تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: پیشنهاد مطلب برای ارائه‌ی مطلب در خصوص نجوم....

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض پیشنهاد مطلب برای ارائه‌ی مطلب در خصوص نجوم....

با سلام....
    من میخوام برای یه تعداد حدودا ۱۴-۱۵ نفره از دوستان، کمی در خصوص ستاره شناسی و نجوم صحبت بکنم....
    زمان تعیین نکردم و در کل ۶ ماهه‌ی دوم میتونم ببرمشون بیرون!!!
    مشکلم اینه که نمیدونم چی باید بگم!
    نرم‌افزار استلاریوم رو دارم، و باید توی محل به صورت تئوری(با نرم‌افزار) براشون صحبت کنم و توضیحاتی رو ارائه کنم...

کسی ایده‌ای داره که چی باید بگم و چی نباید بگم؟!
    بارش شهابی درست حسابی توی این شیش ماهه‌ی دوم کی هست که مصادف با اون روز ببرمشون بیرون؟

ناظر انجمن موضوعات علمی و فنی-مهندسی M o h a m m @ d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    همین دوروبر

پيش فرض

سلام
    تو سایتهای نجومی بگردین تقویم دارن که دقیق نوشته چه روزهای بارش شهاب سنگی هست نمونش مثل این

پنجشنبه ۹ مهر: دنباله دار تازه کشف شده کاتالینا با چشم غیرمسلح! با قدر ۵ تا جمعه ۱۵ آبان قابل رصد است.
    پنجشنبه شب ۱۶مهر: وبامداد جمعه۱۷ مهر اوج بارش شهابی اژدهایی با ۱۰ شهاب در ساعت. این بارش ذرات بازمانده دنباله دار”ژیاکوبینی زینر” p 21 می باشد.
    یکشنبه ۱۹ مهر: اورانوس به وضعیت مقابله می رسد وبهترین شرایط رصد را درطول شب دارد.
    جمعه ۲۴ مهر: در ساعت ۱۳:۳۰، سیاره تیر به حداکثر کشیدگی غربی با زاویه ۱۸/۱ می رسد.
    چهارشنبه شب ۲۹ مهر: و بامداد پنج شنبه۳۰ مهر، بارش شهابی جباری با ۲۰ شهاب در ساعت بازمانده دنباله دار” هالی ” می باشد.
    دوشنبه ۴ آبان: مقارنه سیارات ناهید و برجیس با جدایی ۱ درجه( همنشینی دو سیاره درخشان)
    چها شنبه ۶آبان: مقارنه نادر سیارات ناهید، بهرام و برجیس در بامداد، مثلثی با جدایی ۱ درجه در افق شرق می سازند.
    پنج شنبه شب ۱۴ آبان: و بامداد جمعه ۱۵ آبان بارش شهابی ثوری با ۱۰-۵ شهاب در ساعت بازمانده سیارک TG10 و دنباله دار “انکه” ۲P می باشد که به بارش آذر گوی ها نیز مشهور است.
    سه شنبه شب ۲۶ آبان: و با مداد چهارشنبه ۲۷ آبان بارش مشهور شهابی اسدی با ۱۵ شهاب در ساعت بازمانده دنباله دار” تمپل تاتل ”
    ۵۵Pدوشنبه ۱۶ آذر: مقارنه ماه وناهید با جدایی ۲ درجه. در این تاریخ قبل از طلوع خورشید این اجرام از سمت شرق آسمان طلوع می کنند.
    یکشنبه شب ۲۲آذر: وبامداد دوشنبه ۲۳ آذر، بارش شهابی جوزایی بازمانده سیارک”فیتون ۳۲۰۰″
    سه شنبه اول دی ماه: آغاز زمستان در نیمکره شمالی ساعت ۸:۱۸.شب یلدا طولانی ترین شب سال و این روز کوتاهترین روز سال است.
    سه شنبه شب ۱دیماه: و بامداد ۲ دیماه بارش شهابی دب اکبری با ۱۰-۵ شهاب در ساعت از ذرات بازمانده دنباله دار” تاتل ” می باشد.
    سه شنبه ۸ دی: ساعت ۳:۳۱، سیاره تیر در بیشترین کشیدگی شرقی خود بازاویه ۱۹/۷ درجه قرار دارد.
    یکشنبه ۱۳ دی: و در حقیقت، بامداد دوشنبه ۱۴ دی، بارش شهابی کوادرانتی با ۴۰ شهاب در ساعت؛ بازمانده دنباله دار EH1 2003 است.
    سه شنبه ۱۸ اسفند: سیاره غول پیکر برجیس در وضعیت مقابله و بهترین شرایط رصدی قرار دارد.
    چهارشنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۴: خورشید گرفتگی کامل ( بیشتر شمال استرالیا وجنوب آسیا قابل مشاهده است) این گرفت از ساروس ۱۳۰ و۵۲ مین گرفت از ۷۳ گرفت است. این خورشید گرفتگی نیز درایران قابل رویت نیست. شرق آسیا واسترالیا فرصت رصد این واقعه را دارند.
    برای موضوع بحثم فکر کنم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] @ عزیز بهتر بتونن کمکت کنن واردترن به موضوعات .

3. 2 کاربر از M o h a m m @ d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •