تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: آیا NodeJs جایگزین کاملی برای JQuery و Javascript است ؟Css یا Css3 ؟Html یا Html 5 ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_i3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

14 آیا NodeJs جایگزین کاملی برای JQuery و Javascript است ؟Css یا Css3 ؟Html یا Html 5 ؟

درود

به تازگی یه دوره برنامه نویسی ASP.NET MVC رو گذروندم و حالا میخوام بقیه زبان های مورد نیازش رو هم کار کنم :
    سوال من اینجاست :

سوال 1 : در مورد NodeJs :

آیا میتونم به جای زیان های Javascript و JQuery زبان NodeJs رو فقط یادبگیرم؟ و این زبان میتون جایگزین کامل ایندوتا زبان باشه؟
    یا اینکه برای یادگیری NodeJs ابتدا باید این دوتا زبان رو یاد گرفت ؟
    و در موررد Javascript و JQuery هم حتما باید هردوشون رو یاد گرفت یا فقط یکی کفایت میکنه ؟

سوال 2 :Css یا Css3 ؟

در مورد Css آیا میتونم مستقیم Css3 رو شروع کنم ؟یا Css پیشنازش هست ؟

سوال 3 : Html یا Html5 ؟

در مورد Html آیا میتونم مستقیم Html5 رو شروع کنم ؟یا Htmlپیشنازش هست ؟

دلیل اینکه این سوال ها رو پرسیدم اینه که میخوام ویدیو دوره های آموزشی رو خریداری کنم و نمیخوام بی خودی وقت و هزینم رو تفل کنم !

لطفا دوستانی که تخصص و تجربه بیشتری دارن راهنمایی کنن ؟

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_i3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

up................................................ ................................................

اگه نباشه جاش خالی می مونه STTIGER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

درود

به تازگی یه دوره برنامه نویسی ASP.NET MVC رو گذروندم و حالا میخوام بقیه زبان های مورد نیازش رو هم کار کنم :
    سوال من اینجاست :

سوال 1 : در مورد NodeJs :

آیا میتونم به جای زیان های Javascript و JQuery زبان NodeJs رو فقط یادبگیرم؟ و این زبان میتون جایگزین کامل ایندوتا زبان باشه؟
    یا اینکه برای یادگیری NodeJs ابتدا باید این دوتا زبان رو یاد گرفت ؟
    و در موررد Javascript و JQuery هم حتما باید هردوشون رو یاد گرفت یا فقط یکی کفایت میکنه ؟

سوال 2 :Css یا Css3 ؟

در مورد Css آیا میتونم مستقیم Css3 رو شروع کنم ؟یا Css پیشنازش هست ؟

سوال 3 : Html یا Html5 ؟

در مورد Html آیا میتونم مستقیم Html5 رو شروع کنم ؟یا Htmlپیشنازش هست ؟

دلیل اینکه این سوال ها رو پرسیدم اینه که میخوام ویدیو دوره های آموزشی رو خریداری کنم و نمیخوام بی خودی وقت و هزینم رو تفل کنم !

لطفا دوستانی که تخصص و تجربه بیشتری دارن راهنمایی کنن ؟

با تشکر
    سلام
    1. حوزه کاری JavaScript و Node.js کاملا از هم جداست و هیچکدوم جایگزین اون یکی نیست. JavaScript یک زبان Front-End هست در حالی که Node.js یک زبان Back-End و سمت سروره (مانند ASP.NET , PHP و ...) که بر پایه JavaScript هست. بنابراین دونستن JavaScript قبل از شروع Node.js ضروریه.
    JQuery هم یک کتابخانه از کدهای JavaScript هست. مثلا برای پیاده سازی یک Progress Bar یا نوار پیشرفت به وسیله JavaScript باید چندصد خط کد بنویسید در حالی که این کار به وسیله JQuery در زمان کمی قابل انجامه. در مورد سوالتون هم بله هر دوش لازمه و باید یاد گرفت.

2. خیر هیچ پیشنیازی در کار نیست و اصلا لازم نیست قبل از CSS3 برید مثلا سراغ CSS 1.0. میتونید مستقیم برید سراغ CSS3

3. این هم مثل CSS ، میتونید مستقیم برید سراغ HTML5 ، درواقع باید هم اینکارو کنید چون دنیای تکنولوژی همواره در حال توسعه و پیشرفته و وقت گذاشتن روی تکنولوژی های گذشته کار بیهوده ایه. اینطور هم نیست که مثلا CSS3 یا HTML5 کلا چیزهای جدیدی باشن بلکه همون قبلی هان که تغییراتی هرچند کوچیک و بزرگ توشون صورت گرفته که مطابق با نیاز روز باشن بنابراین شما با یاد گرفتن HTML5 تمامی چیزهایی که لازم باشه رو یاد میگیرید و چیزی از قلم نمیفته.
    در آخر هم پیشنهاد میکنم اول برید سراغ HTML و بعد بقیه چیزها چون پایه و اساس هر صفحه وبی HTML هست و قبل از یاد گرفتن چیزهایی مثل CSS و JvaScript و ... باید HTML رو به خوبی فرا بگیرید.

4. 2 کاربر از STTIGER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •