تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: بیوگرافی خواننده ها .

پروفشنال @ MARYAM @'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض بیوگرافی خواننده ها .

سلامدوستان میخوام در این تایپیک بیوگرافی خوانندگان ایرانی و خارجی را بزارم .

ممنون میشم شما دوستان هم کمکم کنید .

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

مرلین مانسون (Marilyn Manson)

--------------------------------------------------------------------------------

در تاریخ ۵ ژانویه ۱۹۶۹ پسری در Canton در ایالت Ohio ی آمریکا بدنیا آمد.کودکی سفید و لاغر،مو های او رنگ سیاه داردو با چشمانی قهوه ای در کودکی مادر و پدر اوعلاقه ی چندانی به متولد شدن او نداشتند.دوران کودکی مرلین خیلی سخت و با بد ترین و کثیف ترین شرایط گذشت.
    وفتی که همه بچه ها به مدرسه می روند او از رفتن به مدرسه پابلیک محروم شد و به مدرسه ای که کشاورزان و کارگران می روند محکوم شد.دلیلش رو نمی دونم و نتوانستم پیدا کنم.مرلین تقریبا خیلی باهوش و می توانست به جاهای خوبی برسه ولی بیشتر به علت جنون پدرش و شرایط مزخرف زندگی آن موقعش بود که حالا آدمی با خصوصیات کنونی رو می بینیم.می گن که آینده خشونت وارش در همان موقع قابل پیشبینی بوده، چون در محیط چندان مناسبی رشد نیافت.
    فعالیت موسقی Brian Warner در منطقه ای به اسم Tampa Bay در ایالت فلوریدا در سال ۱۹۸۹ آغاز شد. گهگاهی به عنوان خبرنگار موسقی کار می کرد و به آزادی بیان که اون موقع خیلی از رسانه ها بیان می کردند، علاقمند شد. خیلی ها به تعنه و مسخره، آینده اش را در تلاش برای شکایت، اعتراض و بیاناتی با آزادی بیان تصور می کردند.همین وقت ها بود که با یه گیتاریست که Scott Mitchellنام داشته اشنا میشه که تقریبا هم عقیده ی هم بوده اند

MARILYN MANSON از ترکیب این اسم ها اوومده :

Marilyn Monroe، مانکن و هنر پیشه ی ممتاز دهه ی ۶۰ میلادی.
    Charles Manson، جانی ترین قاتل زنجیره ای دهه ی ۶۰ میلادی جالبه که موسیقی دان هم هست

مرلین ،Scott Mitchell را تشویق می کنه که اسمش رو بهDaisy Berkowitz تغییر بده.وقتی که Gidget Gein به عنوان بیسیست و Madonna Wayne-Gacy به عنوان کیبردیست به گروه اضافه شدند، آنها یک گروه واقعی داشتند و اسم آنرا Marilyn Manson and the Spooky Kids گذاشتند. سپس Sara Lee Lucas را به عنوان ماشین درامزشون وارد گروه کردند.مدتی گذشت و اعضا دیدند که اسم گروه خیلی طولانی و خسته کننده است به همین دلیل آنرا به Marilyn Manson کاهش دادند.
    توی این مدت گروهشون خیلی تغییر کردش تا وقتی که در اکتبر ۱۹۹۴، مریلین، ترتیب ملاقاتی با Dr. Anton Szandor LaVey ، بنیان گذار و موسس کلیسای شیطان (Church of Satan ) داد. دکتر از او ستایش کرد و به او لقب پدر روحانی (کشیش) داد.وقتی از تور Nine Inch Nails بار می گرده به علت نقض قانون نامه تفریحات بزرگسالان به زندان می افتد .یادم رفت بگم در تور به خاطر اینکه خودش رو لخت نشان داده بود از ادامه تور مرلین محروم شد.بیشتر به Anti-Christian عقیده داره .
    در مورد سبک موسیقی اش چیز های متقاوتی شنیده میشه و دیدم از hard rock تا pop.ولی بیشتر این جمله منطقی به نظر می رسه: Industrial Metal بود، منسون خال کوبی خیلی زیاد داره که اون هایی که یادم میادچشم سیب روی هر دو کتف، زنبور قاتل، درخت بد سرشت روی جمجمه (بر روی ساعد دست)، صورتی با تار عنکبوت روی سر (بر روی ساعد دست دیگر)، دیو یک چشم، صورت شیطان با زیر نویس 666هستند.به فیلم های River's Edge, Wild at Heart, Pink Flamingos, Henry: Portrait of a Serial Killer, The Grinch, Desperate Teenage Love Dolls, Desperate Living, Blue Velvet, Twister, Willy Wonka, Rosemary's Baby
    علاقه داره و در دو فیلم Bowling For Columbine و Jawbreaker بازی کرده.

به داستان و شعر نوشتن ، خوندن، نقاشی، کلکسیون اعضای مصنوعی پزشکی،
    کارتون اسکو بی دو، عروسک، جعبه ی غذا، میمون، رنگ سیاه، فلسفه، نیچه، جنگ ستارگان، شکلات، درام، مجالس عرق خوری(آبجو و عرق)، شهرت، حیوانات و مسابقات و قرعه کشی جوایز علاقه داره.ازBackstreet Boys, Fatboy Slim, Jamiroquai,و آهنگ TITANICبدش می آید البته یه چند تا دیگه هم بودند.و به گروه های Pixies, The Doors, Deee-lite, Gwar, Freaks w/Beaks, Thrill Kill Cult, Alice Cooper, Ozzy Osbourne, Black Sabbath, David Bowie, Beatles, Kiss, Iggy Pop, و بعضی از گروه های گروه دهه ی ۸۰ میلادی خیلی علاقه مند هست

نکاتی جالب و خواندنی درباره مرلین مانسون (Marilyn Manson)

--------------------------------------------------------------------------------

اون گروهي داره كه موزيك جنجالي ميسازن و عقايد خاصي هم داره،و در كل گروهي هست كه بيشتر طرفداراش رو نوجوونها تشكيل ميدن

منسون از اون گروههاست كه خيلي ها مردد هستن به اينكه واقعا اين حرفها و كارهاش براي شهرت و پول در آوردن هست يا واقعا هدف خوبي داره و واقعا نميشه جوابي به اين سوال داد.
    چيزي كه توي موسيقي اون و مصاحبه هاش بيداد ميكنه انزجار اون از مذهب هست

يه مصاحبه جالب ازش جايي خونم كه اونو مينويسم :
    ماريلسن منسون در جواب سوال يكي از طرفدارانش كه ازش پرسيده بود تو چرا اينقدر از مسيح و خدا متنفري گفت:
    من خدا و عيسي را به روش خودم دوست دارم عيسي هم يك انسان بوده و فاحشه ها و جنايتكاران را دوست داشته .من نمي خواهم انجيل را مسخره كنم ولي مردم همانطور كه به من بسيار سطحي مي نگردند به انجيل هم بسيار سطحي مي نگرند. اگر خيلي ادعايتان مي شود كه پيرو عيسي هستيد و درباره عشق به همنوع موعظه مي كنيد برويد و يك بچه خياباني پيدا كنيد و او را سرپناه بدهيد براي غذا و مدرسه يشان پول خرج كنيد و اينكه واقعا" به يك نفر كمك كنيد.

در كل اون آدم عجيبي هست و عقايدش ميتونه از نظري جالب هم باشه,اما از نظر اعتياد به مواد و مسايل جنسي خيلي بدنام هست.

و موزيكشم براي همه (حتي همه كسايي كه از سبكهاي مشابه خوششون مياد) ممكنه جالب به نظر نرسه

اولا میگن !!! مانسون دكتراي فلسفه داره . طوري كه من تحقيق كردم در دوران بچگي در يك مدرسه مذهبي يه چيزي تو مايه هاي كليسا درس خونده و خيلي ازار ديده . تا جايي كه گفته ميشه يك پدر روحاني بهش تجاوز كرده . به خاطر مشكلي كه براي يكي از راهبه هاي مسيحي به وجود مياره از مدرسه اخراج ميشه و يك مجله راه ميندازه . توي اون مجله اشعارش رو چاپ مي كنه كه بوي ضد مسيحيت ميده . بعد هم خواننده ميشه . در سالهايي كه مي نوشته اعتياد داشته ولي بعدا اونو ترك مي كنه و الان شديدا مخالف مواد هست .مانسون يك ضد مسيحيت و يك منتقد اجتماعيه و شعراش همه جنبه انتقادي داره ولي اونو با سبك خودش به نمايش مي زاره . در حال حاضر مخالفان زيادي در امريكا داره كه تو فيلم بولينگ براي كلمباين هم نشون ميده

تمام شعرا رو خودش مي گه ولي اهنگها كار مشترك گروهشه . متن شعرهاش از دید بعضی ها خیلی جالب و زیبا و از دید بعضی ها که میگن هیچی نمی تون درگ کنند

اسم اصليش هم برايان وارنر هست

در مورد چهره ارايش كرده و شوهاي خشنش بايد بگم مانسون اعتقاد داره كه بايد كريه ترين و كثافت ترين چهره ادم و زمين رو به نمايش گذاشت تا مردم در پس زيبايي هايي كه تلويزيون ها و تبليغات براشون مي سازن گم نشن و واقعيت كثيف و پر درد دنيا رو ببينن .

خودشو را به شكل زنها آرايش ميكنه و اسم مريلين رو رو خودش ميگذاره (و البته ميگه چون به مريلين مونرو علاقمند بوده)

دكتراي افتخاري موسيقي بهش دادن و توي يكي از دانشگاه ها درس ميده

مانسون آهنگ ساز خيلي از فيلم ها بوده
    اما كار آهنگ سازيش عاليه
    اما مانسون قبل از اينكه گره خودش رو تشكيل بده خبر نگار بوده
    زن رو فقط براي ---
    كثيف ترين آدم سال 1996
    فكر كنم 4 تا عمل جراحي خبيسانه داشته
    يكيش اينه كه استخوان هاي بالاي ران خودش رو در آورده تا بتونه ... خودش رو ليس بزنه
    من خودم شخصا با رفتارها و موزيك ماريلين منسون حال نميكنم اما اون تو بیشتر کشورها بخصوص من تو ایران طرفدارهای زیادی دیدم
    تلویزیون ایران صحنه های از یکی اجراهاش و مصاحبه باهاش رو که مایکل مور تو فیلم بولینگ برای کلمبیا استفاده کرده بود رو پخش کرده !!!
    منسب به گروه های شیطان پرست نیز هست هرچند خیلی ها میگن نه اما کلن مثل همه اینجور گروهها که تو کشورهای اسکاندیناوی بخصوص نروژ طرفدارهای زیادی دارن اونجا هم کشته مرده زیادی داره !

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بیوگرافی شادمهر عقيلي
    نام:محمدرضا

نام خانوادگی :عقيلی

شهرت:شادمهر

تاريخ تولد:7بهمن1351

محل تولد:تهران-خيابان هاشمی

شادمهر عقيلی در تاريخ7بهمن 1351 در خانواده ای 6 نفره در شهر تهران متولد شد

او آخرين فرزند اين خانواده است.سه برادر داشت كه دو تن از آنها در جنگ تحميلی

به شهادت رسيدند

مجرد است و با مادرش زندگی می كرد.او در رابطه با ازدواج می گويد:هنوز كسی را

كه برای زندگی مشترك مناسب باشد،پيدا نكرده ام.ضمناً او ديپلمه موسيقی نيز هست

او در مورد گرايش به سمت موسيقی می گويد

از بچگی با ديدن آلات موسيقی به سمت آنها می رفتم.در كودكی بود كه با پيانو آشنا شدم؛

اما مدتی بعد،از سن ده سالگی،ويولن را به عنوان ساز اصلی ام انتخاب كردم،چون نواختن

آن واقعاً كار دشوار و سختی است

اين طوری شد كه خواننده شدم

من كار آهنگسازی انجام می دادم و برای ارائه آهنگ هايم به خواننده ها،معمولاًخودم روی

ترانه ها می خواندم.ما يك گروه بوديم كه از هنرستان موسيقی در سال 1376 به واحد

موسيقی صداو سيما رفتيم.از بچه های آن دوره،از جمله می توانم به فواد حجازی اشاره كنم

در واحد موسيقی با خشايار اعتمادی و عليرضا عصار آشنا شدم.در اين واحد از ماتست صدا

گرفتند.امتحان سختی بود و چندين بار هم صدای من را رد كردند.حتی آهنگهايی كه می ساختم

هم برای تصويب با مشكل و سختگيری زيادی رو به رو می شد و مجبور بودم برای گرفتن مجوز

ماه ها دوندگی كنم."معبود"اولين كاری بود كه انجام دادم و الآن بيشتر از4 سال است كه خوانندگی می كنم

بهار من،اولين بود

بهارمن اولين كاستی بود كه از من منتشر شد و مردم نيز از آن به خوبی استقبال كردند

در اين كاست من نوازندگی ويولن،گيتار و پيانو را انجام داده ام.بهارمن خواننده نداشت و

بيشتر در آن ترانه هايی مثل "الهه ناز"استاد بنان و آهنگ هايی را كه مردم با آن رابطه

خوبی داشتند،اجرا كرديم

مسافر از راه رسيد

بعد از "بهار من" كاست "مسافر"را اجرا و به بازار عرضه كردم.هدف من از خواندن در اين

كاست،برقرار كردن ارتباط با ايرانيان مقيم خارج از كشور بود و دوست داشتم به آنها اين

پيام را منتقل كنم كه در ايران هم شرايط لازم برای خواندن وجود دارد.اين موضوع را قبل

از اينكه اين كاست منتشر شود با مسئولين مركز موسيقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نيز در ميان گذاشته بودم

معروف شدم

جوان ها،آهنگ ها و ترانه های من را می پسندند؛شايد به اين خاطر كه خود من نيز مثل

آنها يك جوان هستم.به نظر خودم بيشتر با ترانه "معبود"بين مردم معروف شدم."معبود"همان

ترانه ای است كه در ابتدای آن می گويم:اگر روزی رسد دستم به دامانت

دهاتی خوب است يا بد؟

فروش كاست "دهاتی"خيلی بالا بود.درباره اين كاست هركس يك نظر مخصوص به خود

دارد و می تواند نظرش را ارائه دهد.بعضی می گويند:"دهاتی"خوب است و كار با كيفيتی

است.در مقابل،عده ای بر اين باورند كه كاست بد و ضعيفی است.البته از نظر من "دهاتی"كاست

خوب و موفقی است،مطمئن باشيد كه اگر "بد"بود،هرگز آن را نمی خواندم

سنگ انداز ها!

برای گرفتن مجوز كاست "دهاتی" خيلی دوندگی كردم؛اين مشكلات با اين كه مدت زيادی

از انتشار كاست می گذرد،هنوز هم وجود دارد!بيشتر كسانی كه سعی كردند مانع كار شده

و سنگ اندازی كنند،متاسفانه از قشر همكاران بنده،يعنی خوانندگان بودند!آن ها دست به

هر كاری زدند كه "دهاتی" مجوز انتشار نگيرد

حسادت جزئی از اخلاقيات بعضی انسانهای امروز است و به نظر من وجود آن در هر آدمی يك

امر طبيعی و عادی است.شايد هر فردی در وجود خود احساس حسادت به ديگران داشته باشد

اما تفاوت و تشخيص آدم ها در اين است كه ببينيم هر فردی چطور می تواند اين حسادت را در

خود كنترل و مهار كند.من خودم شخصاً سعی می كنم اگر با كمبودی رو به رو شدم-از نظر

اخلاقی و رفتاری-تلاش كنم تا آن را برطرف نمايم و به خواسته ام برسم.اما متاسفانه بعضی

ها سعی می كنند تا امتيازات مثبت ديگران را به هر ترتيب ممكن از بين ببرند و به قول معروف

زير آب ديگران را بزنند!و اين اتفاقی بود كه هنگام انتشار كاست "دهاتی"و پس از آن با آن

رو به رو بودم

بهترين ترانه ام

اگر از من بپرسيد بهترين ترانه ای كه خوانده ای كدام است؟در پـاسـخ مـی گویـم تــرانــه

های "ياس"و "هـزار و یـك شـب" در آلـبـوم "مـسـافـر".از بیـن تـرانـه هـای "دهـاتـی"نيز

ترانه "دلخوشی"بيشتر از ديگر ترانه هايم برايم جالب است و به آن علاقه خاصی دارم

امان از دست اين شايعات

عليه من شايعات جورواجوری درست كرده اند.اما هيچ كدام از اين شايعه ها مرا ناراحت

نمی كند.تازه هرچه بيشتر شايعه می شنوم بيشتر خوشحال می شوم.در باره خودم

شايعات زيادی شنيده ام؛مثلاً اينكه ازدواج كرده ام،زندانی شده ام و يا به ايالات متحده

آمريكا فرار كرده ام!اما جالب ترين شايعه ای كه در مورد من درست كرده اند،شايعه مرگ

من است!حتی شنيدم كه شايعه سازان گفته اند مراسم تشييع جنازه من هم از مقابل

صدا و سيما(جام جم)برگزار شده است

يك سوژه ناب

اولين بار كه شعر"دهاتی"سروده آقای محمد علی بهمنی را خواندم ديدم كه در من شوك

بزرگی ايجاد كرده است.با خودم گفتم اين شعر چقدر می تواند برای يك كاست پر فروش

سوژه نابی باشد.در اين كاست به جز آقای بهمنی،از خانم نيلوفر لاری پور و چند شاعر

ديگر هم آثاری وجود داد

من محبوب ترين نيستم

اين جمله كه می گويند"شادمهر عقيلی محبوب ترين خواننده موسيقی پاپ ايران است" من

نيز شنيده ام،اما به نظر من خالی از واقعيت است.من نمی گويم جنس صدايم خوب است اما

می توانم بگويم هر چيزی را كه می سازم خوب ارائه می كنم.من می توانم نكته هايی را كه

در ذهن ديگران وجود دارد،خوب شناسايی كنم و برای آنها بخوانم

برای هم جنس های خودشان بخوانند.....

به اعتقاد من اگر خانم ها در كشور ما بتوانند كار خوانندگی داشته باشند،خيلی خوب می شود

آنها حداقل می توانند برای هم جنسهای خودشان بخوانند و از خواندن لذت ببرند

با هيچ كس مشكلی ندارم

تحول در موسيقی پاپ كشورمان به وجود آمده است اما اين تحول از طرف برخی از اهالی

موسيقی خنثی و بی اثر شده است!همه از من شاكی هستند كه چرا"دهاتی"را خوانده ام

با اين كاست بازار نوار خيلی ها خراب شده و فروش كاست های بسياری از خواننده ها پايين

آمده است و البته همه در اين مورد مرا مقصر می دانند!البته من شخصاً با هيچ كس مشكلی

ندارم و دوست دارم همه خوانندگان كشورم در كار خود موفق باشند.من اصلاً دوست ندارم

برای جذب مخاطب به تنهايی جلو بروم.بلكه دوست دارم با تعدادی خواننده ديگر،رقابت سالم

و سازنده داشته باشم
    ادامه مصاحبه با شادمهر عقيلي

كنار گذاشتن موسيقی برای هميشه

همان طور كه خودتان بهتر می دانيد موزيسين ها آدم هايی هستند كه معمولاً به سراغ"ريسك

كردن"نمی روند.احتمال داشت شرايط من بعد از خواندن "دهاتی"طوری می شود كه ديگر برای

هميشه موسيقی را كنار بگذارم!هر چند كه در حال حاضر نيز مشغول پرداختن تاوان اين ريسك

هستم

فرم و فيزيك حنجره من

فرم و فيزيك حنجره من،فيزيك و حنجره يك خواننده نيست.اما چون به هر حال می توانم

بخوانم،چس می خوانم.ضمناً به صدای آقايان محمد اصفهانی و عليرضا افتخاری نيز علاقه مند هستم

بازيگر شدم

به من می گويند تو اولين خواننده ای هستی كه پس از انقلاب به عرصه سينما قدم نهادی

من هم از اين بابت خيلی خوشحالم،اما فكر می كنم عالم هنر حد و مرز نمی شناسد و

وقتی تهيه كننده می بيند كه می توان از كسی به هر نحوی استفاده كند و در گيشه به

نفعش می شود روی او سرمايه گذاری می كند.اين تنها مربوط به من نيست

ماجرای بازيگر شدنم

خيلی اتفاقی پيش آمد كه بازيگر شدم.پيشنهاد برای بازی در فيلمها از 2سال پيش شروع

شد.تعداد آنها زياد بود؛پس با دقت آنها را بررسی كردم.پس از بررسی به اين نتيجه رسيدم

كه فيلمنامه "پرپرواز"از بقيه پيشنهادات بهتر است.البته اين فيلمنامه 20بار عوض شد و

البته آقای كيانوش عياری با مهارتی خاص اين فيلمنامه را بازنويسی نمودند.شايد برايتان

جالب باشد كه بدانيد مردن آسان و فيلم موزيكال مشكل

من موسيقی دان هستم،نه بازيگر سينما

شايد ياورتان نشود،ولی من خيلی كم به سينما می روم.بايد پيش بيايد،آن قدر مشغله

فكری و كاری دارم كه فرصتی برای فكر كردن در مورد سينما ندارم

برهنه يا شب برهنه

شب برهنه نام فيلم جديد من است كه در ابتدا"برهنه"نام داشت.اما به دليل مخالفت

با اين نام قرار شد نام آنرا از "برهنه" به "شب برهنه" تغيير دهند.جالب است كه بدانيد

قرار نبود من در اين فيلم بازی كنم.داستان از اين قرار بود كه آقای سهيلی خانم "زيبا

بروفه"را برای بازی در نقش اول زن اين فيلم انتخاب كرده بودند.اما برای بازيگر نقش اول

مرد كسی را مد نظر نداشتند.خانم بروفه هم می گويد:"در فيلم پرپرواز با جوان هنرمندی

همبازی بودم كه جوان با استعدادی است"و آقای سهيلی هم از من دعوت به همكاری

كردند.من هم تست دادم و قبول شدم.اما چون درست نبود كه دو بازيگر اصلی پرپرواز

در اين فيلم با هم همبازی باشند،خانم بروفه به نفع من كنار رفتند و خانم زهرا محمودی

را برای اين نقش برگزيدند.در ضمن موسيقی متن شب برهنه را خودم كار كرده ام و ترانه

آن را نيز خودم ساخته و خوانده ام
    مصاحبه شادمهر با pen tv

1 - در مورد كنسرت دوبي چه احساسي داري؟
    ش : بسيار هيجان دارم و استرس خيلي زياد كه بايد كنترلش كنم. اگه كسي آدم فروشي نكنه اين وسط و اتفاقي نيفته بالاخره بعد از يه مدت طولاني روي صحنه ميام. و اميدوارم شب خيلي خوبي باشه و برنامه خوبي رو با معين و هنگامه با وقت كافي برگزار كنيم. بي صبرانه منتظرم و ثانيه شماري مي كنم.

2 - آيا از بچه هاي داخل ايران در اركستر استفاده شده؟
    ش : متاسفانه به دليل مشكل پاسپورتشون نميتونن در كنارم باشن. در صورتي كه خيلي دوست داشتم با هم باشيم در اين كنسرت. ولي از موزيسين هاي كانادايي استفاده كرديم و آهنگ ها رو بهشون داديم. ايشالا كه مشكل صدا هم نداشته باشيم. و الان هم در حال تمرين هستيم.

3 - دوست دختر داري؟
    ش : به اين سؤالتون جواب نميدم و به جاش يه نمرة صفر بهتون ميدم كه از اين سؤالها ازم نپرسيد.

4 - ساز اصليت ويلونه يا گيتار؟ چون هر دو رو خيلي خوب مي زني.
    ش : هر دو رو تفريحي ميزنم تا اون حدي كه كارمو راه بندازه.

5 - وقتي ايران بودي نظرت راجع به هنرمنداي خارج از كشور چي بود و آيا نظرت عوض شده؟
    ش : من دليل خروجم از ايران فقط اين بود كه بتونم كار كنم. كار خودمو بكنم چون تو ايران واقعا نميتونستم ديگه ادامه بدم. وقتي دست و پاي يك هنرمند بسته باشه اصلا نميشه كار كرد. ممنوع التصوير و ممنوع الصدا و ممنوع النوازندگي و ... خلاصه هرچي ممنوعيت بود گذاشته بودن رو دوش من [با خنده].

اصلا تو فكر مسائل ماديش نبودم. خدا رو شكر كه به اون چيزايي كه مي خواستم رسيدم. صد هزار بار شكر.

6 - با توجه به اين كه شاهرگ هنر در L.A هستش براي اينكه هنرمنداي اينجا از هنرت استفاده كنند قصد اومدن به اينجا رو نداري؟
    ش : دوري و دوستي [اين تنها جوابي بود كه داد. البته بازم با خنده]

7 - اولين باري كه ويلن زدي كي بود؟
    ش : تقريبا 8 ساله بودم.

8- پدر و مادرت چه احساسي در مورد كارت داشتند؟
    ش : پدرم كه در اتاقو مي بست كه صدا بيرون نياد ولي مادرم تشويقم مي كرد و مشوق اصليم برام بود.

9 - پيام براي جوونا نداري؟
    ش : يام خاصي نه. ولي الان كه دارم موزيك هاي داخل رو گوش مي دم واقعا لذت مي برم. خيلي خوب دارن پيشرفت ميكنن]بازم با خنده[. البته براي اينجا هم خيلي خوب شده. تو دو سال گذشته هم كيفيت بالا رفته هم آهنگا و هم تنظيمها. ما هم كه ديگه پير شديم ولي از فكراي جوونا بايد استفاده كرد.

10 - وقتي هيچ كاري نداري روزت چه جوري ميگذره؟ غذا بلدي درست كني؟
    ش : آخه اين چه سؤاليه؟ [با خنده]. ورزش كه نمي كنم. ولي فقط بلدم بلال درست كنم. ديروز هم رفتيم كمپينگ جاتون خالي بارون اومد زهرمارمون شد.[خنده از لب شادمهر تو تمام طول مصاحبه برداشته نشد].

11 - آلبوم دهاتي كه در اومد سر و صداي زيادي كرد. توضيح ميدي دربارش؟
    ش : بله. اونجا تازه هنوز داشت موزيك راه ميفتاد تو ايران و ريتم 6و8 هنوز واسه وزارت فرهنگ و هنر جا نيفتاده بود. تبليغات منفي زيادي هم كه براش شد تو فروشش تاثير داشت. واسه من كه چيزي نداشت ولي واسة تهيه كننده 640 يا 650 ميليون تومان داشت كه از اونجايي كه ايشون هم مثل من دهاتي بود يقشو گرفت ارشاد گفت اينهمه پول رو از كجا آوردي؟ [مجري برنامه از لحن شادمهر خندش گرفت. شادمهر هم گفت بله ديگه ما هم دهاتي بوديم اومديم اينجا شديم آدم فروش]

12 - با توجه به اينكه تو فيلم هم بازي كردي بازيگري رو بازيگري رو بيشتر دوست داري يا ترجيح ميدي كه بخوني؟
    ترجيح ميدم كه ساز بزنم تا اينكه بخونم و بازي كنم.

13 - در مورد كاست جديد حرفي نداري بگي؟
    ش : بعد از برنامة كنسرت قصد دارم آلبوم جديد رو تهيه كنم. دارم روش كار مي كنم. فعلا همه تلاشم رو كنسرته و نتيجه اين كنسرت تكليف البوم بعدي رو مشخص مي كنه. جون اونجا كل سبك موزيكم رو ميتونم مشخص كنم.

14 - در نظر داري يه استوديو در تورنتو راه بندازي؟
    ش : اين كار انجام شده و استوديم تاسيس شده. شركت نوامديا اين كار رو انجام داد. هنرمنداي زيادي اومدن. ما آلبومشون رو براشون ضبط كرديم و يا آهنگسازي و تنظيم انجام داديم. اين براشون با صرفه تره كه كار رو تو كانادا انجام بدن. چون با دلار كانادايي براشون با صرفه تره. ولي اين اصلا كار عزيزان رو تو L.A زير سؤال نميبره. ما اونجا كسايي مثل آقاي چشم آذر و آقاي شوبرت و رامين زماني رو داريم كه عالي كار مي كنند.

15 - آيا الانم ارتباط با بچه هاي داخل ايران براي شعر يا آهنگسازي داري؟ از كارهات استفاده ميشه اونجا؟
    ش : راستش از كارهام كه نميتونن. من خودم خيلي دلم مي خواد كه همكاري باشه ولي اونها ترجيح ميدن كه كار نكنن. چون بعدش مشكلاتي براشون پيش مياد و كاملا آشنا هستم با قوانين اونجا كه مشكل مجوز پيدا مي كنند. و اسم من رو هم اجازه ندارند در آلبوم بنويسند. ولي من خودم بيشتر از شعرهاي داخل ايران استفاده مي كنم چون اونجا امكانات زبان فارسي بيشتره ولي اينجا نه. اصلا به نظر من منبع شعر خوب داخل ايرانه.

16 - غذاي مورد علاقت چيه؟
    ش : عدس پلو بدون كشمش با ماست و خيار و نعناع. غذاي شيرين دوست ندارم. شور دوست دارم. بعد يه تخم مرغ هم ميذارم روش ولي زردش نبايد بتركه. وقتي مي خواي با غذا حال كني خودت مي زني مي تركونيش تا زرده بريزه رو سفيده ها و بخوريش.

17 - آيا روي صحنه كنسرت دوبي سورپرايزي هم داري؟ يا آهنگ جديدي كه اولين بار باشه بشنون مردم؟
    ش : يكي دو تا آهنگ هست كه با ويلن مي خوام بزنم. دارم آمادشون مي كنم. ولي آهنگ جديد فكر مي كنم اگه باشه واسه همه گنگه و با اهنگاي قديمي كه برا مردم خاطره شده بيشتر حال مي كنم. اون جيغه تو آهنگاي قديميه و كاراي قبلي. فقط چون اولين بارمه ميترسم. اگه پاهام نلرزه همون آهنگهايي كه با ويلونه رو ميزنم.

18 - آهنگهاي راك هم كم كم داريم از داخل ايران مي شنويم. مخصوصا وقتي كه كنسرت برگزار ميشه. كاوه يغمايي يكي از اين كارها رو به بازار داده. آيا روزنه اميد هست كه يه روز هنرمندامون ]هنرمنداي خارج از ايران[ در داخل كشور دوباره بتونن كنسرت بذارن؟ مثلا در جايي مثل كيش كه منطقة آزاده؟
    ش : نه. هنرمنداني كه استار شدن نه. بعيد مي دونم. چون الان دو نسله كه داره همينجوري پيش ميره و بايد تقريبا 3 يا 4 نسل بگذره تا به اولش برگرده. داخل ايران الان يك level معين داره كه اگه خارج بشي ازش از همه چي خارج ميشي.[بازم با خنده]. به نظر من تصوير خيلي مهمه. تا كسي ديده نشه كه مردم نميشناسنش! نميدونن كيه!. مهمترين مساله تصويره كه بچه هاي ايران نمي تونن تصوي داشته باشند و وقتي با اون level كه گفتم رسيدن ديگه فكر ميكنند همش همينه و نميشه ديگه جلو رفت و پيشرفت كرد. در صورتي كه اينجوري نيست.

19 - براي نوار جديدت آيا سبكت عوض ميشه؟
    ش : يك مقدار آنژمان كار ممكنه تغيير كنه. يك مقدار از فضاي آهنگاي مسافر استفاده كردم. ولي سبك همينه . تغيير نكرده. سعي ميكنم تو اين بغليا نزنم. تو ايران فقط ميچرخيديم. چون كاري نمي شد بكنيم. كنسرت كه نه. كارم كه نه. اونجا مثل اينجا مك دونالد نداره كه برم. ميچرخيدم فقط.

20 - ميرقصي ؟
    ش : واسه ورزش آره. [يكم فكر كرد بعد گفت :] من ميرقصونم. [اينجا مجري برنامه گقت واقعا وقتي آهنگهاي شادمهر در كلاب هاي ايراني گذاشته ميشه نميدوني كه چه غوغايي به پا ميشه]

21 - آيا آلبومي كه فقط موزيك باشه قصد نداري به بازار بدي؟
    ش : چرا. يك سري آهنگهاي فولكلريك و كلاسيك به صورت تركيبي هست كه دارم جمع مي كنم. ميخوام يك رقص هم كنارش بذارم طوري كه شاد باشه.

شادمهر بعد از اينكه كلي ژاكلين مجري برنامه رو به خاطر دوست پسرش اذيت كرد ( به تلافي اون سوالي كه از خود شادمهر كرد) با لبي پر از خنده خداحافظي كرد.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

ايرج بسطامي

ايرج بسطامي :خواننده موسيقي سنتي ايران

[در گوشه و كنار مملكت . مرواريدهاي درشت و درخشاني وجود دارند كه در پوسته سخت و استخواني صدف ها پيچيده شده اند و كسي از آن ها خبر ندارد يا در صدد كشف و صيد آنان نيست . يكي از اين مرواريد هاي گرانبها . ايرج بسطامي است كه توسط هنرمند ارجمند و با ارزش پرويز مشكاتيان صيد و پس از زدودن زنگال . مي رود كه در جايگاه رفيع هنر و بلنداي موسيقي اصيل و سنتي ايران جاي گيرد . البته اگر همكاري اين عزيزان و گروه پر ارج عارف ادامه يابد كه اميدواريم همچنان ادامه يابد و شاهد آثار با ارزش و بزرگ ايشان باشيم . ايرج بسطامي با صداي رسا و باز و بسيار گرمي كه دارد يك شبه ره صد ساله را پيموده و خودش در اين باره مي گويد :

(( موسيقي در خانواده من ريشه اي عميق دارد و غير از صداي خوش كه موروثي است . پدرم با موسيقي آشنايي تام دارد و مرحوم يداله بسطامي عمويم به رديف ها و گوشه ها و مقام هاي موسيقي ايران آشنايي و مهارت كافي داشت و او كه مشوق من در موسيقي و فراگيري آن بود و هر چه در اول . من از موسيقي ايران اندوخته ام از ايشان بوده و خود را مديون وي مي دانم . ولي متاسفانه او در اوائل انقلاب فوت شد ( سال 1357) و از اين واقعه تاسف بار بي اندازه دلتنگ و ملول گرديدم و براي اين كه بتوانم در روحيه خود تغييراتي بدهم به تهران آمدم و در اين شهر بود كه با خيلي از استادان موسيقي و تعليم آواز آشنا شدم كه در راس ايشان . هنرمند شايسته و ارجمند پرويز مشكاتيان بود . ايشان با دلسوزي و عطوفت ومهرباني بسيار اجازه داد كه از منبع فياض و الهام بخش و سرشار از ذوق و هنرشان كسب فيض نمايم و هم اكنون هم با گروه عارف كه به سرپرستي و رهبري اين هنرمند والا . اداره مي شود , افتخار همكاري دارم )) .

ايرج بسطامي آذر , در سال 1336 در شهرستان بم ( از توابع كرمان ) شهري در حاشيه كوير در خانواده اي هنردوست و هنرپرور متولد و پرورش يافت و از هشت سالگي زير نظر عموي هنرمند خويش يداله بسطامي كه در نواختن تار چيره دست بود با موسيقي آشنا و فراگيري آن را آغاز كرد و پس از فوت عموي خود به تهران آمد و مدت ها رديف هاي استادعبداله خان دوامي وسيد حسين طاهرزاده را كاركرد و آموخت , سپس نزد هنرمند شايسته و ارجمند محمدرضا شجريان رفت و مدت 5 سال از محضر و راهنمايي وي بسيار بهره گرفت و خيلي نياموخته ها در آواز را آموخت و مدتي نيز به خدمت شادروان غلامحسين بنان در آمد و از مصاحبت او ارشاد مي شد .

ايرج بسطامي , از سال 1353 همكاري خود را با تلويزيون كرمان آغاز كرد و چند آهنگ از ساخته هاي عموي خود را اجرا كرد كه بسيار مورد توجه و با استقبال مواجه گشت .

وي معتقد است (( علم و تكنيك به خصوص هنر . هديه اي است براي بشر كه در طول تاريخ تكوين يافته و به اوج رسيده است . بنابراين ذكر نام استاداني كه تحت نظر آنان تعليم گرفته , تضييع حقوق سايرين است و آنچه امروز در موسيقي ايران موجود است از نكيسا و باربد و رامتين گرفته تا آن نوازنده و موسيقيدانان گمنام دور افتاده روستايي مجموعا تلاش همگي آنهاست كه موسيقي ايران را ساخته اند , منتها هر كدام در جاي و مكان خود خدمت كرده اند و او خود را مديون همه مي داند , او نوازندگان و خوانندگان گمنام صحراها دشت ها و روستاها را كه حامل انتقال سينه به سينه موسيقي ايران بوده اند , در تكامل خود , داراي همان نقشي مي داند كه استاد مستقيم و بلاواسطه معلم وي داشته , لذا خود را مديون همه موسيقيدانان و هنرمندان اين هنر مي داند )).

ايرج بسطامي آذر , از صدايي با سوز و هيجان , احساس و اوج و فرود , تكنيك و بيان صحيح شعر و تحرير ها بهره مند و با كمك و همكاري گروه عارف مي رود كه يكي از بهترينهاي آواز موسيقي اصيل و سنتي ايران شود و اولين نواري كه از وي ضبط شد (( افشاري مركب )) بود كه در روي سن تالار
    وحدت (رودكي) اجرا گرديده است . ديگر نواري در دستگاه (( شور )) واجراي آهنگ خوب و جالب ((موسم گل)) كه به سرپرستي هنرمند ارجمند محمدرضا درويشي با اركستر بزرگ مجلسي اجرا شد.

وي با همكاري گروه عارف ، غير از پرويز مشكاتيان كه رهبري اركستر را به عهده دارد ، اردشير كامكار (( كمانچه)) ، بيژن كامكار (( دف و ضرب و رباب )) ،كيوان ساكت (( تار )) ، كوروش بابايي (( كمانچه ))، محمد علي كياني نژاد (( ني )) ،سيامك نعمت ناصر (( تار )) ،محمد فيروزي (( عود )) ، پيروزي نيا (( عود )) ، بهرام ساعد (( تار و تار باس ))، حميد متبسم (( تار )) ، تا كنون كنسرت اي فراواني جهت هرچه بيشتر شناساندن موسيقي سنتي ايران ، به مناسبت جشنها و اعياد مذهبي و ملي در سراسر كشور و در خارج از كشور، در ممالك : فرانسه ، آلمان ، آمريكا ، كانادا ،انگلستان ، سوئد و دانمارك بر پا گرديده شركت داشته است .

اما اجل به او مهلت خودنمايي نداد و در ديماه 1382 بر اثر زلزله در شهر خويش يعني بم بدرود حيات گفت.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بیوگرافی شجریان

1319
    تولد اول مهر ماه در مشهد
    1324
    اغاز خوانندگی های کودکانه در خلوت
    1326
    ورود به سال اول پانزدهم بهمن در مشهد.
    1327
    اموختن تلاوت قران در نزد پدر
    1328
    شرکت در مجمع تلاوت قران در نه سالگی.
    1329
    اغاز تلاوتهای قران در میتینگها و اجتماعات سیاسی ان سالها . گذراندن سال چهارم مدرسه در دبستان فرخی.
    1331
    تلاوت قران برای اولین بار در رادیو خراسان به دعوت رییس رادیو.
    1332
    قبولی در امتحانات ششم ابتدایی با عنوان شاگرد ممتاز در بین دانش اموزان مشهد.اغاز تحصیل در دبیرستان شاه رضا.
    1334
    شرکت در مسابقات فوتبال دبیرستانهای مشهد.
    1336
    ورود به دانشسرای مقدماتی در مشهد.اشنایی با اقای جوان اولین معلم موسیقی شجریان ( معلم سرود و موسیقی دردوران تحصیل در دانشسرای مقدماتی در مشهد(
    1338
    اغاز همکاری با رادیو خراسان و اجرای اوازهای بدون ساز و قراعت قران برای رادیو به طور افتخاری.
    1339
    دریافت دیپلم دانشسرای مقدماتی و استخدام در اموزش و پرورش و انتقال به بخش رادکان و تدریس در دبستان خواجه نظام الملک و اشنایی با سنتور.
    1340
    اشنایی با نت و فراگیری سنتور نزد اقای جلال اخباری و شروع سنتور سازی و تحقیق برای بهتر کردن صدای سنتور . جشن عقد کنان در 21 مهر ماه با دوشیزه فرخنده گل افشان در شهر قوچان.
    1341
    جشن عروسی در مشهد (در 20 مرداد ماه) و اغاز یک زندگی خانوادگی سی ساله با ایشان که حاصل ان سه دختر و یک پسر است.
    1342
    انتقال از بخش رادکان به روستای شاه اباد مشهد به عنوان مدیر دبستان شاه اباد. تولد راحله فرزند اول در 2 مهر ماه در مشهد. ساختن اولین سنتور خود با چوب توت.
    1344
    تولد دختر دوم افسانه در 28 اردیبهشت ماه در مشهد.(افسانه بعدها با پرویز مشکاتیان ازدواج میکند).انتقال از شاه اباد به شهر مشهد و تدریس در کلاس ششم دبستان پهلوی از مهر ماه.شرکت در مسابقات والیبال معلما مشهد.
    1345
    انتقال از دبستان پهلوی به دبستان عبداللهیان مشهد و نظامت و معاونت دبستان مذکور.
    1346
    تدریس در دبستان های مشهد و انتقال در 25 اذر از مشهد به تهران.تدریس در دبیرستان صفوی . اغاز فعالیت با برنامه های رادیو ایران. اشنایی با استاد احمد عبادی. راه یابی به کلاس درس اواز استاد اسماعیل مهرتاش و انجمن خوشنویسان نزد استاد بوذری.اشنایی با رضا ورزنده (استاد سنتور) در تابستان همین سال. اجرا و ضبط اولین برنامه ی در رادیو ایران که با عنوان ((برگ سبز شماره ی 216 )) در شب جمعه 15 اذر ماه پخش شد.کار در رادیو با نام مستعار ((سیاوش بیدکانی)) تا سال 1350 خورشیدی و بعد در رادیو و تلویزیون با نام خودش. اشنایی با اسماعیل مهرتاش در کلاس اواز ایشان.
    1347
    انتقال از اموزش و پرورش به وزارت منابع طبیعی . راه یابی به کلاس خط استاد حسن میرخانی.
    1348
    تولد دختر سوم مژگان در 27 هردیبهشت ماه در تهران. تاسیس و شروع رادیو اف-ام به طریقه ی استریو فونیک و اجرای برنامه ی ((سه گاه)) به همراهی سه تار عبادی و تار مجد برای اولین بار به طریقه ی استریو . شرکت در جشن هنر شیرازبرای اولین بار. قبولی در امتحان خط (مرحله ی عالی) . راه یابی به کلاس خط استاد حسین میرخانی.
    1349
    اغاز همکاری با برنامه های تلویزیون ملی ایران در برنامه ی ((هفت شهر عشق)) غیره. قبولی در امتحان خط (مرحله ی ممتازی) انجمن خوشنویسان وزارت فرهنگ و هر . سفر به برغان با استاد حسین میر خانی (خطاط) ابراهیم بوذری (استاد خط شجریان) خسرو زعیمی ( مدیر عامل انجمن خوشنویسان)فرامرز پیل ارام(نقاش و استاد نقاشیخط شجریان).
    1350
    اشنای با استاد فرامرز پایور و مشق سنتور نزد ایشان و اموزش ردیف اوازی صبا نزد فرامرز پایور . اشنایی ئ همکاری با هوشنگ ابتهاج((ه . الف . سایه)در برنامه های (گل های تازه))رادیو.
    1351
    شروع تهیه ی برنامه های گلهای تازه توسط هوشنگ ابتهاج در رادیو و همکاری با او. اغاز فراگیری ردیف های اوازی و تصانیف قدیمی نزد استاد عبدالله دوامی.برگذاری کنسرتی در شمال ایران با منصور صهرمی و هنرمندان دیگر.دیدار و اشنایی با اقای دوامی به وسیله ی فرامرز پایور.
    1352
    اشنایی با استاد نور علی برومند و فراگیری شیوه ی اوازی سید حسن طاهر زاده نزد ایشان در مرکز خط ئ اشاعه ی موسیقی و اشنایی با هنر جویان مرکز: محمد رضا لطفیو ناصر فرهنگفرو حسین علیزاده و جلال ذوالفنون و گنجه ای و مقدسی و حدادی و دیگران.
    1353
    سفر برای کنسرت های هندو پاکستان و افغانستان با استاد احمد عبادی . سفر به چین و ژاپن با احمد احرار و کریم فکور و حسین ملکو پرویز قاضی سعید به عنوان میهمانان ویژه برای گشایش پروازهایی به این دو کشور.
    1354
    تولد همایون در 30 اردیبهشت ماه در تهران . ماموریت رادیو و تلویزیون برای کنسرتهای فروردین در ایالات مختلف امریکا.انتقال از وزارت منابع طبیعی (به عنوان مهمور خدمت)به رادیو.قطع رابطه با مرکز اشاعه ی موسیقی و ادامه ی درس اواز در منزل استاد نورعلی برومند.
    1355
    شرکت در جشنواره ی توس (نیشابور)با فرامرز پایور , سایه, حسن ناهید, رحمت الله بدیعی, محمد اسماعیلی, عبدالوهاب شهیدی و هوشنگ ظریف.حضور در برنامه ی جشن هنر شیراز ( در حافظیه) با محمد رضا لطفی و فرهنگفر و اجرای برنامه ی ((راست پنجگاه)).کناره گیری رسمی و قطع رابطه ی کامل از رادیو در اسفند ماه.اجرای اواز در صفحات ردیف نوازی کانون پرورس فکری کودکان و نوجوانان . بهره گیری از محضر اقای برومند (در منزل خود استاد) شیوه ی اواز مرحوم طاهر زاده (اخرین جلسه روز چهار شنبه 29 دی ماه).فوت رضا ورزنده(29 دی ماه) و نور علی برومند (30 دی ماه) . اغاز ضبط تصانیف قدیمی با صدای عبدالله دوامی.
    1356
    اجرای برنامه ی ((نوا)) به همراهی محمد رضا لطفی و گروه شیدا در جشن هنر شیراز.اجرای موسیقی ((چهره به چهره)) و ((گلبانگ)) . کناره گیری از رایو به خاطر جو نامساعد. تاسیس شرکت دل اواز برای انتشار برنامه های خود.
    1357
    احراز مقام اول تلاوت قران سراسر کشور در مرداد ماه. اجرای بخشی از ((تلاوت قران)) .انتشار البوم ((گلبانگ))( دو نوار). همکاری در تاسیس کانون ((چاوش)) با هوشنگ ابتهاج و محمد رضا لطفیبرای ادامه ی فعالیت های موسیقی در خارج از رادیو تلویزیون(شجریان در انجا تدریس میکرد).
    1358
    اشنایی با فیلسوف یگانه استاد غلامرضا دادبه( جانسوز) در منزل استاد خط مرتضی عبدالرسولی ئ اغاز فراگیریی و شناخت بایگانی های فرهنگ و نوا ,... فرهنگ پهلوانی و جوانمردان , فرهنگ مادرنوایی .اجرای موسیقی ((خلوت گزیده)) .(( پیغام اهل راز)) ( شامل دو نوار : راز دل و انتظار دل).اخرین کنسرت ها با گروه پایوردر مهر ماه در تالار رودکی . کنسرت ماهور با محمد رضا لطفی و گروه شیدا در تالار رودکی و دانشکاه ملی در ابان ماه.
    1359
    فوت استاد دوامی . اجرای موسیقی ((عشق داند)) ( در ابو عطا) اجرای موسیقی ((ساز قصه گو)) ( اواز سه گاه در انتشار مجدد, البوم پیغام اهل راز). انتشار نوار موسیقی ((پیغام اهل راز )) (شامل دو نوار : راز دل انتظار دل).
    1361
    اولین کنسرت در سفارت ایتالیا به همراهی پرویز مشکاتیان و ناصر فرهنگفر (آستان جانان) پس از سه سال کناره گیری از فعالیت های کنسرتی - اجرای موسیقی نوا (مرکب خوانی) و سر عشق ( ماهور) و بیداد
    1362
    اجرای موسیقی ((همایون مثنوی)) با منصور صارمی. اجرای موسیقی ((چهار گاه)) (با فرهنگ شریف) و دیگر اواز ها در برنامه های خصوصی.
    1364
    اجرای موسیقی ((گنبد مینا ))و ((جان عشاق)). انتشار نوار موسیقی ((بیداد)).
    1365
    انتشار نوارهای موسیقی (نوا)) ( مرکب خوانی ),((سر عشق)) (ماهور) و ((استان جانان)). ضبط ده اواز به همراهی ویولن حبیب الله بدیعی در مونیخ در منزل دکتر علی خادمی.
    1366
    اغاز کنسرت ها در اروپا پس از انقلاب و شروع همکاری با گروه عارف . اجرای موسیقی ((دود عود)) ,((دستان))و...
    1367
    برگذازی سه شب کنسرت برای بزرگداشت حافظ در تالار رودکی( وحدت).انتشار نوار ((دستان)).
    1368
    اجرای ((ماهور)) و ((ابو عطا)) در کنسرت های بهاره در اروپا با پیرنیاکان, جمشید عندلیبی, و اعیان. اجرای ((نوا)) و ((افشاری)) در کنسرت های پاییزه اروپا به همراهی مشکاتیان و گروه عارف و دو شب کنسرت در اسفند ماه به دعوت شهردار بارسلون در این شهر به همکاری نی حسین عمومی , تار طلایی و تنبک شمیرانی.
    1369
    سفر به تاجیکستان به دعوت خصوصی وزیر فرهنگ و هنر تاجیکستان پرده برداری از پیکره ی باربد و دو شب کنسرت در کاخ باربد به همراه کمانچه ی محمود تبریزی زاده , سه تار رضا قاسمی , و تنبک مجید خلج. کنسرتهایی در امریکا به همراهی پیرنیاکان عندلیبی و اعیان. اجرای مو سیقی ((سرو چمان)) , (( پیام نسیم)) , و ((دل مجنون)) ( هر سه در امریکا). کنسرت شجریان برای زلزله زدگان رودبار در لس انجلس. سخنرانی در پنج دانشگاه معتبر امریکا برای دانشجویان و محققین.
    1370
    برگذاری پنج شب کنسرت در پارک ارم و هشت شب کنسرتهای افتخاری برای مردم جنوب شهر تهراندر فرهنگسرای بهمن ( کشتارگاه سابق تهران) در اسفند ماه.برگذاری کنسرت شکوهمندی به مدت پنج شب در محوطه ی چهل ستون اصفهان.کنسرتهای اروپا با جهاندار و گروه اوا . جدایی از همسر اول خانم فرخنده گل افشان. اجرای موسیقی ((دل شدگان)) و ((اسمان عشق)). انتشار نوارهای موسیقی ((سرو چمان)) , ((پیام نسیم)),(( دل مجنون)) و (( خلوت گزیده)).
    1371
    ازدواج با همسر دوم خانم کتایون خوانساری. کنسرتهای مرحله ی دوم در امریکا با داریوش پیر نیاکان ,جمشید عندلیبی و همایون شجریان ( اگوست تا نوامبر) .برنامه ای با هابیل علی اف و همایون شجریان در سالن تالار رودکی(وحدت) ,تهران. اجرای موسیقی ((یادایام)) . انتشار نوارهای ((دل شدگان )) و ((اسمان عشق)).
    1372
    انتشار گزارشی همراه با گفتگویی با شجریان تحت عنوان (( محمد رضا شجریان استاد اواز ایران کجاست؟)) در نشریه ی نوید فضیلت,شماره ی 16 ,سال 2, مهر ماه ,تهران. اجرای(( سه گاه )) و (( راست پنجگاه)) در کنسرتهای اروپایی به همراهی محمد رضا لطفی و مجید خلج در تابستان.
    1373
    اجرا برنامه ی ((قاصدک)) در کنسرتهای دور اروپا با پرویز مشکاتیان و همایون شجریان.
    1374
    کنسرتهای اصفهان,شیراز,ساری, کرمان, و سنندج با گروه اوا.برگذاری کنسرتی در اروپا با محمد رضا لطفی در ابات ماه.اجرای موسیقی ((چشمه ی نوش)) در ( فرانسه).انتشار نوارهای موسیقی ((همایون مثنوی)) ,(( گنبد مینا )),(( جان عشاق)), چشمه ی نوش))و (( یاد ایام)). اجرای موسیقی ((در خیال)).
    1375
    درگذشت پدر در 18 اذر ماه در سن 85 سالگی.اجرای موسیقی ((رسوای دل)) در دبی.انتشار موسیقی(( در خیال)) . انتشار نوار موسیقی ((ساز قصه گو)) ( اواز سه گاه در انتشار مجدد, البوم پیغام اهل راز).
    1376
    تولد پسر دوم رایان (از ازدواج دوم) در ونکوور کانادا.اجرای برنامه های((سه گاه)) و ((ماهور)) در کنسرتهای دور اروپا با همکاری داریوش طلایی, سعید فرجپوری و اهمایون شجریان در پاییز .اجرای موسیقی(( شب ,سکوت , کویر)) .اجرا و انتشار موسیقی ((معمای هستی)) در کلن, المان. اجرا و انتشار موسیقی ((شب وصل)). انتشار نوار موسیقی ((رسوای دل)). انتشار نوار موسیقی ابوعطا((عشق داند)).
    1377
    اجرای کنسزتهای تهران,اصفهان, و دور اروپا با گروه اوا. برگذاری کنسرت درامریکا در شهریور ماه.اجرای (( ارام جان )) .انتشار نوار ((پیام نسیم). انتشار نوار موسیقی ((شب ,سکوت, کویز)). انتشار نوار موسیقی((چهره به چهره)).انتشار نوار موسیقی((راست پنجگاه)).
    1378
    اجرای ((ماهور)) و((افشاری)) در پنج کنسرت به نفع دانش اموزان در شهر هشتگرد.بریافت جایزه ی پیکاسو ئ دیپلم افتخار یونسکو تز دبیر کل یونسکو ((اقای مایور)) در پاریس, شهریور ماه. انتشار نوار ((ارام جان)) . اجرای ((اهنگ وفا)) .انتشار نوار ((تلاوت قران)) (1) و (2).
    1379
    انتشار کتاب((راز مانا)) ( زندگی,دیدگاه و اثار استاد اواز ایران, محمد رضا شجریان)کار محمد جواد غلامرضا کاشی ,محسن گودرزی, و علی اصغر رمضانپور, نشر کتاب فردا, چاپ اول تهران.اجرای برنامه ی ((نوا ))و ((داد و بیداد)) (زمستان) در کنسرتهای دور اروپا و امریکا و کانادا به همراهی حسین علیزاده,کیهان کلهر و همایون شجریان. عمل جراحی کلیه و دهانه های معده در واشنگتن در 20 اسفند ماه.
    1380
    عمل جراحی برای چسبندگی روده در تهران در ابان ماه.
    1381
    اجرای برنامه ی (( راست پنجگاه ))و(( مرکب خوانی)) در کنسرتهای دور اروپا و کانادا با حضور حسین علیزاده, کیهان کلهر و همایون شجریان. انتشار نشریه ی (( دفتر هنر )) شماره ی 15, ویژه ی محمد رضا شجریان ,در اسفند ماه ,در کالیفرنیا.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بیوگرافی و زندگی نامه

Kai MacDonald

Kai MacDonald ملقب به kai tracid دي جي و اهنگساز الماني در زمينه ترنس هست. tracid برگرفته از مخلوط دو كلمه و دوسبك موزيك trance و Acid مي باشد. كه در حقيقت kai اين دو را با هم مخلوط كرده و سبك جديدي را ابداع كرده است.
    اين هنرمند الماني با اولين سينگل جنجالي خود يعني Your own reality معروف شد كه در سال 97 بيرون امد البته قبل از ان هم در سال 96 كاري به اسم so simple را ساخته بود اما از سال 97 معروف شد كم كم و در سال 98 با كار قوي خود به اسم Liquid Skies شهرت جهاني پيدا كرد.
    در ماه نوامبر سال 2001 براي اولين بار در چارت top 10 المان قرار گرفت و از سال 2000 تمامي كارهاي خودش را به وصيله كمپاني خودش به اسم Tracid traxxx وارد بازار كرده است. kai كه تازه از تور استراليا خوش برگسته است كه هموراه با هيجان و استرس زيادي هم بوده است. و همچنين از سفر طولاني اش در انگليس بالاخره به فرانكفورت باز گشته مرد 33 ساله اي كه 30 ساعت را در هواپيما گزرانده است اما چه كسي نگران است؟
    او خيلي در استراليا سرگرمي داشته است. سه هفته را به قسمتي از تور جهاني خود در سيدني اختصاص داده است همچنين در بخشهاي مختلف استراليا تمام برنامه ها sold out شده بودند. kai در حال پرواز در يك مسير به سرعت هست.مسير پيشرفت...... طبق امار رسمي سايت Dj MAg كاي يكي از 50 دي جي برتر در جهان به شمار مي ايد.
    هنگاميكه بقيه دي جي ها و اهنگسازان از اثرات تكنو و همچنين تجاري شدنش ميناليدن كاي بلند شد و اخر هفته ها را با دي جي و روزهايش را در استوديو گذراند.
    براي الهام و القا كردن كاي فقط چند تا اهنگ در سبك Acid ساخت كه ان را به وصيله كمپاني Acid files منتشر كرد كه بعده ها خودش كمپاني زد و شركت او يكي از بهترين شركت ها در سال 98 شناخته ميشد. از سال 1995 او در اين راه هست. در گذشته شخصي كه موسيقي را خود اموخته و دانش اموز الكترونيك بوده است و ساعتها وقتش را پشت كامپيوتر مي گذاشت و با صداها بازي ميكرد.
    به وصيله اين كار اون فرمول جديدي كشف كرد و سبك جديدي خلق كرد به اسم tracid = trance + acid و بهترين دي جي و اهنگساز در اين سبك شد.
    به گفته خودش : اين صداي tracid traxx من هست - موزيك ترنس با انرژي زياد تا امروز من نتوانسته ام خوانندگي كنم اما يك حس بسيار قوي از روح در موزيك دارم .

امتياز ديگري كه كاي را از بقيه متمايز ميسازد اين تفكر است كه كاي مي گويد "من ارزش زيادي براي شعرهاي بلند پروازانه قائل هستم"
    از سال 97 كاي دائما در چارتهاي دنس المان ظاهر شده است. و گاهي اوقات رتبه ي اول را داشته است.افرادي مثل frank farian ذوق كار را در كاي به وجود اوردند. كه كارهاي طلايي او نتيجه اش بوده است. و برخي پيشامدها مانند كانديد شدن براي VIVA - COMEt 1998 و Eins live Krone ادامه ي موفقيت هاي او بوده است چيزي كه يا يك سيستم ارزان قيمت خانگي شروع شد الان در حرفه ترين استوديو پي گيري ميشود .
    بعد از ان كه كارهاي كاي در سرتاسر اروپا پخش شدند در سالهاي اخير صداي او(اهنك هايش) در سرتاسر دنيا متقاضي و طرفدار دارد
    او ميگويد: "هر اخر هفته من در مسافرت هستم با هواپيما حتي با ماشين براي اجراي برنامه"
    استراليا انگليس امريكا ژاپن ايتاليا روسيه و برزيل و .... كشورهايي هستند كه به tracid گوش كرده اند. و كلاب ها و فستيوالهايي كه ديده ميشود همراه با 35000 نفر مردم هستند.
    در صحنه موسيقي دان جذاب و تفريحي سري و مرموز هست تا اينكه خجالتي باشد او هيچ گونه گرايش به مواد مخدر ندارد و هيچ وقت مدل موهاي عجيب و غريب براي جلب توجه نميگزارد و مثل ديونه ها ...
    كاي ميگويد: "هيچ وقت اعتياد به مواد مخدر نداشته ام به بعضي از هم كاران من نگاه كنيد ...
    من حدس ميزنم دليلش اين هست كه من واقعي هستم و با خودم رو راست هستم"
    بعد از مكس كوتاهي او افزود: "من سبك خودم را دارم و ان را هميشه در راهم خواهم داشت"
    راه او براي كاي بسيار اهميت دارد كاي امتياز ديده شدن مخصوص خودش را دارد . همين الان او انرژي جديد را از طريق يوگا جذب و دريافت كرده است.
    كاي ميگويد كه "خيلي مهم هست وقتي را به خودمان اختصاص دهيم تا راهمان را پيدا كنيم" در موفقيت او- او درست به نظر مي ايد بيشتر از 50 اهنگ از كمپاني او در چارتهاي دنس هستند بيشتر از 100 اهنگ را با نام و شهرت خود يعني kai tracid منتشر كرده است
    دي جي اي هست كه از طرف جهان بيشتر از هميشه توصيه ميشود براي گوش كردن در اوج اين كارها افراد زبان زد مهمان و مصاحبه با راديو هاي مختلف و حضور او در فيلم hey Dj ديده ميشود ديگر بيشتر از اين چه ميخواهد؟ در اينده چه كاري خواهد كرد؟
    ساختن موزيك بيشتر يك چيزه جاودانه ....... اگر حق انتخاب داشته باشم با هنرمندان بزرگي همچون wiliam orbit كار خواهم كرد يك كار جديد انجام خواهم داد كه خودم و بقيه از ان لذت ببريم.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

BRITNEY SPEARS ( بیوگرافی )

در 2 دسامبر سال 1981 در Mccomb Mississippi" " دختری به نام بریتنی جین اسپیرز به دنیا آمد.بریتنی از همان آغاز دختری بسیار فعال بود و همیشه دوست داشت که در مرکز توجهات باشد او می خواند و می رقصید و جیغ میزد و در اتاق های خانه در کنت وود لوییزیانا می دوید و بازی می کرد.

خانواده ی آنها از Lynne مادر او که معلم مدرسه بود و پدرش Jamie و برادر بزرگترش برایان و خواهر کوچکترش جیمی لین تشکیل شده بود.صمیمی ترین دوست او دختر عمویی به نام لورا لین بود که از بچگی با هم بزرگ شدند.بریتنی حتی قبل از اینکه بتونه کلمه ی مادرو بگه می خواند.وقتی که 4 ساله بود آمادگی اینو داشت که استعدادشو به دنیا نشون بده و مادرش که از این موضوع مطلع بود و سعی می کرد که در جهت شکوفایی استعداد اون هر کاری انجام بده اونو به کلیسایی فرستاد تا در گروه کر کلیسا بخواند و بریت از همونجا با استقبال مردم روبه رو شد.خانواده ی او دیگر از دستش خسته شده بودند تا جایی که لین می گفت : او همیشه بدون وقفه می خواند تا جایی که من عصبی میشدم و ازش می خواستم بس کنه و برایان هم می گفت :او مرتب در خونه راه میرفت و آهنگ" "Like a prayer مدونا را می خوند . در 5 سالگی آهنگ ""What child is this را برای جشن مهد کودکش اجرا کرد

بعد از مدتی بریت به ژیمناستیک علاقه مند شد و مادرش هم مثل هر مادر دیگه ای که بهترین چبزا را برای فرزندشون می خوان اونو به کلاسی که 1 ساعت از خونه فاصله داشت می برد بریتنی اونقدر به این ورزش علاقه مند شده بود که اگه یک جلسه ی اونو از دست می داد گریه می کرد.اما بعد از مدتی احساس کرد که اینم اون چیزی نیست که واقعا می خواد.در یک عصر وقتی لین مشغول مطالعه ی روزنامه بود آگهی میکی موس کلاب را دید که برای پخش برنامه از کانال دیسنی به دنبال کودکانی برای اجرا می گشت.لین بریتنی را به اون مسابقه برد و بریت از بین 1000 کودک شرکت کننده به همراه 5 نفر دیگر به عنوان برگزیدگان برای انتخاب نهایی انتخاب شدند اما از اونجایی که بریت فقط 8 سالش بود انتخاب نشد.

یکی از مسئولان مسابقه که متوجه استعداد اون شده بود اونو به یک وکیل که بعدها مدیر برنامه بریت شد در نیویورک به نام "Larry Rudolph" معرفی کرد.بریتنی می گوید : خانواده ی من هیچ وقت مانع من نشدند و از من نخواستند که کاری را که دوست ندارم انجام دهم من همیشه اون کاری را انجام دادم که دوست داشتم.پس خانواده اش اونو با قطاری که نام شرکت اون Amtrak"" بود به نیویورک فرستادند و این سفر 2 روز برای بریت طول کشید بریتنی می گفت اولین سفر من به نیویورک واقعا هیجان انگیز بود تجربه ی جمعیت و مغازه ها و رستورانها همه و همه عالی بود.بریتنی در نیویورک به آکادمی هنرهای نمایش رفت تا خواندن و رقصیدنو یاد بگیره.وقتی که ده سالش بود (1991) در تئاتر معروف برادوی به نام Rutless"" در نقش یک دختر بچه شیطون با چهره ای با مزه بازی کرد. بعد از گذشتن 3 تابستون بریتنی به علت دلتنگی نزد خانواده اش بازگشنت و زندگی عادیشو دنبال کرد.توی سن 11 سالگی تصمیم گرفت تا دوباره در تست میکی موس کلاب شرکت کنه و خوشبختانه این بار پذیرفته شد و همراه جاستین تیمبر لیک و کریستینا آگیلرا و Jc به کار مورد علاقه اش یعنی اجرا پرداخت اما متاسفانه بعد از دو سال (اکتبر1994 ) این برنامه کنسل شد و بریت برای گذراندن دوران عادی دبیرستان به لوییزیانا بازگشت و در 15 سالگی عضو یک تیم بسکتبال شد.
    اما بریت این وضع زندگی را نمی پسندید پس دوباره با وکیلش تماس گرفت و به نیویورک برگشت و عضو یک گروه دخترانه به نام Innonsense"" شد.لاری که متوجه استعداد اون شده بود به او پیشنهاد کرد تا کارشو انفرادی ادامه بده و یک کاست از صدای بریتنی را با آهنگی که خود بریتنی اون را " "dinky می خواند به جیورکوردز فرستاد"Jeff Fenster" صدای بریتنی را شنید و گرچه خیلی نوار با کیفیتی نبود ولی از همون به استعداد بریت پی برد بریتنی به منهتن رفت این بزرگترین شانسش بود و حالا مقابل 10 نفر از داوران جیورکوردز قرار گرفته بود گرچه عصبی بود اما نفس عمیقی کشید و آهنگ "I have nothing" ویتنی هیوستون را خواندجیو رکوردز که پس از گروه هایی که تشکیل داده بود مثل انسینک و بک استریت بویز و .. به دنبال یک خواننده ی تک خوان دختر بود همون موقع فهمید که فرد مناسب را پیدا کرده. اونها تصمیم گرفتند تا هر چه زودتر کار ضبط آلبوم بریتنی را در همون سال یعنی 1998 زمانی که بریت فقط 17 سالش بود شروع کندد "…baby one more time"و بریتنی به کمک "Max Martin" مشغول ضبط اون در طول بهار شد.ویدیوی "…baby one more time" در مدرسه ی Rydell High school"" فیلم برداری شد جایی که قبلا فیلم "Greace" هم اونجا ضبط شده بود.این ویدیو خیلی زود توی mtv که فقط آهنگهای برتر را نشون می داد انتخاب شد این آلبوم توی انگلستان و آمریکا بیشترین فروش را پیدا کرد و از همون آغاز توی صدر بودو بعدها بریتنی با فروش این آلبوم به همراه دیگر آلبوم ها Oops!..I Did it again , Britney ,In the zone ,Greatest Hits توانست عنوان ملکه ی موسیقی پاپ را از آن خود کند.بریتنی پس از ازدواج و جدایی عجولانه اش در ژانویه گذشته در سپتامبر با کوین فدرلاین یا فدرلین ازدواج کرد.

1-در اروپا آلبوم"…baby one more time" بریت جایزه ی پلاتینیوم را برای فروش بیش از 1 میلیون نسخه در هر کشور به دست آورد.2-بریتنی جوانترین فردی بود که بیش تر از یک میلیون نسخه از سینگلش توی اروپا به فروش رفته 3 -بریت اولین و البته جوانترین خواننده ی زن بود که در بیلبورد 200 تایی و هم چنین 100 اول شده بود و در سال 1999 بیشترین فروش را داشته بود. 4-"…baby one more time" آهنگ شماره 1 در آمریکا ، کانادا ، اروپا ونیوزلند و آهنگ شماره ی 2 در هلند و سوئد و نروژ و استرالیا بود.5- "…baby one more time" که توسط مکس مارتین نوشته شده بود اول قرار بود توسط TLC خوانده شود اما کمپانی تصمیم گرفته بود تا اونو گروه 5 یا بک استریت بخونه اما در نهایت مکس مارتین اونو به بریت داد.6-زنی که در ویدیوی "…baby one more time" نقش معلم را بازی می کرد یکی از دوستان صمیمی خانوادگی آنان بوده.7-مادر بریتنی به جای اینکه بریتنی را به طرز معمولی که نوشته می شود یعنی Brittaney بنویسد اونو همون طور که تلفظ می شود یعنی Britney ثبت کرد و جین که اسم میانی بریت است در حقیقت اسم مادر بزرگش بوده.8-قد بریت 162 متر است.9-فیلم مورد علاقه ی دوران کودکیش جادوگر شهر از بوده و بازیگران مورد علاقه اش Joshua Jackson ، براد پیت ، بن افلک ، تام کروز و جولیا رابرتز، مگ رایان ، جنیفر آنیستون و ساندرا بولاک است.10_ بریت تجربه ی بازیگری در فیلم Crossroad را هم داره.
    جاستين" مي گويد "بريتني" فقط يک عشق کودکانه بود

Justin Timberlake مي گويد که رابطه سه ساله او با Britney Spears چيزي جز عشقي کودکانه نبود.
    بنا به گزارش روزنامه Daily Star، جاستين مي گويد: "بريتني برايم چيزي جز عشق کودکانه نبود.
    " اين خواننده 23 ساله در ادامه صحبتش مي گويد: "از آنجا که من به دبيرستان نرفتم، رابطه ام با بريتني همانند آن عشقهاي دوران شانزده سالگي بود."
    کتاب عتبقه و گرانبهاي قرن دواردهم از مدونا به بريتنی

" خواننده پاپ امريکائي ، براي خريد هديه اي گرانبها پول هنگفتي پرداخت کرده است .
    اين هديه کتابي با محتويات مذهبي است و به کسي جر "" هديه نشده است ، و مربوط است به قرن ۱۲ ميلادي .
    "Britney Spears" از ان زمان که مدونا کتاب"Zohar" را به او هديه کرده هميشه و همه جا آنرا باخود به همراه دارد، و اينطور به نظر مي آيد که از محتويات کتاب بسيار خوشنود و خوشحال است .
    هرد و خواننده از پيروان سرسخت دستورات حضرت موسي(ع) هستند .
    "Britney Spears" مي گويد : کتاب "Zohar " شامل فلسفه و درسهائي براي زندگي بهتر است ، و همچنين گفتارهائي ار ستاره شناسي و علم اعداد نيز در ان وجود دارد . تصويري که شما از زندگي ! ، در اين کتاب مي گيريد بسيار بزرگترو دلچسب تر از انجيل است ، و اين براي من بسيار جالب است ، چراکه تاقبل از اين چنين چيزي را نخوانده ام .
    Britney Spears گفت " يکبار دوستي بمن گفت که مدونا تعليمات مذهبي خاصي را براي انتخاب روش زندگي فراگرفته است .
    ظاهرا خانم "Britney Spears" از کتاب بسيار لذت برده و گفته است که تمام کتاب را خوانده و قصد دارد تمام دستورات آنرا بکار ببندد

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

مصاحبه با گروه سندي

شهرام آذر، سرپرست و خواننده گروه سندي به همراه پسرش خشايار آذر، كه به تازگي به اين گروه پيوسته، مهمان صفحه صداي شما بودند. آنها به پرسشهايي كه فرستاده بوديد پاسخ دادند:
    گروه سندي چگونه راه افتاد؟
    شهرام آذر گروه سندي رادر سال 1987 تاسيس كرد

شهرام: گروه سندي در سال ???? در فرانكفورت آلمان توسط دوست عزيزم بهزاد پيشرو، رضا سميري و احمد عبداللهي و بنده به وجود اومد. ما تصميم گرفتيم يك گروه موسيقي با سبك متفاوت با سبكهاي متداول اون زمان راه بندازيم. البته اول آهنگ خواننده هاي ديگه رو كپي مي كرديم و آهنگي از خودمون نداشتيم. اما نحوه اجراي اون روي صحنه فرق مي كرد و كاملا متفاوت بود با نحوه اجراي خوانندگان آن زمان كه اكثرا محجوب بودند. بعد تصميم گرفتيم كه از خودمون هم آهنگ داشته باشيم. بنابراين شروع كرديم به ساختن آهنگ هايي كه با سليقه ما جور در مي اومد.

شاعر ترانه هاي شما چه كسي است؟

شهرام: اكثرا شعرها را خودم مي گم و بعضا از دوستاني كه همكاري داشتيم، كمك مي گرفتم مثلا چند تا كار با خانم پاكسيما انجام داديم. ولي از اونجايي كه مضمون شعر به سبك كار ما جهت خاصي مي دهد، هميشه خودم سعي كردم كه در نوشتم شعرها دخيل باشم. البته در آلبوم جديد كار چند ترانه سرا در داخل ايران نيز وجود داره.

شهرام آذر

چرا در آلبوم جديدتون مانند آلبوم گذشته مشكلات اجتماعي را بيان نكرديد و مانند جو غالب دنبال عشق و عاشقي رفتيد؟

شهرام: عشق و عاشقي شنونده زيادي داره. در هنگام شنيدن ترانه هايي با مضامين اجتماعي شنونده بايد درباره شعر آهنگ ها فكر كنه و خيلي از مردم داخل ابران هم دوست ندارند كه هنگام شنيدن آهنگ به فكر كردن واداشته بشوند، بلكه بيشتر دوست دارند كه از ملودي ترانه لذت ببرند. من خودم شخصا ترانه هايي رو دوست دارم كه بيشتر موضوعات عشقي دارند و اگر تمام كار گروه را به موضوعهاي اجتماعي محدود كنيم، به نحوي طيف مخاطبانمون را محدود مي كنيم. به هر صورت تصميم گرفتيم در اين آلبوم يك زاويه ديگري از كارهاي سندي رو نشون بديم كه خوشبختانه نتيجه مثبتي هم گرفتيم.

بعضي از خوانندگان وب سايت گفته انذ با وجود اينكه در ايران زندگي نمي كنيد ولي حرف دل اكثر جوون هاي ايراني را در آهنگ هاتون مي زنيد؟

شهرام: ارتباط من با ايران خيلي زياده و در روز ايميل هاي زيادي هم از ايران به دستم ميرسه كه اكثرا جوانها از مسائل خودشون و مسايل دوربرشون كه حتي بعضي وقت ها خيلي هم سياسيه با ما صحبت مي كنند. هميشه اخبار را هم دنبال مي كنيم. بچه هايي هستند در ايران كه كارهاي موسيقي خودشون را براي ما مي فرستند، ما گوش مي كنيم و نظر مي دهيم. خوشبختانه ارتباط خيلي خوبي داريم.

خشايار آذر

خشايار چگونه وارد گروه سندي و دنياي موسيقي شده؟

خشايار: من از سن چهار يا پنج سالگي ارگ مي زدم. كم كم ياد گرفتم كه آهنگ هاي خارجي رو بزنم و در سن ?? سالگي بعد از فارغ التحصيلي از دبيرستان به حالت رسمي به گروه سندي وارد شدم و الان پنج سالي هست كه با گروه سندي همكاري مي كنم. كارهاي آهنگ سازي و خوانندگي هم در آلبوم جديد كردم.

نظر شما در مورد گروهاي رپ فارسي كه در ايران فعاليت مي كنند چيه؟

خشايار: با خيليهاشون در تماس هستيم و به كارهاشون گوش مي كنيم. خيليهاشون مشكلات اجتماعي موجود در ايران را مطرح مي كنند. ولي بعضي از اين گروهها از الفاظي در كارهاشون استفاده مي كنند كه زياد با فرهنگ در ايران جور نيست.

شهرام: رپ فارسي هنوز خيلي كار داره. نبايد معيار دوستان داشتن چند نفر از نزديكان ما باشه، معيار بايد جامعه باشه. رپ فارسي هنوز در جامعه ايران فراگير نشده. اهميت رپ بيشتر درمفهوم شعر است ولي در ايران بيشتر شنوندگان به ملودي توجه مي كنند و از اون لذت مي برند. به نظر من زمان زيادي باقي مانده كه شنوندگان موسيقي در ايران به غير ملودي از ديگر اجزاي يك آهنگ هم لذت ببرند.

يكي از خوانندگان پرسيده كه دريكي از آهنگهاي آلبوم آخرتون عبارت ''بيا كه عشقم روته'' به چه معني است؟

شهرام: يكي از اصطلاحات خياباني رايج در آبادان است. وقتي بچه ها با لحن شوخي مي خواهند بگويند دوست دارم از اين عبارت استفاده مي كنند

آيا تصميم نداريد كه دختري را به گروه خودتون اضافه كنيد؟

شهرام: فعلا نه!

آرم گروه سندي

از فيلمهاي سينمايي بعد از انقلاب فيلم مورد علاقه شما چيه؟

شهرام: عروش آتش و ارتفاع پست

آيا درست كه پدر شما وزير فرهنگ بوده؟

شهرام: خير

به نظر شما مشكل موسيقي پاپ ايران چيه؟

مشكلات كه زياده، ولي بزرگترينش به نظر من كمبود هنرمند، ولي زياد بودن اجرا كننده است، توليد كننده كم داريم. هنرمندان بزرگ دنيا خودشون شعر مي گن، آهنگ مي سازند و ساز مي زنند. ولي در موسيقي پاپ ابراني تعداد كمي توليد كننده داريم و تعداد زيادي اجرا كننده كه از توليدات اين عده محدود استفاده مي كنند. در موسيقي پاپ ايراني فقط خوندن هنر شناخته ميشه.

تاثير فرهنگ گرم خوزستان روي كارهاي شما چيه؟

شهرام: اهل آبادان بودن روي موسيقي من هم خيلي تاثير گذاشته. خوشبختانه علاوه بر موسيقي عاميانه كه در ايران رواج داره، من با موسيقي بندري بزرگ شدم و نحوه خوندن اون رو خوب ميدونم. خوشبختانه تلفيق اون نوع موسيقي با سبكهاي موسيقي امروزي نتيجه خيلي خوبي داشته و كلي طرفدار پيدا كرد، نه تنها در بين ايرانيان بلكه در كشورهاي عربي هم طرفداراني پيدا كرده. سبك بندري اين قابليت را داره كه به صورت يك سبك بين المللي در بياد، چون عنصرهايي از موسيقي آفريقايي، آمريكاي لاتين در اين نوع سبك وجود داره. همچنين اگر كار خوانندگان خودمون را ملاحظه كنيد، تعداد خيلي كمي هستند كه در سبك بندري كاري را اجرا نكرده اند.

درسته كه شما مشكل اقامت در آمريكا داريد؟

بله. دليل اينكه از آمريكا هم نمي تونيم خارج بشيم همينه.

يكي ديگه پرسيده آيا شما خيال داريد مثل گروه ''بلك كتز'' خواننده تربيت كنيد و گروه هاي ديگري رو زير نظر داشته باشيد؟

به اون حالت كه من معلمشون باشم، نه! اگر ببينم كسي استعداد داره هر كمكي از دستم بر مياد براشون انجام ميدم و ميفرستم دنبال كاراشون. چون من دوست ندارم مربي و رييس كسي باشم.

آيا براي موفق شدن در عرصه موسيقي حتما بايد به لس آنجلس رفت؟

همه دنيا ميشه خواننده شد. آهنگهايي از ايران دريافت مي كنند كه كيفيت خيلي بالايي دارند. گروه سندي كار خودش را در آلمان شروع كرده و سه تا از آلبومهامون اونجا درست شد.

شرح حال گروه سندي

شهرام آذر در 1328 در آبادان متولد شد. در سالهاي قبل از انقلاب در ايران با خوانندگاني همچون بتي، شاهرخ، نوش آفرين، ابي و داريوش همكاريهايي داشت. در سالهاي جنگ ايران و عراق در انديمشك اقامت داشته و در سال 1984 ميلادي به آلمان مهاجرت كرد. وي در آنجا كار موسيقي خود را ادامه داد و گروه سندي را در سال 1987 راه اندازي و چند سال بعد به آمريكا مهاجرت كرد.

شهرام آذر ازدواج كرده و سه فرزند دارد. پسرش خشايار يكي از اعضاي گروه هفت نفره سندي است. ديگر اعضاي گروه مي توان از باباخاني، بهزاد پيشرو، سام سهرابي، اوليور واروژيان و راس رايت نام برد.

سبك موسيقي گروه سندي تلفيقي از سبك رپ در زمينه شعر ترانه و''تكنو'' و ''بندري'' در آهنگها است. گروه سندي يكي از اولين گروههايي بود كه مسايل و مشكلات اجتماعي جوانان ايران (مانند ازدواج، اعتياد و مهاجرت به خارج) را موضوع بسياري از آهنگهاي خود قرار داد.

گروه سندي تا كنون بيش از پنج آلبوم و تعداد زيادي تك آهنگ به بازار عرضه كرده است كه آخرين آلبوم اين گروه ''سبك سنگين'' نام دارد

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بیوگرافی کامل منصور
    بیوگرافی
    منصور جعفری / متولد ۶/۵/۱۳۵۳ / محل تولد تهران / بیشتر دوران کودکی خود را در کنار مادربزگش در میدان ژاله گذراند / در سن ۱۳ سالگی ایران را ترک کرد / در سن ۱۷ سالگی به صورت حر فه ای کار را با اساتيد موسيقی آغاز کرد / در سال 1999 در یک فیلم آمریکایی ایفای نقش کرد / اکنون ساکن لوس آنجلس می باشد / مجرد هست
    او درباره خواندن در ايران و برگشتن به ايران اين چنين مي گويد :
    در ايران ( خواندن ) فعلاً براي من يک آرزوي دور است ...
    (نگاه غمگين منصور ما را چند لحظه اي وادار به سکوت کرد.)
    اما هر چه کشوری که در آن برنامه دارم به ايران نزديک تر باشد، احساس من هم به ايران بسيار نزديک تر است
    مثلاً در دوبی به دليل حضور دوستان زيادی که از ايران به آنجا آمده بودند،
    احساس نزديکي خاصی به مردم و ايران مي کردم
    منصور درباره ي اين همه موفقيت در خارج از ايران چه در زمينه موسيقي و چه در زمينه تجارت مي گويد :
    به نظر من بايد هميشه هدف راخيلي بالا گرفت و براي رسيدن به آن تلاش کرد،
    در اين صورت دستيابی به نقطه اي پايين تر از هدف هم ، ميتواند موفقيت مطلوبی، باشد....
    خبر جدید : منصور در حال تهیه کردن موزیک ویدیو آهنگ های "بازی" و "دستمو بگیر" می باشد . سوپرایز منصور در موزیک ویدیو دستمو بگیر حضور دوباره ی خانوم "کندس" هست که امیدواریم ویدیو زیباتری را نسبت به ویدیو های قبلی منصور شاهد باشیم

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

محسن چاوشی :

بیوگرافی
    محسن چاووشی / متولد ۸/۵/۱۳۵۸ / محل تولد خرمشهر / ۲ خواهر و ۳ برادر به نام های هوشنگ ، مهرداد و فرهاد دارد / ماشین مورد علاقش وانت هست در حالی که خودش ماشین شخصی نداره / ساز تخصصیش کیبورد هست / ورزش مورد علاقش شنا هست و از فوتبال بیزاره / بسیار زود رنج / آهنگ متاسفم و رفیق خوب را از سایر آهنگاش بیشتر دوست داره و حالش از آهنگ قاتل حرفه ای به هم می خوره / بازیگران مورد علاقش پرویز پرستویی و رضا کیانیان هستند و کارگردان مورد علاقش داریوش مهرجویی / خواننده های مورد علاقش محسن نامجو و کریس دی برگ هستند و آهنگساز مورد علاقش چایکوفسکی / مجرد هست و فعلآ قصد ازدواج نداره
    خبر خوب : آلبوم جدید محسن چاووشی یه شاخه نیلوفر نام دارد که تنظیم کلیه قطعات این آلبوم را محسن چاووشی انجام داده و ترانه های این آلبوم از حسین صفا و امیر ارجینی می باشد . این آلبوم قرار است از طریق کمپانی آوای باربد و با مجوز ارشاد وارد بازار شود .

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •