تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: بررسی سخت افزار داخلی لپ تاپ ها

داره خودمونی میشه Mohammad_Asus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

12 بررسی سخت افزار داخلی لپ تاپ ها

سلام به همه دوستان گرامی و دوست داران لپ تاپ

راستش علت ایجاد این تاپیک این بود که من یه مدتی به تحقیق روی لپ تاپ ها میگذروندم و یکی از مواردی که به اون بر میخوردم ، عکس از اجزای داخلی لپ تاپ ها بود و با توجه به علاقه مندیم به این قضایا ، دوست داشتم از اجزای داخل اون تصویر سر در بیارم و بدونم چی به چیه !
    از دوستانی که در این زمینه اطلاعات خوبی دارند ، خواهش میکنم مارو هم بی نصیب نزارن و به پیشرفت تاپیک کمک کنن.
    روال کار میتونه به این صورت باشه :

- ارائه یک عکس از داخل لپ تاپ مورد نظر و درخواست توضیح در مورد اجزای اون.
    - توضیح مربوط به یک لپ تاپ دلخواه توسط فردی که قصد آموزش و راهنمایی دارد.
    - ارائه توضیحات تکمیلی در ضمینه انوع قطعات و کاربردشون (مثلا نوشتن یک مطلب در زمینه انواع رم نوت بوک و..)
    - توضیحات میتونه همراه با ادیت کردن عکسها جهت مجزا کردن قسمتهای داخلی از همدیگر باشه.
    .
    .
    .

خلاصه اینجارو تاپیک خودتون بدونید - امیدوارم تاپیک موفقی باشه.

(من قبلا توی یه فروم دیگه همچین کاری رو در زمینه یک وسیله الکترونیکی انجام دادم و تا حدود 80 صفحه پیش رفت و فکر میکنم کار مفیدی باشه )

- برای اولین مورد ASUS N61JV رو مورد بررسی قرار میدم(البته این بار اول هست که اینکارو میکنم واطلاعاتم کاملا ناقص هستند و دوستان لطفا هر نکته ای که به نظرشون میاد ، میتونن بیان کنن تا بقیه هم بهره ببرند)

- منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

- در عکس بالا شما میتونید نمای کلی برخی از اجزای داخلی رو مشاهده کنید.همونطور که می بینید ، در زیر همه اجزا ، یک برد سبز رنگ قرار داره که بقیه قطعات روی اون سوار شده اند.این بورد در واقع همون برد اصلی یا MainBoard هست که مثل پی ساختمان هست و زیربنای اصلی یک لپ تاپ است - برای دیدن عکسهای مختلف در این زمینه میتونید عبارت Laptop Mainboard رو در گوگل جستجو کنید.

- در عکس بالا میتونیم کارتهای رم رو به خوبی مشاهده کنیم ، طبق گفته منبع ، هر کدام از این رم ها دارای ظرفیت 2 گیگابایت و فرکانس 1333Mhz هستند البته از نوع DDR3 - برای دیدن عکسهای مختلف میتونید عبارت Laptop Ram رو جستجو کنید.
    - همچنین در گوشه سمت راست تصویر ، اگر اشتباه نکنم میتونید کارت Wireless Lan رو ببینید.همانطور که مشاهده میکنید ، 2 سیم مشکلی و سفید به اون اتصال دارند که در واقع نقش آنتن رو ایفا میکنند.(توضیحات بیشتر در عکس زیر) :

- عکس زیر هم فکر نمیکنم نیاز به توضیح خاصی داشته باشه و همون هارد یا Laptop HDD هست.

- در 2 عکس زیر میتونید قسمتهای تهویه لپ تاپ رو ببینید :

- همانطور که میبینید ، گرما توسط لوله های مسی مخصوص به رادیاتور جلوی فن انتقال پیدا کرده و فن نیز با ایجاد جریان هوا ، گرما رو دفع میکنه.علت ایجاد گرما در لپ تاپ ها در همینجا مشخصه ، هیچوقت کولینگی رو که روی یک ست Desktop پیاده میکنیم ، نمیتونیم با یک عدد فن ایجاد کنیم ، بنابرین توصیه میکنم اگر قصد انجام کارهای سنگین رو دارین ، برای طولانی تر شدن عمر لپ تاپ از Cool-pad ها استفاده کنید.(البته هر لپ تاپی بنا به ویژگی های خاص خودش میتونه این شرایط رو بهبود بده یا بدتر کنه)

- در عکس بالا میتونید CPU لپ تاپ رو به خوبی مشاهده کنید ، سازنده با توجه به میزان گرما ، استفاده از یک لوله مسی رو ترجیح داده.همچنین لازم به ذکر هست که این CPU از نوع Core i5 - 520M میباشد.

- عکس بالا مربوط به کارت گرافیک این لپ تاپ هست ( Geforce Gt 325M ) که در اطراف اون میتونید 4 عدد رم با برند Hynix رو مشاهده کنید.
    برای اینکه دید کلی نصیبتون بشه ، میتونید به عکس زیر توجه کنید :

- در عکس زیر نیز میتونید درایو نوری این لپ تاپ رو ببینید که من از روی برچسبهای زردرنگ اون فهمیدم که درایو نوری هست !

تا اینجا اجزای داخلی به طور کلی معرفی شدن ، اما یکی از اجزای خارجی نیز هست که خیلی ها با اون سر و کار دارن و بنابرین گفتم شاید بد نباشه که در موردش اطلاعاتی داشته باشند ، این قسمت همون منبع تغذیه لپ تاپ هست که مثل پاور کامپیوتر برق اجزای داخلی رو تامیین میکنه و علاوه بر اون کار شارژ باتری رو نیز به کمک مدارات شارژر داخل لپ تاپ انجام میده.

و

توجه داشته باشید که این وسیله یک منبع تغذیه سوئیچینگ هست و عمل شارژ مستقیما توسط اون انجام نمیگیره.علت داغ شدن اونهم میتونید در تصویر ببینید ، علارقم تلاش سازندگان برای افزایش راندمان این منابع ، همیشه مقداری تلفات وجود داره و باید اونها رو توسط Heat sink یا گرماگیر برطرف کنند که در نهایت به بدنه منبع تغذیه منتقل میشه.

- امیدوارم مطالب فوق مفید واقع شده باشه - به امید دیدار ، خدانگهدار

2. 9 کاربر از Mohammad_Asus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •