تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشکل ریست شدن کامپیوتر موقع بالا امدن ویندوز

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض مشکل ریست شدن کامپیوتر موقع بالا امدن ویندوز

با سلام
    من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم تا اخرین لحظه به خوبی میاد بالا ولی بعضی مواقع روی صفحه ای که نوشته ولکام وبعضی مواقع هم به محض نمایش دسکتاپ یه دفعه ریست میشه و همینجور یکی دو سه بار ریست میشه تا اینکه درست حسابی میاد بالاو این پیغامو میده :
    your system has recovered from a serious eror
    الان چند روزه اینجوری شده ولی میتونم باهاش کار کنم فقط هر از چند گاهی هنگ میکنه.علتشم فکر میکنم به خاطر این باشه که قبلش دیسک سی کامپیوتر پر شده بود ومن کلین کردمش.حالا چون تازه ویندوز عوض کردم و کلی توش برنامه از سی دیهای قرضی ریختم میخواستم ببینم حل دیگه ای جز عوض کردن ویندوز داره.
    اینم log of ارورها که تو کامپیوتر سیو شده:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    راستی بعد از کلین کردن به خوبی داشت کار میکرد من یه فایل کد ----- از یه سایت معتبر گرفتم ولی وقتی بازش کردم فهمیدم برا ----- خودم نیست فقط اشتباهی روش کلیک کردم چیزی نیومد و بعد بدون صبر کردن دیلیتش کردم و وقتی رو استارت و ترن اف کلیک کردم خیلی دیر وکند اومد واحساس کردم یه چیزیش شده.شایدم مشکل ازکلیک ذو این فایله باشه .
    انتی ویروسم به روزه والانم هیچ ویروسی تو سیستم نیست مطمئنم.

آخر فروم باز winxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام عزیزم این که دیر میاد بالا میتونه از این باشه که یه فایل به explorer چسبیده یا به طور دائم cpu usage را بالا میبره شما میتونی task manager رو اجرا کنی بینی چه پروسه هایی در حال اجرا هستند بعد اسمشون رو تو ریجستری سرچ کنی و ببینی از کجا اجرا میشن و مربوط به چی هستند توی ران تایپ کن msconfig و از تب start up برو همه ی تیک ها رو بردار و سیستم رو ریستارت کن موفق باشی عزیزم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

اولا اینکه چه جوری وارد ریجستری بشم ودوما هم اینکه ایا اگر با system restore کامپیوترو به تاریخ قبل از کلین اپ که حدودا 20 روز پیش میشه برگردونم مشکلی ایجاد میشه.

پروفشنال king emperor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    همه جاي ايران سراي من است

پيش فرض

شما به محض اينكه ويندوز بالا اومد ( دسكتاپ رو ديدين) كليدهاي Ctrl + Shift + Esc را بزن تا task manager بالا بياد بعد ببين كدوم

پرسه از cpu كار مي كشه( من حدس ميزنم Dr_Watson باشه) اسم پروسه را حفظ كن و بعد روش راست كليك كن و end Task را بزن.

بعدش تو run بزن regedit بعدش هم كه ديگه مراحلي كه winxp گفته دنبال كن

موفق باشي.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

14 مشکل مشکل

من یه مشکلی دارم یه صفحه ی آبی میاد بعد یه دفعه کامپیوتر ریستارت می شه

آخر فروم باز DrXoX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـــــــهران پلاک 0 اسمم:محمد

پيش فرض

من یه مشکلی دارم یه صفحه ی آبی میاد بعد یه دفعه کامپیوتر ریستارت می شه
    سلام

دوست عزیز برای پرسیدن سوال بهتره تاپیک جداگانه باز کنید .

چه موقعی این صفحه آبی میاد ؟
    موقع بازی ؟

در کل چند تا علت اصلی داره

1-مشکل در پاور سیستم و کمبود ولتاژ برای تغذیه قطعات سیستم این مورد موقعی اتفاق میفته که پاور شما برند مناسبی نباشه و همین طور اگر چند سال از خرید پاور گذشته باشه ، توان پاور کم شده.

2-مشکل در رم های سیستم . شما اگر 2 یا بیشتر رم دارید ، بهتره رم ها رو تک تک تست کنید و ببینید باز هم این صفحه آبی میاد یا خیر

3-مشکل دمای بالای Cpu ، شما بهتره با نرم افزارهایی که وجود داره دمای CPU رو چک کنی (از داخل بایوس هم میشه) ببین رو چنده دمای CPU

در کل: پیشنهاد می کنم در انجمن سخت افزار سوالت رو مطرح کنی + تمام قطعات سیستمت رو بنویسی تا بهتره بشه راهنمایی کرد.

موفق باشید

داره خودمونی میشه smaxc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز

من هم همین مشکل شما رو داشتم ولی مشکل ویندوز هستش مال من که اینطور بود چون دو تا ویندوز روی سیستم داشتم یکی همین طوری شد علتش هم این بود که توی ویندوز ریسنارت نابجا کردم و فایل ویندوز پرید
    من مثل شما اول گفتم شاید عیب سخت افزاری باشه اما با کمی تامل فهمیدم که مشکل از فایل های sys ویندوز هست
    شما یک کار کنید اگه جواب نداد به من پیام بدهید تا راهنماییتان کنم
    ببین دوست عزیز شما با حالت safe mod ویندوز رو بیار بالا . به این صورت که موقع ای که خواستید ویندوز رو انتخواب کنید کلید
    f8 سپس حالت safe mod رو انتخواب کنید . اگر تونستید ویندوز رو بیارید بالا که دستورات زیر رو در run ویندوز بنویسید مشکل حل میشه . ولی اگر نتونستید و دوباره اون صفحه آبی اومد انوقت شک نکن که مشکلت سخت افزاری هست 70 درصد هم از رم هستش . مخصوصا این جنس های چینی درکل اگر وقتی وارد ویندوز شدی در حالت سیف مد این دستور رو تو ران بنویس و
    حتما سی دی اون ویندوزی را که هم نصب کردی تو سی دی رام بگذار بعد خودش مشکلات سیستم رو حل میکنه

تو run اینو بنویس»
    sfc /scannow

این دستور باعث میشود که ویندوز سیدی نصب خود را از شما بخواهد و با چک کردن فایل های خود با فایل های اصلی فایلهای خراب خود را شناسائی کرده و آنها را با نسخه اصلی عوض کند البته این دستور سوئیچ های دیگر هم دارد:
    /sccannow چک کردن فوری فایلها برای عیب یابی فوری کافی می باشد
    /scanone چک کردن فایلها در راه اندازی مجدد انجام میشود
    /scanboot در زمان راه اندازی تمام فایها را چک میکند
    /revert جستجو را به تنظیمات پیش فرض بر میگرداند .

راستی من به عنوان یک دوست میگم اصلا اینDr_Watson رو نصب نکن چون ویندوز های ایران کرک شده هستش و کلا سیستمت رو داغون میکنه به احتمال 90درصد اون فایل ویندوزت شما رو پرونده

موفق باشید

پروفشنال omidbooter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

من که مردم از این مشکل ولی علت ها شو پیدا کردم بعد از4 سال دست و پنجه نرم کردن

خمونطور که دوستان گفتن چند علت داره که به دو دسته تقسیم میشه
    1سخت افزاری که شامل مشکل در هاردو رم و بعضی مواقع پاور

که مثلا بعضیمواقع یه برنامه یا ویندوز یا بازی نصب میکنید که فراتر از قطعات شما هست این ارور میاد که نشون میده سیستمتون کشش نداره

2نرم افزاری هست که به نظرم 70% این ارور ها لاقل واسه من نرم افزاری بوده و باز بیشترش از ویندوز بوده که الان در به در دنبال ویندوز بدون دست کاری هستم

شما نسخه ویندوزتو عوض کن حتی اگه مثلا اکس پی داری سون نصب کن احتمالا حل یشه

رجیستری هم خیلی میتونه دخیل باشه که همیشه وقتی ویندوزتون خوب کار میکنه و تازه نصب کردین که بک اپ بگیرین که اگه مشکل پیش اومد از اون استفاده کنین
    نحوه بکاپ گیری هم اینطوریه که
    تو run میزنی regedit بعد5 تا شاخه میبینید که بالای اونها نوشته my computer رو خود my computer یه کلیک کنید تا انتخاب بشه بعد از گزینهfile رو export کلیک کنید یه پنجره باز میشه مسیر ذخیره بک اپ رو انتخاب کنید بعدok بزنید.برای اجرای بک اپ هم در موقع لزوم روش دابل کلیک کنید و yes بزنید.

نرم افزارهای تعمیر رجیستری هم خیلی خوب هستن که اسفاده کنید مثل رجیستر مکانیک که هر چند روز رجیستری رو چک کنید.

امیدوارم بدرد بخوره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با سلام
    مدتي است كه هنگام روشن كردن كامپيوتر پشت سرهم ريستارت ميكنه حتي قبل از اينكه به استارت ويندوز برسه حدودا 5 يا 6 بار همان اول و بعد از آن كم كم موقع بالااومدن ويندوز هم چند بار ريستارت ميكنه و بعد از اينكه كاملا بالا آمد و سيستم گرم شد به هيج عنوان ريستارت نميكنه و كاملا خوب كار ميكنه يعني اين مشكل موقع سرد بودن سيستم انجام ميشه رم دستگاه رو عوض كردم دوباره ويندوز نصب كردم اما با اين مشكل به قوت خودش باقيه لطفا راهنمايي كنيد

حـــــرفـه ای ask_bl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با سلام
    مدتي است كه هنگام روشن كردن كامپيوتر پشت سرهم ريستارت ميكنه حتي قبل از اينكه به استارت ويندوز برسه حدودا 5 يا 6 بار همان اول و بعد از آن كم كم موقع بالااومدن ويندوز هم چند بار ريستارت ميكنه و بعد از اينكه كاملا بالا آمد و سيستم گرم شد به هيج عنوان ريستارت نميكنه و كاملا خوب كار ميكنه يعني اين مشكل موقع سرد بودن سيستم انجام ميشه رم دستگاه رو عوض كردم دوباره ويندوز نصب كردم اما با اين مشكل به قوت خودش باقيه لطفا راهنمايي كنيد
    تاپیک قدیمی!!!
    تاپیک جدید بزنین

بسته شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •