تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل اتصال روتر به مودم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2020

پيش فرض مشکل اتصال روتر به مودم

سلام دوستان
    یه مشکلی هست که من یه ماهه باهاش درگیرم و تا حالا نتونستم حلش کنم. گفتم اینجا مطرح کنم تا شاید کسی بتونه بهم کمک کنه. البته یکم طولانیه.

من تو یه کارخونه دور از شهر خواستم یه شبکه ای رو ایجاد کنم برای اتصال به اینترنت و اتوماسیون و اینا. مدیر هم میخواست که هم دفتر اینترنت داشته باشه، هم سالن کار.
    منم رفتم یه مودم ۴جی (چون دور از شهر بود، adsl خوب جواب نمیداد) و یه روتر-اکسس پوینت خریدم. مسافت بین دفتر و سالن کارخانه هم زیاد بود واسه همینم من یه کابل ۱۳۰ متری نگزانس cat6 sftp گرفتم. دستگاه ها رو جا گذاری کردم، کابل رو کشیدم و سوکت زدم. دو تا دستگاه (مودم و روتر) بعد چند ثانیه تاخیر (نمیدونم چرا شاید به خاطر مسافت) بهم وصل شدن. ولی مشکل اینجا بود که سرعت اینترنت با روتر خیلی کم بود (سرعت نت تو مودم ۴۰ مگابیت بود ولی وقتی میرسید به روتر میشد ۱۰ مگابیت). منم گفتم شاید مشکل از طول زیاد سیم باشه. واسه همین زدم بریدمش و کردمش ۱۰۱ متر (صد و یک متر) بعدش دوباره سوکت زدم و وصلش کردم.
    حالا مشکل اصلی از اینجا شروع شد که دیگه این دو تا دستگاه بهم وصل نشدن! چند بار سوکت زدم ولی نشد حتی با تستر هم تست کردم، کابل و سوکت ها سالم بودن.
    وقتی کابل رو وصل میکنم به مودم، روی مودم چراغ lan مربوطه منظم چشمک میزنه (چشمک زدنش مثل موقعی که دیتا رد و بدل میشه نیست) ولی رو روتر هیچی. تو پنلش هم چیزی نشون نمیده.
    یه چیز جالب هم اینکه وقتی کابل رو به جای روتر به سیستم وصل میکنم، وصل میشه و سرعتش هم خوبه.
    مودم و روتر رو هم وقتی کنار هم میارم و با یه کابل کوتاه تری وصلشون میکنم، خیلی راحت وصل میشن.
    با مودم و روتر های دیگه هم تست کردم. ولی جواب نداد.

مدل مودم: D-Link DWR-M960 LTE (که یه مودم-روتر هست با پورت های گیگابیتی)
    مدل روتر: Linksys ea6100 (پورت های مگابیتی)

الان به نظرتون مشکل از کجاست؟ مسافت زیاد کابل، نوع کابل، دستگاه ها یا چی؟
    خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون خیلی کارم گیر هست.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بهترین کابل با کیفیت رو هم شما بگیری، بیشتر از صد متر جواب نمیده، صد متر خیلی زیاده، مسافت شما جوری بوده که بجای کابل معمولی باید از فیبرنوری استفاده کنید، بنظر من راه حلتون این هست که یک سویچ ارزان قیمت خریداری کنید، یا دستگاه دیگه ای که دم دستتون هست، بعد در میان راه حدود 50 متری، کابل رو برش بزنید و سوکت بزنید و این سویچ رو میان راه قرار بدین.

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2020

پيش فرض

سلام، ممنون که جواب دادین

اتفاقا این راه حل هم به ذهن منم اومد. ولی آخه اگه طول کابل زیاده، چرا با اتصال کابل به سیستم دیتا رد و بدل میشه ولی وقتی به روتر وصل میکنم نمیشه. یا اینکه چرا وقتی طول کابل ۱۳۰ متر بود، اتصال برقرار میشد الان که ۱۰۱ متر هست نمیشه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام، ممنون که جواب دادین

اتفاقا این راه حل هم به ذهن منم اومد. ولی آخه اگه طول کابل زیاده، چرا با اتصال کابل به سیستم دیتا رد و بدل میشه ولی وقتی به روتر وصل میکنم نمیشه. یا اینکه چرا وقتی طول کابل ۱۳۰ متر بود، اتصال برقرار میشد الان که ۱۰۱ متر هست نمیشه؟
    اینکه 130 متر رو جواب گرفتید، نشان دهنده این نیست که این مسافت بدون هیچ مشکلی کار میکنه.
    حداکثر طول مجاز، صد متر هست، در بهترین شرایط که عوامل محیطی مثل نویز نباشه، این مسافت قابل بهره برداری هست.
    اما ممکنه شما قبلا در مسیرتون نویز نداشتید و الان کابل های برق یا دستگاه هایی مسیر کابل شما را نویزی کرده اند، از طرف دیگه بر اثر عوامل محیطی ممکن است وضعیت کابل شما به مرور زمان دچار افت کیفیت شده باشه و عوامل دیگری از این دست.

در مورد اینکه به سیستم وصل میکنید و جواب میگیرد اما به روتر که متصل میکنید، جوابی دریافت نمیکنید، ممکنه توانایی کارت شبکه سیستم در بکارگیری فرکانس تضعیف شده بیشتر باشه و این نیز دلیل سالم بودن سیگنال نمیشه
    به عنوان نمونه میتونید این تاپیک را مطالعه بفرمایید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک گزینه دیگه هم ممکنه صادق باشه و این رو هم میتونید تست کنید :
    چون شما دارید دوتا دستگاه شبکه ای رو بهم متصل میکنید، ممکنه بصورت خودکار جهت ارسال و دریافت را تشخیص ندهند و بجای اینکه یکی گیرنده و دیگری ارسال کننده باشند، هر در حالت ارسال کننده یا دریافت کننده قرار بگیرند و در نتیجه ارتباط برقرار نشه.
    برای انجام این تست، یکی از سر های کابل را ببرید و با استاندارد دیگر (مثلا A) سوکت بزنید تا کابل شما تبدیل به کابل کراس شود، یا اگر طول کابل شما کوتاه شده است و نمیخواهید دائم سر آن را برای انجام این چنین تست هایی ببرید، میتوانید یک "رابط دو سر ماده RG45 Cat.6" تهیه کنید و بعد یک تیکه کابل کراس به آن اضافه کنید و تست بگیرید.

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2020

پيش فرض

آهان، ممنون بابت توضیحات. البته کلا ۱ ماه هست که کابل خریداری شده ولی اینی که شما گفتین هم محتمل عه.
    کابل کراس رو امتحان کردم ولی جوابی نگرفتم.
    الان من دو تا راه دارم یا اینکه کابل رو ۵،۶ متر کوتاه ترش کنم (که بشه ۹۵ متر حدودا) یا اینکه یه سوییچ ۲۰۰ تومنی بگیرم و میانه کابل ازش استفاده کنم.
    شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ با توجه به اینکه میخام در آینده dhcp سرور روتر رو خاموش کنم (کابل رو به پورت lan روتر میخام وصل کنم) وجود سوییچ اون وسط مشکلی نداشته باشه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

قطعا گرفتن سویچ انتخاب عاقلانه ای هست
    قراردادن سویچ هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.

9. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2020

پيش فرض

درسته خیلی ممنون. فقط یه سوال داشتم اونم این که میشه از یه مودم adsl که ۴ تا پورت lan داره به عنوان سوییچ اسنفده کرد؟ (کابل تلفن به مودم وصل نباشه)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2020

پيش فرض

سلام
    واقعا بابت راهنمایی های شما ممنونم
    با قرار دادن یه مودم adsl قدیمی به عنوان سوییچ و اکسس پوینت هم مشکل ارتباطی بین مودم‌ ۴جی و روتر حل شد و اینکه یه نقطه کور وای فای بود که با آنتن دهی مودم حل شد.
    باز هم ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    واقعا بابت راهنمایی های شما ممنونم
    با قرار دادن یه مودم adsl قدیمی به عنوان سوییچ و اکسس پوینت هم مشکل ارتباطی بین مودم‌ ۴جی و روتر حل شد و اینکه یه نقطه کور وای فای بود که با آنتن دهی مودم حل شد.
    باز هم ممنون

عالی
    آرزوی موفقیت براتون دارم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •