تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: نصب ns در suse

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    یه جایی همین ورا

11 نصب ns در suse

سلام به همه دوستان خسته نباشید.
    من ns رو روی suse نصب کردم بعد از اجرای تابع validate یک سری کارها رو باید انجام میدادم یعنی یک سری directories رو به enviroment PATH و یک سری دیگر را به enviroments دیگر اضافه کنم .اما من نمی دونم این enviroments کجاست و طریقه اضافه کردن یک ادرس بهشون چه جوری. ممنون میشم راهنماییم کنید. در ضمن من از linux چیزی سر در نمی یارم
    یه سوال دیگه . من نمیتونم sax2 یا ghraphics card and monitor رو از yast باز کنم .چه کار کنم؟

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    راستش دقیقا منظورتون رو نگرفتم !
    برای مقدار دهی یک متغییر در متغییر های موجود شل (محیطی) کافی هست عبارتی رو با علامت مساوی به یک اسم نصبت بدی . برای مثال
    "x='ls -l
    حالا متغییر x رو می تونی با تابع echo به همراه علامت $ ببینی . کلا برای دسترسی باید از $ استفاده کنی . و ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    یه جایی همین ورا

پيش فرض linux

salam
    Please put /root/ns-allinone-2.29/bin:/root/ns-allinone-2.29/tcl8.4.11/unix:/roo
    t/ns-allinone-2.29/tk8.4.11/unix
    into your PATH environment; so that you'll be able to run itm/tclsh/wish/xgraph.

IMPORTANT NOTICES:

(1) You MUST put /root/ns-allinone-2.29/otcl-1.11, /root/ns-allinone-2.29/lib,
    into your LD_LIBRARY_PATH environment variable.
    If it complains about X libraries, add path to your X libraries
    into LD_LIBRARY_PATH.
    If you are using csh, you can set it like:
    setenv LD_LIBRARY_PATH <paths>
    If you are using sh, you can set it like:
    export LD_LIBRARY_PATH=<paths>

(2) You MUST put /root/ns-allinone-2.29/tcl8.4.11/library into your TCL_LIBRARY environmental
    variable. Otherwise ns/nam will complain during startup.

(3) [OPTIONAL] To save disk space, you can now delete directories tcl8.4.11
    and tk8.4.11. They are now installed under /root/ns-allinone-2.29/{bin,inclu de,lib}

After these steps, you can now run the ns validation suite with
    cd ns-2.29; ./validate

Problem: Things built OK but don't run because of missing shared libraries (for example, you get the message "can't load library 'libotcl.so'" or "fatal: libotcl.so: can't open file: errno=2" [from Solaris]) or "libotcl.so can not open shared object file: No such file or directory".
    Solution: Many systems require that you do something special when installing new shared libraries. Shared-library loading is system-dependent, so consult the man page for ld(1) on your system. On many systems the program ``ldd'' can be used to diagnose shared-libary problems.
    A couple of hints: many systems require that you set the environment LD_LIBRARY_PATH to specify where to look for shared libraries. So if (let's say), you get the above error with otcl shared library (libotcl.so), you should append the path to your libotcl.so (which typically would be in the directory you have installed and built otcl) to the LD_LIBRARY_PATH macro in your .cshrc file. Other systems require that you run ldconfig when using new libraries.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    اولین و مهمترین نکته که یادم رفت بگم ! اینه که سوسه تاپیک جدا داره ! باید اونجا می فرستادید . ادامه بحث رو هم اگر ممکن هست اونجا ادامه بدبد .
    سه حالت احتمالش بیشتره ! یا در نصب برنامه مشکلی بوده و برنامه درست نصب نشده !
    یا سایر کتابخانه ها و ابزار مورد نیاز نیست یا با نرم افزار موجو مشکل داره ! مثلا از لحاظ ورژن یا ...
    یا اینکه تنظیماتش رو درست انجام ندادی . خودش گفته چطوری نتغییر های محلی رو ست کنی :
    export LD_LIBRARY_PATH=<paths>
    مستنداتش رو خوب و بادقت بخون و جلو برو .
    و اگر مشکلی بود در تاپیک مخصوص سوسه مطرح کن تا بقیه دوستان هم نظراتشون رو بگن

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از شما بیاضی جان
    فکر نمی کنم این سوال ربطی به suse داشته باشه (داره؟)
    عنوان تاپیک اشتباهه
    اگر می دونستم چی خوبه حتما عوضش می کردم
    و اون پست شما در تاپیک suse رو هم پاک کردم
    همینجا ادامه بدید

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    یک قسمت از سوالشون در مورد سوسه بود ! شاید باید دو تا تاپیک می زدنید ! خلاصه چون من اسم سوسه رو دیدم اینو گفتم !!!

یه سوال دیگه . من نمیتونم sax2 یا ghraphics card and monitor رو از yast باز کنم .چه کار کنم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام.
    برای نصب ابزار ان اس یا ns بر لینوکس سوزی یا Suse من چند تا ویدیو درست کردم. امیدوارم که به درد بخوره

Install NS-3.16 on Open Suse 12.2 - Part1 - Install Open SuSe 12.2 on VM-Ware
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Install NS-3.16 on Open Suse 12.2 - Part2 - Install Prerequirments Package for NS-3.16

Install NS-3.16 on Open Suse 12.2 - Part3 - Install NS-3.16 and Run Examples

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •