمرینی هست
    تفاوت این دو مدل سالن رو میشه در حضور تماشاگرها(سکو) خلاصه کرد وگرنه از لحاظ سایر امکانات (رختکن، سالن بدنسازی و ...) باید یکسان باشن
    حالا توی تهران چندتا سالن داریم مگه؟ این رو دوستان تهرانی جواب بدن
    این نکته رو هم در نظر بگیریم که بازیهای آسیایی و المپیک در یک شهر ( و نه کشور!) برگزار میشه یعنی اگه ایران بخواد میزبان بازیهای آسیایی بشه قرار نیست مثلا سالن های شهر مشهد رو هم به امکانات اضافه کنیم

غیر از سالن بحث زمین چمن هست، ساحل، دریاچه، رودخانه، سایت تیراندازی، پیست دوچرخه سواری، پیست دو میدانی (اصلا یه دونه پیست دومیدانی درست حسابی داریم؟!!!) و استخر

حالا غیر از صرف داشتن این موارد بحث کیفیت اونها هم مهمه
    غیر از سالن و استادیوم فوتبال من فکر میکنم تموم سایت های ورزشی دیگه ما هیچ امکانات قابل توجهی برای بازدیدکننده ها در نظر نگرفته باشن
    یعنی حتی خیلیهاشون حتی سکو برای استقرار تماشاگرها هم ندارند

موضوع بعدی محل استقرار ورزشکارها هست که باید ببینیم اصلا چه برنامه ای میشه براش ریخت!
    باید دهکده بزنیم یا همه در هتلهای سراسر شهر پخش بشن بعد تازه باید یه فکری برای ترافیک شهر داشت که مثلا تهرانی که الان خودش داره از جمعیت خفه میشه چطوری میخواد طی چند هفته میزبان یه رویداد بزرگ و چند میلیون نفر آدم جدید باشه و اصلا مدیریت اینها چطوری امکان پذیره؟

از این موارد که بگذریم برمیگردیم سر همون اختلافات فرهنگی
    شما فقط اتفاقی که برای مسئول تیم فوتبال در اینچئون افتاده رو در نظر بگیرید!
    فرض کنید ایران میزبان باشه و از تموم کشورها بیان اینجا
    اون وقت مردای ایرانی که به واسطه اینکه در کشور خودشون هم هستن احتمالا اعتماد به نفس بیشتری هم دارن چه واکنشهایی نشون میدن و چه اتفاقاتی که رخ نمیده
    ماجرای اون خبرنگار زن خارجی و نگهبان برج آزادی که فراموش نشده؟!

4. 5 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

اما اینجا بحث سنت و دین هم هست . ما هر چی پیش رفتیم از سنت دورتر شدیم که خود سنت گذشته ما پر از فرهنگ و اداب خیلی خوبه . حتی دینمون هم اگه بهش توجه کنیم پر از این مسائله .
    قدیم مردم ما به این دوتا خیلی توجه بیشتری داشتن واسه همین بود که بدون هیچ فرهنگ سازی ای مردم خودشون رفتارهای مناسبی داشتن .
    منتهی الان نه دیگه به سنتمون توجه داریم نه به دینمون . یکی از همینا فقط کافیه که ایرانی ها دیگه این بی فرهنگی رو بزارن کنار .
    کشورهای دیگر هم اطراف ما هستند که تاریخشون فرق چندانی با ما نداره.
    ترکیه، آذربایجان، ارمنستان یا حتی برخی کشورهای عربی مثل قطر و امارات و ... کشورهایی که بخشی از اونها یا تمامش زمانی جز ایران بودن.
    خیلی از سنت هامون هم مشترک هست و هردومون هم در معرض مدرنیته قرار گرفتیم.
    اما اونا توانستند خودشان را با سایر تفکرات آداپته کنن، ما نتونستیم.

من چیزی که در مورد مردم ایران حس میکنم، روحیه نژاد پرستی عجیبی هست که دارن. هم تو مذهب هم تو تاریخ، برای همین راحت سایر باورها رو به مسخره میگیرن، پوششی غیر از پوشش دینی رو بر نمیتابند و حتی به قومیت های داخل کشور از ترک و لر و رشتی و قزوینی و... رحم نمیکنند.

ما به مردم داخل کشور خودمون رحم نمیکنیم، چطور انتظار داریم سایر کشورها رو درک کنیم و اونارو به مسخره نگیریم؟

برای میزبانی گرفتن نیازی به بازگشت به سنت ها نیست.
    فقط باید نژاد پرستی مذهبی و نژاد پرستی قومیتی رو کنار گذاشت و قدرت درک همه عقاید رو در جامعه داشت.

6. 9 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سلام من نظر دوستای قبلی رو نخوندم اگه مطلبم تکراری بود معذرت میخوام.
    برای این مسابقات به نظرم اعتبار بسیار نیازه که تامین کردنش بسیار سخته،همچنین نیاز به ورزشگاه های مناسب و شیک هست که ساختشون بسیار زمان بره،به ورزشگاه نقش جهان اصفهان به نگاهی بندازید متوجه میشید که چی میگم.
    این قانون کشور ماست که هر خانومی که وارد کشور میشه باید حجاب رو کاملا رعایت بکنه،این مورد رو فکر نکنم تماشاگر های خانوم بپذیرن،
    همچنین ایران میتونه فقط مسابقات مردان رو برکذار کنه و مسابقات بانوان باید تو یه کشور دیگه باشه که این با عقل جور در نمیاد

8. این کاربر از MƐΛИĪИƓĿƐSS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

یه موردی دیگه که فراموش کردم بحث مشکلات سی اسی هست
    به خاطر شرایط، چندان نباید بحثش رو بکنیم ولی یه نکته خنده دار (اسفناک در واقع!) که دوست دارم حتما بگم اینه که
    حتی اگه شرایط بیرون از کشور هم اوکی بشه، تفکراتی در داخل وجود داره که مانع میزبانی ایران میشه

10. این کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

الگوی فرهنگی نه . شاید اشتباه کردم از کلمه بت استفاده کردم . در واقع درست تر اینه که امریکا الان بیشترین کارهای فرهنگی رو تو دنیا داره انجام میده و فرهنگش به همه دنیا تقریبا رسیده . چون در تمام دنیا محصولات فرهنگی امریکا اللخصوص هالیودش به فروش میره . این به کنار .

در مورد مسائل جنسی نگاهم عضبناک نیست . بد برداشت نکن . چیزیه که خودشون هم به اون اذعان دارن . اگه از یه فرد قدیمی در امریکا بپرسین خوب صد البته میگه بیان اینجور مسائل مثلا در رسانه هاشون از سالهای قبل خیلی بیشتر شده . من هم همونطور که گفتم نمیشه اسمش رو بزاریم سقوط فرهنگی . چون به قول شما نیاز طبیعی هر انسانی هست .

در مورد پوشش هم گفتم منظورم اون قضیه برهنگی نیست . من جنبه جنسیش رو نگاه نکردم . از نظر من خیلی از پوشش های اونجا نامناسبه و من دوست ندارم و فقط نظر شخصیم این هست . چون فرهنگم با فرهنگ اونجا فرق میکنه .
    یا حتی free speech که بالشخصه همچین چیزی رو خیلی دوست ندارم چون فکر میکنم تا حدودی باعث توهین به دیگران میشه . این هم نظر شخصی بود .
    اما همونطور که گفتم نمیشه اسم اینا رو بزاریم سقوط فرهنگی .

اما در مورد دین . اینی که میگی کاملا هم درسته . کار اشتباه رو دولت ما داره انجام میده که محدودیت میزاره مثلا واسه پوشش .
    اینا همه به اسم دین هست اما هیچ دینی اینقدر اجبار نکرده . اینا در واقع دارن نه پوشش رو بلکه دین رو به زور تحمیل میکنن . وقتی یکی دلش نمیخواد مثلا مسلمون باشه میگن ظاهرا هم که شده شما باید مسلمون باشی .
    از طرف دیگه اگه کسی هم دین داره باید وظیفه خودش بدونه که طبق قوانین اون دین رفتار کنه . و اگه رفتار نکرد هم مقصرش خودشه و همه چیز بین خودش و خدای خودش هست و به هیچ کسی هم مربوط نیست . اینا رو که قبول داری . پس جای بحثی در این مورد نیست .

اما در مورد فرهنگ قدیم ایران . منظور من فکر کنم مشخصه چه زمانی . یعنی قبل از انقلاب . نزدیک ترین زمانی که بیشتر با فرهنگ اون موقع اشنا هستیم .
    من نه موافق فرهنگ اون زمان هستم نه مخالفش . مثل همین فرهنگ الانمون . چون به نظر شخصیم فکر میکنم نه افت کردیم نه پیشرفت . به قول خودت هم این که چه فرهنگی رو الگو قرار بدیم یه امر نسبیه . یکی فرهنگ اون موقع رو الگو قرار میده یکی الان رو .
    اما از این لحاظ میگم در جا زدیم که اون زمان یه سری ناهنجاری ها بوده که یه سریش از رفتار مردم حذف شده و یه سریش شدت پیدا کرده . و به لحاظ فرهنگ سازی هم به به نظرم از زمان انقلاب هیچ کاری انجام نشده . چون فقط محدودیت بوده .

در واقع یه سوال بهتره بپرسم از شما : معیار میزان فرهنگ دقیقا چیه ؟ طبق چه چیزی ما میگیم یک فرهنگ خوبه یا بده ؟ ایا چیزی که طبق خواست اکثر مردم هست میشه فرهنگ خوب ؟
    این الگوبرداری و موارد این چینی همنطور که گفتم بستگی به دیدگاه و طرز تفکر افراد داره . یکی تا اونجایی که ممکنه سعی میکنه الگو برداری نکنه و یکی دیگه تحت تاثیر کامل این فیلمها قرار میگیره و بقیه هم ممکنه از نکات خوب یا بد فیلم تاثیر بگیرن .

اصل موضوع به رشد فکری و دیدگاه اون افراد برمیگرده .

در مورد آزادی بیان هم صحبتتون خیلی کلیه و اگر مخالف اون هستین بهتره مشخص باشه با کدام قسمتش مشکل دارین . البته این هم به تفاوت در تفکرات و دیدگاه برمیگرده . ولی آزاد بیان به خودی خود توهین تلقی نمیشه .

بسته به نوع بیان داره و تفکرات طرفین که چه چیزی رو توهین قلمداد کنن . درکل جزئیات این مقوله به شدت گسترده است .

در مورد پرسش آخرتون بگم که همونطور که گفتم تعریف فرهنگ نسبت به برداشت ما میتونه متفاوت باشه . بستگی به باورها - دیدگاه - اخلاقیات و ... داره . شاید چیزی که برای من فرهنگ باشه برای شما به عنوان ضد فرهنگ تلقی بشه .

برای مثال من موافق رابطه و ازدواج افراد همجنس.گرا هستم که به طور حتم برای شما همچین موردی ضد فرهنگ شمرده میشه .

معیارها در مورد تصمیم گیری ها متفاوته و نمیشه انتظار داشت تعریف فرهنگ برای همه مردم بصورت یکسان باشه . بسته به موقعیت جغرافیایی و آداب و رسوم و دیدگاه های مردم اون مملکت یک فرهنگ میتونه تعاریف متفاوتی بروز بده .

ولی برای تصمیم گیری بهتر در مورد فرهنگ یا ضد فرهنگ [شاید] بشه از تاثیر کلی اون مسئله یک برداشتی برای نتیجه کلی و خوب و بد بودن اون داشته باشیم .
    Last edited by B3HZ@D; 20-09-2014 at 19:37.

12. 3 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

شرمنده ولی همین یه تیکه از پستت نشون میده اصلا در جامعه نیستی!!
    شما چی عزیزم ؟ نکنه شما اون زمان های قدیم تو جامعه قدم میزدی که میدونی اوضاع اون موقع چطور بوده

آخر فروم باز امید رض's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

این الگوبرداری و موارد این چینی همنطور که گفتم بستگی به دیدگاه و طرز تفکر افراد داره . یکی تا اونجایی که ممکنه سعی میکنه الگو برداری نکنه و یکی دیگه تحت تاثیر کامل این فیلمها قرار میگیره و بقیه هم ممکنه از نکات خوب یا بد فیلم تاثیر بگیرن .

اصل موضوع به رشد فکری و دیدگاه اون افراد برمیگرده .

در مورد آزادی بیان هم صحبتتون خیلی کلیه و اگر مخالف اون هستین بهتره مشخص باشه با کدام قسمتش مشکل دارین . البته این هم به تفاوت در تفکرات و دیدگاه برمیگرده . ولی آزاد بیان به خودی خود توهین تلقی نمیشه .

بسته به نوع بیان داره و تفکرات طرفین که چه چیزی رو توهین قلمداد کنن . درکل جزئیات این مقوله به شدت گسترده است .

در مورد پرسش آخرتون بگم که همونطور که گفتم تعریف فرهنگ نسبت به برداشت ما میتونه متفاوت باشه . بستگی به باورها - دیدگاه - اخلاقیات و ... داره . شاید چیزی که برای من فرهنگ باشه برای شما به عنوان ضد فرهنگ تلقی بشه .

برای مثال من موافق رابطه و ازدواج افراد همجنس.گرا هستم که به طور حتم برای شما همچین موردی ضد فرهنگ شمرده میشه .

معیارها در مورد تصمیم گیری ها متفاوته و نمیشه انتظار داشت تعریف فرهنگ برای همه مردم بصورت یکسان باشه . بسته به موقعیت جغرافیایی و آداب و رسوم و دیدگاه های مردم اون مملکت یک فرهنگ میتونه تعاریف متفاوتی بروز بده .

ولی برای تصمیم گیری بهتر در مورد فرهنگ یا ضد فرهنگ [شاید] بشه از تاثیر کلی اون مسئله یک برداشتی برای نتیجه کلی و خوب و بد بودن اون داشته باشیم .
    شماموافق با ازدواج همجنسگراها هستی>

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

نظر شخصی (ترجیحا نقل قول ازش نشه):
    چیزی که حداقل از دور به نظر میرسه، در کشورهای پیشرفته جهان، بیس و پایه قانون گذار اینه افراد اجتماع حق دارن از هر چیزی استفاده کنن، هر چیزی رو بدونن، هر کاری رو بکنن. یعنی بیس و فرض اصلی بر روی آزادی قرار داده شده.
    با فرض اولیه قرار دادن این مورد، راجع به موضوعات مختلف و تبعات مفید یا مضرش، قانون تهیه شده که خیلی از قوانین به مرور و به کمک فرهنگ اجتماعیه مثبته ناشی از وجود آزادی تسهیل پیدا کرده و حتی حذف شده.
    -
    اما در کشور ما پیش از آزادی، محدودیت های از پیش تعیین شده ای، (درست یا نادرست) فرض اولیه قرار داده شده است که تعبیر بیان شده از وجود این محدودیت ها به عنوان مصونیت و یا آزادی به شرط قانون درج شده.
    این مفروضات قوانین رو تعیین کردند که بر فرهنگ اجتماعی تاثیر خودش رو گذاشته و وقتی افراد اجتماع با آزادی کشور های دیگه مواجه میشن، یا ذوق مرگ میشن، یا شدیدا تعجب میکنن و یا جبهه میگیرن. که نتیجه همه اینها دوگانگی و ورود شک و تردید هستش.
    .
    من اصلا کاری ندارم کدوم یک از این دو حالت درست هستند یا اشتباه، چیزی که به من ثابت شده اکثریت جمعیت، فرهنگ غالب رو میسازن.
    پس همه ما به اندازه خودمون بخشی از این فرهنگ هستیم و اگر میبینیم دنیا رای نمیده که کشورمون میزبانی تورنومنت های بزرگ رو بر عهده بگیره، باز هم به دلیل اینه که دنیا از بعد فرهنگی، فرهنگ غالب تری نسبت به شرایط فرهنگی ما رو دارن. قاعدتا حق هم داره و این ما هستیم که در بعد فرهنگی دهکده جهانی بر خلاف جریان آب شنا میکنیم (باز هم تاکید میکنم کاری ندارم این خلاف آب شنا کردنمون درسته یا غلط).
    گرفتن میزبانی همچین تورنومنت هایی هم مثل الگوریتم و اسکریپت if و else هست. اگر فرهنگ غالب به کمک کاهش محدودیت ها و افزایش آزادی تغییر کنه، شرایط برای میزبانی هم محیا میشه. در غیر این صورت نه.
    +
    به نظرم مسائل مادی بخش جزئی ای تری از چالش ها هستند، مشخصا ایران کشور فقیری نیست و این تورنومنت ها هم اغلب سود آورن. بخش تاریک و اعظم همین مسائل فرهنگی موجود هستش.

16. این کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

با توجه به اینکه جامعه ایران یک جامعه خانواده محور و بر پایه ارزش های سنتی هست، برگزاری چنین مسابقاتی (بازی های آسیایی و المپیک) به صلاح نیست.
    خانواده مسلمان ایرانی هیچوقت اجازه نمیده دخترش با اون لباس های زننده در مسابقاتی مثل شنا و شیرجه و ژیمناستیک و ... شرکت کنه و خودشو در معرض نمایش مردای نامحرم قرار بده.
    اما برای بازی هایی که حجاب اسلامی توش مشکل نداره مثل بازی های غرب آسیا که بانوان حضور داشتن، موردی نداره.
    از طرفی ورود فرهنگ های کشورهای مختلف که عموما با برهنگی همراه هست میتونه تبعات فرهنگی جبران ناپذیری برای کشور ما داشته باشه.
    Last edited by Motaharri; 21-09-2014 at 11:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •