تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 29

نام تاپيک: ► شکستن پورت USB - کـــــمـــــک... ◄

اگه نباشه جاش خالی می مونه mg74's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

14 ► شکستن پورت USB - کـــــمـــــک... ◄

سلام

من یه تلویزیون پلاسمای سامسونگ مدل 43D495 دارم...

این تلویزیون یه دونه پورت USB داره که مال تلویزیون من شکسته...

در تصویر زیر جایی که شکسته رو علامت زدم: (همون تکه پلاستیک کلا دراومده و چند تا میله ی فلزی متصل به اون بدون تکیه گاه موندن...)

من هم زنگ زدم سام سرویس، گفتن که تا فردا کارشناسمون میاد و بازدید به صورت رایگان انجام میشه...

کارشناسشون اومد گفت که باید 250 هزار تومن خرج کنید تا درست بشه یعنی بورد رو باید عوض کنید یا بیارید نمایندگی با دستگاه های ما شـــاید با 70-80 هزار تومن درست بشه!

بعد 7 هزار تومن هم هزینه ی رفت و آمد از من گرفت...

بعد من یکم تلاش کردم و یه فلش رو وصل کردم به پورت... یه کاغذ هم گذاشتم کنارش... بعد دیدم درست شد و فلش اجرا شد...

بعد یه فلش دیگه رو امتحان کردم و یکی از اون میله ها کج شد و وقتی خواستم راستش کنم، نصف شد...!

حالا که فقط یکی از اون میله ها شکسته و یه تکه پلاستیکش دراومده آیا باید 250 هزار تومن خرج کنم؟
    یا میشه با عوض کردن پورت کارم راه بیوفته؟

چکار کنم؟

منتظر پاسختون هستم...
    Last edited by mg74; 31-05-2012 at 20:05.

پروفشنال sima_6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

250 هزار تومن بابت چی یک پورت USB گفت باید کل برد عوض بشه لووووووووووووووول ببین فکر نکنم بیشتر از 10 هزار تومن خرج داشته باشه نیاز به عوض شدن برد نیست یارو شر گفته.به یک نمایندگی در شهر تون مراجغه کنید.به جز اون که امد گفت 200 هزار تومن

3. 3 کاربر از sima_6600 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز smhsh121's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

اگر تلویزیون توی گارانتی هست که اصلا باید مجانی درستش کنند. اگر هم تو گارانتی نیست به یه تعمیرکار ماهر بگو بیاد پورتشو عوض کنه. اگرم خودت لحیم کاری بلدی یدونه پورت USB بگیر و تعویضش کن.

5. این کاربر از smhsh121 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

250 هزار تومن بابت چی یک پورت USB گفت باید کل برد عوض بشه لووووووووووووووول ببین فکر نکنم بیشتر از 10 هزار تومن خرج داشته باشه نیاز به عوض شدن برد نیست یارو شر گفته.به یک نمایندگی در شهر تون مراجغه کنید.به جز اون که امد گفت 200 هزار تومن

آخه همه نمایندگی های سام سرویس قانون هاشون یکیه و انگار نمی تونن اون قطعه رو عوض کنن...

اگه جای دیگه هم ببرم گارانتی باطل میشه...!

نمی دون باید چکار کنم؟؟

کمک...

پروفشنال parham511's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    Ma$aD

پيش فرض

بابا 250 تومن یه مانیتور 22 اینچ میدن با 2 تا USB و کلی تجهیزات... 2 سال گارانتی و ....
    خواسته تیغ بزنه....

8. 3 کاربر از parham511 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر تلویزیون توی گارانتی هست که اصلا باید مجانی درستش کنند. اگر هم تو گارانتی نیست به یه تعمیرکار ماهر بگو بیاد پورتشو عوض کنه. اگرم خودت لحیم کاری بلدی یدونه پورت USB بگیر و تعویضش کن.
    شکستن پورت جزو گارانتی نیست...

اگه یکی دیگه رو بیارم گارنتی باطل میشه...

یعنی با لحیم میشه درستش کرد؟؟؟؟

آخر فروم باز smhsh121's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

شکستن پورت جزو گارانتی نیست...

اگه یکی دیگه رو بیارم گارنتی باطل میشه...

یعنی با لحیم میشه درستش کرد؟؟؟؟
    آره. پورت USB یک قطعه الکتریکی هست نه الکترونیکی و راحت میشه تعویضش کرد فقط وسایل می خواد.

پروفشنال parham511's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    Ma$aD

پيش فرض

کارتون با USB چی بود قبلا؟
    اگه درست نمیکنن و در صورت دست زدن شما هم گارانتی رو باطل میکنن،
    2 تا راه میمونه دیگه یا اینکه اونا با 70 تومن درست کنن و تیغ بزنن،
    اینکه اگه خیلی کارتون ضروریه به جای 70 تومن پول واسه تعمیر یه USB یه DVD player یخرین با اون قیمت که USB هم پخش میکنه و از طریق ورودی HDMI میتونین به TV وصلش کنین.

12. این کاربر از parham511 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

قطعه فلزیش رو نمیشه لحیم کرد از شکستگی، USBها حساسند و میتونه موجب آسیب بشه، باید از پایه نگاه کنید بشه لحیمش کرد یا نه...
    اون بخش پلاستیکی هم تنها وظیفه نگهداشتن رو داره و برای کار تمیز میتونید از قطعه ای قدیمی (مثل مینهای 3-2 تومنی نیم سوز) درش بیارید و با چسب به پورت خودتون بچسبونید.
    ولی بدید یک تعمیرکار بالای سرش بایستید با 7-8 تومن تمومه...
    آیا گارانتیتون انقدر ارزش داره؟ چقدر ازش مونده؟ و مگه قراره چی بشه؟ هرچی هم میشه که در شمول قرداد نیست؟ اینم در نظر داشته باشید شکستگی و دستکاری خودش تو بیشتر گارانتیها دردسر سازه...پس چه خودتون روش کار کنید چه تعمیرکار...

+یک موضوع دیگه اگر حفظ گارانتی براتون مهمه ...از چند نمایندگی دیگه بپرسید...بعضیها حرف خودشون رو میکنند قانون و بنام موازین شرکت مادر بخورد مشتری میدن...از سام سرویس مرکزی هم سوال کنید...اگر تایید کردن بحث کنید یک تعویض پورت مسخره اس که این همه هزینه اش بشه...متوجه اشون کنید که به برد مادر صدمه نرسیده و پورت از پایه نشکسته و فقط اتصالشون قطع شده، به برد صدمه ای نرسیده

14. این کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

قطعه فلزیش رو نمیشه لحیم کرد از شکستگی، USBها حساسند و میتونه موجب آسیب بشه، باید از پایه نگاه کنید بشه لحیمش کرد یا نه...
    اون بخش پلاستیکی هم تنها وظیفه نگهداشتن رو داره و برای کار تمیز میتونید از قطعه ای قدیمی (مثل مینهای 3-2 تومنی نیم سوز) درش بیارید و با چسب به پورت خودتون بچسبونید.
    ولی بدید یک تعمیرکار بالای سرش بایستید با 7-8 تومن تمومه...
    آیا گارانتیتون انقدر ارزش داره؟ چقدر ازش مونده؟ و مگه قراره چی بشه؟ هرچی هم میشه که در شمول قرداد نیست؟ اینم در نظر داشته باشید شکستگی و دستکاری خودش تو بیشتر گارانتیها دردسر سازه...پس چه خودتون روش کار کنید چه تعمیرکار...

+یک موضوع دیگه اگر حفظ گارانتی براتون مهمه ...از چند نمایندگی دیگه بپرسید...بعضیها حرف خودشون رو میکنند قانون و بنام موازین شرکت مادر بخورد مشتری میدن...از سام سرویس مرکزی هم سوال کنید...اگر تایید کردن بحث کنید یک تعویض پورت مسخره اس که این همه هزینه اش بشه...متوجه اشون کنید که به برد مادر صدمه نرسیده و پورت از پایه نشکسته و فقط اتصالشون قطع شده، به برد صدمه ای نرسیده
    ممنون...
    ولی من همه ی اینها رو انجام دادم... باهاشون بحث کردم سر همین موضوع... ولی اتفاقی نیفتاد...
    حالا امروز کارشناسشون بابت یه خط سبز که وسط تلویزیون بود اومد تا تعمیرش کنه...
    یارو اومد با یه دریل و یه دوربین دیجیتال... من گفتم ببین چکار می خواد بکنه ...
    اومد پشت تلویزیون رو باز کرد و از سریالش عکس گرفت... بعد یه چاقو خواست و من بهش دادم...
    گفت می خوام یه چیزی رو زیاد کنم تا بشه از اِشکال تلویزیون عکس گرفت...
    وقتی اون چیز رو زیاد کرد تلویزیون رو روی حالتی قرار داد که رنگ های مختلف رو نشون می داد و از صفحه تلویزیون موقعی که صفحه سفید بود عکس گرفت تا اون خط سبز بیشتر معلوم بشه...

می گفت: «این اولین باریه که به من گفتن برو گزارش تهیه کن و عکس بگیر.»
    می گفت: «شاید می خوان پنل رو کلا عوض کنن... یا شاید هم کل تلویزیون رو
    من که سر در نیاوردم از این کارا...
    اگه شما با این موضوع ها آشنایی دارید، بگید لطفا ...
    ولی اگه کلا تلویزیون رو عوض کنن به نفع منه.. چون پورت USB هم باهاش عوض میشه...! ()

16. این کاربر از mg74 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •