تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: |"" رايانه براي کارهاي سه بعدي بسازين ""|

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    -^.

پيش فرض |"" رايانه براي کارهاي سه بعدي بسازين ""|

به نام خدا
    خيلي وقت بود که ترجمه نکرده بودم ، دنبال يه مقاله درست و حسابي مي گشتم که هفته پيش يا 2 هفته پيش اين مقاله "رايانه براي کارهاي سه بعدي بسازين "برام ايميل شد
    نويسندش هم که آقاي Austris هست يکي (به نظر من) از برترين 3d کارهاي دنيا و بنده خیلی ارات خاصی بهش دارم
    خب زياد معطلتون نکنم بريم سراغ ترجمه . اين ترجمه ، ترجمه خط به خط نيست . صد در صد اشکالاتي داره که اگه بهم بگين خيلي خوشحالم مي کنه و همين طور درستش مي کنم تا کسي اشتباه نکنه ...
    ------------------------------------
    براي انتخاب يه سيستم هيچ محدوديتي نيست و هر کسي بر اساس توانايي مالي و نيازي که به سيستم داره اون رو انتخاب مي کنه .
    موضوعي که هميشه در موقع انتخاب يه سيستم پيش مياد اينکه همين الان بخرم يا صبر کنم تا نوع جديدش مياد بيرون بخرم. بهترين چيزي که توي سپتامبر ميشه گرفت Ivy Bridge-E 6 core هست يا اينکه صبر کنيم تا سال ديگه و Haswell-E 8 core بگيريم .هميشه شما بايد مزاياي صبر کردن رو بسنجين ببينيد ارزشش رو داره توي اون زمان با همون سيستم ضعيفتون کار کنيد يا نه . در نهايت اين ميشه که شما همش دنبال يه چيز سريع تر هستين و اگر من هنوز صبر ميکردم الان داشتم با Pentium 2 کار مي کردم .
    4930k Ivy Bridge-E ماه سپتامبر بيرون مياد يعني (10 شهريور 92 ) که خيلي گرونتر و البته کمي سريعتر نسبت به Haswells هست پس اين رده.
    پردازنده هاي 8 core هم تا سال آينده ميان پس اين هم رده.
    بنابراين ارزشش رو نداره که چند ماه صبر کنيم براي اين حاشيه ها يعني 10 درصد سرعت بيشتر پس تمام تمرکزمون رو مي زاريم روي تکنولوژي هايي که الان هستن .
    ------
    اول از همه پول ^.^ من بهتون پيشنهاد سيستم هاي گرون رو مثل flashy boxx workstations يا dual xeon monsters مال شرکت دل يا اچ پي رو نمي دم و خودم يه سيستم مي بندم که خيلي گرون نباشه حدود 1500 يورو (اصلا گرون نيست :دي اگه يورو رو 4000 تومن بگيريم ميشه 6 ميليون که اين سيستم چيزي حدود 1200 يورو در اومده ميشه 4 ميليون و 800 هزار تومن)

CPU: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    يک سي پيو سريع مهم ترين چيز براي کار هاي سه بعدي هست هرکسي ارزو داره که سرعت رندرش سريع باشه .
    amd تاکنون توي اي سون ها عقبه پس اينتل انتخاب اول من خواهد بود .
    قابل توجه است که پردازنده 2 ساله ي 3930K 6 core کمي سريع تر هست اما قيمتش 2.5 برابر اين سي پيو هست . من به شخصه فکر مي کنم ارزش هزينه اضافي رو نداره .
    من اين پردازنده رو حدود 4 تا 4.3 گيگاهرتز اورکلاک مي کنم که که در اين صورت مقدار پاور بيشتري نياز داره .
    پردازنده haswell بد نام به دماي زياد حتي در مورد سرعت هاي نرمال خودشون هست ، بنابراين من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (با اين روش دماش رو بهبود مي بخشم و بالاترين اور کلاک رو انجام ميده) و از خمير حرارتي بهتري نسبت به چيزي که از کارخونه بدستمون مي رسه استفاده مي کنم.
    **اين کار گارانتي رو باطل ميکنه پس پيشنهاد نميشه **

CPU Cooler: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سرد کننده خوب يکي مهم ترين موارد هنگام اورکلاکينگ هست بنابراين من گدا بازي در نميارم و يه NH-D14 که يکي از برترين سرد کننده هاي حال حاضر هست رو مي خرم :دي .
    اگه نمي خواين اور کلاک کنيد از همون سرد کننده خود سي پيو استفاده کنيد .

Motherboard: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    انتخاب يه مادر بود مي تونه گيج کننده باشه تا زماني که انتخاب هاي زيادي براي شما موجود باشه .من فکر مي کنم يه برند قابل اعتماد که شما اعتماد کنيد و يک مدلي انتخاب کنيد که تمام نياز هاي شما رو برطرف کنه و اندازه پول جيبتون باشه بايد انتخاب بشه.

Memory: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ما مي دونيم که مادربود چهار تا جاي رم داره که ما قراره همشون رو پر کنيم من تجربه هاي زيادي در گذشته در مورد داشتن رم کم داشتم حتي با داشتن 16 گيگ بنابراين ديگه نمي خوام همچين مشکلي داشته باشم.
    اگه شما مي خواين 16 گيگ اضافه کنيد از 2 تا 8 گيگ استفاده کنيد تا بعدا بتونيد 2 تا 8 گيگ ديگه اضافه کنيد اگه 4 تا 4 گيگ اضافه کنيد و بعدا بخواين افزايش بدين معلومه که رم هاي قبلي ارزشي ندارن.
    من براي اينکه بتونم رم هام رو کنار خنک کننده سي پيو جا بدم از low profile ram استفاده مي کنم که توي محاسبات خيلي فرق ندارن.
    اين پيج رو ببنيد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    رم هاي معمولي نميشه استفاده کرد بايد از رم هاي کوچيک استفاده کرد يا همون low profile ram .

HDD: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] براي سيستم و نرم افزار ها +
    4x2TB [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    هارد هاي جامد يا ssd و سريع واقعا براي سيستم متفاوت هستند . 128 براي سيستم کافيه.
    براي فضاي ذخيره سازي ما هارد با ريد 10 + قابل اعتماد بودن مورد نظرمون هست . ممکنه که بدرد نخور باشه اما مي خوام در مورد ديتاهام خيالم راحت باشه البته بديهي است که بکاپ گرفتن در يه فضاي خارجي (external) بهتره . Amazon Glacier به نظر ميرسه که يه هزينه ي منطقي باشه .
    همه ي HDDs ها دير يا زود دچار شکست ميشن .

GPU: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    من قرار که از کارت گرافيک قبليم روي سيستم الان هم دوباره استفاده کنم . اما اگه نداشتم سراغ گزينه هايي مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (تست شده و کاملا سازگار با ماري (Mari)) يا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (گرونه اما بايد کارايي خوبي با نرم افزار هاي سه بعدي داشته باشه.)
    براي قيمت هاي بالاتر مي تونيد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] / [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو انتخاب کنيد .

PSU: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    يه پاور با کيفيت نياز هست تا از کامپيتور شما محافظت کنه. من تا حالا 2 تا ارزون رو در گذشته سوزوندم ، احساس خوبي نداره وقتي دود داره از کيس گرون قيمتتون بيرون مياد.
    اين منبع تغذيه از مودل modular هست پس من هر کابلي که نياز داشته باشم استفاده مي کنم .
    براي اينکه بدونيد چقدر به پاور احتياج دارين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنيد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---
    دوستان نظراتتون رو بگین و اگه پیشنهادی داشتین همینجا قرار بدین .

یا علی

2. 8 کاربر از Lord-Voldemort بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •