بچه که بودم پوستر قلعه‌نوعي روي ديوار اتاقم بود
.

محمد عليزاده خواننده خوش صداي کشورمان با حزن صدايش ترانه هاي عاشقانه اي را در ذهن مردم ثبت کرده که طرفداران زيادي دارد. او چندي پيش در جشن 50 سالگي پرسپوليس برنامه اجرا کرد و به خاطر حس ناسيوناليستي اش از قهرماني تراکتور هم خوشحال شد. به همين بهانه گفت و گويي با عليزاده خوش صحبت داشتيم:

90:شنيديم قرار است براي قهرماني تراکتورسازي در جام حذفي ترانه اي بخوانيد؟

نه بابا!من از اين کارها نمي کنم.البته خودم ترک هستم و به شدت ناسيوناليست! اما صداي من عاشقانه و احساسي است و به همين خاطر از اين کارها نمي خوانم. به احتمال زياد در جشنواره يک قطعه آذري مي خوانم .

90:اما شنيديم از طرفداران تراکتور هستيد؟
بله من تراکتور را دوست دارم و به خاطر خوشحالي مردم تبريز من هم خوشحال شدم.اتفاقا براي تماشاي بازي خودم را به خانه دايي ام رساندم تا بازي را ببينم.

90:پس هيجان خاصي داشتيد؟
تيم همشهري پدرم بازي داشت و من هم چون خودم تبريزي هستم دوست داشتم تراکتور در اين بازي پيروز شود.اما مس تيم قويي بود . مس توانسته بود استقلال را شکست دهد و به نظر من خطرناک بود اما خداراشکر تراکتور برد.

90:دوست داشتي در جشن تبريزي ها حضور داشته باشي؟
بله، خيلي دوست داشتم. من هر سال 3، 4 بار به تبريز مي روم و مي بينم که مردم چقدر اين تيم را دوست دارند.متاسفانه در تبريز نبودم اما آذري زبان ها من را در شادي شان شريک بدانند.

90:در اين فصل بازي هاي تراکتور را دنبال کرديد؟
زياد نه،چون درگير کار بودم اما توني را خيلي دوست دارم .به نظر من توني مربي خوبي است و مردم تبريز هم خيلي دوستش دارند و حسابي محبوب است.توني شخصيتي دوست داشتني دارد.

90:پرسپوليسي هم که هستيد؟!
نه، من طرفدار تيم ملي هستم!

90:اما در جشن 50 سالگي پرسپوليس برنامه اجرا کرديد و گفتيد ،خوشحال هستيد کساني که پوسترشان را در بچگي به ديوار اتاق تان زديد را ازنزديک مي بينيد..
بله من در جشن 50 سالگي بنا به دعوت باشگاه پرسپوليس و پيشنهادي که به من دادند برنامه اجرا کردم و از اين بابت هم راضي هستم.من گفتم خوشحالم که کساني که دوست داشتم را در اين مراسم از نزديک ديدم. اما نگفتم پرسپوليسي هستم!

90:پس حضورتان در جشن پرسپوليس به معناي قرمز بودنتان نيست؟
نه ،اتفاقا در زمان بچگي پوستر امير قلعه نوعي را به ديوار اتاقم زده بودم. من احمدرضا عابدزاده را هم دوست داشتم. من به عنوان خواننده در اين جشن برنامه اجرا کردم و شايد اگر روزي باشگاه استقلال هم از من بخواهد در جشن پنجاه سالگي اين باشگاه بخوانم اين کار را بکنم!

90:حالا که فقط طرفدار تيم ملي هستيد از صعود به جام جهاني بگوييد؟
من بازي هاي تيم ملي را دنبال مي کردم و خيلي خوشحال هستم که به جام جهاني رفتيم. اما هيجاني که براي جام جهاني 1998 وجود داشت امسال نبود. آن سال انرژي خاصي بود و حس و حال ديگري داشتيم.

90:بازي تيم ملي با کره جنوبي را کجا ديديد؟

در خانه بازي را ديدم و وقتي صعودمان قطعي شد بالش را گاز گرفتم!نمي خواستم فرياد بزنم تا همسايه ها شاکي شوند و به همين خاطر بالش را گاز گرفتم!

90:شانس بالارفتن از گروه مان را چقدر مي دانيد؟

گروه سختي داريم . اميدوارم نتايج قابل قبولي بگيريم. نمي توانم بگويم چقدر شانس داريم اما بازي جلوي مسي سخت است. کارمان خيلي سخت ست اما با دعا خيلي از کارها شدني مي‌شود!

90:راستي طرفدار پروپاقرص بارسا هستيد؟
صد در صد!من بارسا و مسي را خيلي دوست دارم. در ال کلاسيکو با استرس زيادي بازي را مي بينم. بارسا بهترين تيم است و حتي وقتي خيلي کار داشته باشم نتايج بازي ها را دنبال مي کنم.

90:آخرين فوتبالي که ديديد کدام بازي بوده؟
بازي تراکتور و مس را ديدم که گفتم چه حسي داشتم. اين بازي را نمي خواستم از دست بدهم .

90:بازي خارجي چطور؟

بازي بارسا با رايووايکانو که 6 تا زد. آن شب در استوديو بودم اما مرتب اخبار بازي را پيگيري مي کردم.

90:از دوستان فوتبالي تان بگوييد؟
علي انصاريان از دوستان خوب من است. با بهروز رهبري فرد و کريم باقري هم ارتباط خوبي دارم.اتفاقا آقاي باقري با من تماس گرفتند که در کنسرت بعدي ام آقاي غلامپور را دعوت کنم. من ايشان را دوست دارم و حس نوستالژي خوبي به من مي دهد.

90:دوست استقلالي نداريد؟
علي انصاريان يه زماني استقلال بود ديگه!(با خنده)

90: از بين فوتباليست هاي خارجي فقط مسي را دوست داريد؟
ابراهيموويچ هم فوتباليست محبوب من است.

90:مثل اينکه خيلي فوتبالي هستيد؟
من فوتباليست بودم و در راه آهن بازي مي کردم. من عاشق فوتبال هستم.

90:با اين حساب زمان ديدن داربي از هيچ تيمي طرفداري نمي کني؟
نه فقط مي خواهم فوتبال زيبا ببينم که خيلي وقت است نمي بينم!

90:قصد نداريد براي تيم ملي ترانه اي بخوانيد؟

اتفاقا به من پيشنهاد شد اما قبول نکردم.صداي من احساسي و عاشقانه است و فکر نکنم اگر براي اين کارها بخوانم خوب از آب در بيايد! دوستان ديگر هستند که مي توانند حماسي بخوانند.

90:امير تاجيک براي اين کار انتخاب شده..

به نظر من آقاي تاجيک بهترين انتخاب است چون صداي حماسي دارد.

90:تاجيک از لابي بازي هاي خواننده‌هاي ديگر براي خواندن تيتراژها صحبت کرده بود.
من کاري به اين حرف ها ندارم و براي تمام خوانندگان آرزوي موفقيت مي کنم.
'

90:اسطوره تان در فوتبال چه کسي بوده؟
در زندگي فقط پدرم اسطوره ام بوده.

90:در فوتبال چه کسي را خيلي دوست داشتيد؟

من علي دايي را خيلي دوست دارم .البته بازي اش را زياد دوست نداشتم ولي عاشق پشتکارش هستم چون به هر چيزي که مي خواسته با تلاش رسيده است.

90:از فوتبال کدام بازيکن لذت مي برديد؟
کريم باقري را خيلي دوست داشتم.

90:خودتان در چه پستي بازي مي کرديد؟
من دفاع راست بودم.

90:بهترين دفاع راست حال حاضر کدام بازيکن است؟
به نظر من در حال حاضر خسرو حيدري بهترين دفاع راست ايران است.

.