تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 86

نام تاپيک: همكاري در بزرگترين پروژه برنامه نويسي در تاريخ كشور

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba-design's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    معمولا خونمون هستم

پيش فرض همكاري در بزرگترين پروژه برنامه نويسي در تاريخ كشور

سلام دوستان !
    من چند وقت بود كه به سرم زده سيستم عامل درست كنم !!!!!!!!!!!!!
    البته اين يك هوس نيست ،و اين رو هم ميدونم كه شايد خيلي هاتون (100%) بهم بخنديد ،اما بزاريد براتون يك چيزي رو بگم :
    ببينيد دوستان بايد از يك جا شروع كرد ،مهم استارت است ، يه مثال برنم :
    براي آتش گرفتن يك جنگل وسيع فقط 1 جرقه كافيست.
    ما ميخوايم همين جرقه هرو بزنيم.مگه بيل گيتس چي داشت .باور كنيد اگه ما هر چه پيشرفت نميكنيم به خاطر خودمونه نه ديگران ،نمونش همين خنده اي كه چند لحظه پيش كرديد.
    فكر هام رو كردم من حتما بايد بتونم اين كار رو بكونم و مطمئا هم هست كه ميتونم،
    اسم من رو بخاطر بسپاريد "مجتبي عسگري " و اگه روزي اسم من رو شنيديد ياد اين موقع ها بيوفتيد.
    اگر هم كه نه ،خوب حداقل من سعي خودم رو كردم،
    دوستاني كه ميخواهند به من ملحق بشند بگن ( آشنا به زبان c و دلفي).
    ------------------------------------------------------------------------------------
    نكته كه ميخواستم بگم اينه كه تكامل پله به پله صورت ميگيره و ما هم نميخواهيم بكوب ويندوز xp يا vista بسازيم ما هم مانند بيل گيتس از ساده ترين ها شروع ميكنيم.
    خوب فكر كنيد به حرف هام و خبرم كنيد.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    حالا اگه خودتون رو قبول نداريد باز بشينيد به من بخنديد.

آخر فروم باز rezaete's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    اهواز = اکسین

پيش فرض

با این که برنامه نویسی بلد نیستم اما از این حرکتت پشتیبانی میکنم .

پروفشنال afsoongar_ghadiri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

من هم موافقم

ولی یه چیزی که بین ایرانی ها سخته اینکه کار گروهی انجام بدی

اکه خوب شود همه میگن من هم زیاد کار کرده بودم
    ولی اکه شکست بخور همه میزن تو سر ادم

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    معمولا خونمون هستم

پيش فرض

ممنون دوستان ، سعي كنيد با ما همكاري كنيد.
    براي اولين قدم ابتدا بايد سيستم عامل ها را خوب بشناسيم و وظايف آن ها را بدانيم.
    اگر كسي منبعي سراغ دارد رو كند.
    در ضمن از اساتيد يك سوال دارم آيا ميتوان با دلفي سيستم عامل ساخت،يا همان موضوع هميشگي يعني يك مخلوق نميتواند خالق را بسازد اتفاق ميافتد.
    و با توجه به شناخت بسيار بسيار اندك من در c اما فكر كنم كه c قادر به اين كار باشد.
    و نكته بعدي اينكه من دانشگاه هم نميروم و فقط 15 سالم است.(ولي دلفي را بسيار خوب بلدم و البته در حال يادگيري زبان c هستم)

از همه نكات مهمتر ما الان بايد رو ساخت سيستم عاملي مانند داس فكر كنيم .
    خواهشمند است كه سريعا كساني كه با ما همكاري ميكنند خودشان را معرفي كنند تا تقسيم كار صورت بگيرد
    باتشكر -- و با اميد موفقيت در اين پرو‍ه بسيار سنگين ،همكنون نيازمند دستان شما برنامه نويسان محترم هستيم.

تيم برنامه نويسي و گرافيك irwin

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

من نمي دونم چرا ما ايرانيها وقتي نمي خواهيم كاري رو انجام بديم مي ريم سراغ كارهاي بزرگ.
    اين چه اجباري هست كه بياييم از اول شروع كنيم و اصلا چه اجباري هست كه بياييم تجربه رو تجربه كنيم.
    اين همه سيستم عامل پديد اومد و بيشتر از چند تاييش كاربردي و اقتصادي نشد پس چرا ما بايد بريم از صفر شروع كنيم ؟؟؟ منظورم اين نيست كه كار بدي هست و يا اصلا نريم دنبالش ولي...

ما مي تونيم مثلا يكي از نسخه هاي يونيكس يا لينوكس رو ديگه جواب خودش رو پس داده و هم اينكه رايگان و پايدار و ايمن هست رو بياييم براي كشورمون و براي خودمون بهينه سازي كنيم. مثل خيلي از كشورها و يا شركتهاي بزرگ كه توي دنيا براي خودشون اين كارو كردند و موفق هم بودند.
    طوري بهينه كنيم كه بتونيم روش انواع برنامه هاي مورد نيازمون رو اجرا كنه چه نرم افزارهاي شركتي ( مثل نرم افزارهاي حسابداري و دفتري و... ) و چه نرم افزارهاي خانگي ، واسط كاربري طراحي كنيم كه بشه انواع بازيها رو بشه روي لينوكس اجرا كرد و خيلي از نرم افزارهاي ديگه كه اگه فكرش رو بكنيم كم نيست.

وقتي چيزهاي هست كه هم عملي تر هست و هم بيشتر مورد نياز هست چرا بريم سراغ چيزي كه اصلا ضرورتي نداره و از صفر شروع كنيم و فقط يك تجربه مي تونه بشه، چرا ما ايرانيها فقط خودمون رو قبول داريم و نه كس ديگر رو، اگه واقعا مي خواهيم پيشرفت كنيم از اين طريق هم مي تونيم.
    فرض كه مثل مايكروسافت هم كار كنيم و توي رويايي ترين حالت بتونيم مثل مايكروسافت كار كنيم تازه 25 سال ديگه مي رسيم به الان مايكروساغت كه تازه اين رويايي ترين حالتش هست و اونموقع خدا مي دونه دنيا كجا قرار داره.
    ولي با استفاده از تجربيات سايرين و با استفاده از چيزاهايي كه اونها انجام دادند مي تونيم سريعتر و راحتتر پيشرفت كنيم.
    مگه نه ايمكه همون اروپايي ها و آمريكايي ها از دانش پزشكي ما مثل ابوعلي سينا و ابو ريحان بهره گرفتند و الان به اينجا رسيدند، اگه اونها هم مثل ما مي خواستند از اول علم پزشكي رو ياد بگيرند خيلي عقب تر بودند،

تا كي بايد تجربه رو تجربه كنيم ؟؟؟ 2500 ساله فقط داريم تجربه ديگران رو تجربه مي كنيم ، تا كي ما ايرانيها مي خواهيم همه چيز رو خودمون تجربه كنيم ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    معمولا خونمون هستم

پيش فرض

حرف هاي شما منطقي است و شايد ما هم همين كار رو كنيم اما يه اشكال داره،
    microsoft محصولتش رو تو كنترل داره و در صورت تغيير ويندوز ،اتوماتيك ويندوز را از پا ميندازه.
    اما خوب بهتر به حرف آقا مسعود گوش كنيم،
    در ضمن من نميگم خارجي ها رو قبول ندارم ، ميگم چرا ما نتونيم و اون ها بتونند؟
    پس بنابراين بياييد فكر هامون رو رو هم بزاريم و يكي از ويندوز ها رو بهينه كنيم.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    معمولا خونمون هستم

پيش فرض

آقايون بهتر است دست بكار بشيم ، لطفا در كنار احضار نظر بگيد كه آيا موافقيد ويندوز xp رو تغير بديم.

پروفشنال Morteza_SOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

آقايون بهتر است دست بكار بشيم ، لطفا در كنار احضار نظر بگيد كه آيا موافقيد ويندوز xp رو تغير بديم.
    سلام دوست من خوشم مياد از اين همه اراده كه داري ولي ....
    من حدودا 2 الي 3 سال پيش ويندوز XP رو كامل فارسي كردم ولي آخرش چي شد بعضي برنامه ها به مشكل بر مي خوردن ، بعضي بازي ها و ... كلا همش مشكل بود اگه مي خواي ويندوز بنويسي بدون استفاده از محصولات ديگران (‌ Microsoft‌ ) بسم الله در غير اينصورت اگه مي خواي بري و سورس ويندوز را تغيير بدي سخت در اشتباهي ...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    گیلان _ رشت

پيش فرض

ممنون دوستان ، سعي كنيد با ما همكاري كنيد.
    براي اولين قدم ابتدا بايد سيستم عامل ها را خوب بشناسيم و وظايف آن ها را بدانيم.
    اگر كسي منبعي سراغ دارد رو كند.
    در ضمن از اساتيد يك سوال دارم آيا ميتوان با دلفي سيستم عامل ساخت،يا همان موضوع هميشگي يعني يك مخلوق نميتواند خالق را بسازد اتفاق ميافتد.
    و با توجه به شناخت بسيار بسيار اندك من در c اما فكر كنم كه c قادر به اين كار باشد.
    و نكته بعدي اينكه من دانشگاه هم نميروم و فقط 15 سالم است.(ولي دلفي را بسيار خوب بلدم و البته در حال يادگيري زبان c هستم)

از همه نكات مهمتر ما الان بايد رو ساخت سيستم عاملي مانند داس فكر كنيم .
    خواهشمند است كه سريعا كساني كه با ما همكاري ميكنند خودشان را معرفي كنند تا تقسيم كار صورت بگيرد
    باتشكر -- و با اميد موفقيت در اين پرو‍ه بسيار سنگين ،همكنون نيازمند دستان شما برنامه نويسان محترم هستيم.

تيم برنامه نويسي و گرافيك irwin
    معمولا كسايي كه تازه برنامه نويسي ياد ميگيرند از اين بلند پروازيها ميكنند ، من نمي خوام نا اميدت كنم اما اين كار احمقانه هست ...

نكته اول اينكه با زبان دلفي نمي تونيد سيستم عامل بنويسيد ...

براي نوشتن يك سيستم عامل :
    1. بايد سخت افزارها رو به خوبي بشناسيد ( منظور كارشون نيست ،‌منظور ساختارشونه )
    2. نحوه ارتباط و پشتيباني از سخت افزارها رو بدونيد
    3. حداقل به زبان C++ يا C يا C# و Assembly مسلط باشيد ...
    4. نوشتن سيستم عامل نيازمند گروهي حداقل 100 نفره هست ...
    5. با Kernel ها و نحوه ساخت اونها آشنايي كامل داشته باشيد ...
    و خيلي چيزهاي ديگه ...

با توجه به اين كه ميگي سنت 15 ساله ، اين حرفت طبيعيه ، وقتي با تجربه تر شدي خودت به حرف خودت ميخندي ...

حداقل مشكلي كه هست اينه كه هيچ شركت سخت افزاري نمي ياد سخت افزارهايي متناسب با سيستم عاملي گمنام و نا كارا بسازه ( با توجه به اين كه كشور ما تحريم هم شده )

بهتره منطقي فكر كني و به جاي اين پروژه ، بري سراغ يادگيري بيشتر تا شايد در آينده در همچين پروژه اي شركت پيدا كردي ...
    هيچ وقت فكر نكن يك زبان برنامه نويسي رو خوب بلدي ! ،‌ الآن در سن آرزو به سر مي بري ، بهتره به جاي اين تصميمات بزرگ ، فكر بزرگ تري بكني و طرح ديگه اي رو اجرا كني ...

توضيحات ديگه اي هم بايد ميدادم كه نگفتنشون بهتره ...

موفق باشي ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

حداقل به زبان C++ يا C يا C# و Assembly مسلط باشيد
    عجب...پس تسلط به #C هم جزو ملزومات ساخت سیستم عامل هست؟!

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •