تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: فردی خوش بین هستید یا بدبین؟

راي دهنده
23. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خوش بین

8 34.78%
  • متعادل

10 43.48%
  • بدبین

5 21.74%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: خوش بینی و بدبینی | بحث + تست روانشناسی

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض خوش بینی و بدبینی | بحث + تست روانشناسی

خوش بین هستید یا بدبین ؟
    .
    .
    .
    .
    .
    .

1-
    خوشبین ها معتقدند که در کنترل کامل اند.

خوش بین ها معتقدنـد کــه آینـــده در دستان خودشان است. آنها هیچ دلیلی نمی بینند که فردا بهتر از روزی که گذشت، نخواهد بود، و حق با انهـــاست!
    پیشامدها و شکستهای پیشین اهمیت چندانی برای یـــک خوشبین ندارند. نوع جهان بینی آنها انتظار یک زندگی خوب را دارد؛ و خود این نگـرش در طـول
    زمان توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تکرار و قدرتمند تر می شود.

امــا بدبیـن ها اغلب حس میکنند که هیچ کنترلی بر زندگی خود ندارند. اگر معتقــد باشند که کنترلی دارند، دیگر بدبین نیستند، چرا که این به ایـن معنـی
    است که خودشان انتخاب کرده اند که پیامدهای منفی برایشان رقم بخورد. بدبین ها تقریبن همیشه انتظارات تیره ی خود را برپایه ی تجربیات گذشته
    ی خود بنا میکنند. آنها نمی توانند مفهوم شانس دوم، سوم و 20 ام را به درستی درک کنند.

2- خوش بین ها آینده نگر اند. (از نوع مثبت)

از نظر یک فرد خوشبین، گذشتــه ، یک پرونده ی بسته شده حاوی تجارب مسرت بخش یا تجارب تحصیلی و ... است؛ هیچ زمانی مث زمـان حال نیسـت
    و از نظرشان فردا هم روز خوبی خواهد بود.

تاحالا به این فکر کردید؟ زمان حال کاملن خنثی است (یعنی نه خوب است و نه بد). هرچیز بد یا خوبی می تواند ازین لحظه به بعد اتفاق بیفتد.
    فرد خوش بین خنثایی زمان حال را یک فرصت مناسب برای ایجاد پیامدهای خوب می داند. از دیگر مهارتهای او این است که میداند چگونه اقدامات مثبــت
    امروزش، ضامن فردایی بهتر است.

بدبین ها به طور کلی آینده نگر نیستن. بله! آنها به جلو نگاه میکنن ولی تنها چیزی که می بینند یک اینده ی ناخوشایند است که انرا بر اساس گذشتـه ی
    خود مجسم نموده اند. آیا شما هیچ فرد فوق موفق و شـادی را می شناسید که آینده ی خود را ناخوشایند و دلگیر ببیند؟ اگر هـم چنیـن شخصـی وجود
    داشته باشد احتمالن به خاطر خبر یا واقعه ی دلخراشی است که اخیرن شنیده است، نه گذشته ی خود.

حتا اگر گذشته ی دشواری هم داشته اید، هنوز امکان این وجود دارد که با نگرش روشن به افق زمان نگاه کنید، اگر به خودتان اطمینان داشته باشید.
    (در بخش بعدی به ان پرداخته شده)

زندگی در گذشته، شما را فلـــج میکند. در صورتی که غـــرق در اتفاقات گذشته شوید ، گذشته مانـــع حرکت رو به جلوی شمــا می شـود ولی اگر فقط
    بررســـی اش کنید مـی تواند برای شما آموزنده باشد. اگر میخواهید خوش بین باشید، بگذارید گذشته تان به درسهای زندگی مثبت و بی بار تبدیل شود.
    این یک انتخاب است.

3- خوش بین ها به خودشان اطمینان دارند.

اطمینان به نفس یک فاکتور مهم برای تشخیص یک فرد خوش بین از بدبین است. خوش بیـــن ها بــاور دارند که می توانند بر هرمشکلــی که زنـدگی بــر
    سر راهشان قرار می دهد غلبه کنند. خب، بدبین ها همچین دیدگاهی ندارند و قربانی پیشامدهای زندگی می شوند.

اگــر اطمینـــان به نفس ندارید، احتمالــن یک بدبین هستید به این دلیل که باور ندارید که "شما میتوانید". دقت داشته باشید که هنگامی که می دانید که
    می توانید، بدبین بودن برای شما بسیار سخت خواهد بود.

4- خوش بین ها "شدنی ها" را می بینند، بدبین ها "مشکلات" را.

یک مغز خوش بین میگه " خب ، اقدام بعدی چیه؟ کلی انتخابهای جالب وجود داره"
    یک مغز بدبین میگه " خب، اقدام بعدی چیه؟ کلی مشکل سر راهم وجود داره"

مشکلات بخشی از زندگی اند. بهترین راه اینست که مشکلاتی که نمیتوانید کاری در موردشان انجام دهید را انکار کنید. یک بدبین یک فرد خوش بین را با
    همان مشکلات خودش میبینید و با خود می گوید " خب ، اگه این مشکلات من رو داشت، دیگه اینقدر سرحال نبود!" این درست نیست. افراد خوش بین با
    کلی مشکلات جورواجور دست و پنجه نرم میکنند ولی هنوز زندگی خود را در مسیر مثبتی ادامه می دهند.

گاهی وقتا بهترین روش هنگام رویارویی با مشکلات این است که بگوییم " خب که چی؟! من میخوام رو به جلو حرکت کنم!"

5- خوش بین ها زندگی و عمر بهتر، اما کوتاه تری دارند!

خوش بین ها البته که زندگی بهتری دارند، اما آیا کوتاه تر؟ - بله به طور خلاصه بر اساس یک تحقیق صورت گرفته خوش بینی زیـاد نسبـت به یــک آینــده ی
    خوب متقابلن می تواند به افزایش خطر ناتوانــی و مــــرگ نیز منجــر شود. درحالـــی که اگر افراد برای بدبینی نسبت به آینده تحسین شوند، گارد دفاعی
    خود را بالاتر می برند و مراقت تر خواهند بود.

اگـرچه یک مطالعه ی دیگر نشان میدهد که افراد خوشبین از سلامتی قلب بالاتری بـــرخوردار هستند. برای مثال خطر ابتلا به عارضه های قلبی در افراد
    خوش بین تا 50% کمتر است.

مطــالعات نشان داده که افــراد خوشبیـــن تا حد بیشتری زمان خود را صرف فعالیتهای تندرستی مانند ورزش، رژیم غذایی خوب و خواب کافی، می نمایند.
    همچنین دارای عملکرد بیولوژیکی بهتری می باشند، برای مثال فشار خون کمتر ، وضعیت چربی و همچنین وزن بدن مناسب تر.

براساس این تحقیقات، انتظارات واقع گرایـــانه به مـــا کمک میکند تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیریم. و خوشبینی (درسطح معمول) برای ذهن و جسم
    بسیار مفید است. برای داشتن یک ذهن مثبت اندیش و بهره بردن از آن، عاقلانه است که در مورد آینده خوش بین باشیم، اما نه اینکه چشممان نسبت به
    آشفتگی های زندگی کور باشد. خوش بینی و بدبینی تا زمانی که کورکورانه باشند، هیچ کدام برای شما مفید نیستند.

پس یک مثبت اندیش واقعیت گرا باشید

دوستان گرامی، شما علاوه بر اینکه میتونید در این تاپیک نظرات و دیدگاه های خودتون رو در مورد خوش بینی و بدبینی بیان کنید و
    مـــزایا و معایب هرکدوم رو توضیح بدین، میتونید در سایت پایین با پاسخ به چند سوال مشخص کنید که یک فرد خوش بین هستید
    یا بدبین. در صورت تمایل میتونید نتایج تستهای خود رو هم اینجا به اشتراک بگذارید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باسپاس از وقت گرانبهایی که صرف خواندن مطالب کردید. / اگر اشتباه تایپی ای وجود داشت، پوزش..

* استفاده از مطالب بالا تنها با ذکر منبع (p30world) بلامانع می باشد.

Super VIP Mehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    -• برنابلا

پيش فرض

سلام

مرسی از امین عزیز، بابت ایجاد تاپیک... من از همیشه برام سوال بوده مرز خوش بینی با خود فریبی چیه؟
    آدم به امید زنده س درسته، نمیشه زندگی رو دو دو تا، چهار تایی دید صرفا، اما مرز و تفاوت این با اینکه آدم
    چشمش رو به حقایق ببنده چیه؟ شاید روی کاغذ بشه راحت گفتم "پذیرش نقاط ضعف و تلاش در جهت رفع
    آنها" اما واقعیت به این راحتی ها نیست... کی دو دو تا میشه پنج تا، شش تا، یا حتی سه تا و کی چهار تا؟

شاید به این موضوع ربط نداشته باشه اما بعضی وقت ها فکر میکنم نکنه مثبت اندیشی ما مثل خود فریبی
    تخیل و تصور هدیه تهرانی تو کاغذ بی خط باشه که صبح نون و پنیر معمولی رو میگفت خاویار اسپانیا با پنیر
    اصل دانمارکی و...

پس یک مثبت اندیش واقعیت گرا باشید
    میشه بیشتر توضیح بدی؟ اگه حقیقت تلخ باشه چی؟ به خاظر "واقعیت گرایی" باید اونو پذیرفت یا به خاطر
    "مثبت اندیش" بودن، تسلیم نشد و زاویه ی دید رو عوض کرد؟

پ.ن: امشب با میثم جان قرار داشتم قبل از خوندن این تاپیک هر کاری کردم یاهو مسنجر باز نشد، مجبور
    شدم از طریق جیمیل و سایت یاهو صحبت کنم. این تاپیک رو خوندم، گفتم برای بار n ام مسنجر رو دوباره
    تست کنم. باز شد مسنجر

من خطاب به میثم: "الله اکبر، تاپیک خوش بینی انجمن انسانی رو خوندم، تست کردم، حل شد مشکل مسنجر "

با تشکر مهران...

3. 8 کاربر از Mehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود

به نظرم انسان بتونه حد تعادل رو بین این دو نگه داره بهتر از اینه که بخواد خوش بین باشه یا بدبین .
    کلا خوش بینی و بد بینی رو بیشتر به عنوان نوعی تلقین قبول دارم و به نظرم تاثیری در روند و اتفاقی که قراره در آینده بیافته نداره .

باز میشه با خودباوری و اینجور مسائل راحت تر کنار اومد . ولی خوش بینی ... !
    وقتی ملاک رو بر حسب نتایج - دیده ها و به نوعی آمار کلی از موارد مختلف قرار بدیم , یک جورایی میشه نتیجه گیری کرد و شاید تا حدودی بشه پیش بینی آماری داشته باشیم
    کلا وقتی با دید منطقی تر نگاه کنیم در آینده وقتی اتفاق و روند مورد نظر خلاف انتظار ما پیش رفت توی , آنچنان توی ذوق آدم نمیخوره و واکنش ما هم نسبت بهش بهتر میشه .
    Last edited by B3HZ@D; 27-01-2014 at 02:42.

5. 6 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام

مرسی از امین عزیز، بابت ایجاد تاپیک... من از همیشه برام سوال بوده مرز خوش بینی با خود فریبی چیه؟
    آدم به امید زنده س درسته، نمیشه زندگی رو دو دو تا، چهار تایی دید صرفا، اما مرز و تفاوت این با اینکه آدم
    چشمش رو به حقایق ببنده چیه؟ شاید روی کاغذ بشه راحت گفتم "پذیرش نقاط ضعف و تلاش در جهت رفع
    آنها" اما واقعیت به این راحتی ها نیست... کی دو دو تا میشه پنج تا، شش تا، یا حتی سه تا و کی چهار تا؟

شاید به این موضوع ربط نداشته باشه اما بعضی وقت ها فکر میکنم نکنه مثبت اندیشی ما مثل خود فریبی
    تخیل و تصور هدیه تهرانی تو کاغذ بی خط باشه که صبح نون و پنیر معمولی رو میگفت خاویار اسپانیا با پنیر
    اصل دانمارکی و...

میشه بیشتر توضیح بدی؟ اگه حقیقت تلخ باشه چی؟ به خاظر "واقعیت گرایی" باید اونو پذیرفت یا به خاطر
    "مثبت اندیش" بودن، تسلیم نشد و زاویه ی دید رو عوض کرد؟

دقیقن یکی از آفتهای خوشبینـی همینه. متاسفانه الان وقتـی ما حرف از خوشبینی میزنیم درصد کثیــری از
    افراد یاد نیروهای ذهنـی و ماوراطبیعــی و .. نظیر آنچــه در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفتـــه شده میفتن. برخـی هم فکـر
    میکنــن اگر فقـط خوش بین باشیم دیگر تمـام مشکلات حل میشود.امــا در اینجا سوی سخن مـا خوشبینـی
    غیرواقع بینانه ( unrealistic optimism ) نیست، بلکه خوشبینی واقع گرایانه است.

به طور ساده در خوش بینـــی واقع گرایانه، اگر واقعیتهای جهان رو به شکل یک جعبه ی محدود کننده در نظـر
    بگیریــم، ماکزیمم دامنه ی یک دیدگاه مثبت از حجم این جعبه نباید بیشتر بشه.

اینکه تا چه مرزی مــا میتونیــم واقع گـــرا باشیم، به این بستگی داره که تا چه حد هم مقدار دقیق دامنـه ی
    واقعیتها رو بدونیم.

جالبی اسـم خوش بینی واقع گرایانه اینه کــه علاوه بر اینکـــه واقــع گرایانــه بایـد خوش بین باشیم، باید این
    خوش بینـی رو به واقعیت هم تبدیل کنیم. جایی خوندم نوشته بود که افرادی کـــه خوشبیــن واقــع گرایــانه
    هستند، باور دارند که به موفقیت میرسند ، اما همچنین عقیده دارند که باید این موفقیت رو به واقعیت تبدیل
    کنند. ازطریق تلاش، برنامه ی صحیح و محتاط، انتخاب استراتژیهای به جا.

William AW میگه "بدبین از بـاد و طوفان شکایت میکنه، خوش بین انتظار داره شرایط بهبود پیدا کنه، واقع بین
    بادبانهارو تنظیم میکنه."

ترکیب خوش بینی و واقع بینی به یک استایل رفتاری واحد ِ خوش بینی واقع گرایانه، منجر به ایجاد موفقتریـن
    افراد میشه. ایــن افراد نسبت به آینده مثبت و بشاش هستند، حتا اگر -و مخصوصن اگر- چالشهای سـر راه
    خود رو ببینند.

یک نکته : در مواردی که شک دارید و در مورد مرز و دامنه ی واقعیـت نامطمئـن هستیـد و خصوصن اگر درپی
    بــدست آوردن یک هــدف خاص هستید، بهتـــر است خوش بینی درون شمـا، از واقع گرایی شما باهوش تر
    عمل کنه. چــرا؟ چـون بُعد واقع بین شما ممکنه تمایل به نگرانی داشته باشه. اما بُعد خوش بین شما اگر به
    خوبی برانگیخته و کنترل بشه، میتونه ویژگی های بارزی مثل پنداشت، تصویرسازی ذهنی و شجـاعت تان را
    فعالسازی کند.

به یک بیماری که حمله ی قلبی بهش دست داده، میگیم نگران نبــاش حالت خوب میشه. اگر بخوایم بصورت
    واقع گرایانه جوابش رو بدیم ، اون شخص ممکنه زنده بمونه یا نمونه. اما دکتر سعی میکنه اینطوری نگه. حتا
    به افراد همراه بیمار.

اگر ما یک ماجراجویی رو شروع میکنیم، این ماجراجویی هیچوقت ابتـدا با واقع گرایی شروع نمیشه، بلکه با
    خوش بینی شروع میشه. چونکه به ما امید، اطمینان به نفس و انـرزی میده تا در حل مشکلات و رویارویی با
    چالشهای سر راهمون خلاق باشیم. دلیلــی وجود نداره که به خاطـر اطلاعات کم، امیدمون رو از دست بدیم
    و کل ماجراجوییمون رو کنسل کنیم!

بنابراین خوش بینی و واقــع گرایی همیشه بایـد با هم همراه باشن. محال ممکنه که فردی فقط با واقعبینی
    بتونه دست به کاری بــزنه و موفق بشه. حتمن یه چاشنی خوش بینــی همراهش بوده که بهش انگیزه داده
    دست به کاری بزنه. پس گاهــی اوقات بد نیست کــه بزاریم خوش بینی یک مرحله جلوتر از واقع گرایی پیش
    بره، خصوصن اگه در مورد واقعیتها نامطمئن باشیم.

Oscar Wilde میگه "همه ی ما در لجن زار هستیم، ولی بعضی هامون دارن به ستاره ها نگاه میکنن".

این تقریبن شبیه همون مثال بسیار معروف نیمه ی پروخالی لـیوان هستش. شاید بشه مــرز خوش بینی و
    بدبینی رو درست با این مثال نشون داد که اصلن منظور اصلی از خوش بینی و بدبینی چیه.

همون جعبه ی واقعیتهای جهان رو که بالا گفتم رو به یادتون بیارید، گفتیم یـک فرد خوشبین واقع گـرا دامنــه
    های واقعیت جهان آخرین بازه ی خوش بینی اش است، ولی توی این جعبه دامنه ی بینش یک فـــرد بــدبین
    چه چیزی است؟ یک فرد بدبین در حقیقت به دور خودش سدی کشیده و بینشش ازون فرا تر نمیره...

به قول یکی "خوش بین باش اما احمق نباش"

+

در مورد فرمایش بهزاد جان :

کلا خوش بینی و بد بینی رو بیشتر به عنوان نـــوعــی تلقین قبول دارم و به نظرم تاثیری در روند و
    اتفاقی که قراره در آینده بیافته نداره .
    شاید تعبیر بهترش این باشه که خوش بینی رو نوعی محرک در نظر بگیریم.

ممنون از نظراتتون
    امین

7. 9 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

به نظر من یکی از فاکتورهای خوش بین یا بدبین بودن افراد بر میگرده به شرایط زندگی

به نظر من ادمایی که سطح سواد کمتری دارن خوشبین تر هستند

ادمای تحصیل کرده دور بر من ادمای بدبینی هستند تا ازشون میپرسم چرا به اینده امیدارنیستی در جواب میگن ما تا ته خط دیدم همه راهها بن بست هست بیشتر خیال بافی میکنن

البته من دارم از اطرافیانم صحبت میکنم ممکنه حرفای من کاملا اشتباه باشه

ممکنه کسانی که تو خانوادهای بدبین به دنیا اومدن بیشتر بدبین باشن

به عنوان نمونه خانواده من به خصوص مادرم بدبین هستش همیشه از مشکلات حل نشده صحبت میکنه

میگه حالا با این همه مشکلات پیش رو چکار کنیم چرا هر چی مشکلاته برای ما هستش

این رو منم تاثیر گذاشته البته من همیشه به خودم میگم مطمن باش راه بهتری وجود داره

البته مقداری هم بدبین هستم اما سعی میکنم اول راههای مورد نظر برای خلاصی از مشکلات رو امتحان کنم اگه دیدم مشکل حل نشد اونوقت میشم بد بین ترین ادم دنیا به همه ایراد میگیرم

چرا تو نظرسنجی نمیشه هر 3 گزینه رو انتخاب کرد من می خوام هم متعادل انتخاب کنم و هم بدبین و هم خوش بین چون در شرایط مختلف دیدم به زندگی تغییر میکنه

9. 4 کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

سلام

به نظرم خوش‌بینی یا بدبینی تا قسمتی فردی است و بخشی اجتماعی

نمی‌تونیم تأثیر جامعه رو تو دید یک انسان نادیده بگیریم.

شما وقتی در جامعه‌ای زندگی می‌کنی که رفتار مردمش رو به صورت کلی مثبت می‌بینی
    یعنی فرهنگ حاکم بر جامعه رو گونه‌ای می‌بینی، که کسی نمی‌خواد یا نمی‌تونه به خودش اجازه بده که کاری غیراخلاقی و فراتر از قانون و خیلی موارد دیگه رو که باعث ایجاد یأس و دلمردگی در جامعه میشه رو انجام بده.
    مشخصه که چنین جامعه‌ای با رویکردی نادرست، مردمی بدبین به آینده هم ایجاد خواهد کرد.

من نوعی می‌تونم خوش‌بین باشم ولی وقتی روبرو میشم و قرار می‌گیرم (چون دارم تو همین جامعه زندگی می‌کنم) با یکسری کج‌رویها اون هم چیزی که شاید به نوعی تبدیل به فرهنگ غالب اجتماع هم شده، مطمئنن دچار دلزدگی می‌شم.

تو همین جامعه تنها با یک نشانه از بهبود شرایط یک موج انرژی مثبت وارد زندگی می‌شه و خوش‌بینی رو بالا می‌بره و برعکس.

و شاید من خوش‌بین در جامعه‌ای بدبین بتونم ماهی بگیرم. اون‌هم به بزرگی نهنگ.

11. 4 کاربر از Ahmad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

معمولا کسایی که واقعیات رو میگن از پوچی میگن و به خودشون امید الکی نمیدن به بدبینی متهم میشن
    ما تو فلسفه کسایی داشتیم مثل آرتور شوپنهاور که حاضر نشد خودشو گول بزنه و شاید به همین دلیله که به بدبینی متهم میشه.

آره منم بدبینم به طوری که همه آشناها و رفقا بهم انگ بدبینی و افسردگی و داشتن عقاید نیهلیستی میزنن.
    اما این احساس پوچی معنیش این نیست که یه نشسته باشم و نفس بکشم.
    اتفاقا برعکس هر روز تفریحات زیادی رو دارم اما میدونم که پوچه.من مطالعه زیاد میکنم اما میدونم پوچه . غذاهای خوبی میخورم مسافرتهای زیادی میرم اما میدونم پوچه ورزش و فیلمهای زیادی رو دنبال میکنم اما میدونم هیچی نیست .
    یه جمله چند وقت پیش دیدم تو fb که خیلی جالب بود نوشته بود
    در دنیایی بی هدف به دنبال هدفی بودن مثل هیچ چیز نیست خود هیچ چیز است.

13. 4 کاربر از mohammad varaste بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

اتفاقا من هم گفته های شوپنهاور رو خیلی قبول دارم با گفته های شما mohammad varatse هم موافقم ولی نه اینکه به هرچیزی به پوچی نگاه کنم بلکه یه نوع fact که کمک کنه تو زندگیم واقع گراتر باشم البته حقیقتی هم هست که دانستن اینها خودش تلخی هایی همراه داره

15. 3 کاربر از M e i s a m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

اینکه توی گزینه ها من بدبین رو انتخاب کردم اصلا معنیش این نیست که قبول کردم ادم بد بینی هستم
    فقط با توجه به تعاریف و مفاهیم اطرافیانم و برداشتی که از من دارن این گزینه رو انتخاب کردم

17. این کاربر از mohammad varaste بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

روان‌شناسی مثبت، پدیده‌های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را در سطح‌های مختلف مد نظر قرار می‌دهند و از مطالعهٔ تجربیات انتزاعی مثبت، مانند شادی، سعادت و خوش بینی گرفته تا مطالعهٔ ویژگی‌های شخصیتی مثبت، مانند شجاعت و حکمت و مطالعهٔ نهادهای مثبت مانند ساختارهای اجتماعی که می‌توانند مدنیت و شهروندی مسئولانه را پرورش دهند. برخلاف [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منفی که باور مردم دربارهٔ عملکردهای مختلف را محدود می‌کند، مانند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، هیجان‌های مثبت ذهنیت مردم را بیشتر باز نگه می‌دارند و ان‌ها را تشویق می‌کنند تا از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا عمل، مرزهای جدیدی را به وجود بیاورند. یکی از پیام‌های عالی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وسعت یافته بالا بردن توانایی‌های انسان است. هنگاهی که انسان‌ها اعمال و قواعد جدیدی را کشف می‌کنند و ان‌ها را یاد می‌گیرند، برای خود، توانایی‌های فیزیکی، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فراهم می اورند. این واقعیت جدید، نظریهٔ توسعه و ساخت هیجان‌های مثبت نامیده می‌شود. مطالعات تجربی این نظریه را تایید می‌کند و نشان می‌دهند که هیجان‌های مثبت، با تاثیر بر روی تفکر وسعت یافته، رشد ویژگی‌های شخصیتی مثبت مانند، مقاومت و انعطاف پذیری، و خوش بینی را موجب می‌شوند. روان شناسی مثبت این پیام را می‌دهد که هیجان‌های مثبت ارزش پرورش یافتن را دارند اما نه تنها به صورت یک هدف نهایی، بلکه به صورت روشی برای رسیدن به رشد و شکوفایی روان شناختی.

19. این کاربر از sahar211 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •