تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: Need a software which translates texts

داره خودمونی میشه tazkare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    قائمشهر

پيش فرض Need a software which translates texts

سلام دوستان
    من کلی ترجمه دارم هم برا کتابی که میخوام بنویسم هم تحقیاتی که خودم دارم باید کلی ترجمه کنم طوری که هنوز شروع نکرده احساس خستگی میکنم کسی نرمافزاری نداری که بتوم باهاش کل متن رو ترجمه کنم؟
    متشکرم

آخر فروم باز rezaete's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    اهواز = اکسین

پيش فرض

البته من خودم امتحان نکردم اما میدونم نرم افزارهای مترجم پارس و مترجم پدیده این کار رو میکنن . توی انجمن سرچ بکن ، لینکشون هست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    اهواز = اکسین

پيش فرض

مترجم پارس Pars Translator / تمامی ورژنها در این تاپیک ( آخرین ورژن) :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    آموزش استفاده از مترجم پارس در win xp :
    کد:
    نرم افزار مترجم پدیده :
    کد:

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بهتره بدی به مترجم (از نوع انسانی !) ... نرم افزارهای مترجم ، نهایتا بتونن به زحمت از پس متن های معمولی و چندخطی بربیان ؛ عملکردشون در مورد متن های تخصصی و طولانی خیلی ضعیفه ... (imo)

5. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    اهواز = اکسین

پيش فرض

بهتره بدی به مترجم (از نوع انسانی !) ... نرم افزارهای مترجم ، نهایتا بتونن به زحمت از پس متن های معمولی و چندخطی بربیان ؛ عملکردشون در مورد متن های تخصصی و طولانی خیلی ضعیفه ... (imo)
    مسلما هوش مصنوعی به انسان نمیرسه ولی توی مترجم پارس میتونی رشته های تخصصی رو انتخاب کنی مثلا مهندسی مکانیک .

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مسلما هوش مصنوعی به انسان نمیرسه ولی توی مترجم پارس میتونی رشته های تخصصی رو انتخاب کنی مثلا مهندسی مکانیک .
    جسارتا به نظر من ، نه تنها نمی رسه ، بلکه به نظرم به این زودی ها هم نخواهد رسید ... (اتفاقا بخاطر علاقه به این شاخه ، توی دانشگاه هم واحد مربوطه رو پاس کردم)

مشخصا همین مترجم پارس رو هم چک کرده ام ؛ حالا شاید بدشانسی یا بی دقتی من بوده ، ولی حتی توی ترجمه عبارات دو سه خطی معمولی مشکل داشت (یادمه عبارتی بهش دادم که درباره این بود که یه نفر به دوستش سیب میده - می شد به ترجمه این نرم افزار از 20 ، 14 داد!) ...

نهایتا اینکه توی این مدت 4-5 ساله که من در زمینه ترجمه فعالیت زیاد داشتم و دارم ، اینجور نرم افزارها به هیچ کاری نیومدن ... فقط خریده شدن و بعدش یک گوشه ای قرار داده شدن ...

8. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Narsis_E's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    "Half Of The World"

پيش فرض

جسارتا به نظر من ، نه تنها نمی رسه ، بلکه به نظرم به این زودی ها هم نخواهد رسید ... (اتفاقا بخاطر علاقه به این شاخه ، توی دانشگاه هم واحد مربوطه رو پاس کردم)

مشخصا همین مترجم پارس رو هم چک کرده ام ؛ حالا شاید بدشانسی یا بی دقتی من بوده ، ولی حتی توی ترجمه عبارات دو سه خطی معمولی مشکل داشت (یادمه عبارتی بهش دادم که درباره این بود که یه نفر به دوستش سیب میده - می شد به ترجمه این نرم افزار از 20 ، 14 داد!) ...

نهایتا اینکه توی این مدت 4-5 ساله که من در زمینه ترجمه فعالیت زیاد داشتم و دارم ، اینجور نرم افزارها به هیچ کاری نیومدن ... فقط خریده شدن و بعدش یک گوشه ای قرار داده شدن ...
    کاملاً تایید میشه !

من هم پارس رو قبلاً امتحان کردم ، فکر می کنم حتی در ترجمه متن های معمولی هم مشکل داره !صرفاً یه ترجمه کلمه به کلمه ، که البته فکر می کنم اگه به یه نفر هم که خیلی از انگلیسی سر در نمیاره یه دیکشنری ، یه مداد و یه کاغذ بدی می تونه این کارو واسمون انجام بده !!

به نظر من هم استفاده از مترجم (به قول دوستمون)از نوع انسانی بهترین و شاید تنها گزینه است

پروفشنال AABB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    بهسود

پيش فرض

......
    نیومدن ... فقط خریده شدن و بعدش یک گوشه ای قرار داده شدن ...
    در تکمیل حرف شما بگم که من در مدت این چند سالی که هست همه برنامه های ترجمه رو باهاشون درگیر بودم و می تونم بگم که تنها راهش همون کار انسانی هستش. من یکی از دوستام الان برای یه شرکت بین المللی داره کارمی کنه (حقوقش هم بالای 2000 دلاره) و این قدر کارش شلوغه که به حد مرگ به این نوع برنامه های سریع السیر احتاج داره ولی حتی یه جملش رو هم به اونا نمی ده چون می دونه که کارش رو خراب می کنه...

حـــــرفـه ای A r c h i's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

please continue the discussion in English..
    Thanks

داره خودمونی میشه tazkare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    قائمشهر

پيش فرض

جدا؟!
    وای یه بار خواستم کارمو سریع انجام داده باشم پس الکی 12500 تومن پیاده شدم آخه رفتم خریدمش. البته تازه دارم نصبش میکنم کاش زودتر این حرفای آخرتونم دیده بودم . حالا دیگه پولم بر باد رفت. ولی بازم دستتون درد نکنه

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •