تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 40

نام تاپيک: شکر در باک بنزین

داره خودمونی میشه Iran.pars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض شکر در باک بنزین

سلام
    من که هرچی گشتم نتونستم بفهمم چه اتفاقاتی میفته که شکر تو باک بنزین ماشینو خراب میکنه؟!
    تورو خدا یکی توضیح بده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

مدیران محترم اجازه بدید کمک کنم من برق کار خودرو هستم

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

مدیران محترم اجازه بدید کمک کنم من برق کار خودرو هستم
    من میخواستم جواب بدم که با پست شما مواجه شدم!
    منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم...

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

2

من میخواستم جواب بدم که با پست شما مواجه شدم!
    منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم...
    اون دوستمون رفت که بیاد
    لطفا خودتون جواب بدید

داره خودمونی میشه bahman-v's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

آخر معلوم نشد شکر در باک بنزین باشه چه اتفاقی میافته؟

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

من تجربه این کار را نداشتم و نمیدونم دقیقا چی میشه..شنیدم که مشکل بوجود میاره اما چطوری نمیدونم..اما میشه بر اساس فرضیه یه سناریو برای این قضیه در نظر گرفت.
    بنزین به دلیل حلال بودن قوی احتمالا شکر را هم خیلی راحت در خودش حل میکنه.حالا اگر از فیلتر بصورت حل نشده بخواد بگذره که مشکله اما کم کم حل شده و وارد کاربراتور میشه.چون دمای بنزین کم بوده و هنوز مشتعل نشده پس اتفاقی رخ نمیده اما به محض اشتعال شکر بصورت یک ماده خارجی توی بنزین در این اشتعال خودشو نشون داده و احتمالا درجه اکتان را تغییر میده(این دیگه به مباحث پیچیده شیمی مربوط میشه که باید عملا در آزمایشگاه انجام بشه)در این مرحله حرارت شدید احتراق باعث تبلور و یا شاید بازگشت شکر از حالت محلول در بنزین به حالت کارامل مانند یا چیزی شبیه ان بشه.(مثل زمانی که یک شربت غلیط شکر را حرارت بدیم تا به شکل کارامل قهوه ای در بیاد).این کارامل کم کم در اتاق انفجار و سر پیستون و اطراف سوپاپها و حتی خود شمع جمع شده و رسوب میکنه و به شکل سوخته و ذغال در میاد.در این حال به احتمال زیاد از قدرت موتور شتاب ماشین کم میشه و اگر ادامه پیدا بکنه ممکنه چیزی شبیه به خفگی یا احتراق ناقص هم بوجود بیاد.
    البته تمام اینها یه تئوری بود چون من عملا نه دیدم و نه انجام دادم.فکر نمیکنم کسی هم انجام داده باشه مگر اینکه بر حسب اتفاق این قضیه رخ بده و به صورت تجربی نتیجه را متوجه بشن.
    امیدوارم جناب bmkr اگر تجربه عملی دارن برای همه توضیح بدهند

7. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

والا یکی از دوستان تکنسین تعمیرات موتور هواپیما بود ( از اون هواپیماهایی که برای سم پاشی و اینا استفاده میشه )
    یه بار با یکی لج افتاده بود و به گفته خودش میخواست پدر و مادر طرف رو بیاره جلو چشش...
    تهدید میکرد که میرم تو باک ماشینش شکر میریزم! و اگر تو باک ماشین شکر بریزن باید موتور ماشین دور انداخته بشه و به هیچ عنوان نمیشه موتور رو درست کرد!
    حالا دیگه اینکه شکر ریخت و نریخت و... رو ما خبر نداریم

کـاربـر بـاسـابـقـه mohsen_gh1991's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    در جای خشک و خنک، دور از دسترس اطفال

پيش فرض

والا یکی از دوستان تکنسین تعمیرات موتور هواپیما بود ( از اون هواپیماهایی که برای سم پاشی و اینا استفاده میشه )
    یه بار با یکی لج افتاده بود و به گفته خودش میخواست پدر و مادر طرف رو بیاره جلو چشش...
    تهدید میکرد که میرم تو باک ماشینش شکر میریزم! و اگر تو باک ماشین شکر بریزن باید موتور ماشین دور انداخته بشه و به هیچ عنوان نمیشه موتور رو درست کرد!
    حالا دیگه اینکه شکر ریخت و نریخت و... رو ما خبر نداریم
    اتفاقا دیشب یه جایی سر همین موضوع بحث داشتیم...میگفتن اگه تو بنزین شکر بریزی دانه های شکر میرن تو یاتاقانها رسوب میکنن و باعث میشن که موتور گیرپاژ کنه. البته فک کنم اگه تو روغن موتور هم شکر بریزیم باز هم همینجور مشکل ساز میشه.

10. این کاربر از mohsen_gh1991 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یعنی یه حالت چسبندگی بسیار قوی..این میتونه خودش یه فرمول سری برای تولید یه چسب سوپر قوی باشه!تنها یه راه هست.اگر کسی ماشین داره که میخواد تحویل بده اوراقی قبلش این آزمایش را روش انجام بده و بعد موتور را اوراق بکنه ببینه چی شده...

12. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

شکر واسه اینکه خیلی سریع با بنزین حل میشه خطرش زیاده اما اگه ماسه بریزیم تو باک ماشین به خاطر سنگین بودنش ته باک ته نشین میشه و به اندازه شکر خطر نداره . شکر وقتی با بنزین ترکیب بشه همراه با بنزین شروع میکنه به حرکت اولین جایی که میره تو پمپ بنزینه که بنزینو به سمت موتور پمپ میکنه و باعث رسوب تو پمپ میشه و از کار میندازتش (البطه به محض ورود این کارو نمیکنه) بنابر این وقتی وارد کاربراتور یا انژکتور میشه در اونم رسوب میکمه و اونم نابود میکنه
    کلا یه انژکتور یا کاربراتور با پمپ بنزین باید بخری تازه تو موتور هم رسوب میکنه
    خدا سر کافر نیاره

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •