تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: تفاوت کیفییت در سیگنالهای دیجیتال (dvi ) و آنالوگ

آخر فروم باز chaos theory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض تفاوت کیفییت در سیگنالهای دیجیتال (dvi ) و آنالوگ

با سلام دوستان عزیز.
    اینجا میتونه محلی باشه برای بحث و تبادل نظر راجع به موضوعی که ذکر شد. (دوستان لطفا دلایل علمی و بر اساس مطالعه, جستجو و تحقیق باشه.)
    ممنون.

کاربر فعال انجمن سخت افزار becareful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

چیزایی رو که اونجا نوشتم با کمی مطلب بیشتر رو اینجا میذارم:
    DVI یا Digital Visual interface از داده های 0 و 1 (اعداد در مبنای 2) برای عبور اطلاعات استفاده میکنه و اطلاعات رو اینطوری منتقل میکنه طوری که انگار کامپیوتر با زبون خودش به مانیتور میگه که چی نمایش بده ...ولی در RGB از سیگنال ها یا همون پالس های آنالوگ مثل قبلا که خط های تلفن هم آنالوگ بودن(البته دامنه فرکانسشون با هم فرق داره ولی هر دو آنالوگند)استفاده میکنه... امکان ایجاد نویز هم داخل آنالوگ بیشتره...چون میدان الکتریسیته یا الکتریکی هر دو شاید بتونن توش تاثیر بزارن. برای دیدن تفاوت واقعی این دو با مانیتور هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستن تفاوت رو بهتر میشه حس کرد.
    Last edited by becareful; 06-02-2008 at 02:44.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

پس به این نتیجه رسیدین که تفاوت دارند.
    خوب خدا رو شکر.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب خدا رو شکر.
    تفاوت دارند ولی به سوال اینه که واقعا این تفاوت توی تصویر مانیتور های خانگی چقدر است...

داره خودمونی میشه nist engar2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    ANDROMEDA

پيش فرض

خب یکی بیاد توضیح بده واقعا چقدر تفاوت دارن وآیا این تفاوت تو مانیتور های خونگی محسوس است یا نه؟؟

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بهتره کسانی که Lcd Tv دارند تست کنند ... تو مانیتور تفاوتی با چشم به نظر نمیاد البته میتونه از کوچکیش باشه ...

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

خوب خدا رو شکر.
    چرا گیر میدی (شوخی) !من اونجا هم گفتم تفاوتشون محسوس نیست نگفتم مثل هم هستن.مانیتور های crt هم کیفیت رنگ بالاتری دارن...در عین اینکه از d-sub استفاده میکنن...نخواستم بحث رو اونجا ادامه بدم... اسم های اصطلاحی(نه علمی) سیگنال های آنالوگ:d-sub ,RGB ,15 PIN ,VGA,Analog port

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

چرا گیر میدی (شوخی) !من اونجا هم گفتم تفاوتشون محسوس نیست نگفتم مثل هم هستن.مانیتور های crt هم کیفیت رنگ بالاتری دارن...در عین اینکه از d-sub استفاده میکنن...نخواستم بحث رو اونجا ادامه بدم... اسم های اصطلاحی(نه علمی) سیگنال های آنالوگ:d-sub ,RGB ,15 PIN ,VGA,Analog port
    مانیتورهای crt کنتراست بالایی دارند که سر به فلک میکشه واسه همین هم زودتر باعث خستگی چشم میشن ( بخاطر استفاده از لامپ تصویر روشنایی زیادی دارند و برق زیادی هم مصرف میکنن.) اما کیفیت رنگ بالایی ندارند نسبت به LCD

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

بهتره کسانی که Lcd Tv دارند تست کنند ... تو مانیتور تفاوتی با چشم به نظر نمیاد البته میتونه از کوچکیش باشه ...
    این یه چیز واضح هست که نویز یه عامل مخربه . خوب اینو همه میدونیم که سیگنالهای آنالوگ بیشتر در معرض نویز قرار میگیرن نسبت به سیگنال های دیجیتال .
    بنابر این وقتی این عامل مخرب خنثی باشه . تاثیر مثبت میتونه روی داده های ارسالی و دریافتی بذاره.
    البته دوستمون شاید درست بگه که این تفاوت نا محسوس هست . اما من فکر نمیکنم باید به همین حرف قانع شد . و باید کاملتر بررسی بشه این مسئله و ببینیم آیا برای یک تفاوت نا محسوس lcd های dvi هم گرونتر هستند.
    البته من فکر میکنم این مسئله رابطه مستقیم با response time در مانیتورها داشته باشه. (البته فکر میکنم اینطور باشه باید بیشتر تحقیق بشه راجع به این مسئله.)

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

مانیتورهای crt کنتراست بالایی دارند که سر به فلک میکشه واسه همین هم زودتر باعث خستگی چشم میشن ( بخاطر استفاده از لامپ تصویر روشنایی زیادی دارند و برق زیادی هم مصرف میکنن.) اما کیفیت رنگ بالایی ندارند نسبت به LCD
    من اشتباه میگم و هیچی بلد نیستم به بزرگی خودتون ببخشید اصلا کیفیت رنگ و تصویر و زمان پاسخگویی خوب crt ها ندارن... و بدترین بدترین ها هستن. تمام

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •