تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 83 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 825

نام تاپيک: FC Barcelona | آبی اناری ها |فصل 16-2015

ناظر انجمن فوتبال خارجی hossein blak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    BRN

پيش فرض FC Barcelona | آبی اناری ها |فصل 16-2015

محتوای مخفی: مشخصات تیم 

نام کامل باشگاه باشگاه فوتبال بارسلونا
    نام غیررسمی بارسا (Barça)، آبی و اناری‌ها (Blaugranes)
    تاریخ تأسیس ۲۹ نوامبر ۱۸۹۹
    نام ورزشگاه نیوکمپ
    مدیرعامل جوزپ ماریا بارتومئو
    سرمربی لوییز انریکه
    لیگ لالیگا
    ۱۵–۲۰۱۴ لالیگا، اول
    وب‌گاه www.fcbarcelona.com
    پرگل ترین برد
    بارسلونا ۲۰–۱ اسمیلد هلند
    بدترین باخت بارسلونا ۱–۱۲ اتلتیکو بیلبائو
    گروه هوادارها
    کولز (culés)

محتوای مخفی: بیشتر بخوانید. 

محتوای مخفی: شماره پیراهن های بازیکنان بارسلونا 

محتوای مخفی: باشگاه بارسلونا 

باشگاه فوتبال بارسلونا در شهر بارسلون در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. باشگاه فوتبال بارسلونا باشگاهی ورزشی ،اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن می‌باشد. باشگاه بارسلونا درلایگای اسپانیا جزو سه تیمی است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌ است. شهرت تاریخی تیم اين باشگاه به‌ دلیل شیوه حمله‌ای ماهرانه و جذابش بوده که تأکیدش را بر بازی باز قرار می‌دهد.

باشگاه فوتبال بارسلونا در سال ۱۸۹۹ توسط عده‌ای سوئیسی، انگلیسی و اسپانیایی و به رهبری خوان گمپر تأسیس شد. بارسا به نوعی، نهادی برای ترویج فرهنگ کاتالان و کاتالانیسم است و از این رو عبارت «فراتر از یک باشگاه» الگو:کاتالانی را به عنوان شعار خود انتخاب کرده‌است. برخلاف بسیاری از تیم‌های جهان این باشگاه توسط هوادارانش اداره می‌شود. باشگاه بارسلونا دومین باشگاه ثروتمند جهان است. این باشگاه رقابت دیرینه‌ای با رئال مادرید دارد و به مسابقه‌ای که بین این دو تیم برگزار می‌شود اصطلاحاً ال کلاسیکو گفته می‌شود. نیوکمپ با گنجایش ۹۹.786 تماشاگر، ورزشگاه خانگی بارسلونا و بزرگترین استادیوم اروپا است. حدود ۲۵،۷% مردم اسپانیا طرفدار بارسلونا هستند، این در حالیست که بارسلونا با دارا بودن ۴۴،۲ میلیون هوادار در اروپا، پرطرفدارترین تیم حاضر در اروپا نیز می‌باشد.
    باشگاه فوتبال بارسلونا با ۲3 قهرمانی در لالیگا، ۲7 قهرمانی در کوپا دل ری، 12 قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و ۲ قهرمانی در کوپا د لالیگا، بعد از رئال مادرید پرافتخارترین تیم اسپانیا است. بارسلونا تنها تیمی است که از سال ۱۹۵۵ تا 2015 در جام باشگاه‌های اروپا حاضر بوده‌است. افتخارات بارسلونا در اروپا شامل 5 قهرمانی در لیگ قهرمانان، ۴ قهرمانی در سوپرجام اروپا، ۴ قهرمانی در جام در جام اروپا و ۲ قهرمانی در جام لاتین می‌شود. در سال ۲۰۰۹ و 2015 بارسلونا موفق شد اولین باشگاهی باشد که دو بار، سه‌گانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. همچنین تنها تیمیست که توانسته شش‌گانه جام‌ها را فتح کند. بارسلونا را می‌توان یکی از موفق‌ترین تیم‌های قاره اروپا دانست.

محتوای مخفی: کادر فنی 

پست نام
    سرمربی لوییز انریکه
    دستیار خوآن کارلوس اونزوئه
    دستیار دوم روبرت مورنو
    دستیار کمکی خوآن باربارا
    مربی تناسب اندام رافل پل
    ادو پونس
    فرانسسک کس
    پاکو سیرولو
    مربی دروازه‌بان‌ها خوزه رومان د لا فوئنته
    استعدادیاب‌ها ایسیدره رامون
    خسوس کاساس
    جوردی ملرو
    جومه توراس
    فیزیوتراپ جومه مونیل
    خوانخو براو
    ژاوی لوپز
    ژاوی لینده
    روانشناس خوآکین والدس
    پزشک رامون کانال
    ریکارد پرونا
    دنیل مدینا
    رابط تیم کارلس ناوال
    مدیر فوتبال آریدو برایدا
    دستیار مدیر فوتبال کارلس رکساچ
    مدیر آکادمی جوردی رورا
    مربی تیم دوم جوردی وینیالس

محتوای مخفی: رکوردها 

ژاوی با مجموعاً 750 بازی برای بارسلونا و 492 بازی در لالیگا رکوردار همراهی باتیم است.

برترین گلزن بارسا تاکنون در تمام رقابت‌ها حتی دوستانه، لیونل مسی با 410 گل (شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴) بوده‌ است. سزار رودریگز با ۱۹۵ گل زده در بین سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۵۵ بهترین گل زن بارسا در لا لیگا می‌باشد. در ۲ فوریه ۲۰۰۹ بارسا به مجموع ۵۰۰۰ گل زده در لا لیگا رسید. گل ۵۰۰۰ام بارسا را مسی در بازی مقابل ریسینگ سانتاندر که بانتیجه ۲–۱ به نفع بارسلونا تمام شد، به ثمر رساند. در ۱۸ دسامبر ۲۰۰۹ بارسا با شکست ۲–۱ استیودیانتس ششمین عنوان قهرمانی خود را در یک سال به دست آورد و تنها تیمیست که شش‌گانه جام‌ها را در تاریخ فوتبال فتح کرده‌است. همچنین بارسلونا با فتح ۲۵ کوپا دل ری و ۹ سوپرجام اسپانیا از این حیث نیز رکورد دار است.

در ۳ مارس ۱۹۸۶ در بازی یک چهارم نهایی جام اروپا، بارسا به میزبانی یوونتوس رفت که در آن بازی ۱۲۰٬۰۰۰ نفر به تماشای بازی پرداختند و رکورد بیشترین حضور حامیان بارسا رقم خورد. با توجه به نوسازی ورزشگاه در ۱۹۹۰ و قانون منع امکان تماشای بازی به صورت ایستاده احتمالاً این رکورد هرگز نمی‌شکند، زیرا ظرفیت ورزشگاه ۹۹٬۳۵۴ نفر است.

محتوای مخفی: مدل عضویت-مالکیت 

باشگاه فوتبال بارسلونا دارای ۱۶۲۹۷۹ عضو است که ۱۷ درصد از آنان را غیر اسپانیایی‌ها تشکیل می‌دهند. این اعضا هزینه عضویت سالانه‌ای را پرداخت می‌کنند که به آنها اجازه شرکت در انتخابات مربوط به هیئت مدیره را می‌دهد که ریاست این هیات مسئولیت اداره باشگاه را در اختیار دارد.

مدل عضویت-مالکیت باشگاه فوتبال بارسلونا مورد توجه اعضای باشگاه‌های فوتبال در انگلستان است که از صنعتی شدن فوتبال نگران بوده و خودشان را تحت بنگاه‌هایی سازمان داده‌اند تا مسئولان باشگاه را مسئول پذیرتر و دخالتشان در ساختار باشگاه را دموکراتیک‌تر کنند.

محتوای مخفی: ال کلاسیکو 

به دیدار بارسلونا و رئال مادرید ال کلاسیکو می‌گویند. از ابتدا این دو تیم به عنوان نماینده دو منطقه و شهر رقیب، کاتالونیا و کاستیل شناخته می‌شوند. این رقابت بازتابی از تنش‌های فرهنگی و سیاسی میان دو منطقه‌ است که از جنگ داخلی اسپانیا نشئت می‌گیرد.

در مدت دیکتاتوری پریمو ده ریورا و بخصوص فرانسیسکو فرانکو (۱۹۳۹-۱۹۷۵) تمامی فرهنگ‌های محلی مورد سرکوب قرار گرفتند و تمام زبان‌های رایج در اسپانیا جز کاستیلایی ممنوع اعلام شدند. مردم کاتالان به یک نماد برای ابراز آزادی خواهی نیاز داشتند و بارسا تبدیل به فراتر از یک باشگاه برای کاتالان‌ها شد. به گفتهٔ مانوئل واسکس مونتالبان، پیوستن به بارسلونا بهترین راه برای کاتالان‌ها بود تا هویت خود را نشان دهند، این راه نسبت به پیوستن به جنبش‌های ضد فرانکو کم هزینه‌تر بود و امکان ابراز مخالفت را به آن‌ها می‌داد.

از سوی دیگر رئال مادرید در بسیاری از موارد به عنوان تجسمی از تمرکز ظلم حاکمیت، رژیم فاشیستی و فراتر از آن بود. (سانتیاگو برنابئو که ورزشگاه رئال به نام اوست از افرادیست که علیه ملی گرایی فرانکو جنگید.) به هر شکل در طول جنگ داخلی اسپانیا، اعضای هر دوتیم نظیر جوزپ سانیول و رافائل سانچز گوئرا متحمل آسیب‌هایی از سوی هواداران فرانکو شدند.

در دهه ۱۹۵۰، زمانی که بحث انتقال آلفردو دی استفانو مطرح شد، اختلاف دو باشگاه تشدید یافت. در نهایت او رئال مادرید را انتخاب کرد و در آن فصل باعث موفقیت آن‌ها نیز شد. در دهه ۱۹۶۰ هر دو تیم در جام اروپا به مصاف با یکدیگر رفتند که رئال مادرید توسط بارسا حذف شد. همچنین در آخرین رویارویی دو تیم در سال ۲۰۰۲ که توسط رسانه‌های اسپانیا «رقابت قرن» نام گرفت، بیش از ۵۰۰ میلیون نفر شاهد دیدار دو تیم بودند.

محتوای مخفی: دربی بارسلونا 

اگرچه در تاریخ لا لیگا بیشتر دربی‌ها منطقه‌ای هستند، این رقابت نامعمول نیز کاملاً با برتری بارسلونا همراه بوده‌است. اسپانیول در تمام طول ۷۰ سال گذشته تنها سه بار بالاتر از بارسلونا قرار داشته و در مسابقات جام حذفی کاتالونیا تنها در سال ۱۹۵۷ موفق به پیروزی در برابر بارسا شده‌است. همچنین بهترین نتیجه‌ای که اسپانیول تاکنون از شهرآورد بارسلونا به دست آورده ۶–۰ در سال ۱۹۵۱ بوده‌است. اسپانیول در فصل ۲۰۰۹–۲۰۰۸ با کسب پیروزی ۲–۱ در مقابل بارسا تنها تیمی است که توانسته سه بار در یک فصل بارسلونا را در نیوکمپ شکست بدهد.

محتوای مخفی: ستاره های باشگاه بارسلونا : 

از ستارگان بارسلونا می توان به یوهان کرایوف ، رونالد کومان ، میشل لادروپ ، لوییز سوارز ، جوزپ گواردیولا ، روماریو ، مارادونا ، ریوالدو ، فیگو ، آندونی زوبیزارتا ، رونالدو ، رونالدینهو ، لیونل مسی ، ژاوی ، اینیستا ، پویول و ... نام برد هر یک از این بازیکنان در دوره بازی خودشان جزء ستاره های بارسلونا محسوب می شدند.

افتخارات

.
    .
    ((رقابت‌های داخلی))
    .
    .

# قهرمانی نایب قهرمانی
    لالیگا 23 23
    کوپا دل ری 27 10
    کوپا دی لالیگا 2 __
    سوپر جام اسپانیا 11 8
    کوپا اوا دیورته 4 2

.
    .
    ((رقابت‌های اروپایی))
    .
    .

# قهرمانی نایب قهرمانی
    لیگ قهرمانان اروپا 5 3
    جام در جام اروپا 4 3
    جام بین شهری 3 1
    سوپرجام اروپا 5 4
    جام لاتین 2 __
    .
    .
    ((رقابت‌های جهانی))
    .
    .

# قهرمانی نایب قهرمانی
    جام بین قاره‌ای __ 1
    جام باشگاه‌های جهان 3 1

منابع
    ورزش 11
    ویکی پدیا

Last edited by hossein blak; 16-01-2016 at 19:54. دليل: تصحیح

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    BRN

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باشگاه بارسلونا به فکر حفظ پدرو است.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

ستاره سابق بارسلونا در راه خانه قدم می‌زند و قرار است بار دیگر آبی و اناری پوش شود.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

توران که فصل گذشته در اتلتیکو مادرید حضور داشت با شماره 10 به میدان می رفت، اما از علاقه خود به شماره 14 سخن می گوید.

فرانچسکو توتی از ستاره آرژانتینی بارسلونا تمجید کرده است.

Last edited by hossein blak; 08-08-2015 at 12:48.

3. 10 کاربر از hossein blak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای boy iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    طحرآن

پيش فرض

مبارک باشه

5. 5 کاربر از boy iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام

به امید تکرار قهرمانی ها

ایوان راکیتیچ: مسی؟ همه ما می دانیم او کیست. بهترین بازیکن تاریخ فوتبال.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بازی با سویا

من خیلی هیجان زده هستم. هیچ چیز بهتر از شروع فصل با یک جام نیست

من یک هوادار بزرگ سویا هستم، ولی نه در این بازی. مثل همیشه هر چیزی که دارم را برای بارسا میگذارم. ما می خواهیم به تاریخ سازی در راه بردن هر شش جام ادامه دهیم.

کد:
    آمادگی تیم

شاید صد در صد برای فصل جدید آماده نباشیم، ولی توانایی بردن اولین جام را داریم و نباید بهانه ای باشد

کد:

7. 6 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    BRN

پيش فرض

توران: گالاتاسرای تلاشی برای قرض گرفتن من از بارسا نداشته است

آردا توران 28 ساله که پیش از پیوستن به اتلتیکومادرید در سال 2011 در رده‌های جوانان باشگاه گالاتاسرای بازی می‌کرد، اوایل فصل نقل‌وانتقالات تابستانی 2015 با قراردادی پنج ساله‌ به ارزش 34 میلیون یورو به بارسلونا پیوست. این هافبک ترکیه‌ای به خاطر محرومیت یک‌ساله کاتالان‌ها در استفاده از بازیکنان جدید در ترکیب خود تا شروع سال 2016 نمی‌تواند برای این تیم بازی کند.

توران 28 ساله در مراسمی در استانبول گفت: گالاتاسرای تلاشی برای قرض گرفتن من از بارسلونا نداشته است. آنها برای قرض گرفتن من باید تمامی پولی را که برای تیم جوانان خود کنار گذاشته‌اند را خرج کنند که من دوست ندارم باشگاه گالاتاسرای چنین کاری را به خاطر من انجام دهد. در کنار این، لوئیس انریکه می‌خواهد من در بارسونا به کارم ادامه بدهم و در کنار تیم باشم.

وی افزود: روزها در بارسلونا به سرعت می‌گذرند. پیش از این فکر می‌کردم ممکن است بازی نکردن به مدت 6 ماه دشوار باشد ولی سعی می‌کنم تا خودم را آماده نگه دارم تا سرانجام مجوز بازی پیدا کنم.

توران با تمجید از هم‌تیمی‌هایش که خود را آماده دیدار سه‌شنبه شب سوپرجام اروپا مقابل سویا می‌کنند، گفت: هم‌تیمی‌هایم به من کمک می‌کنند تا خودم را جزیی از تیم حس کنم. این چند ماهی که تا ماه ژانویه باقی مانده خیلی سخت می‌گذرد ولی همیشه سعی می‌کنم تا خودم را با شرایط موجود وفق بدهم.

هافبک 28 ساله آبی‌و‌اناری پوشان در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه تا شروع سال جدید نمی‌توانم بازی کنم، کمی ناراحتم اما با این حال نیمه پر لیوان را می‌بینم و در حال آماده‌سازی خودم هستم. بازی برای بارسلونا رویای کودکی‌ام بود.

منبع:خبرگزاری تنسیم

9. 7 کاربر از hossein blak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز omidscafild's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

پست اول همون پست تاپیک قبل ـه چرا ؟! حتی اولش هم تغییر نکرده ! (تاپیک اختصاصی FC Barcelona | آبی اناری ها فصل 2014-2015 | جلد 5)
    تعدا جام ها و اینا هم نیاز به آپدیت داره . کلا نیاز به ویرایش کلی داره . فونت اعداد هم افتضاح ـه و اگه فارسی نباشه خیلی بهترـه . با تشکر ...

کم کم داریم به گرفتن چهارگانه نزدیک میشیم . فک میکنم چند صفر ببریم سویا رو !

11. این کاربر از omidscafild بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دقایقی پیش رسانه L'esportiu کاتالونیا اعلام کرد باشگاه بارسلونا برای تمدید قرارداد آدریانو با این بازیکن به توافق رسیده است و قرارداد آدریانو کوریا مدافع چپ بارسا صرف روزهای آینده تمدید می گردد

13. 2 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نیمار بدلیل بیماری ویروسی دیدار سوپر کاپ اروپا و هر دو دیدار سوپر کاپ اسپانیا را از دست داد
    نیمار دست کم ۱۵ روز از میادین دور خواهد ماند

لئو ديروز مبلغ 4/500/000 دلار به سازمان حمايت از كودكان ( يونيسف ) اهداء كرد ...

15. 8 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بارسلونا رکوردار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در دهه اخیر
    ...

17. 7 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

الموندو دپورتیوو نوشته منچستر سیتی هم وارد رقابت برای گرفتن پدرو شده و میخاد روی دست پیشنهاد 32 میلیون یورویی یونایتد بلند بشه

پیش بسوی سوپر کاپ اروپا

6 دیدار اخیر بارسا و سویا 32 گل داشته

سه قربانی مورد علاقه مسی: اتلتیکو، سویا و رئال

19. 9 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 83 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •