تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 29

نام تاپيک: بیماری دیابت

آخر فروم باز masoudboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض بیماری دیابت

من پدر و برادرم دیابت نوع دو دارند ... من تا حالا 2 بار با دستگاه های تست خون که قند خونم را گرفتم ناشتا یکبار 120 و یکبار 114 بوده
    با توجه به ارثی بودن دیابت آیا من دیابت دارم ؟ 24 سالم هست ...

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

من پدر و برادرم دیابت نوع دو دارند ... من تا حالا 2 بار با دستگاه های تست خون که قند خونم را گرفتم ناشتا یکبار 120 و یکبار 114 بوده
    دوست عزیز فکر نکنم شما دیابت داشته باشید. اما باید توجه کنید که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید. در ضمن دیابت تیپ 2 معمولا در سنین بالای 50 سال مشاهده میشه. مقدار نورمال قند خون ناشتا یا FBS بین 80 الی 120 هستش. زیاد هم نمیشه به این دستگاهها اعتماد کرد. من یه روز صبح به فاصله 2 دقیقه قند خودمو 2 بار اندازه گرفتم یه بار 70 اومد یه بار 100!!!
    شما باید وزن خودتون رو کنترل کنید و قند و کریوهیدرات بیش از حد مصرف نکنید. ورزش مرتب و صحیح هم لازمه.
    در ضمن یه بار هم قند غیر ناشتای خونتون رو با همون دستگاه اندازه بگیرید ببینید چند در میاد. ( مثلا 1 ساعت بعد از ناهار )

3. 2 کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned kiarash3500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تو قلب خداي مهربون

پيش فرض

نظرتون راجع به نوار های کاغذی تست قند خون چیه؟
    اطمینانی هست؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

همانطور که دوستان اشاره کردن دیابت نوع 2 میتونه جنبه ارثی داشته باشه .بهترین کار برای پیشگیری و به تعویق انداختن آن جلوگیری از چاقی و فعالیت بدنی مناسب می باشد .
    در مورد تستهای قند شما به این دستگاه ها اعتماد نکنید . تنها راه تشخیص دیابت اندازه گیری قند خون ناشتا در آزمایشگاه می باشد که تفسیر و تشخیص را پزشکتون انجام می دهند . در موارد مشکوک قند خون 2 ساعت بعد از صبحانه را هم اندازه گیری می کنند .

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

نظرتون راجع به نوار های کاغذی تست قند خون چیه؟
    اطمینانی هست؟
    جهت تشخیص خیر ولی در مواردی فقط میتونه نشان بده که آیا قند خون در حال حاضر بالا هست یا خیر .

6. 3 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خواص درمانی پیاز
    - پیاز به واسطه ی داشتن انسولین گیاهی، موجب شفای بیماری دیابت می گردد، پس برای اشخاص مبتلا به بیماری قند مضر نیست.
    -هر شخص سالم که بخواهد سلامتي خود را حفظ کند بايد در 24 ساعت با غذاي خود در حدود 40 گرم پياز بخورد.
    خواص درمانی شلغم
    - آب شلغم
    استفاده از انسولين هاي گياهي به طور خام نتيجه بهتري دارد و مخصوصا" نوعي که در شلغم است در اثر پختن از بين مي رود ، شلغم براي معالجه مرض قند بسيار مفيد است زيرا مي توان آن را خام خورد و همچنين ممکن است آب شلغم را گرفته و با مايعات ديگر مخلوط کرده و نوشيد تا گوارا تر باشد.
    - شلغم با اينکه داراي قند است در درمان بيماري قند بسيار موثر است مخصوصا" چنانچه آب آن را گرفته بنوشند زودتر اين بيماري را شفا مي دهد.-
    دو هفته پیش که رفته بودم دکتر یه آقایی رو دیدم که به گمانم 60 ساله بودن. از سن 50 سالگی دچاردیابت شده بودند. به گفته خودشون آب هم می خورن قند خونشون بالا می ره! انسولین هم می زدن ولی وقتی حرف شلغم اومد وسط گفتند که هر وقت شلغم می خورم حالم خوب می شه ولی علتش رو نمی دونستن. شما هم با انسولین شلغم و پیاز موافقید؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دو هفته پیش که رفته بودم دکتر یه آقایی رو دیدم که به گمانم 60 ساله بودن. از سن 50 سالگی دچاردیابت شده بودند. به گفته خودشون آب هم می خورن قند خونشون بالا می ره! انسولین هم می زدن ولی وقتی حرف شلغم اومد وسط گفتند که هر وقت شلغم می خورم حالم خوب می شه ولی علتش رو نمی دونستن. شما هم با انسولین شلغم و پیاز موافقید؟
    با انسولین بله ولی با شلغم و پیاز خیر

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با انسولین بله ولی با شلغم و پیاز خیر
    آقای دکتر، شما با غذا درمانی موافق نیستید؟ یعنی انسولین گیاهی نمی تونه کار انسولین دارویی رو انجام بده؟ پس چرا ایشون با خوردن شلغم خیلی حس خوبی داشت؟

داره خودمونی میشه narsy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    من آزمايش اوليه FBS ام 129 بود به دكتر كه نشون دادم گفت بايد تست GTT دو ساعته بدي جواب اونم 134 شده
    كسي مي دونه رنج طبيعي GTT تو چه حدودي هست ؟ چون تو برگه آزمايش مشخص نشده طبيعي يا غيرطبيعي

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

منظورتون همون OGTT یه دیگه؟ مقدار OGTT دو ساعته اگه بالای 200 mg/dl باشه میشه گفت دیابت دارین. 134 خوبه. اما دقت کنید با یک بار آزمایش نمیشه مطمئن شد. بهتره بعد از چند روز 2باره آزمایش بدین. در ضمن زمان ناشتا بودنتون بهتره حداقل 12 ساعت باشه.

12. این کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه narsy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

منظورتون همون OGTT یه دیگه؟ مقدار OGTT دو ساعته اگه بالای 200 mg/dl باشه میشه گفت دیابت دارین. 134 خوبه. اما دقت کنید با یک بار آزمایش نمیشه مطمئن شد. بهتره بعد از چند روز 2باره آزمایش بدین. در ضمن زمان ناشتا بودنتون بهتره حداقل 12 ساعت باشه.
    تو برگه آزمايش دقيقا نوشته GTT 2hr حالا نمي دونم همون OGTT مي شه يا نه ؟ يعني يه آزمايش FBS ناشتا ، بعدش يه شربت گلوكز و بعد از دو ساعت دوباره آزمايش دادم

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •