تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 46

نام تاپيک: کمک ، می خوام یاد بگیرم

آخر فروم باز SevenART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض

من می رم و مایا 2009 رو می گیرم یک سوال فقط 2009 رو 2010 نیامده
    2010 که سحله 2011 شم اومده ولی چون می خواهی مبتدی یاد بگیری فرقی نمی کنه ... و دلیلی این که گفتم 2009 چون خودم 2009 دارم و بعدا مشکل نداشته باشیم .... چون چند جا منوها فرق می کنه ... بعدها اگه نیاز شد 2011 هم می خریم... یه بهتر از همشون 2012...که میاد ...
    راستی ویندوزم سون بیدا
    بهتر .. مشکلی نداره....

آخر فروم باز leon scott kendy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    می دونی تهران کجاست

1

2010 که سحله 2011 شم اومده ولی چون می خواهی مبتدی یاد بگیری فرقی نمی کنه ... و دلیلی این که گفتم 2009 چون خودم 2009 دارم و بعدا مشکل نداشته باشیم .... چون چند جا منوها فرق می کنه ... بعدها اگه نیاز شد 2011 هم می خریم... یه بهتر از همشون 2012...که میاد ...

بهتر .. مشکلی نداره....

پس قردا شنبه می گیرم

3. این کاربر از leon scott kendy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه تاتانی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

آقا یه چیزی هم من بگم
    اگه میخوای انیمیشن های فانتزی مثل شرک کار کنی مایا کار کن
    اما اگه میخوای کارهایی مثل spider man و hulk کار کنی اون موقع مکس کار کن که خودت قدرتشو میفهمی
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    می دونی تهران کجاست

1 سلام

همین الان از ولی عصر اومدم بلخره توانستم مایا رو پیدا کنم
    گرفتم

6. این کاربر از leon scott kendy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

11

اووه .. چرا من اینو ندیدم .. ببخشید ...

خوب معلومه دیگه نصبش کن ...

برو Autorun رو بزن و بعدش یه صفحه اوتو ران باز میشه تو اونجا Install maya رو بزن سپس که اومد نصبش کن روی کامپیوترت ....
    بعدش برای کرک کردن باید این مراحل و انجام بدی
    1. تو پوشه کرک ، داخل سی دی ، یه پوشه هست به نام Flexlm ... این پوشه را کپی کن تو درایو c
    2. برو Start>All Progroms> Autodesk>Comon Utility>Flexlm Licence Utilite.... بعدش توی زبانه System Setting برو و سپس شماره ای را که روبروی Ethernet Address نوشته را کپی کن...
    3. برو به پوشه Flexlm... بعد aw.dat را که یه فایل نا خواناس با Notepad باز کن ....
    4. به جای عبارت Your_hosted همون شماره را که کپی کردی پِیست کن ...
    5. برو توی Start>All Progroms >Accessories>Comond Prompet....
    6. این عبارات را تایپ کن ... و سپس ریست کن کامپیتر را و بعدش مایا را باز کن .. خوش اومدین...

خوب ...من یه نکته بگم که اساسیه ...

الان می خواستم یه مبل را طراحی کنم .. هر چی سعی کردم که اون چین و چروکش و بسازم نشد

آخر کلافه شدم و مایا رو بستم .... بعد نشستم با خودم فکر کدم .. اولا اونایی که تو ایران هستند چطوری مثلا چنین چیزهایی می سازن.... جوابش اینه که از روی آموزشی می بینن(نود درصد گفتم یکی بهش بر نخوره یهو ) ... گفتم خوب این که نشد کار باش ببینی اونوری ها چکار می کنن که هر دفعه یه پلاگین جدید یه کار جدید یه افکت جدید می سازن و تو یک فیلم به کار می برن ... با خودم که فکر کردم به این نتیجه رسیدم که اونا یه چیزو بلدن و حالشو میبرن :

علم = همه چیز

یعنی وقتی تو یا من اصول کار تردیدی را بلد باشیم ، ریاضی ، فیزیک و هندسه و پایه یک چیز رو بدونیم می تونیم خیلی چیزها اختراع کنیم ،بدون نیاز به آموزشیهایی مثل گنومن که تک تک چیزهایی که سالها پیش اون طرف کشف کردن و به خورد ما بده و بعدش ما بسازیم و ... همین ... این فایده نداره .. باید دنبال علمش رفت...

من تو این تاپیک سعی می کنم تا اونجایی که می تونم از اینترنت ، از کتابهای مرجع تریدی استفاده کنم و سطح علمی خودم و دیگر دوستان (مخصوصا محمد عزیز ) را بالا ببرم ... تا اینکه بتونیم جوری کار کنیم که نگن از روی آموزشی ساخته ... بگن خودش با طرز تفکر خودش ساخته

من تا حالا شم تریدی را ذره ذره و با تجربیات خودم یاد گرفتم ...

و از الان می خوام به طور مسسم ادامه بدم و به جای استفاده از آموزشیهای خیلی ساده و معمولی

به دنیال کسب علم انیمیشن و دنیای سه بعدی برم ....

به امید فتح قله های دانش ....

(هووف من چقدر زر زدم : دی)
    Last edited by SevenART; 27-04-2010 at 04:37.

8. این کاربر از SevenART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    می دونی تهران کجاست

1 سلام

من همون موقع که گرفتم نصبش کردم
    توش روشش رو گفته بود
    حالا شروع کنیم ممنون می شوم
    راستی یک دیوید ی گرفتم هم مایا 2008 و 2009 و 2010 توش بود من هم مال 2009 که گفته بودی رو نصب کردم حالا بگو
    من در حد خیل کم خیلی خیلیل کم قبلا تریدی مکس کار کردم خیلی خیلی کم

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض

کار کردن با مایا

مایا برنامه قدرتمندی است برای ایجاد طرحهای سه بعدی ،از جمله مدلسازی ، انیمیشن سازی ، جلوه های ویژه ، بازی و شبیه سازی .

کار شما در مایا به طور کلی در دسته بندی های زیر قرار می گیرد :

1- مدلسازی ،Polygons (چند ضلعی ها) ،NURBR و Subdivision Surface مدلهای مختلف هستند که هر کدام نقاط قوت خود را دارند .

• Polygons ، به شما اجازه می دهد که یک مدل چندضلعی ساده با خصوصیت ساختاری بالا بسازید .
    • NURBS ،به راحتی به شما اجازه می دهد که یک سطح صاف ایجاد کنید .سطوحی با کنترل بالا .
    • subdivision surface ، به شما اجازه می دهد سطوحی ایجاد کنید که در مراحل بالاتر با داده های سرباز حد اقل بتوانید آن را ویرایش کنید ،
    2- Charachter riging ، بیشتر انیمیشن ها شامل "کاراکتر"می باشند .کاراکتر مدلهای مفصلی هستند از قبیل انسان ، حیوان ، ربات یا هر چیز دیگری که به وسیله ی مفصل بندی حرکت می کنند . مایا به شما اجازه می دهد که اسکلت داخلی برای کاراکترها تعریف کنید و همچنین به آنها پوست بدهید رای ایجاد حرکات واقعی به همراه تغییر شکل .

3- Animation (پویا نمایی)

4- Dynamics, fluids, ( دینامیک ، ماسعات ) و دیگر جلوه های شبیه سازی ،مایا شامل مجموعه ای جامع از این ابزاها برای شبیه سازی جلوه های جهان واقعی مانند آتش ، انفجار ، مایعات ، مو وخر ،فیزیک برخورد اشیا و ... می باشد .

5-Painting and paint effects. (نقاشی و جلوه های رنگ) ، مایا شامل سیستم باور نکردنی برای استفاده از تبلت (یا ماوس) در یک صفحه بوم دو بعدی که به طور مستقیم در فضای سه بعدی به شکل هندسی تبدیل می شود و امکانات دیگری که بی حد و حصر می یاشد .

6- Lighting, Shading, and Rendering (نورپردازی ، سایه زنی و رندرینگ) هنگامی که شما بخواهید که یک عکس یا یک فیلم از صحنه خود داشته باشید و ارائه دهید از این ویژگی استفاده می کنید .
    Last edited by SevenART; 28-04-2010 at 03:22.

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض The Maya interface

خوب باید بگم ببخشید اشتباه شد اون آموزش یه مقدار سطحش بالاتر بود .. این یکی Basic .. بهتره ..

The Maya interface
    رابط مایا

در حال حاضر که مایا باز است شما در ابتدا باید شکل ظاهری آن را درک کنید .
    بهترین راه برای شروع ، ابتدا یاد گیری ابزارهای اساسی و پس از آن یادگیری ابزارهای اضافی است که شما به آن نیاز دارید .
    آغاز یادگیری تسط بعضی از ابزارهای اصلی :

The Maya workspace
    فضای کاری مایا
    در فضای کاری مایا است که شما بسیاری از کارها را در آن انجام می دهید :

هنگامی که شما برای اولین باز مایا را باز می کنید ، فضای کاری به صورت پیشفرض بر روی پنجره(یا پانل) پرسپکتیو می باشد .
    اجزای دیگر پانل پرسپکتیو:
    - برچسب "persp" که در پایین پانل نمایش داده می شود که نشانگر آن است که شما بر روی پرسپکتیو قرار دارید .
    - منو بار که در سمت چپ بالای پانل قرار دارد . این منو به شما اجازه دسترسی به ابزارها و توابع مربوط به آن پانل خاص را می دهد .
    - شبکه ، که با دو خط متقاطع پررنگ در وسط پانل نمایش داده می شود . این مکان مرکزی به نام "origin" خوانده می شود . origin مرکز جهان سه بعدی مایا است و تمام ارزشهای جهت دار اجسام در این مکان انجام می شود .

-axis indicator در پایین گوشه سمت چپ پانل که نشان می دهد در چه جهتی از x ، y ، z از مایا قرار دارید . این بسیار مفید است برای شما که اولین بار به دنیای تریدی قدم می گذارید . (کلا می تونه به شما کمک شایانی در درک تریدی بکنه .(در مایا AXIS های مختلف به رنگهای مختلف است . X به رنگ قرمز ،Y به رنگ سبز و Z به رنگ آبی می باشد .)
    Main Menu bar
    منوی اصلی
    نوار منوی اصلی در بالای صفحه مایا در زیر نوار عنوان قرار دارد .در مایا منوها گروه بندی شده اند .منویی باز شونده که ابزار و اقلامی را در دسترس شما قرار می دهد که در بالای رابط کاربری قرار دارد .
    قسمتهای منوی بازشونده : Animation, Polygons, Surfaces, Rendering, and Dynamics

شما با انتخاب ماژول مناسب از زیر منو می توانید به منو های مختلفی در منو باز دسترسی پیدا کنید . همانطور که بین ستهای مختلف سوئیچ می کنیدقسمتی از ،سمت راست منو بار تغییر می کند اما قسمت سمت چپ باقی می ماند چون این قسمت برای تمامی ستها مشترک است .سمت چپ منو شاملFile, Edit, Modify, Create, Display, and Window.

1-به طور مثال از منوی کشویی Animation را انتخاب کنید .سمت راست منو تغییر میکند به عنوان مثال Animate, Deform, Skeleton, Skin, and so on, appear. .
    2- با استفاده از مازول انتخاب منو ف منوی چند ضلعیها ( Polygons) را انتخاب کنید .
    3-منوی اصلی در حال حاضر تغییر کرده بر روی Polygons . به طور مثال , Mesh, Edit Mesh, and so on, appear.

2-
    Last edited by SevenART; 04-05-2010 at 16:50.

12. این کاربر از SevenART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    می دونی تهران کجاست

1 سلام

خوب ممنون فهمیدم
    دیگه چه طور ؟
    تمام این چیز های اطراف رو دیدم

با همین ها کار های خفن می کنن دیگه
    چه قدر خوب

14. این کاربر از leon scott kendy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال MB3d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا یه چیزی هم من بگم
    اگه میخوای انیمیشن های فانتزی مثل شرک کار کنی مایا کار کن
    اما اگه میخوای کارهایی مثل spider man و hulk کار کنی اون موقع مکس کار کن که خودت قدرتشو میفهمی
    موفق باشی

16. 2 کاربر از MB3d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •