تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 77

نام تاپيک: كلك هايي كه در علا الدين هنگام خريد گوشي ميزنند.

داره خودمونی میشه kamran_dotnet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض كلك هايي كه در علا الدين هنگام خريد گوشي ميزنند.

دوستان چند نكته مهم بود كه گفتم به اشتراك بزارم تا همه هنگام خريد از علا الدين بدونيد:

1- كلكي كه فكر كنم باهاش اشنا باشيد و تازگي مد شده اينه كه يه قيمتي هنگام فروش ميدن.بعد موقع فاكتور زدن چيزي به اسم "گارانتي نرم افزار" ازتون ميگيرن و مبلغي رو هم جداگونه ازتون به خاطرش مي گيرن.هزار جور هم با كلمات بازي ميكنن.مثلا ميگن اگر اين كار رو نكنيم بعد از سه ماه ديگه نميشه آپديت كرد يا نميشه برنامه ريخت و از اين چرت و پرتها
    كلا گوشي به هيچ عنوان به هيچ برنامه اي نياز نداره و خودتون ميتونيد برنامه بريزيد.
    (اين كلك تقريبا توي 95 درصد مغازه هاي الائ الدين جا افتاده و داره اعمال ميشه.)
    قانونا اين كار اجبار به فروش جنس ديگري با يك جنس هست و جرم حساب ميشه .

2- فروش گارانتي غير اصل.كارتهايي با شكل كاملا مشابه گارانتي اصلي هست و به اسم گارانتي اصلي مي فروشن.در صورتي كه چنين چيزي ديديد كافيه كه گوشي رو به اتحاديه مخابرات ببريد و شكايت كنيد و بسيار سريع مبلغتون تمام و كمال پس داده ميشه.
    (اگر گوشي بدون گارانتي هم بخريد و توي فاكتور شماره IME رو بنويسه، ميتونيد در صورت معيوب بودن شكايت كنيد گوشي رو پس بديد و مبلغتون رو بگيريد.به نوعي گارانتي محسوب ميشه :دي)

3- هنگام خريد گوشي ميگن مثلا رنگ سفيد اين گوشي 510 تومنه و رنگ مشكي 540
    بعد كه جعبه رو باز كردن و ميخوايد پول بديد ميگن نه ما چنين چيزي نگفتيم و شما برعكس برداشت كرديد.اين سفيد كه شما برداشتيد 30 تومن گرونتره.شما هم مجبوريد چون گوشي رو باز كرديد 30 تومن اضافه پول بديد.

4-هنگام خريد گوشي فاكتور كاملا سربرگ مغازه باشه و مهر مغازه بخوره.توي فاكتور ساعت خريد رو بنويسه و بگه تا 24 ساعت در صورت اشكال داشتن گوشي ميتونيد گوشي رو به مغازه برگشت بديد.(چون مطمئن باشيد در غير اين صورت بايد گوشي نو رو ببريد گارانتي)

دوستان اگر كلك هاي جديدي از موبايل فروشها مي دونيد اينجا بزاريد تا توي پست اول ويرايش كنيم.
    مديريت محترم اگر لطف كنيد تاپيك رو مهم كنيد و يا متون اين تاپيك رو در قالب يك تاپيك جديد و با تجربه خودشون، به صورت يك تاپيك جديد ايجاد كنند تا دوستان گول كلاه بردارها رو نخورن.

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به آقا کامران
    مرسی مطلب قشنگی بود
    و این که در هر صورتی دیدید قیمت رو خیلی پایین میگند یعنی نقشه ای دارن و کاسه ای زیر نیم کاسشونه
    مخصوصا سر گوشی های مید رنج که فقط فکر کنم پول کاتالوگ رو ازتون نمیگیرند

3. 5 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

من تو تهران نیومدم که بخرم اما کلک هایی که دیدم ایناس....
    1-فروختن موبایل به قیمت بیشتر به بهانه ی نرم افزار که خیلی زیاد شده....مثلا گوشی 300 تومنه و میگه مثلا این گوشی که ما داریم 330 تومنه ولی هزارتا نرم افزار ریختم توش و این حرفا.....اصلا باور نکنید.90 درصدش نرم افزار های بیهودس

2-یکی از اون شاگردا یا فامیلاش رو میاره تو مغازه به عنوان مثلا مشتری که میگه من کل این بازار رو گشتم و این آدم مطمئنیه و این حرفا...این جور آدما برای جو دادن هستن پس بهتره از این مغازه ها اصلا خرید نکنین....

3-موقع چک کردن سریال گوشی میگن 4 رقم آخر رو چک کن.... حتما حتما همه ی رقم ها رو چک کنین.... حتی بعضیا یه سری برچسب های بیخود میزنن روی جعبه تا رقم های اول سریال رو بپوشونه لذا حتما مراقب باشید که تمامی سریال های گوشی از جمله سریال درون گوشی و پشت گوشی ،روی جعبه و لزوما کارت گارانتی یکی باشه....

4-همون جا قبل قرار دادن شما در عمل انجام شده بهش بگین که میخواید گوشی رو چک کنین...
    چون اکثرا تا شما میگید گوشی رو بیار ببینم بعد از این که گوشی به دستشون رسید سریعا هرچی برچسب و اینا روش هست رو میکنن و آخرش میگن مگه میتونی نبری؟من همه جاش رو باز کردم و این حرفا.... حتما قبلش باهاش طی کنین....

5-تحت تاثیر حرفای فروشنده قرار نگیرید.... اگه مثلا خشی روی بدنه دیدید و فروشنده گفت چیزی نیست بدونین که اون به فکر سود خودشه.....یا مثلا اگه یه ایراد نرم افزاری دیدین اصلا زیر برا حرف فروشنده نرین و گوشی رو پس بدید....

6-موقع چک کردن فروشنده ها شروع میکنن به بحث های جانبی کردن و از مزایای گوشی میگن... شما کار خودتون رو بکنید و فقط حرفاش رو تایید کنید....

7-گرچه من هم اولین بار که خواستم تمام این کار ها رو تو مغازه انجام بدم یکم استرس داشتم اما بدونین که این حق شماست که در ازای پولی که میدید بهترین انتخاب رو بکنید....بعد از مدتی عادت میکنید...سعی کنید پر رو باشید

8- تنهایی به خرید نرید...یکی از دوستاتون یا آشنایان رو با خودتون ببرید... این جوری حواستون بیشتر جمع میشه...

9-و نکته ی آخر اینکه دقت به معنای بدبینی نیست.... بدبین نباشید بلکه هوشیار باشید/....
    Last edited by M A M M U T; 30-06-2011 at 08:41.

آخر فروم باز farhooode's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

مهم ترین موضوع اینه که حتی با کارت خرید کنید اگر به مشکل برخورد کردید رسید قبض کارت شما سندی باشه واسه شکایت از مغازه

6. 8 کاربر از farhooode بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من تو تهران نیومدم که بخرم اما کلک هایی که دیدم ایناس....
    1-فروختن موبایل به قیمت بیشتر به بهانه ی نرم افزار که خیلی زیاد شده....مثلا گوشی 300 تومنه و میگه مثلا این گوشی که ما داریم 330 تومنه ولی هزارتا نرم افزار ریختم توش و این حرفا.....اصلا باور نکنید.90 درصدش نرم افزار های بیهودس

2-یکی از اون شاگردا یا فامیلاش رو میاره تو مغازه به عنوان مثلا مشتری که میگه من کل این بازار رو گشتم و این آدم مطمئنیه و این حرفا...این جور آدما برای جو دادن هستن پس بهتره از این مغازه ها اصلا خرید نکنین....

3-موقع چک کردن سریال گوشی میگن 4 رقم آخر رو چک کن.... حتما حتما همه ی رقم ها رو چک کنین.... حتی بعضیا یه سری برچسب های بیخود میزنن روی جعبه تا رقم های اول سریال رو بپوشونه لذا حتما مراقب باشید که تمامی سریال های گوشی از جمله سریال درون گوشی و پشت گوشی ،روی جعبه و لزوما کارت گارانتی یکی باشه....

4-همون جا قبل قرار دادن شما در عمل انجام شده بهش بگین که میخواید گوشی رو چک کنین...
    چون اکثرا تا شما میگید گوشی رو بیار ببینم بعد از این که گوشی به دستشون رسید سریعا هرچی برچسب و اینا روش هست رو میکنن و آخرش میگن مگه میتونی نبری؟من همه جاش رو باز کردم و این حرفا.... حتما قبلش باهاش طی کنین....

5-تحت تاثیر حرفای فروشنده قرار نگیرید.... اگه مثلا خشی روی بدنه دیدید و فروشنده گفت چیزی نیست بدونین که اون به فکر سود خودشه.....یا مثلا اگه یه ایراد نرم افزاری دیدین اصلا زیر برا حرف فروشنده نرین و گوشی رو پس بدید....

6-موقع چک کردن فروشنده ها شروع میکنن به بحث های جانبی کردن و از مزایای گوشی میگن... شما کار خودتون رو بکنید و فقط حرفاش رو تایید کنید....

7-گرچه من هم اولین بار که خواستم تمام این کار ها رو تو مغازه انجام بدم یکم استرس داشتم اما بدونین که این حق شماست که در ازای ولی که میدید بهترین انتخاب رو بکنید....بعد از مدتی عادت میکنید...سعی کنید پر رو باشید

8- تنهایی به خرید نرید...یکی از دوستاتون یا آشنایان رو با خودتون ببرید... این جوری حواستون بیشتر جمع میشه...

9-و نکته ی آخر اینکه دقت به معنای بدبینی نیست.... بدبین نباشید بلکه هوشیار باشید/....

این واقعا نکته کلیدی در هر نوع خریده...من خودم کلا خجالت می کشم این موقع ها!! انگار بیشتر طرف فروشندم تا خودم!! بعدش که میام بیرون میگم کاش فلان کارو می کردم...

8. 6 کاربر از malkemid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ورزش mohammad_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیای زیبایم

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    منم تایید میکنم.متاسفانه بازار گوشی یکی از بدترین بازارهای فروش در ایران هستش.
    کلا دوتا کار اساسی انجام بدید بهترین نتیجه رو می گیرید:

1.اصلا به حرفهای فروشنده توجه نکنید!

2.قبل از خرید در مورد مدلهای مدنظرتون خوب تحقیق کنید تا کاملا بدونید دنبال چی هستید و بتونید خیلی راحت مرحله اول رو رعایت کنید.

یه چیز دیگه اینکه اصلا از جلوی در،طبقه اول و گاها دوم علائدین به هیچ عنوان خرید نکنید.

10. 4 کاربر از mohammad_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه bttt0's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    sargashteye kooye to

پيش فرض

دوستان اگر در هر زمینه ایی با اطلاعات کامل و دقیق عمل کنند هیچوقت سرشون کلاه نمیره به خصوص در این زمینه که با یه سری فروشنده طرف هستیم که اکثرشون بی سواد و کم سواد هستن ... دوستان همیشه توجه کنید گوشی و که هدیه نمیگیرید که خجالت میکشید در ازاش پولشو میدید و سودشو شاید واسه عده ای مهم نباشه ولی واسه خیلی از کسایی که میخوان گوشی و بخرند پولی باشه که واسش خیلی زحمت کشیدند و ...
    در هر صورت دوستان قبل از خرید چیزی یا انجام کاری همیشه یکم مطالعه وتحقیق خیلی کمک میکنه ... موفق باشید

12. 3 کاربر از bttt0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

یکی از کارهایی که دیدم میکنن این هست که باطری اصلی رو با باطری تقلبی عوض میکنن. راهی برای فهمیدن وجود داره؟ باطری رو بعدا جدا میفروشن، از مغازه هایی که باطری میفروشن سوال کنید اصلی هست یا نه، میگن بله اصلی هست، از تو جعبه موبایل درآورده شده، دزدا!
    من خودم شانسی فهمیدم، باطری رو عوض کرده بود ولی یادش رفته بود تقلبی همون باطری رو بزاره تو جعبه، دیدم ابعاد باطری که تو جعبه هست با ابعاد باطری تو جعبه در مغازه دیگری که دیده بودم و قیمت کرده بودم متفاوت هست!!!

14. 3 کاربر از rahimism بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    [ ღ _ ღ ]

پيش فرض

من که تهران نیستم ... ولی حتما باید یه سر بیام این علائدین رو از نزدیک ببینم ! ... با این توصیفات شما بیشتر تونل وحشته تا بازار موبایل : دی

من همین ماهه پیش تو اصفهانه خودمون رفتم یه Galaxy S خریدم ، ... یارو مغازه داره 10 تومن بهم تخفیف داد ... برچسب ال سی دی و برنامه و جی پی اس رو هم برام مجانی ریخت ( هر چی میگفتم نمیخوام ، میگفت جزو سرویس رایگان حساب میشه : دی ) ... یه کیف مارک Golla اصل رو هم نصفه قیمت بام حساب کرد ... آخر سر که از مغازه خواستم برم بیرون گفت هوا گرمه بیا یه لیوان شربت برات بریزم بخور ، جیگرت هم حال بیاد ! : دی

واقعا بعضیها خیلی آدمای خوبین ... و بعضی ها هم که ... عجب دنیاییه ! : دی

تا باشه از اون خوباش باشه ! ; )

16. 13 کاربر از Majid-6120 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من که تهران نیستم ... ولی حتما باید یه سر بیام این علائدین رو از نزدیک ببینم ! ... با این توصیفات شما بیشتر تونل وحشته تا بازار موبایل : دی

من همین ماهه پیش تو اصفهانه خودمون رفتم یه Galaxy S خریدم ، ... یارو مغازه داره 10 تومن بهم تخفیف داد ... برچسب ال سی دی و برنامه و جی پی اس رو هم برام مجانی ریخت ( هر چی میگفتم نمیخوام ، میگفت جزو سرویس رایگان حساب میشه : دی ) ... یه کیف مارک Golla اصل رو هم نصفه قیمت بام حساب کرد ... آخر سر که از مغازه خواستم برم بیرون گفت هوا گرمه بیا یه لیوان شربت برات بریزم بخور ، جیگرت هم حال بیاد ! : دی

واقعا بعضیها خیلی آدمای خوبین ... و بعضی ها هم که ... عجب دنیاییه ! : دی

تا باشه از اون خوباش باشه ! ; )
    مطمئن باش با همین شرایط که گفتی یه 100 تومنی سود کرده!!

18. 2 کاربر از malkemid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •