تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 15 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 141

نام تاپيک: "من" چیست؟

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض "من" چیست؟

سلام دوستان
    شکی نیست که یکی از پیچیده ترین و آسرارآمیزترین پدیده ها موجود، احساس "من" ی هست که همه ما داریم و پایه و اساس شخصیت هر فرد را شکل میدهد. این من چیست؟ از کجا نشات میگیرد؟ آیا امری ملکوتی و ماورایی است؟ یا تنها محصول فعل و انفعالات شیمیایی مغز آدمی است؟
    مسائل مهمی مانند روح، اختیار، از خودبیگانگی و ... چنان با این مساله پیوند خورده اند که جواب این سوال می تواند حیات فکری و اعتقادی انسان را دگرگون می کند.

نظر شما چیست؟

2. 3 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

پدیده ای الکتروشیمیایی هست ، به عبارت دیگر ؛ مجموعه ی اطلاعات جدیدی که در هر لحظه هم از داخل بدن و هم از خارج بدن پردازش میشوند .

4. 2 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

پدیده ای الکتروشیمیایی هست ، به عبارت دیگر ؛ مجموعه ی اطلاعات جدیدی که در هر لحظه هم از داخل بدن و هم از خارج بدن پردازش میشوند .
    سلام
    میشه بیشتر توضیح بدین،
    فکر کنم امضاتون هم مرتبطه به بحث

you can't step in the same river twice
    فقط river تغییر میکنه و همان قبلی نیست یا you هم تغییر میکنه؟
    Last edited by N I G H T P E A C E; 11-08-2014 at 14:23.

6. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

این جمله مربوط به هراکلیتوس هست . معنیش اینه که وقتی پا در یک رود خانه میذارید ، دیگه نه اون رود خانه همان رودخانه ی لحظه ی قبل هست و نه شما ، شمای لحظه ی قبل هستی ، 1 لحظه و تجربه ی 1 لحظه به شما اضافه شده ، شما یک شمای جدید شده ای . و آب رودخانه هم کلا در جای دیگری هست . دیگر رودخانه ، رودخانه ی قبل نیست .
    این لوگوس هراکلیتوس طبیعتا یک نوع بینش پایه ای هست که افرادی مثل نیچه موافق اون هستند ، اما افلاطون و پارمنیدس مخالفش .
    بنابراین میشه به مسئله ی هوشیاری یا همون "من" هم تعمیمش داد و نتیجه گرفت :
    منِ ثابتی وجود نداره ، همیشه در حال "شدن" هست ، همواره جاری هست ، همواره در حال گرفتن اطلاعات جدید هست ، چه از درون بدن و چه از برون بدن .
    پروفسور دنیل دنت هوشیاری و "من" رو به طور جالبی یک توهم میدونه . یک توهمی که درک کردن این که توهم هست خیلی مشکل و سخت هست .

8. 5 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

این جمله مربوط به هراکلیتوس هست . معنیش اینه که وقتی پا در یک رود خانه میذارید ، دیگه نه اون رود خانه همان رودخانه ی لحظه ی قبل هست و نه شما ، شمای لحظه ی قبل هستی ، 1 لحظه و تجربه ی 1 لحظه به شما اضافه شده ، شما یک شمای جدید شده ای . و آب رودخانه هم کلا در جای دیگری هست . دیگر رودخانه ، رودخانه ی قبل نیست .
    این لوگوس هراکلیتوس طبیعتا یک نوع بینش پایه ای هست که افرادی مثل نیچه موافق اون هستند ، اما افلاطون و پارمنیدس مخالفش .
    بنابراین میشه به مسئله ی هوشیاری یا همون "من" هم تعمیمش داد و نتیجه گرفت :
    منِ ثابتی وجود نداره ، همیشه در حال "شدن" هست ، همواره جاری هست ، همواره در حال گرفتن اطلاعات جدید هست ، چه از درون بدن و چه از برون بدن .
    پروفسور دنیل دنت هوشیاری و "من" رو به طور جالبی یک توهم میدونه . یک توهمی که درک کردن این که توهم هست خیلی مشکل و سخت هست .
    جالبه، مسلما این من من نسبت به 20 سال پیش لحظه ها و تجربیات بسیار زیادی بش اضافه شده، شاید چندین برابر اون من اولی، اما چطور ما از نظر "من" بودن هیچ فرقی احساس نمیکنیم، یعنی اگه عکسای اون زمانمون رو ببینیم باز میگیم این "منم"

10. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

یکجورایی کار کنترل مغز را انجام میده دیگه.اگر به وجود من و روح اعتقاد داشته باشیم.درک بهتری از کنترل مغزمون داریم

12. این کاربر از danielo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    به نظر من"من" همون چیزیه که از روز اول عمر تا به حال باهامون بوده و با وجود اینکه تغییرات بسیار زیادی در طول عمر برای جسممون اتفاق افتاده اما اون "من" عوض نشده و ثابت مونده.
    این میتونه نشون بده که "من" وابستگی به جسم ما نداره.
    چقدر من من شد!
    Last edited by *Ali*; 11-08-2014 at 15:47.

14. 3 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

یکجورایی کار کنترل مغز را انجام میده دیگه.اگر به وجود من و روح اعتقاد داشته باشیم.درک بهتری از کنترل مغزمون داریم
    میشه بیشتر توضیح بدین

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

سلام
    به نظر من"من" همون چیزیه که از روز اول عمر تا به حال باهامون بوده و با وجود اینکه تغییرات بسیار زیادی در طول عمر برای جسممون اتفاق افتاده اما اون "من" تغییری نکرده.
    چقدر من من شد!
    خب این چیزی که از روز اول عمر تا به حال باهامون بوده چیه؟ چه کیفیتی داره؟

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خب این چیزی که از روز اول عمر تا به حال باهامون بوده چیه؟ چه کیفیتی داره؟
    همون چیزی که تعبیر به "من" میشه. همون "من"ـی که در 5 سالگی بوده و الان در مثلاً 30 سالگی نمیگیم اون یه "من" دیگه بوده. با اینکه جسم ما توی این 25 سال شاید چندین بار تمام اجزاش عوض شده باشه.

18. 2 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 15 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •